صفحه 220 از 232 نخستنخست ... 120170210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,191 تا 2,200 , از مجموع 2319

موضوع: ارز دانشجویی- آرشیو

ApplyAbroad Veteran
    setareh21 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Geology- University of Tehran

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

نقل قول نوشته اصلی توسط arman65 نمایش پست ها
    برای دانشجویان ترم اول این توی آئین نامه ارز دانشجویی بانک مرکزی اومده که با تعهد و وثیقه(بعضی بانکها اگه آشنا باشید وثیقه نمیگیرند) باید هم شهریه و هم هزینه زندگی رو بدند.
    مرسی اما من مشکلم بانک نیست، اینجا خوندم که یکسری از بچه های بعد از ثبت نام در نشا و آپلود مدارک این پیغام رو گفتن که به علت نقص مدارک ( گوایه اشتغال به تحصیل) پروندشون پذیرفته نشده. سوال من این بود که آیا وزارت خونه تغییر رویه داده و دیگه به ورودی های جدید که هنوز مشغول به تحصیل نشدند ارز نمیده ای ؟ مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2012 نمایش پست ها
    دوست عزیز میشه لطف بفرمایید و منبع حرفتون رو روی سایت بانک مرکزی هم اینجا بفرمایید.
    کدام بانکها با این شرایط هم شهریه را برای ترم اول می دهند و هم هزینه ی 6 ماه زندگی رو؟ همچنین برای دانشجویان آمریکا قبل از ثبت نام و داشتن برگه ی شهریه بانک از کجا می خواهد متوجه شود که شهریه ی ما ترمی چقدر خواهد بود؟
    متشکرم
    دوست عزیز این قضیه اصلا بی خود هست من با واحد مرکزی ارز بانک سامان که شمارشو به بد بختی پیدا کردم صحبت کردم راجع به این مسئله ولی با صحبتهای که کرد با وثیقه ارز نمیدن الکی خودتون رو معطل این وثیقه و نمیدون 10% وجه ریالی نکنید . الان بانکها فقط میگن نامه وزارت .

پیش فرض پاسخ : گرفتن ارز با نرخ دولتی با نامه از وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط ShahdaD نمایش پست ها
    ازشون بخواهید طبق بخشنامه بانک مرکزی 20% مبلغ شهریه رو در حسابتون بلوکه کنند و کا ارز رو بهتون بدهند تا زمانی که گواهی اشتغال به تحصیل رو بیارید و اون 20% رو ازاد کنید.....فقط اون 20% رو هم برای شهریه زیر بار بریو چون هزینه ی زندگی نیاز به هیچ گونه مدرکی نخواهد داشت...
    من نمیدونم شما کی اقدام کردید که توانستید با وثیقه شهریه رو بگیرید ولی من که 1 هفته پیش اقدام کردم و با مسئولی که در بانک مرکزی تهران هستند و نامه های ما رو تایید می کنند و ارز میدن صحبت کردم گفتند نه حتما باید شما گواهی اشتغال به تحصیل بیارید گفتم وثیقه ایشون گفتن شاید چندین هزار نفر این مشکل رو داشته باشن ما نمیتونیم پاسخگو باشیم و این مسئله رو هم گفتم که بانک مرکزی اعلام کرده بخشنامه داده درجوابم گفتن همه این چیز هارو من بهتر از شما میدونم و در اخر این نتیجه شده که بدون گواهی اشتغال به تحصیل و اون میزان شهریه که رسیدش پرداخت کردیم و به تایید کنسولگری رسیده به شما شهریه میدیم /

نقل قول نوشته اصلی توسط Ozma نمایش پست ها
    يه سوال داشتم: تو نامتون تاريخ از چه تاريخي تا چه تاريخي نوشته شده بود؟
    از 1/10/90 تا 31/3/91

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad5706ht نمایش پست ها
    دوست عزیز این قضیه اصلا بی خود هست من با واحد مرکزی ارز بانک سامان که شمارشو به بد بختی پیدا کردم صحبت کردم راجع به این مسئله ولی با صحبتهای که کرد با وثیقه ارز نمیدن الکی خودتون رو معطل این وثیقه و نمیدون 10% وجه ریالی نکنید . الان بانکها فقط میگن نامه وزارت .
    نامه وزارت علوم که باید داشته باشید اون که حرفی توش نیست.
    الان مسئله ای که دوستان میپرسن اینه که قبل از رفتن و گرفتن اشتغال به تحصیل میشه ارز گرفت یا نه که من گفتم میشه. من خودم از بانک ملت 13500 دلار گرفتم و تعهد دادم که تا 6 ماه اشتغال به تحصیل رو بفرستم . 20% مبلغی هم که دادم به عنوان وثیقه گذاشتم.
    کلا بانک سامان مثل اینکه زیاد علاقه به پرداخت ارز نداره و جالبه که فقط یا شهریه رو میده یا هزینه زندگی رو . من مشکوکم که اینها با این کار دارند آمار اعلامی خودشون رو به بانک مرکزی زیاد میکنند که مابقی ارزی که به دانشجو نمیدند رو به قیمت آزاد وارد بازار کنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    M. Eng

الان مسئله ای که دوستان میپرسن اینه که قبل از رفتن و گرفتن اشتغال به تحصیل میشه ارز گرفت یا نه که من گفتم میشه. من خودم از بانک ملت 13500 دلار گرفتم و تعهد دادم که تا 6 ماه اشتغال به تحصیل رو بفرستم . 20% مبلغی هم که دادم به عنوان وثیقه گذاشتم.
    کلا بانک سامان مثل اینکه زیاد علاقه به پرداخت ارز نداره و جالبه که فقط یا شهریه رو میده یا هزینه زندگی رو . من مشکوکم که اینها با این کار دارند آمار اعلامی خودشون رو به بانک مرکزی زیاد میکنند که مابقی ارزی که به دانشجو نمیدند رو به قیمت آزاد وارد بازار کنند.
    He is exactly right. Saman Bank didn't gave me and just suggested to start your studies and after that send the documents to your father for exchange

But if you have started your studies, saman and pasargad are giving that amount without any problem

اره دقیقا من هرچی واسه مسئول این امر توضیح دادم فقط حرف خودشو میزد . رفتم بانک تجارت اونا که اصلا پذیرش رو قبول نداشتن گفتن نامه وزارت و گواهی اشتغال به تحصیل ، هر چی گفتم من تازه دانشجو جدیدالورود هستم اصلا گوشش بدهکار نبود / اینم از مملکت ما

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

ببخشید من چون بهترین بانکی که دارم بانک ملته و چون بابام و برادرم خیلی باهاش کار میکنن برام از همه راحتتره که از اون بانک ارزو بگیرم.
    میخواستم ببینم شما کی از ملت گرفتید؟ مگه نمیگن ارزو باید از بانکای خصوصی گرفت؟؟ ملت مگه بانک دولتی نیست؟

Junior Member

سلام دوستان. من پریروز توی نشا ثبت نام کردم. و درخواست نامه بانک دادم و بهم تاریخ 30 تیر رو داد. حالا سوالم اینه که آیا بهم خبر میدن که درخواستم مورد تایید قرار گرفته یا نه؟ اگه جواب مثبته، چقدر این کار طول میکشه؟

پیش فرض پاسخ : گرفتن ارز با نرخ دولتی با نامه از وزارت علوم

نقل قول نوشته اصلی توسط ShahdaD نمایش پست ها
    ازشون بخواهید طبق بخشنامه بانک مرکزی 20% مبلغ شهریه رو در حسابتون بلوکه کنند و کا ارز رو بهتون بدهند تا زمانی که گواهی اشتغال به تحصیل رو بیارید و اون 20% رو ازاد کنید.....فقط اون 20% رو هم برای شهریه زیر بار بریو چون هزینه ی زندگی نیاز به هیچ گونه مدرکی نخواهد داشت...
    عذر میخوام این جمله آخر شما یک سوالی برای من ایجاد کرد: من فقط برای هزینه زندگی میخوام ارز بگیرم، آیا الان کل 6000 دلار را میدهند و پولی را بلوکه نمیکنند؟ و من نیازی به ارائه گواهی اشتغال ندارم (حتی برای ترمهای بعد)؟ در ضمن من از ترم پاییز امسال تازه دوره ام شروع میشه

ممنون