صفحه 5 از 232 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 2319

موضوع: ارز دانشجویی- آرشیو

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezamoosavi نمایش پست ها
    دوستان سلام یک سوال فوری

من با نامه وزارت علوم رفتم بانک، برای ترم اول هزینه تحصیل نداشتم و با اینکه این موضوغ توی I20 من نوشته شده بود اما رییس بخش ارز که انگار زیاد با قوانین ارز دانشجویی آشنا نبود گفت که بهت هزینه تحصیلتم میدیم یعنی مثلا 12000 تا (با احتساب هزینه زندگی). حالا من میتونم اینو بگیرم ؟؟ یعنی بعدا ازم مدرک میخوان یا فقط الان باید همین 5000 تا هزینه زندگی رو بگیرم؟؟

خواهش می کنم دوستانی که از این قوانین اصلاع دارن رهنماییم کنن.
    ببینید همانطور که قبلا گفتم وزارت علوم بیشتر به این گیر میده که دانشجو باشید. ولی بانک بیشتر به این توجه میکنه که چقدر پرداخت کردید یا قراره پرداخت کنید. کسی هم که بعدا ازتون مدرک میخواد باز هم همانطور که قبلا گفته شده بانکه. دنبالش برید شاید دادن، حتی اگه بانک گفت هزینه شهریه نمیدیم، ازشون هزینه زندگی رو بگیرید.
    توضیه میکنم پست های قبلی رو هم حسابی بخونید. قانون ارز دانشجویی 6 خط بیشتر نیست، قانون رو بدونید که بتونید راحت تر کارتون رو پیش ببرید.

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

دوستانی که حساب باز کردن در بانکی و ارز دانشجویی گرفتند حساب ارزی باز کزدند برای این موضوع یا حساب ریالی؟
    دوستان من، از سوالاتتون سپاسگذارم. اما ناچارم اونها رو بی جواب بگذارم چرا که بنده واقعا اطلاعات به روزی ندارم. با آروزی موفقیت برای شما.

Senior Member YPhoenix آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electronics

نقل قول نوشته اصلی توسط shahdad نمایش پست ها
    دوستانی که حساب باز کردن در بانکی و ارز دانشجویی گرفتند حساب ارزی باز کزدند برای این موضوع یا حساب ریالی؟
    سلام
    من هنوز ارز نگرفتم اما حسابی که بانک (پارسیان) به من گفت افتتاح کنم ریالی هستش. فرقی هم نمی کنه چه نوعی چون اونا نهایتاَ می خوان معادل ریالی 20 تا 30 درصد ارز پرداختی رو تا ارسال نامه اشتغال به تحصیل به عنوان وثیقه نگه دارن. همه بانکها هم همینند.

اما منم یه سوال دارم. تو نامه اشتغال به تحصیل اگر هزینه نیومده باشه چی؟ تو نامه من فقط طول دوره و تعداد واحدهاست.

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط YPhoenix نمایش پست ها
    سلام
    من هنوز ارز نگرفتم اما حسابی که بانک (پارسیان) به من گفت افتتاح کنم ریالی هستش. فرقی هم نمی کنه چه نوعی چون اونا نهایتاَ می خوان معادل ریالی 20 تا 30 درصد ارز پرداختی رو تا ارسال نامه اشتغال به تحصیل به عنوان وثیقه نگه دارن. همه بانکها هم همینند.

اما منم یه سوال دارم. تو نامه اشتغال به تحصیل اگر هزینه نیومده باشه چی؟ تو نامه من فقط طول دوره و تعداد واحدهاست.
    بهترین راه پرسیدن این سوال تاز وزارت علوم هست، در صورتی که این هفته مراجعه کنم حضورا میپرسیم ازشون...

اما چیزی که به نظر بنده میاد این هست که باید نامه اشتغال به تحصیل رو برای وزارت علوم و فاکتور پول پرداختی رو برای بانک ارایه بدید، البته این فقط نظر شخصی بندست...
    دوستان من، از سوالاتتون سپاسگذارم. اما ناچارم اونها رو بی جواب بگذارم چرا که بنده واقعا اطلاعات به روزی ندارم. با آروزی موفقیت برای شما.

رشته و دانشگاه
    Electronics

بهترین راه پرسیدن این سوال تاز وزارت علوم هست، در صورتی که این هفته مراجعه کنم حضورا میپرسیم ازشون...

اما چیزی که به نظر بنده میاد این هست که باید نامه اشتغال به تحصیل رو برای وزارت علوم و فاکتور پول پرداختی رو برای بانک ارایه بدید، البته این فقط نظر شخصی بندست...
    خیلی لطف می کنید.

من هنوز واسه ثبت نام چیزی واریز نکردم (غیر از هزینه defer و خوابگاه) و تنها چیزی که دارم که نشاندهنده هزینه هاست، پرینت از وبسایت خود دانشگاست که نوشته 90 واحد و هر واحد 31 یورو.

راستی فاکتور جریانش چیه؟ من که برخوردی نداشتم.
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

خیلی لطف می کنید.

من هنوز واسه ثبت نام چیزی واریز نکردم (غیر از هزینه defer و خوابگاه) و تنها چیزی که دارم که نشاندهنده هزینه هاست، پرینت از وبسایت خود دانشگاست که نوشته 90 واحد و هر واحد 31 یورو.

راستی فاکتور جریانش چیه؟ من که برخوردی نداشتم.
    ممنون
    شما می تونید بعد از تصفبیه حساب هر ترم با دانشگاه یک فاکتور لیست هزینه هایی که به دانشگاه پرداخت کردید رو ازشون طلب کنید، برای 1000 دلار هزینه ی ماهیانه هم که فکر نکنم نیازی به اثباتی باشه، در نتیجه فقط هزینه ی دانشگاه لازم هست که فاکتور بگیرید که اونم مطمین نیستم...

رشته و دانشگاه
    Electronics

شما می تونید بعد از تصفبیه حساب هر ترم با دانشگاه یک فاکتور لیست هزینه هایی که به دانشگاه پرداخت کردید رو ازشون طلب کنید، برای 1000 دلار هزینه ی ماهیانه هم که فکر نکنم نیازی به اثباتی باشه، در نتیجه فقط هزینه ی دانشگاه لازم هست که فاکتور بگیرید که اونم مطمین نیستم...
    سلام

بانک به من گفت با نامه وزارت علوم سالانه تا سقف 15000 یا 21000 دلار (به تشخیص وزارت) بهم میدن و برای پرداخت (سال) بعد نامه اشتغال به تحصیل رو از دانشگاه می فرستم. ( این نامه واسه آزاد شدن وثیقه هم نیازه).

Junior Member azartash آواتار ها

سلام

بانک به من گفت با نامه وزارت علوم سالانه تا سقف 15000 یا 21000 دلار (به تشخیص وزارت) بهم میدن و برای پرداخت (سال) بعد نامه اشتغال به تحصیل رو از دانشگاه می فرستم. ( این نامه واسه آزاد شدن وثیقه هم نیازه).
    من نامه رو از وزارت علوم گرفتم و تقریبا دارم شاخ درمی آرم، در نامه وزارت علوم تنها یک بازه زمانی درج می شود و این بر عهده شماست که به بانک اثبات کنید در این بازه زمانی (عمومل یک ترمه، برای من 5 ماهه) چقدر شما هزینه تحصیلتون می شه، من پذیرشم به زبان انگلیسی نیست، بعید می دونم اصلا بانکم کارشناس مربوط رو داشته باشه، به زودی می رم بانک و نتیجه رو برای دوستان می نویسم.
    من ریشه ای می خواهم که تنم را تاب بیاورد، چند گلدان می خواهم روی شاخه هایم بگذارم... من هوا می خواهم و آب

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط azartash نمایش پست ها
    من نامه رو از وزارت علوم گرفتم و تقریبا دارم شاخ درمی آرم، در نامه وزارت علوم تنها یک بازه زمانی درج می شود و این بر عهده شماست که به بانک اثبات کنید در این بازه زمانی (عمومل یک ترمه، برای من 5 ماهه) چقدر شما هزینه تحصیلتون می شه، من پذیرشم به زبان انگلیسی نیست، بعید می دونم اصلا بانکم کارشناس مربوط رو داشته باشه، به زودی می رم بانک و نتیجه رو برای دوستان می نویسم.
    دوست عزیز، قبلا هم گفتم که وزارت علوم هیچ کاری به هیچ هزینه ای نداره و فقط یه نامه به عنوان اشتغال به تحصیل به شما میده. خیلی وقت ها هم اگه از کارمندهاش بپرسید که چقدر به شما تعلق میگیره میگن ما نمیدونیم برید بانک حساب کنید. اما بانک از شما مدرکی میخواد که این هزینه شما چقدره. در مورد من نامه وزارت علوم برای 5 ماه بود ولی دانشگاه شهریه یکسال رو در نامه نوشته بود. بانک هم با نوجه به نام وزارت علوم مبلغ شهریه رو نصف کرد با هزینه 6 ماه زندگی (به جای 5 ماه که در نامه وزارت علوم آمده بود) به من پرداخت کردن (یعنی 7500+ 6000) البته بعضی وقتا هم بانک یادش میره و همه هزینه رو پرداخت میکنه ( این مورد وجود داره)
    لازمه بگم که من کارهام رو با پرینت ایمیل پذیرشم که البته مبلغ رو نوشته بود انجام دادم و مرحله آخر که خواستم پول رو بگیرم چون اصل نامه پذیرش به دستم رسیده بود اون رو هم ارائه دادم. شما هم اگه بانک قبول نکرد نامه رو ببرید ترجمه، نمیتونن قبل نکنن

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

سلام

اگه درست فهمیده باشم شما نوشتید که همه بانک ها 20 درصد رو میگیرن. به نظر من این درست نیست. این کار در بانک ها سلیقه ای دنبال میشه. حتی در قانون جدید هم نوشته اخذ وثیقه بلامانع است! ننوشته الزامی است.