صفحه 51 از 232 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 2319

موضوع: ارز دانشجویی- آرشیو

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

من به عنوان دانشجوی Research پذیرش گرفتم از ژاپن متن نامه به شکل زیر هست:
    Result of the screening

Name:

Devision:

We are pleased to inform that you are successfull in the screening of
    the Research student of our school. The period of Research is from June
    1,2012 to September 30, 2012.

Official seal of Graduate school.
    اونطور که فهمیدم 2 یا 3 ماه طول میکشه وزارت علوم وقت بده و طول دوره من 4 ماه هست. حالا 2تا سوال دارم:
    1- اصلا این نوع پذیرش برای گرفتن ارز دانشجویی مورد قبول هست؟
    2- اگه مورد قبول هست نامه پذیرش من 1 ماه بعد به دستم میرسه. میتونم از الان تو سایتشون ثبت نام کنم و جای نامه پذیرش رو خای بذارم؟ با این کار میشه وقت گرفت؟
    خیلی ممنون

Junior Member

سلام
    امروز خانواده من با فرودگاه تماس گرفتن که بهشون گفتن فقط 5000 دلار اجازه خروج ارز داریم. میخواستم بدونم این حالت شامل ارز دانشجویی هم میشه؟ خوب همه میدونن که کمتریم میزان ارز دانشجویی هم بیشتر از این 5000 دلار میشه حتی بعضی ها بالای 15000 دلار میگیرند بعد اگه نتونیم بیش از 5000 دلار خارج کنیم اون موقع چیکار باید بکنیم؟
    آیا کسی چیزی در مورد بخشنامه مربوط یا ویژه برای دانشجویان میدونه؟ یا مثلا کلا به دانشجوها گیر ندن در مورد خارج کردن ارز؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of IP Law - Beheshti Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط tufarqan نمایش پست ها
    من به عنوان دانشجوی Research پذیرش گرفتم از ژاپن متن نامه به شکل زیر هست:
    Result of the screening

Name:

Devision:

We are pleased to inform that you are successfull in the screening of
    the Research student of our school. The period of Research is from June
    1,2012 to September 30, 2012.

Official seal of Graduate school.
    اونطور که فهمیدم 2 یا 3 ماه طول میکشه وزارت علوم وقت بده و طول دوره من 4 ماه هست. حالا 2تا سوال دارم:
    1- اصلا این نوع پذیرش برای گرفتن ارز دانشجویی مورد قبول هست؟
    2- اگه مورد قبول هست نامه پذیرش من 1 ماه بعد به دستم میرسه. میتونم از الان تو سایتشون ثبت نام کنم و جای نامه پذیرش رو خای بذارم؟ با این کار میشه وقت گرفت؟
    خیلی ممنون
    نه به این دوره ها ارز تعلق نمیگیره... باید دوره ی شما در یکی از قالب های دانشگاهی کارشناسی، ارشد و دکتر باشه ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط goody_good نمایش پست ها
    نه به این دوره ها ارز تعلق نمیگیره... باید دوره ی شما در یکی از قالب های دانشگاهی کارشناسی، ارشد و دکتر باشه ...
    ببینید با توجه به نامه ای که از طرف قوه قضائیه ژاپن صادر میشه به من ویزای 3 ساله میدن. اما عرف تو سیتم ژاپن اینطور هست که قبل از ورود به دکترا باید چند ماه Research بود. وقتی بهم ویزای 3ساله میده یعنی من عملاً دانشجوی دکترا به حساب میام. اگه کسی شرایطی مثل من داره بگه چیکار کنم؟
    در ضمن این نامه پذیرش نشون میده که مدت دوره مشخص هست پس بنابراین امکان داره شامل ارز دانشجویی بشه.
    من چند روزه زنگ میزنم اصلاً کسی تو وزارت علوم جواب نمیده.

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of IP Law - Beheshti Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط tufarqan نمایش پست ها
    ببینید با توجه به نامه ای که از طرف قوه قضائیه ژاپن صادر میشه به من ویزای 3 ساله میدن. اما عرف تو سیتم ژاپن اینطور هست که قبل از ورود به دکترا باید چند ماه Research بود. وقتی بهم ویزای 3ساله میده یعنی من عملاً دانشجوی دکترا به حساب میام. اگه کسی شرایطی مثل من داره بگه چیکار کنم؟
    در ضمن این نامه پذیرش نشون میده که مدت دوره مشخص هست پس بنابراین امکان داره شامل ارز دانشجویی بشه.
    من چند روزه زنگ میزنم اصلاً کسی تو وزارت علوم جواب نمیده.

پس شما کار خودتون رو انجام بدید و اقدام کنید... یه چیز دیگه به جای اسکن پذیرش و ویزا آپلود کنید و وقت بگیرید و هر وقت که مدارکتون کامل شد جایگزین کنید... البته فکر میکنم الان برای اواسط خرداد وقت میده سایت نشا....

Junior Member

آیا مورد تایید بودن دانشگاه و رشته از طرف ایران شرط است؟

هنگام ثبت نام در وزارت علوم از طریق سامانه نشا شما باید نام دانشگاه و رشته ای که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید از یک لیست مشخص انتخاب کنید. قرار داشتن نام دانشگاه و رشته ی شما در آن لیست به معنی مورد تایید بودن است. در غیر اینصورت با توجه به اینکه حتی امکان ثبت نام هم وجود نخواهد داشت، نمی توان از این تسهیلات استفاده کرد.

اقا من این و خوندم . همانطور که گفتم دانشگاه من تو لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم هست اما در گروه دره 2 ! ( که مشکلی برای ارز گرفتن ایاد نمیکنه)
    اما دانشگاه من تو لیست دانشگاه ها در سایت نشا نبود . من گزینه سایر را انتخاب کردم . سایت هم ثبت نام کرد !!!!! البته کشور تو لیست بود و منم انتخاب کردم
    یعتی من نمی تونم ارز بگیرم؟؟
    دانشکاه من تو لیست دانشکاه های مورد تایید در سایت رسمی وزارت علوم هست .. اقا این که شما گفتین معنیش چیه ؟

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

نقل قول نوشته اصلی توسط istvan2012 نمایش پست ها

آیا مورد تایید بودن دانشگاه و رشته از طرف ایران شرط است؟

هنگام ثبت نام در وزارت علوم از طریق سامانه نشا شما باید نام دانشگاه و رشته ای که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید از یک لیست مشخص انتخاب کنید. قرار داشتن نام دانشگاه و رشته ی شما در آن لیست به معنی مورد تایید بودن است. در غیر اینصورت با توجه به اینکه حتی امکان ثبت نام هم وجود نخواهد داشت، نمی توان از این تسهیلات استفاده کرد.

اقا من این و خوندم . همانطور که گفتم دانشگاه من تو لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم هست اما در گروه دره 2 ! ( که مشکلی برای ارز گرفتن ایاد نمیکنه)
    اما دانشگاه من تو لیست دانشگاه ها در سایت نشا نبود . من گزینه سایر را انتخاب کردم . سایت هم ثبت نام کرد !!!!! البته کشور تو لیست بود و منم انتخاب کردم
    یعتی من نمی تونم ارز بگیرم؟؟
    دانشکاه من تو لیست دانشکاه های مورد تایید در سایت رسمی وزارت علوم هست .. اقا این که شما گفتین معنیش چیه ؟
    گزینه سایر رو برای همین گذاشتن! چون به هر حال نمیتونن اسم همه ی دانشگاه های جهان رو اون تو بنویسن، اونایی که پرکاربردتر، مهمتر و معتبرتر هستش رو مینویسن. وقتی تشریف ببرید وزارت علوم کارشناس مروبط به کشور مربوطه، دانشگاه و رشته شما رو بررسی میکنه، یا تایید میکنه یا رد، اگه تایید کنه نامه میگیرید و اگر نکنه نمیگیرید، اما اگر اسم دانشگاه در لیست مورد تایید وزارت علوم هست حتما تایید خواهد شد.
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

Junior Member

مرسی دانیال عزیز
    همچنین یکی از جواب ها میگه که باید ییشتر از 1 ماه تا پایان ترم وقت باشه
    ببین من ترم 2 رو تازه شروع کردم . چند روز پیش هم که ثبت نام کردم برای اواسط خرداد وقت دادن که کمتر از 1 ماه تا پایان ترم هست
    یعنی نمی تونم بگیرم ؟ خب این که تقصیر من نیست؟

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

نقل قول نوشته اصلی توسط istvan2012 نمایش پست ها
    مرسی دانیال عزیز
    همچنین یکی از جواب ها میگه که باید ییشتر از 1 ماه تا پایان ترم وقت باشه
    ببین من ترم 2 رو تازه شروع کردم . چند روز پیش هم که ثبت نام کردم برای اواسط خرداد وقت دادن که کمتر از 1 ماه تا پایان ترم هست
    یعنی نمی تونم بگیرم ؟ خب این که تقصیر من نیست؟
    در همون جا گفته شده که این جواب با توجه به عملکرد وزارت خانه در ترم گذشته داده شده، یعنی این یک قانون نیست!!! پس ممکنه لزوما اینطور نباشه، اما هم قول جلو انداختن نوبتها داده شده و هم اینکه نمیشه این مورد رو پیش بینی کرد. به هرحال شما چاره ی دیگه ای ندارید و باید صبر کنید چون جواب درستی در این زمینه نمیدن.
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

Junior Member

با سلام خدمت همه دوستان
    در قانون جدید ارز دولتی اینطور عنوان شده که افراد واجد شرایط بعد از مراجعه به بانک و پرداخت مبلغ مورد نظر حواله ارز دریافت میکنن و در فرودگاه بهد از عبور از گیت خروجی با تحویل حواله به شعبه بانک در فرودگاه ارز مورد نظرشون رو دریافت میکنن. میخواستم بدونم که این در مورد ارز دانشجویی هم صدق میکنه و اگه اینطوره تکلیف افرادی که در خارج بسر میبرن و خانوادشون میخوان کاراشونو اینجا انجام بدن چیه؟
    با تشکر