صفحه 6 از 232 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 2319

موضوع: ارز دانشجویی- آرشیو

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-قدرت، واحد علوم و تحقیقات دانشگاه ازاد

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad نمایش پست ها
    خوب من اولین بارم هست که میرم الان پرونده ندارم چیکار کنم؟ نمیشه که برم اونجا بهد تایید بشه بعد یه سال دیگه تازه پرونده تشکیل بدن.سامانه نشا گفتم که نوشته فقط برای مقاطع بالای لیسانس نه لیسانس.راهی هست بون اون سامانه و قبل اینکه برم تایید بشه و بتونم ارز بگیرم؟
    من دیدم بچه هایی که تو مقطع کارشناسی هم ارز دانشجویی گرفتن ، اگه تهران هستین برین وزارت علوم و بپرسین ولی میشه به شرطی که دانشگاه مورد تایید وزارت علوم باشه و پرونده تشکیل داده باشید و ویزای اون کشور هم داشته باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط cyrus2535 نمایش پست ها
    من دیدم بچه هایی که تو مقطع کارشناسی هم ارز دانشجویی گرفتن ، اگه تهران هستین برین وزارت علوم و بپرسین ولی میشه به شرطی که دانشگاه مورد تایید وزارت علوم باشه و پرونده تشکیل داده باشید و ویزای اون کشور هم داشته باشید
    ویزا که نه هنوز جوابش نیومده اما حتما پیگیرش میشم ببینم بلک به ما هم تعلق بگیره.بله دانشگاهی که ازش پذیرش گرفتم تو کانادا جزو دانشگاه های عالی از نظر وزارت علوم هست و سعی میکنم به محض دریافت ویزا برای تشکیل پرونده اقدام کنم گرچه اگه دیر جواب ویزا بیاد ممنکه به کشکل بر بخورم.بدون ویزا هم فک نکنم پرونده تشکیل بدن

سلام دوستان
    من امروز به بانک ملی مرکزی اصفهان مراجعه کردم که تنها بانکی هست که ارز دانشجویی میده. متصدی مربوطه میگفت با نامه پذیرش دانشگاه ارز نمیده چون هزینه یک سال شهریه را نوشته! (من هنوز از ایران خارج نشدم). در ضمن، میگفت چون معمولا وزارت علوم برای یک ترم تحصیلی نامه میده، باید نامه شهریه دانشگاه هم واسه یک ترم باشه نه برای یک سال. (یعنی شهریه یک سال را تقسیم بر دو نمیکنه تا شهریه هر ترم به دست بیاد). بعد هم گفت کلا هرچی وزارت علوم در نامه بنویسه همون مبلغ را میده!!
    من که کاملا از حرفهاش گیج شدم. آیا کسی شعبه خوبی در تهران سراغ داره که دقیقا پروسه را اجرا کنه و هم هزینه زندگی (طبق نامه وزارت علوم) و هم شهریه را بدهند؟
    ممنون

Member azadeh25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran

میدونم سئوالم خیلی ابتداییه اما ممنون میشم جوابمو بدین (مخصوصا بچه هایی که الان آمریکا هستن و تونستن همچین نامه ای رو بگیرن و بفرستن واسه خونوادشون.)
    1- از کدوم قسمت دانشگاه باید بریم این نامه اشتغال به تحصیل رو بگیریم؟ department? graduate office? international student service office
    2- باید بهشون بگیم دقیقا چه نامه ای میخوایم؟ اصطلاح خاصی نداره این "اشتغال به تحصیل" ؟
    مرسی

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط azadeh25 نمایش پست ها
    میدونم سئوالم خیلی ابتداییه اما ممنون میشم جوابمو بدین (مخصوصا بچه هایی که الان آمریکا هستن و تونستن همچین نامه ای رو بگیرن و بفرستن واسه خونوادشون.)
    1- از کدوم قسمت دانشگاه باید بریم این نامه اشتغال به تحصیل رو بگیریم؟ department? graduate office? international student service office
    2- باید بهشون بگیم دقیقا چه نامه ای میخوایم؟ اصطلاح خاصی نداره این "اشتغال به تحصیل" ؟
    مرسی
    از Student Office بپرسید که کچا نامه رو میده. بعضی وقتا خودشون میدن بعضی وقتا هم از دانشکده خودتون باید بگیرید. اسم نامه Student Status هست. فقط بگید مبلغ کل شهریه رو هم بزنه براتون. مبلغی که شما پرداخت کردید رو توی اون نامه نمینویسن پس یه نامه جدا هم بگیرید که مقدار پرداختی از طرف شما رو نشون بده.

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadrezaamin نمایش پست ها
    دوستان سلام.
    من خیلی از صفحات این تاپیک رو خوندم. اما در مورد سوالم چیزی پیدا نکردم.
    می خواستم بدونم کسانی که از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شدند هم می تونن ارز دانشجویی بگیرن یا نه؟
    این سوال رو من تو خود وزارت علوم پرسیدم مسئولش گفت آزاد،پیام نور،علمی کاربردی.....همه شون میتونن از این خدمات استفاده کنن

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

با سلام خدمت همه دوستانی که در این تاپیک زحمت میکشند

مراحلی که من متوجه شدم از فروم به شرح زیره، لطفا تصحیحش کنید اگر اشتباهه:
    1- ثبت نام در نشا
    2- فرستادن مدارک مربوطه به ایمیل مربوطه
    2- مراجعه به وزارت علوم و تکمیل فرم مربوطه
    3- گرفتن نامه از وزارت علوم و بردن به بانکی که ارز ارائه میکنه

و 3 تا سوال:

1. من پذیرش از دانشگاه پلی تکنیک میلان گرفتم برای ترمی که از فوریه شروع میشه و اون موقع باید اونجا باشم، می خواستم بدونم با توجه به اینکه من فقط یک نامه پذیرش از دانشگاه دارم که میزان هزینه توش درج نشده اگر مراحل بالا رو طی کنم میتونم امیدوار باشم که قبل از رفتنم ارز بگیرم یا خیر؟

2. اگر جواب بالایی خیر هستش آیا باید مراحل رو تا جایی که امکان پذیره طی کنم و بعد برم دانشگاه و مدارک رو بفرستم تا ارز به نرخ دولتی توسط خانوادم دریافت بشه ؟

3. تو سایت که نوشته تسهیلات غیر ارزی! بیخود نوشته یا حق داره؟

با تشکر پیشاپیش
    ویرایش توسط daniyal_arj : December 10th, 2011 در ساعت 11:03 PM
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

Junior Member

من از یکی از دانشگاه های مالزی پذیرش گرفتم که رشته ای که میخوام بخونم مورد تایید وزارت علوم نیست.ولی بقیه رشته ها مورد تایید هستن.آیا میتونم ارز دانشجویی بگیرم؟

سلام دوستان
    من امروز 5000 دلار امریکا از بانک مرکزی گرفتم..ولی واسم 1104 تومن حساب کردن!!!!! قیمت دولتی فروش ارز امروز 1096 بود که مسئول بانک گفت طبق قانون باید 80 ریال به نرخ اضافه بشه!!!! میشه بگید که ایا واقعا همچین چیزی هست یا ازم زیاد گرفتن؟
    دوستان امروز ارز دانشجویی رو به چه نرخی گرفتید؟
    مرسی

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط samane1985 نمایش پست ها
    سلام
    به دلیل اینکه چند نفر از دوستان ازم راجع به ارز سوال کردن ترجیح دادم که تو تاپیک مربوطه توضیح بدم!
    من بورس کامل از استرالیا هستم..برای گرفتن نامه از وزارت علوم هیچ مشکلی نداشتم. یعنی بهتره اضافه کنم که برای وزارت علوم، مساله بورس اصلا اهمیتی نداشت!!!! نامه معرفی به بانک مرکزی شهرستان بود...با توجه به اینکه من فقط 5000 تای مربوط به هزینه زندگی رو میخواستم، از قبل قانون ارز بانک ها رو خونده بودم و میدونستم برای فروش 5000 تا ارز دانشجویی ( هزینه زندگی)، بانک طبق قانون نباید هیچ نوع وثیقه ای بگیره...ولی متاسفانه به دلیل عدم اگاهی مسئول بانک مجبور به بحث و جدل شدم که البته به سرانجام رسید و تونستم متقاعدشون کنم!!! ضمن اینکه من به بانک اصلا چیزی راجع به بورس نگفتم و نامه پذیرش من از نامه بورسم تفکیک شده بود!! ولی یکی از دوستانم از بانک مرکزی اصفهان با نامه فاندش !!!!تونسته بود 5000 تا رو بگیره!
    پ.ن: دوستانی که بورس دارن هم میتونن از 5000 تا استفاده کنن فقط باید دقت کنن که به کدوم بانک معرفی میشن و به علاوه اینکه خیلی از مسئولین بانکهای شهرستان، از قوانین اطلاع درستی ندارن که در این حالت نباید اصلا زیر بار رفت!
    خیلی خیلی ممنونم که نتیجه کارتون رو اینجا گفتید، به این اطلاعات نیاز بود.
    توضیح اینکه 5000منظور از 5000 تا، همون هزینه ماهیانه زندگی هستش. به ازای ماهی 1000 دلار آمریکا. که چون معمولا اشتغال به تحصیل ترم اول رو وزارت علوم به طور پیش فرض 5 ماهه میزنه معمولا بانک ها هم هزینه 5 ماه رو میدن. استثنا زیاد وجود داره که هزینه 6 ماه رو به جای 5 ماه در نوبت اول گرفته باشن.