صفحه 7 از 232 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 2319

موضوع: ارز دانشجویی- آرشیو

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

نقل قول نوشته اصلی توسط tondarchabok نمایش پست ها
    دوستان این ارز دانشجویی که اینجا حرف ازش هست شامل بچه هایی که پذیرش از آمریکا دارن هم میشه؟
    یا به دلیل ت. ح. ر. ی. م به این داتشجوها نمیدن؟
    هیچ ارتباطی نداره...اگه صفحان قبل رو می خوندید میدید که حتما ارایه اصلا I-20 از پیش شرط های دریافت ارز با نرخ دولتی است....
    دوستان من، از سوالاتتون سپاسگذارم. اما ناچارم اونها رو بی جواب بگذارم چرا که بنده واقعا اطلاعات به روزی ندارم. با آروزی موفقیت برای شما.

Member
    رشته و دانشگاه
    Control Engineering, M.Sc.

نقل قول نوشته اصلی توسط azartash نمایش پست ها
    shamrmande man farsi nadaram, yeki az doustan lotfan inha ro farsi type koneh o man in payamo pak mikonam, tajrobeye man.

avalan nameye man be zabane france bood va aslan masoule marbooteye bank dorosto hesabi motavejeh nemishod ke khodam touzih dadam, goft bayad tahod bedi goftam ok, ama chizi raje be be mahzar nagoft, dar nahayat yek khat dasti balaye paziresham neveshtam va majara tamom shod raft, albate neveshtam ke poole shahriyeh ro ke dadam be taeed sefarat miresoonam va bratoun midam biaran, 5 hezarta be ezafeye nesfe shahriye greftam.
    تجربه آذرتاش (azartash) از نقل قول ایشان:
    اولاً نامه من به زبان فرانسوی بود و اصلاً مسئول مربوطه بانک درست و حسابی متوجه نمی شد که خودم توضیح دادم. گفت باید تعهد بدی که گفتم ok.
    اما چیزی راجع به محضر نگفت. در نهایت یک خط دستی بالای پذیرش نوشت که ماجرا تمام شد رفت.
    البته نوشتم که پول شهریه ای را که دادم به تایید سفارت می رسونم و براتون میدم بیارن. 5 هزار تا به ازای نصف شهریه گرفتم.

Member zohrefadaee آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University Putra Malaysia - UPM

نقل قول نوشته اصلی توسط daniyal_arj نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستانی که در این تاپیک زحمت میکشند

مراحلی که من متوجه شدم از فروم به شرح زیره، لطفا تصحیحش کنید اگر اشتباهه:
    1- ثبت نام در نشا
    2- فرستادن مدارک مربوطه به ایمیل مربوطه
    2- مراجعه به وزارت علوم و تکمیل فرم مربوطه
    3- گرفتن نامه از وزارت علوم و بردن به بانکی که ارز ارائه میکنه

و 3 تا سوال:

1. من پذیرش از دانشگاه پلی تکنیک میلان گرفتم برای ترمی که از فوریه شروع میشه و اون موقع باید اونجا باشم، می خواستم بدونم با توجه به اینکه من فقط یک نامه پذیرش از دانشگاه دارم که میزان هزینه توش درج نشده اگر مراحل بالا رو طی کنم میتونم امیدوار باشم که قبل از رفتنم ارز بگیرم یا خیر؟

2. اگر جواب بالایی خیر هستش آیا باید مراحل رو تا جایی که امکان پذیره طی کنم و بعد برم دانشگاه و مدارک رو بفرستم تا ارز به نرخ دولتی توسط خانوادم دریافت بشه ؟

3. تو سایت که نوشته تسهیلات غیر ارزی! بیخود نوشته یا حق داره؟

با تشکر پیشاپیش
    این مراحلی که شما فرمودین مربوط به دوستان داخل ایران هست که هنوز مشغول به تحصیل نشدن. برای ما که ایران نیستیم کمی متفاوت هست. اما در همین مراحل که نوشتید کمی اصلاح مورد نیاز هست.
    - در مرحله دو مدارک به ایمیل ارسال نمیشه. آپلود میشه در داخل همون حسابی که در سایت نشا ساختید
    - بین مرحله ۲ و ۳ میباست در داخل سایت نشا و حساب خودتون در این سایت به بخش مدیریت درخواست ها برید و درخواست صدور نامه معرفی به بانک رو بدین
    - قبل از مرحله گرفتن نامه هم حتما بانک رو مطمئن باشید که ارز میده. گاهی موارد بدون هماهنگی نامه گرفته شده و مشکل ایجاد شده.

و اما سوالات: شما ایران هستید و کمی شرایط تون با ما متفاوت اما گفته شده اگر ویزا تون بیاد نامه ارز رو میدن و قبل از رفتن میگیرید ان شالله. اما اگر نشد ادامه کار رو خانوادتون انجام میدن. ضمنا پیشنهاد میکنم کاری رو که بنده و خیلی ها قبل از ترک ایران انجام دادیم بدین تا مشکلی پیش نیاد. یک وکالت محضری تام برای همه کارها با پدر یا مادرتون بدین. جواب سوال ۳ شما رو هم نمیدونم!

لطفا مراحل رو برای دوستان خارج کشور هم بنویسید:
    بعد از ثبت نام و آپلود مدارک در سایت نشا، اخذ گواهی اشتغال به تحصیل و گواهی میزان شهریه از دانشگاه، سپس تایید این گواهی توسط سفارت. بعد آپلود گواهی در سایت و قسمت مدیریت درخواست ایجاد درخواست برای نامه معرفی به بانک، در نهایت ارسال اصل نامه به موکل در ایران جهت پیگیری. گفته میشه خانواده درجه یک نیازی به وکالت نامه ندارند،

موفق باشید
    -----------------------

God Knows The Best

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط daniyal_arj نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستانی که در این تاپیک زحمت میکشند

مراحلی که من متوجه شدم از فروم به شرح زیره، لطفا تصحیحش کنید اگر اشتباهه:
    1- ثبت نام در نشا
    2- فرستادن مدارک مربوطه به ایمیل مربوطه
    2- مراجعه به وزارت علوم و تکمیل فرم مربوطه
    3- گرفتن نامه از وزارت علوم و بردن به بانکی که ارز ارائه میکنه

و 3 تا سوال:

1. من پذیرش از دانشگاه پلی تکنیک میلان گرفتم برای ترمی که از فوریه شروع میشه و اون موقع باید اونجا باشم، می خواستم بدونم با توجه به اینکه من فقط یک نامه پذیرش از دانشگاه دارم که میزان هزینه توش درج نشده اگر مراحل بالا رو طی کنم میتونم امیدوار باشم که قبل از رفتنم ارز بگیرم یا خیر؟

2. اگر جواب بالایی خیر هستش آیا باید مراحل رو تا جایی که امکان پذیره طی کنم و بعد برم دانشگاه و مدارک رو بفرستم تا ارز به نرخ دولتی توسط خانوادم دریافت بشه ؟

3. تو سایت که نوشته تسهیلات غیر ارزی! بیخود نوشته یا حق داره؟

با تشکر پیشاپیش
    سلام،
    شماره 2 رو نمیدونم از کدوم پست برداشت کردید! ولی همچین آدرس ایمیلی وجود نداره. شما مدارک رو در سایت آپلود میکنید.
    سوال اول) یه میل به دانشگاه بزنید و ازشون درخواست کنید تا مدرک مربوط میزان شهریه رو براتون بفرستن. کمتر از یک هفته میرسه. توضیح بدید که نیاز فوری دارید
    سوال دوم) حتی اگه نامه دانشگاه به دستتون نرسید، شما نامه رو از وزارت علوم میتونید بگیرید، ببرید بانک و کارهاتون رو تا یه جایی انجام بدید. ممکنه اصلا بانک بهتون ارز رو بده، ولی اگه هم نده شما ضرر نکردید، چون کارتون رو پیش بردید.
    سوال سوم) تسهیلات غیر ارزی، تا اونجایی که به درد من میخوره،همون تخفیف ایران ایر و معافیت از پرداخت عوارض خروجه. از بقیه تسهیلات خبر ندارم.
    موفق باشید

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط moein_tnt نمایش پست ها
    آقایون من 15 بار تو سایت نشا تا قسمت آپلود مدارکو انجام دادم ولی آپلود نمیشه ! مشکل سایته ؟ راه دیگه ای نیست ؟
    مشکل سایت هست، اگر از سایز فایلهاتون مطمئن هستید، از سرور ها و مرورگرهای مختلف و فی&لت#ر ش!کن و این روشها استفاده کنید شاید درست شه...
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member

سلام به همه دوستان
    من دو روز پیش رفتم وزارت علوم و این نامه دریافت ارز دانشجویی رو که خطاب به بانک ملی بود رو دریافت کردم، اما موقعی که نامه رو بردم پیش مسئول بخش ارز بانک ملی، گفت که علاوه بر این نامه باید نامه پذیرشت را که به تایید سفارت کانادا رسیده باشه رو هم داشته باشی! این تایید سفارت دیگه باز چیه؟
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط m2353m نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من دو روز پیش رفتم وزارت علوم و این نامه دریافت ارز دانشجویی رو که خطاب به بانک ملی بود رو دریافت کردم، اما موقعی که نامه رو بردم پیش مسئول بخش ارز بانک ملی، گفت که علاوه بر این نامه باید نامه پذیرشت را که به تایید سفارت کانادا رسیده باشه رو هم داشته باشی! این تایید سفارت دیگه باز چیه؟
    مرسی
    این همون مدرکی است که بعد از اینکه دانشگاه بهتون گواهی اشتغال به تحصیل با ذکر مبلغ شهریه رو داد می برید سفارت تایید کنه. بانک اون نامه براش مهمه تا بتونه بهتون ارز دانشجویی بده.

Junior Member Purdue آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Purdue University - Civil Eng. - Geomatics

دوستان من هفته پیش تونستم سقف دلار ممکن یعنی 7500 + 5000 دلار رو از بانک ملی بگیرم. بانکهای ملی فقط یه تعداد خاصشون ارز دانشجویی میدن و تازه امکان داره وقتی نامه رو از وزارت علوم گرفتین و رفتین بانک بهتون بگن منطقه شما به ما نمیخوره. اون هم در صورتی که صبح همون روز تلفنی باهاشون هماهنگی کردین. در این صورت بانک باید روی نامه شما بنویسه که به شما ارز نداده تا شما بتونین با مراجعه مجدد به وزارت علوم، یه نامه دیگه برای شعبه یا بانک دیگه ای بگیرین. قبض گاز یا آب همراهتون باشه تا نشون بده محل سکونت شما به اون شعبه بانک ملی میخوره (در تهران که اینطور بود، شهرهای دیگه رو نمیدونم.) پس یادتون باشه قبل از گرفتن نامه حتماً از شعبه سوال کنین که ارز دانشجویی میدن یا خیر و این که منطقه شما به اونها میخوره یا خیر.
    قیمتی که برام محاسبه شد هم اینطور بود. هر دلار دقیقاً 8 تومن بیشتر از نرخ بانک مرکزی در اون روز محاسبه شد. به علاوه وقتی رقم کل در اومد، دوتا نیم در هزار معادل یک در هزار (همون 0.1 درصد خودمون) بهش کارمزد تعلق میگیره.
    در مورد نشا هم بگم که حتماً از اینترنت پر سرعت استفاده کنین، من خودم ظرف 10 ثانیه کل مدارک رو آپلود کردم.
    موفق باشین
    حقیقت واژه تلخیست در قاموس ناپاکان ....... من از نقش حقیقتهای حلق آویز می ترسم

Senior Member soheil136 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- University of Waterloo

نقل قول نوشته اصلی توسط Purdue نمایش پست ها
    دوستان من هفته پیش تونستم سقف دلار ممکن یعنی 7500 + 5000 دلار رو از بانک ملی بگیرم. بانکهای ملی فقط یه تعداد خاصشون ارز دانشجویی میدن و تازه امکان داره وقتی نامه رو از وزارت علوم گرفتین و رفتین بانک بهتون بگن منطقه شما به ما نمیخوره. اون هم در صورتی که صبح همون روز تلفنی باهاشون هماهنگی کردین. در این صورت بانک باید روی نامه شما بنویسه که به شما ارز نداده تا شما بتونین با مراجعه مجدد به وزارت علوم، یه نامه دیگه برای شعبه یا بانک دیگه ای بگیرین. قبض گاز یا آب همراهتون باشه تا نشون بده محل سکونت شما به اون شعبه بانک ملی میخوره (در تهران که اینطور بود، شهرهای دیگه رو نمیدونم.) پس یادتون باشه قبل از گرفتن نامه حتماً از شعبه سوال کنین که ارز دانشجویی میدن یا خیر و این که منطقه شما به اونها میخوره یا خیر.
    قیمتی که برام محاسبه شد هم اینطور بود. هر دلار دقیقاً 8 تومن بیشتر از نرخ بانک مرکزی در اون روز محاسبه شد. به علاوه وقتی رقم کل در اومد، دوتا نیم در هزار معادل یک در هزار (همون 0.1 درصد خودمون) بهش کارمزد تعلق میگیره.
    در مورد نشا هم بگم که حتماً از اینترنت پر سرعت استفاده کنین، من خودم ظرف 10 ثانیه کل مدارک رو آپلود کردم.
    موفق باشین
    خب بالاخره یکی پیدا شد که این مراحل رو کامل رفت . حالا میشه بی زحمت چند تا سوال هم جواب بدید.
    1- شما فاند هم داشتید یانه؟
    2- بانک از شما نامه پذیرش رو قبول کرد یا گواهی اشتغال به تحصیل می خواست؟
    3- بانک ار شما وثیقه گرفت ؟
    ممنون
    خدایا نگویم دستم بگیر... عمریست گرفته ای ... مبادا رها کنی

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Purdue نمایش پست ها
    موفق باشین
    ممنون از اطلاعتتون.
    مشکلی که هست همونه که شما صبح و با تلفن هماهنگ کرده بودید. با تلفن با کسی هماهنگ نکنید. برید بانک، کیله نامه هاتون رو نشون بدید و بگید دیگه چه مدارکی لازمه. اینطوری خود اپراتور در مقابل حرفی که به شما میزنه احساس مسئولیت میکنه و کمک میکنه. همچنین برای پرسیدن و هماهنگ کردن با بخش ارزی، صبح موقع خوبی نیست. معمولا صبح ها بانک ها به دلیل فروش ارز مسافرتی و تحویل گرفتن ارز از بانک مرکزی خیلی شلوغ هستن. من پشنهاد میدم دوستان اگه میخوان با بانک هماهنگ کنن ساعت 11 برن و نه زودتر.