صفحه 8 از 232 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 2319

موضوع: ارز دانشجویی- آرشیو

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

این20 درصد وثیقرو بانک که نگه میداره چطورو کی میشه از گرو درش آورد؟ باید نامه بعدا از سفارت ایران تو اون کشور بگیریم و بفرستیم براشون؟ خوب اگه یهو به هر دلیلی مثلا این ترم به کلاس نرسی میا واخد کم برداریم یا به هر دلیل دیگه چول رو دیرتر استفاده بکنیم چی ؟ کسی میدونه و تجربه ای داره؟
    ویرایش توسط mohammad : December 17th, 2011 در ساعت 06:39 PM

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad نمایش پست ها
    بله شما قصد بی احترامی ندارید اما برای بی احترامی کردن حتما نیازی نیست از کلماتش استفاده بشه میشه مثل شما در متن صحبت ها گنجوندش! البته من اینو هم بی احترامی محسوب نکردم به هر حال هر کسی تو این دنیا یه جوریه دیگه.
    در مورد هماهنگی باید بگم من با بانک پاسارگاد شعبه نزدیکمون هماهنگ کردم و گفت بیار نامرو تا ما بفرستیم امور بین الملل . اونجا برات محاسبه کنن.از طرفیم بانک ملت بهم گفت هزینه دانشگاهت هرچی باشه ما کلا 12 هزارتا اونم تو 1 سال بیشتر نمیدیم.

شاید من کمی بد سوالمو مطرح کردم یا شما زود نتیجه گرفتیدامادر هر صورت مهم نیست و من اومدم اینجا که از دوستان کمک وراهنمایی بگیرم و همین اشتباهات اپراتورهارو رفع کنیم همینو بس. خوب شاید شما خیلی خیلی میدونید و من اینو یادم رفت.پس ببخشید بجا نیاوردیم دفه بعد حتما با شما هماهنگ میکنم!
    بانک پاسارگاد 3 ماه پیش هم به من میگفت ارز نمیدیم. بعد که گفتم 4 ساله پیش شما حساب دارم بازم گفت نمیدیم. بعد که گفتم از شعبه مرکزی پرسیدم گفته میدین به من همین جوابی رو که به شما دادن گفت که بیایید اینجا حساب کتاب کنیم. در کل من به این نتیجه رسیدم که از بانک پاسارگاد نگیرم بهتره. ولی بچه ایی که از بانک ملت گرفتن کمتر اذیت شدن تا اونجا که من خبر دارم.
    ولی یه فاکتور دیگه هم هست که مهمه. اگه شما دلار آمریکا میخوایید که مشکلی نیست، میتونید از هرجا بگیرید. اگه ارز های دیگه میخواید با بانکتون صحبت کنید و ببینید کدوم اون ارز رو دارن. من به جای دلار تونستم از سامان یورو بگیرم، هر چند که من پوند میخواستم. دلیل کار من این بود که با فروش یورو بیشتر سود میکردم تا با فروش دلار.
    ویرایش توسط میلاد : December 17th, 2011 در ساعت 07:14 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    بانک پاسارگاد 3 ماه پیش هم به من میگفت ارز نمیدیم. بعد که گفتم 4 ساله پیش شما حساب دارم بازم گفت نمیدیم. بعد که گفتم از شعبه مرکزی پرسیدم گفته میدین به من همین جوابی رو که به شما دادن گفت که بیایید اینجا حساب کتاب کنیم. در کل من به این نتیجه رسیدم که از بانک پاسارگاد نگیرم بهتره. ولی بچه ایی که از بانک ملت گرفتن کمتر اذیت شدن تا اونجا که من خبر دارم.
    ولی یه فاکتور دیگه هم هست که مهمه. اگه شما دلار آمریکا میخوایید که مشکلی نیست، میتونید از هرجا بگیرید. اگه ارز های دیگه میخواید با بانکتون صحبت کنید و ببینید کدوم اون ارز رو دارن. من به جای دلار تونستم از سامان یورو بگیرم، هر چند که من پوند میخواستم. دلیل کار من این بود که با فروش یورو بیشتر سود میکردم تا با فروش دلار.
    بله پاسارگاد گویا کمی اذیت میکنه.میگفت باید تعهدنامه از پدر مادر هم بیاری.به نظرم اینا کلا پرت تشیف دارن.حالا من فردا قبل گرفتن نامه ساقت 10 سعی میکنم با چند تا بانک دیگه هم صحبت بکنم.

شما هم اون وپثیقرو گذاشتید؟ اگه به هر دلیلی مثلا یه ترم بیفته عقب یا اینکه پارت تایم تو دانشگاه درس بخونیم بد چطور اون وثیقمونو آزاد بکنیم؟ بعد اگه کسی قبل دانشگاه کلاس زبان بهش بخوره دیگه اون ارز رو بهش نمیدن؟
    من کمی تو این بهش سوال بام پیش اومده.

بله کلا پوند یا یورو بشه گرفت خیلی بهتره

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط aniushka نمایش پست ها
    تو سایت نشا چرا تو قسمت ثبت نام رشته های علوم پزشکی نیست؟؟؟؟ یعنی به این رشته ها ارز دانشجویی تعلق نمیگیره؟
    علوم پزشکی مربوطه به وزارت بهداشت میشه، سایت نشا متعلق به وزارت علومه
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aniushka نمایش پست ها
    خب اینو میدونم اما تو سایت وزارت بهداشت همچین امکانی نبود. یعنی این به ما تعلق نمیگیره؟
    http://aftabnews.ir/vdccisqs12bq008.ala2.html
    البته مطلب کاملی نیست

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

متاسفانه طبق بخشنامه جدید بانک ها اصل نامه پذیرش رو از شما طلب میکنند، این مضووعب رای دوستانی که از آمریکا پذیرش دارند و I-20ایشون پاسپورت دومشون محسوب میشه یک دردسر بزرگ هست...
    دوستان من، از سوالاتتون سپاسگذارم. اما ناچارم اونها رو بی جواب بگذارم چرا که بنده واقعا اطلاعات به روزی ندارم. با آروزی موفقیت برای شما.

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط haji نمایش پست ها
    با سلام به دوستان عزیز
    من نامه پذیرش اصل را ندارم. اسکن نامه پذیرشم برام ایمیل شده. در نامه پذیرشم میزان شهریه سالانه ذکر شده و مدت تحصیل هم ذکر شده. نامه مربوطه را به سفارت ایتالیا برده ام و مهر تایید سفارت را دارد. علاوه بر این ویزای دانشجویی یک ساله ام را هم گرفته ام. بلیط هم برای سوم ژانویه گرفتم. علاوه بر این از مسئول امور بین الملل دانشگاه هم خواستم نامه پذیرشم را مستقیما برای ezamazad@iranscholarship.net و eshteghal.tahsil@gmail.com ارسال کند. مدارک مورد نیاز را هم در سایت نشا آپلود کردم. امروز ساعت رفتم وزارت علوم. خیلی شلوغ بود و به قول معروف سگ صاحبش رو نمی شناخت. ظاهرا امروز ارز نمی دادن و منو به شرطی داخل راه داد که سمت بخش ارزی نرم. در نهایت مسئول امور دانشجویی گفت مدارکت رو آپلود کن و بیا. منم فکر کردم باید به درخواستی که تو سایت نشا پر کردم جواب بدن بعد برم دنبالش. الان فهمیدم که طرف منو سنگ قلاب کرده. . حالا مهم نیست. فردا دوباره میرم. فقط چند تا سوال کوچولو داشتم که دوستان جواب بدن ممنون میشم: (قبلش بگم که من تمام 31 صفحه قبلی رو خوندم و یا جواب سوالامو پیدا نکردم یا جوابهای چند جوره پیدا کردم یا در بعضی موارد کلی نوشته بود)( کلا این تاپیک رو از 2 ماه پیش تعقیب میکنم)
    1- همانطور که گفتم نامه من اصل نیست ولی تایید شده و ضمنا از دانشگاه هم برای آدرس ها ایمیل شده . به من با این نامه تو وزارت علوم یا بانک گیر خواهند داد یا نه؟ چند تا جواب پیدا کردم مثل اینکه باید تعهد بدی یا وثیقه بدی و غیره. اما خوب می بینید که همه تجربیات بی سند هست. برای یافتن راه کار و کسب نتیجه از تجربه دیگران نیاز به سند های مکانی و زمانی هست. مثلا اگر کسی فقط تعهد داده بنویسه مثلا من با اصل نامه پذیرش و یا گواهی اشتغال به تحصیل رفتم فلان بانک و در فلان شعبه و از من فقط تعهد خواست و یا وثیقه خواست. پس دوستان اگر لطف کنند به این سوال بنده حدالمقدور با سند پاسخ بدهند.
    2 - پیرو همون سوال قبلی دوستان محبت کنند و بانک هایی که رفتند را معرفی کنند و بگویند کدامشان تعهد می خواهد کدامشان وثیقه؟ کدام یک گواهی می خواهد و کدام یک نامه پذیرش و نهایتا اینکه کدام یک دلار می دهند و کدام یک یورو.
    لطف کنید یک همتی بکنید چون این پول حق همه ماست و باید بگیریم. مخصوصا که الان تایم ترم دوم نزدیکه.
    با سپاس از همتون
    دوست عزیز، تجربه های شخصی متنوع هستن چون بستگی داره به نحوه صحبت کردن و رفتار شما و اپراتور بانک و کسی که توی وزارت علوم هست. وثیقه یا تعهد هیچ ربطی به نامه پذیرش اصل یا کپی نداره. تعهد یا وثیقه برای اینه که از شما تعهد بگیره که ثابت کنید همون قدر پولی که به عنوان شهریه باید پرداخت کنید رو پرداخت کردید. و تنها چیزی که باعث میشه شما نیاز به گذاشتن تعهد یا وثیقه نداشته باشید، نامه دانشگاه مبنی بر دریافت شهریه هست. پس نتیجه اینکه نامه پذیرش هیچگونه ارتباطی به گذاشتن وثیقه یا تعهد نداره.
    وثیقه گذاشتن یا تعهد دادن رو بانک مشخص میکنه. تعهد هم ممنکه رسمی باشه یا یه نوشته معمولی. این موارد توسط هر شعبه تعیین میشه و با توجه به اینکه شما مشتری اون شعبه باشید یا نباشید تصمیم شعبه در ارتباط با شما تغییر پیدا میکنه. پس دنبال سند و مدرک زمانی و مکانی نباشید.

Junior Member

دوستان عزیزم من امروز با چند بانک برای تهیه ارز دانشجویی تماس گرفتم. 3 شعبه بانک پاسارگاد که خودم در آن حساب دارم گفتند تنها شعبه مرکزی این بانک ارز دانشجویی میدهد. شماره آن 82891491 الی 4 و 82891502 است.
    در این لینک می توانید شماره های بیشتر و اطلاعات تکمیلی درباره این شعبه را کسب کنید:
    http://bpi.ir/branch/info/type/ajax/id/119
    بانک ملی هم با 2 شعبه صحبت کردم که به من 2 شعبه مهرآباد و دانشگاه را معرفی کردند:
    http://www.bmi.ir/Fa/ShowBranch.aspx?bid=1240
    و دیگری:
    http://www.bmi.ir/Fa/ShowBranch.aspx?bid=87

پس از انجام کار حتما شما را از کم و کیف جریان مطلع خواهم کرد

Junior Member

سلام شاید مطالبی که مینویسم تکراری باشه ولی خوب نتیجه کار خودم رو برای بقیه دوستان مینویسم.
    من بااصل نامه پذیرشم که به تایید جایی (منظورم سفارت ایران در کشور محل تحصیل)نرسیده بود و نامه وزارت علوم تونستم 5000تا از بانک ملی مرکزی شهرستان... ارز بگیرم. اما چند موردی که به نظرم مهم هست: اولا بنده پذیرشم با فاند کامل بوده اما این مورد در نامه پذیرشم ذکر نشده بود و همچنین میزان شهریه هم در این نامه ذکر نشده بود و در نامه فاندم ذکر شده بود، که من چون مطمئن نبودم که به کسانی که فاند دارند ارز تعلق میگیره یا نه، این نامه رو (که توش میزان شهریه +مقدار فاند، ذکر شده)به بانک یا وزارت علوم نشون ندادم.
    در ضمن من برای هزینه های اقامت که همون 5ماه در نامه وزارت علوم نوشته شده ارز گرفتم و با وجود اینکه مسئول قسمت ارزی بانک اصرار داشت که برای این مقدار هم باید وثیقه بگذارم، به وسیله فایل پی دی افی که در همین فروم گذاشته شده بودو در مورد قوانین مربوط به پرداخت ارز بود تونستم (البته به سختی تونستم ایشون رو راضی کنم که با شعبه مرکزی در تهران تماس بگیرندو در این مورد بپرسند)کارمند بانک را راضی کنم و تنها تعهد بدهم که نامه اشتغال به تحصیل را ظرف مدت 6ماه برای بانک خواهم آورد.

نقل قول نوشته اصلی توسط daniyal_arj نمایش پست ها
    محمد عزیز، احساس میکنم متوجه منظور دوستمون نشدید، ایشون فقط ارز برای هزینه زندگی گرفتند در نتیجه احتیاجی به ارائه فیش پرداخت شهریه ندارند، اما شما که میخواهید برای شهریه هم ارز دریافت کنید، حتما باید این گواهی رو ظرف 6 ماه بعد از گرفتن ارز به بانک تحویل بدید، البته اگر ترم اولی هستید و هنوز در دانشگاه ثبت نام نکردید (توصیه میکنم فایل مربوط به قوانین رو از صفحه 14تاپیک دانلود کنید و مطالعه بفرمایید)
    همچنین توجه کنید که این کار به ازای هر ترم انجام میشه، در نتیجه رسید شهریه که شما ارائه میکنید مال ترم جاری هستش و برای ترم بعد اگر بازم خواستید ارز بگیرید مانعی وجود نداره، دوباره همین روال طی میشه، مثلا من چون در ترم دوم تحصیلی دارم وارد دانشگاه میشم باید 1400 یورو بپردازم ولی برای ترم بعد باید 3300 تا بدم برای دو ترم، در نتیجه الان با گواهی 1400 یورویی ارز میگیرم و سال بعد با گواهی 3300 یورویی.
    خوب باید برای هزینه زندگیم باز تعهد بگیرن به هر حال برای هزینه کردن خابگاهو این جور چیزای دانشگاه هست و برای دانشگاه. این نکته ای رو که گفتید نمیدونستم پس یعنی مثلا ترم بعد که میخوام ارز بگیم به اندازه ترم پیشش یعنی الان به من ارز میدهند که باید قبض پرداختی رو برای بانک ببرم؟ من ترم اولی هستم بله.

و اینکه تایید گواهی اشغال به تحصیل توسط مثلا سفارت ایران در کانادا برای دانشجوها مجانی هست یا پولی؟ به نظرم تایید کردنش کار دشواری باشه چون من یه شهر دور هستم.
    ویرایش توسط mohammad : December 25th, 2011 در ساعت 11:04 AM