صفحه 9 از 232 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 2319

موضوع: ارز دانشجویی- آرشیو

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

نقل قول نوشته اصلی توسط super نمایش پست ها
    آقا دانیال با سلام
    خیلی خیلی ممنون از جوابتون. شما درست می گید. من قبلش با شعبه بانک هماهنگ کردم ولی الان یه مشکل دیگه به مشکلاتم اضافه شد. شما مطمئن هستید که نامه پذیرش باید به تایید سفارت برسه؟
    آخه من برای دکترای آلمان پذیرش گرفتم و تایید مدارک توسط سفارت آلمان کار حضرت فیله. شما خودتون اینکارو کردید؟
    سلام. دوست عزیز من فکر میکنم که اگر پذیرشتون برای همین ترم باشد موردی ندارد که با اصل نامه پذیرش که به تایید جایی نرسیده بروید وزارت علوم. من خودم با اصل نامه پذیرش که به زبان انگلیسی بود رفتم و کسی ایرادی نگرفت. البته من حدودا 2هفته پیش رفتم نمیدونم تا الان برنامشون تغییر کرده یا نه.

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

نقل قول نوشته اصلی توسط fm2011 نمایش پست ها
    سلام. دوست عزیز من فکر میکنم که اگر پذیرشتون برای همین ترم باشد موردی ندارد که با اصل نامه پذیرش که به تایید جایی نرسیده بروید وزارت علوم. من خودم با اصل نامه پذیرش که به زبان انگلیسی بود رفتم و کسی ایرادی نگرفت. البته من حدودا 2هفته پیش رفتم نمیدونم تا الان برنامشون تغییر کرده یا نه.
    منم امیدوارم همینطور که شما میگید باشه تا دوستمون به مشکل برنخوره، من این سوالو 3 روز پیش پرسیدم و پذیرشمم مال همین ترم هستش که بهش نشون دادم که البته مال پلی تکنیک میلانه، اما به قول دوستمون استثنا هم زیاده و کلا باید گفت ممکنه ایراد بگیره و ممکن هم هست که نگیره، به مودش بستگی داره ولی این چیزی بود که به من گفت. بهترین کار برای شما میتونه این باشه که ابتدا به وزارت علوم مراجعه کنید اگه بهتون گیر نداد که هیچ (تا وقتی خودش نگفت شما چیزی نگید) اگرم ایراد گرفت فوقش یه روز دیگه هم تهران بمونید و تایید سفارت رو بگیرید. (البته این نظر منه چون حتی اگر بخواهین اول تایید سفارت رو بگیرید باز هم باید بیشتر از یک روز بمونید، چه بهتره که با احتمال اول شروع کنید که اگر گیر نداد یه روزه کارتون تموم شده باشه)
    ویرایش توسط daniyal_arj : December 27th, 2011 در ساعت 12:56 AM
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط tictac نمایش پست ها
    بچه ها سلام. من این موضوع را کامل خوندم ولی یه سوال دارم هنوز.
    من سال دوم تحصیل در سوئد هستم ولی هیچ وقت در سفارت ایران در سوئد تشکیل پرونده ندادم.نامه های ریزنمرات و اینکه تا سال دیگه دانشجو هستم را از دانشگاه محل تحصیل گرفته ام و همه مدارکم کامل هست و در نشا وجود داره.

1-به نظر شما کارشناس وزارت علوم ممکنه که همون نامه ها از دانشگاه را قبول کنه؟ هم دانشگاهی ام که دو روز پیش موفق شد گفت که کارمند بانک 10 برابر کارشناس وزارت علوم گیر می ده.من اصفهانم می ارزه برم وزارت علوم شانسم را امتحان کنم یا اینکه وقت تلف کردنه به نظر شما؟
    2- من اگه برم سوئد و توی سفارت ایران در سوئد پرونده تشکیل بدم و بعد نامه اش را بفرستم ایران ، مادر و پدرم می تونن برن ارز را به جای من بگیرن؟

ببخشید طولانی شد.
    دوست عزیز، اگر دوست شما موفق شده پس دلیلی وجود نداره که شما موفق نشید. اما توجه کنید که نامه ی اشتغال به تحصیل رو که از دانشگاه گرفتید باید به تایید سفارت ایران در سوئد برسونید. همچنین اگه برای شهریه هم ارز میخواین باید رسید پرداخت شهریه رو هم نشون بدید. اگر مایلید تا خانواده کارهای شما رو انجام بدن حتما یک وکالت نامه محضری تام بهشون بدید، در اینصورت بدون هیچ مشکلی میتونن کارهای شما رو در نبود شما انجام بدن.
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ariaie نمایش پست ها
    شاید یکم جالب نباشه سوالم ولی دوستان کسی خبر داره آیا ثبت نام در این سامانه نشا و استفاده از امکانات وزارت علوم فواید یا مضرات خاصی داره یا خیر؟! یا احیانن تعهد معهدی چیزی....؟!
    دوست عزیز، این برای خود من هم جای سوال داشت، چون به هر حال ما به این دست ودل بازیا تو کشور عادت نداریم پرسیدم گفتن نه تعهدی در کار نیست. در واقع در تمام مراحل کار شما سندی رو به عنوان تعهد خدمتی پر یا امضا نمیکنید، ولی حالا اینکه پشت پرده آیا خبری هست یا نه، الله اعلم!

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط tondarchabok نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    در قسمت ثبت درخواست ها آمده
    "برای درخواست گواهی اشتغال به تحصیل باید فایل تأیید سفارت را ارسال نمایید. همچنین برای دانشجویان دانشگاههای امریکا و کانادا ارئه کارنامه الزامی است"
    یعنی در این قسمت مجددا گواهی اشتغال به تحصیل که به تایید سفارت آمده را باید آپلود کرد و کارنامه هم لازم هست؟
    آخه من هنوز نمرات ترم قبلم نیومده و در ضمن کل مدارک را پست کردم ایران
    میشه راهنمایی کنید در این قسمت دقیقا چه فایلی باید آپ بشه؟ آخه آپ یک فایل برای ثبت درخواست اجباری هست
    بله مجددا گواهی اشتغال به تحصیل تایید شده رو آپلود کنید، در رابطه با کارنامه هم باید بگم باید صبر کنید تا نمراتتون بیاد چون الزامیه.

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad نمایش پست ها
    ببخشید جریان این کارنامه چیه؟ من ترم اولی هستم.کارنامه برای چی میخوان؟ من پرسیدم گفت فقط گواهی اشتغال به تحصیل با مهر سفارت ایران میخوان که اصل هم باشه نه کپی.
    کارنامه برای کسانی که در ترم های بعدی هستند لازمه نه ترم اولی ها.

همچنین توجه کنید که فقط دانشجوهای دانشگاه های کانادا و آمریکا باید کارنامه ارائه کنند
    ویرایش توسط daniyal_arj : December 28th, 2011 در ساعت 02:38 PM

Junior Member

دوستان عزیز. همانطور که قول داده بودم نتیجه تهیه ارز دانشجویی خودم را به اطلاع دوستان می رسانم.
    من اول در سایت نشا ثبت نام کردم و منتظر نشدم که به من وقت بدهد. بلافاصله فردا به وزارت علوم رفتم. اگر می خواهید به کارتان برسید باید صبح اول وقت در آنجا حضور پیدا کنید تا شاید ساعت 12 نوبتتان شود. اخیرا به دلیل ازدحام بیش از حد اول صبح اسم می نویسند و به تعداد محدودی اجازه ورود می دهند. بنده که دوشنبه رفتم تنها اسم 80 نفر را نوشتند و به باقی گفتند بروید فردا بیایید. از آنجایی که باید راستش را گفت من اونجا آشنا داشتم و تو صف نایستادم. مدارکم رو دادم به آشنام و اون همه امضاها رو گرفت و نامه رو داد دستم.
    خوب من ترم یک هستم و نامه پذیرشم هم اصل نبود ولی به تایید سفارت ایتالیا در تهران رسیده بود. ویزا هم داشتم. بعد نامه را برای یکی از شعب بانک پاسارگاد گرفتم. روز قبل از آن به بانکم زنگ زده بودم و آنها گفته بودند فقط شعبه مرکزی ارز دانشجویی می دهد. از آنجایی که در شعبه مرکزی کسی گوشی تلفن را بر نمی داشت به روابط عمومی بانک زنگ زدم و چون بخشنامه ارزی بانک مرکزی را به دقت مطالعه کرده بودم از کارشناس مربوطه خواستم که حتما از روابط بین الملل سوال کند. ایشان لطف کرد و پس از پیگیری به من زنگ زد و گفت تمام شعب ارزی بانک پاسارگاد می توانند به شما ارز دانشجویی بدهند. شماره بخشنامه داخلی بانک پاسارگاد که بخشنامه شماره 30 مورخ مرداد 90 بود را از کارشناس گرفتم و به شعبه بانک زنگ زدم. مسئولین شعبه من اصلا اطلاعی از این که می توانند ارز بگیرند نداشتند و گفتند امکان پذیر نیست. بنابراین با استناد به بخشنامه بانک مرکزی و بخشنامه داخلی بانک پاسارگاد از ایشان خواستم که از امور ارزی کل سوال کند. ایشان هم محبت کردند و پس از استعلام متوجه شدند که می توانند ارز بدهند. همان روز به بانک رفتم و مدارک مربوطه را پر کردم و فردای همان روز رفتم و دلار را به قیمت 7 تومان بالاتر از نرخ بانک گرفتم. یعنی هر دلار 1122 تومان شد.
    لازم به ذکر است من هیچ گونه وثیقه ای نگذاشتم و فقط تعهد دادم با این که نه گواهی اشتغال به تحصیل داشتم و نه نامه پذیرشم اصل بود. بر خلاف دوست دیگری که گفتند مسئولین بانک پاسارگاد گیر می دهند و حسود هستند باید بگویم برای من دقیقا برعکس بود و خیلی خیلی به من محبت داشتند و کارم را به سرعت راه انداختند و اگر بار اول هم گفتند نمی شود از روی ناآگاهی بود و نیت بدی نداشتند. کلی هم از من تشکر کردند که یه چیزی بهشون یاد دادم.
    تجربه من که البته به کمک دوستانی در همین تاپیک حاصل شد نشان می دهد برای گرفتن ارز دانشجویی باید مطالعه کرد ، با مسئولین مودبانه صحبت کرد و آنها را قانع بنماییم و مهمتر از همه با خوردن کمی سنجد تلاش بکنیم. کل پروسه 2 روز و نهایتا 3 روز به طول خواهد انجامید. ÷س تلاش کنید چون ارزشش را دارد. ضمنا من 6800 دلار برای یک ترم دریافت کردم. 1800 دلار برای شهریه و 5000 دلار برای هزینه زندگی.
    امیدوارم همگی موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط korosh63 نمایش پست ها
    سلام haji
    این که نامه پذیرسش اصل نبود یعنی چی ؟ یعنی پرینت پذیرش برده بودین؟ و اگه آشنا نداشتین قبول نمی کردن (چون اصل نبوده)؟
    ممنون از راهنمایی.
    کورش جان دقیقا همینی که خودت گفتی یعنی پرینت پذیرش رو داشتم. نه به آشنا ربطی نداشت. آشنا فقط کار را تسریع کرد و منو از صف طولانی نجات داد. اصولا اصل نامه بیشتر برای بانک مهم است تا وزارت علوم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    دوستان یک سوالی داشتم می خواستم ببینم این ارز به نرخ دولتی شامل افرادی میشه که زیر دیپلم دارن درس می خونن یا نه؟ یا این که لااقل بخشی از هزینه رو ارز به نرخ دولتی بدن؟
    دوست عزیزم این ارز تنها متعلق به وزارت علوم و وزارت بهداشت و درمان است. اگر درست متوجه شده باشم شما ارز را برای تحصیل در مقطع دبیرستان یا پایین تر می خواهید. بنابراین مسئله شما در حیطه کاری وزارت آموزش و پرورش است و مشمول این طرح نمی شود. جهت اطلاعات بیشتر می توانید به مقررات وزارت آموزش و پرورش مراجعه بفرمایید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط re_arch نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون میشم جواب سوال من را بدید؟
    من الان در دانشگاه emu قبرس مشغول به تحصیل هستم و برای پذیرش همینجا ازمون ورودی زبان دادم و نمره ielts و toffel ندارم. اگه از دانشگاه نامه نمره امتحان را بیارم قبول میکنند یا حتما باید ielts امتحان بدم؟
    دیگه اینکه ما واسه اومدن احتیاج به ویزا نداریم ، حالا من باید نامه اشتغال به تحصیل را کجا ببرم؟ چون قبرس شمالی ایران سفارت نداره!!!!

ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه
    دوست گرامی اول باید ببینید دانشگاه شما مورد تایید وزارت علوم هست یا خیر. اگر بود نامه اشتغال به تحصیل و رسید پرداخت شهریه را باید به تایید سفارت ایران در قبرس برسانید.
    در مورد ویزا هم بالخره شما یک مجوز اقامت که دارید. همان برای شما در حکم ویزا خواهد بود.
    ایمیل سفارت ایران در قبرس iranemb@cytanet.cy است. شما می توانید با آنها تماس بگیرید و ببینید آیا در ناحیه شما کنسولگری دارند یا خیر.
    در مورد زبان هم بله نمره امتحان زبان دانشگاه مورد قبول است.
    موفق باشید