صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 46

موضوع: ارزش مدرک برای تحصیل در آمریکا

پیش فرض ارزش مدرک برای تحصیل در آمریکا

سلام
    من درحال خوندن سال دوم دانشگاه توی دانشگاه شمال هستم
    میخوام بپرسم که آیا مدرک کارشناسی من از این دانشگاه و زبان خوب و معدل متوسط من باعث میشه من از دانشگاه های آمریکا پذیرش یا پذیرش RA TA بگیرم.
    یا اینکه نمیتونم . لطفا راهنماییم کنید

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

پیش فرض پاسخ : ارزش مدرک برای تحصیل در آمریکا

آزاد شمال؟ دولتی؟ چه رشته ای؟ برای فوق می خوایید اقدام کنید؟ یا دکتری؟
    معدلتون چنده تا الان؟

دانشگاه غیر انتفاعی شمال مهندسی هم که industrial engineering برای فوق میخوام اقدام کنم.
    معدلم که فعلا 16

رشته و دانشگاه
    iut

پذیرش به خیلی چیزای دیگه هم بستگی داره ولی فکر می کنم معدلتون نسبت به این که تو دانشگاه غیرانتفاعی هستید و نیز رشتتون کمه. منظورم اینه که مثلا معدل 17 برای مکانیک معقوله ولی برای ریاضی خیلی عالیه. باز هم می تونید برید یه سری به دپارتمان خودتون توی دانشگاه های متوسط آمریکا بزنید ببینید که برای فوق زشته ی شما چه معدل می نی ممی معیارشون هست برای پذیرش.
    شاید بدون فاند بتونید امریکا برید با این شرایط. اگر مقاله و جی آر ایی خیلی خوب هم داشته باشید که احتمالشو زیادتر می کنه.
    به هر حال من رشتم مشابه شما نیست و بهتره باز هم از بچه های دیگه که هم رشته ایتون هستند سوال کنید. تو انجمن رشتتون بپرسید بهتر است.
    ولی فکر می کنم اروپا بهتر بشه رفت با شرایط شما.
    من تو فروم دیدم بچه ها با مدرک غیر انتفاعی هم پذیرش داشتند ولی یادم نیست کچا و چه رشته ای.
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک- طراحی کاربردی - دانشگاه تبریز

دوست عزیز به نظر من چیزی به نام اعتبار دانشگاه واسه دانشگاه های اصلاً وجود نداره! دانشگاهت اگه شریف و تهران باشه (اونم به اعتبار عملکرد دانشجو های سالای قبل این دانشگاه) شاید بشناسن و بهت حال بدن، اگرنه هیچ فرقی نداره که کجا خونده باشی، میبری وزارت علوم مهر میزنه و میبری ترجمه می کنیش، اون چیزی که اینا میبینن معدله! اینکه میبینی بچه های دانشگاه های برتر عمکردشون اینقدر خوبه به خاطره توانایی ها و تلاش خودشون و جو حاکم بر دانشگاهاشونه...
    پس تا فارق التحصیل نشدی رو معدلت حسابی کار کن و بعدشم رو سایر پارامترا که دوستان اشاره کردن مثل امتحانای زبان و ... کار کن انشالله حتماً جواب میگیری. البته اگه RA میخای باید زمینه کاریت هم تاپ باشه

رشته و دانشگاه
    iut

من با نظر آقا هادی تا حدودی موافقم. ولی به نظر من دانشگاه هم مهمه. ولی خوب وقتی میای تو رنک متوسط، معمولا دانشگاه ها بقیه ی چیزها هم براشون مهم می شه. ولی خوب برای رنک های بالاتر به نطر من صددرصد مهمه دانشگاهت برتر باشه تو کشورت.
    ولی خوب مسلما مدرک از دانشگاه خوب یه مزیته. که البته وقتی نیست باید جاشو با چیزای دیکه پر کرد. حتی من شنیدم که اروپا پیام نور ها رو هم قبول می کنه!
    ولی خوب باید به قول دوستمون هادی خان، زمینه کاریت رو درست انتخاب کنی. و روش کار کنی. حتی شماها چون راحت می تونید مقاله بدید از همون آخرای سال سومت سعی کن مقاله بدی. حتی داخلی. ولی معدلت خیلی مهم تره و نیز جی آر ایی. زبان هم مسلما مهم هست.

Junior Member

آمریکا مدرک دانشگاه هایی که عنوان دانشگاه رو ندارن قبول داره؟
    موسسه ی اموزش عالی ...

تا اینجایی که من فهمیدم قبول داره فقط این ارزش مدرکه که تحت الشعاع قرار میگیره.

رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط bigbrother نمایش پست ها
    آمریکا مدرک دانشگاه هایی که عنوان دانشگاه رو ندارن قبول داره؟
    موسسه ی اموزش عالی ...
    می تونید یه یکی از دپارتمان ها تو مثلا دانشگاه ایلینویز یا میشیگان یا این تیپ دانشگاه ها یه میل بزنید جواب تقریبی بگیری. تا حالا این مورد رو ندیدم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahideabdolazi نمایش پست ها
    می تونید یه یکی از دپارتمان ها تو مثلا دانشگاه ایلینویز یا میشیگان یا این تیپ دانشگاه ها یه میل بزنید جواب تقریبی بگیری. تا حالا این مورد رو ندیدم.
    یک نمونه از اینجور دانشگاه ها:
    مرکز اموزش عالی رجا
    این دانشگاه ها از طریق ازمون سراسری داوطلب میگرن البته ها غیر انتفاعی هستن ولی عنوان دانشگاه رو اسمشون نیست
    من که از انتخاب اینجور دانشگاه پشیمون شدم همون دانشگاه ازاد خودمون رو میرم به درد سرش نمی ارزه.

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)