نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: شما کدام سفارت را در سال 2012 گزينه ی مناسبتری مي دانيد؟

رأی دهندگان
213. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • دوبــــی

32 15.02%
  • آنکارا

83 38.97%
  • کابل

4 1.88%
  • قبرس

18 8.45%
  • بیروت

27 12.68%
  • باکو

10 4.69%
  • عشق آباد

42 19.72%
  • هیچ کدام؛ من گزینه ی مناسبتری رو در نظر دارم. (لطفا ذکر بفرمایید)

23 10.80%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 1 از 77 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 768

موضوع: با شرایط من، شما کدام سفارت را برای اخذ ویزا در سال 2012 گزینه مناسبتری میدانيد؟

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

Post با شرایط من، شما کدام سفارت را برای اخذ ویزا در سال 2012 گزینه مناسبتری میدانيد؟

سلام دوستان
    می خوام از دوستانی که در طول سال 2011 برای ویزای آمریکا اقدام کردند خواهش کنم که نظرات و تجربیات شخصی و موثق خود را با شرکت در این نظرسنجی ارائه کنند تا منبع اطلاعاتی کامل و قابل استنادی برای دانشجوهایی که برای 2012 قصد اقدام برای ویزا دا دارند فراهم شود. دوستان به نظر شما بهترین گزینه برای اخذ ویزا سفارت کدام کشور است؟ منظور از این سوال تمامی موارد مربوط به پروسه ی اخذ ویزا اعم از: سرعت در وقت دادن، برخورد پرسنل (خصوصا آفیسر و اخلاق و رفتارش)، پاسخگو بودن پرسنل قبل و بعد از مصاحبه، میزان approve کردن و قبــولی دادن در مصاحبـــه، زمان انتظار برای Clearance و به طور کلی تمامی مواردی که در approve شدن و گرفتن ویزا موثر هستند. با توجه به همه ی موارد مهم و سرنوشت ساز شما کدام سفارت را پیشنهاد می دهید؟؟
    با آرزوی موفقیت برای همه دانشجویان ایرانی
    ویرایش توسط Milad2012 : August 28th, 2011 در ساعت 10:24 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شما کدام سفارت را برای اقدام در سال 2012 گزینه ی مناسبتری می دانید؟

هر جا برید بجز دوبی. الان بیشتر از 4 ماهه منتظرم... رشتم مکانیکه بدون فاند برای دکتری

Junior Member Aurlito آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شما کدام سفارت را برای اقدام در سال 2012 گزینه ی مناسبتری می دانید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nassibeh نمایش پست ها
    هر جا برید بجز دوبی. الان بیشتر از 4 ماهه منتظرم... رشتم مکانیکه بدون فاند برای دکتری
    از کجا میدونید جاهای دیگه کار رو بهتر راه میندازن که همچین پیشنهادی میدید؟

دوبی=بدترین انتخاب

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی عمران - دانشگاه شیراز

ازبکستان هم گزینه خوبیه

Junior Member

ببينيد، من خودم از دبي اقدام کردم، و بعد از 57 روز کلير شدم. دوستان متعددي داشتم که امسال از همين دبي اقدام کردن، و 25، 35 و 20 روزه کلير شدن. اين که ما موارد متعددي از کساني که در دبي مدت زياد معطل مي‌شن مي‌بينيم، به نظر من نه به اين خاطره که دبي کند‌تر کار مي‌کنه، که به خاطر اينه که جامعه آماري کنسولگري دبي به وضع غير قابل‌مقايسه‌اي از ديگر سفارت‌ها و کنسول‌گري‌ها بزرگ‌تره. دبي در ساختمان قديميش در هر روز تا حدود 200ايراني رو هم تا اون جا که من شنيدم مصاحبه مي‌کنه. طبيعيه که در اين بين افرادي که معطليشون طولاني شده، از افرادي که مثلا در سفارت کابل (که روزي حداکثر 25 نفر رو پذيرش مي‌کنه) خيلي خيلي بيشتر باشه. من با اين که خودم خيلي اذيت شدم سر اين دبي، نمي‌تونم با قاطعيت بگم که بيش از ساير جاها طول مي‌ده... البته، موارد منفي ديگه‌اي هم امسال ديدم از اين سفارت، که تا به حال از جاي ديگه‌اي نشنيده بودم. يکي از بستگان من و همسرشون بعد از حدود 3.5 ماه از کلير شدنشون، بهشون اعلام شد که کلير شدن، و يکي ديگه‌ از بستگان، تا بعد از اتمام مدت 4 ماهه کليرنس بهش اعلام نشد!!
    احساس شخصي من بعد از جابه‌جايي کنسولگري و جاگيرواگير شدنشون، اينه که کاراشون سر و شکل بهتري پيدا کرده. ويزاي من رو دو روزه آماده کردن و اعلام کردن. به ايميل‌ها با تعهد بهتري جواب مي‌دن (گاهي غير از اون کپي پيست تمپليت معروف! چيز ديگه‌اي هم مي‌فرستن) ... به نظرم بايد براي قضاوت روي دبي، يه کم با اين تغيير و تحولات درنگ کنيم ... شايد واقعا تغيير عمده‌اي درش ايجاد شده باشه...

Junior Member

درمجموع آنکارا از همه منظم تر است . طولانی شدن کلیرنس اصلا به محل سفارت بستگی ندارد و هرکس برحسب رشته و دانشگاه و سابقه کار ، وضعیت خاص خودش را دارد . انکارا مجموعا بهتر از بقیه جاهااست . امیدوارم همه بچه ها هر سفارتی که می روند موفق برگردند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ferdowsi University, Mechanical Engineering

Dubai is the worst one for sure.
    If any one tells that there is no difference between consulates. Be sure that he is not your friend.
    I won't recommend it even to my enemies.

من دوبی مصاحبه کردم. اما جاهای دیگه مصاحبه نکردم و خیلی ها هم مثل من هستند. پس نمیشه در مورد نظر سنجی شما بخوبی و بدرستی نظر داد. چون مثلا من که نمیدونم در بیروت چه گذشته و یا اگر میرفتم چی میشد. بهتره که نظر خواهی را اصلاح کنید.
    راجع به 2012 ای ها هم میتونم نظر خودم را راجع به دبی بگم و نه اینکه بگم اون از همه جا بهتره یا بدتره:
    دوبی ارزونه
    راحت میشه رفت
    وقت با ایمیل و وب سایت میده
    مصاحبه آسونه
    دانشجو ها براحتی میتونن approve بشن
    نظمش در روز مصاحبه خوبه
    با کیس ایرانی ها آشنایی کامل دارند
    افیسر فارسی زبان دارد
    پیک آپ را هر کسی میتونه برات انجام بده
    جوابگویی اینترنتی بعد از مصاحبه ضعیف است
    برای مدت زمان کلیر شدن باید بطور متوسط روی 2 ماه حساب کرد که در برخی موارد تا چند ماه اضافه هم می شه
    راهنمای تحصیل در خارج از کشور: 1- اپلای میکنید. 2- ادمیشن میگیرید. 3- میرید تحصیل میکنید!

Junior Member Jorasit آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE- Sharif University of Technology

از همه ی عزیزان خواهش می کنم از شرکت در این نظرسنجی دریغ نکنند. این مساله ای بسیار مهم برای دانشجویانی مثل ماست که برای 2012 اقدام خواهیم کرد. آقا میلاد مرسی

صفحه 1 از 77 123456789101151 ... آخرینآخرین