صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19

موضوع: گرفتن پذیرش برای مقطع لیسانس finance

Member proshuttle آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Delft University of Technology- Particle Physics

Question گرفتن پذیرش برای مقطع لیسانس finance

سلام دوستم
    امیدوارم خسته نباشید
    من دانشجوی ترم ۶ مهندسی‌ مکانیک هستم و دانشگاه قزوین درس می‌خونم.به دلیل مشکلاتی که داشتم نتونستم زیاد واحد پاس کنم چون علاقهٔ اوّلم از اون اول اقتصاد کاربردی و فایننس بوده زیادم معدل مهندسی مکانیکم بالا نیست (درحد 14).

اولش قصد داشتم این لیسانسمو بگیرمو همینجا ارشد مدیریت مالی بخونم ( یک بار هم آزمایشی‌ شرکت کردم و رتبم شد 9 !! ) ولی‌ بعدش به این نتیجه رسیدیم اینکارو کردن وقت تلف کردنه.چون من ۲ سال دیگه از درسم مونده ( ۱۰ ترمه تموم می‌کنم ) بعدشم دانشگاه‌های ایران هم که اوضاع خوبی‌ واسه رشته‌های مدیریت اصلا ندارن.واسه همین تصمیم گرفتم واسه لیسانس فایننس اقدام کنمو این درسمو اینجا انصراف بدم

آزمون تافل (iBT) رو دادم و نمرم شد ۱۱۰ و GMAT هم ۷۱۰ شدم.کاملا بر منابع درسی‌ که در لیسانس و فوق لیسانس مدیریت مالی تدریس می‌شه تسلط دارم.

می‌خواستم ببینم می‌تونم لیسانس رو در یک دانشگاه درجه ۲ ولی‌ معتبر اروپا بخونم و بعدش واسه مستر جایی مثل مدرسهٔ لندن یا جاهای معتبر برم؟؟

سالی‌۱۵ میلیون هم می‌تونم هزینه کنم.حد اکثرشو گفتما

اگه دوستان زودتر همفکری کنن واقعا ممنون میشم
    زندگی تنــــها به این درد می خورد كه انـــسان به دو كار مشغـــول شود:
    اول ریاضیـــات بخواند. دوم ریاضیـــات درس بدهد.

The earth turns, but we don't feel its move, and one night, you look up, One spark and sky one fire

Junior Member sharp آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Alberta- PhD of Finance

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش برای مقطع لیسانس finance

Why in second tier? you can go for top ones (esp in North America), as your GMAT and TOEFL are well enough, just you should pay more bro.
    Life is a game, do not take it seriously

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sharp نمایش پست ها
    Why in second tier? you can go for top ones (esp in North America), as your GMAT and TOEFL are well enough, just you should pay more bro.
    من اطلاعاتم برای گرفتن پذیرش واسه مستر تقریبا کافی هستش ولی اصلا نمی دونم واسه لیسانس باید چه کنم ؟پروسه همون شکلی هستش؟
    می شه بگید مثلا چقدر بیشتر باید هزینه کنم؟شما دانشگاه خاصی مد نظرتون هست؟اگه اسم ببرید و کامل تر راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم

The earth turns, but we don't feel its move, and one night, you look up, One spark and sky one fire

نقل قول نوشته اصلی توسط proshuttle نمایش پست ها
    من اطلاعاتم برای گرفتن پذیرش واسه مستر تقریبا کافی هستش ولی اصلا نمی دونم واسه لیسانس باید چه کنم ؟پروسه همون شکلی هستش؟
    می شه بگید مثلا چقدر بیشتر باید هزینه کنم؟شما دانشگاه خاصی مد نظرتون هست؟اگه اسم ببرید و کامل تر راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم
    سلام

شما شرایطتون برای فوق لیسانس عالی هست چه برسه به لیسانس. اما این نکته رو مدنظر داشته باش که سفارتها برای لیسانس مجدد کمی سخت تر ویزا می دن و اگر هم نگی که لیسانس داری باید به نحوی توجیه کنی که توی بازه زمانی بعد از دبیرستان تا الان چه فعالیتی داشتی.

خودتون بهتر میدونید که پذیرش گرفتن یه بحثه و ویزا گرفتن یه بحث مجزاست.

کلاً برای اقدام برای لیسانس و احتمال گرفتن ویزا بیشتر مشورت کن . منم راجع به سفارت های اروپا و اینکه چقدر رو مسئله مدرک مجدد یا فاصله زمانی بین مقاطع تحصیلی حساسند اطلاع چندانی ندارم ولی تا اونجایی که میدونم سفارت های آمریکا تا حدی روی این مسئله حساسند.

از دید من شما که به مباحث لیسانس و فوق مدیرت مالی اشراف داری نیازی به گرفتن لیسانس مجدد نداری و میتونی برای فوق اقدام کنی؛ البته تصمیم آخر با خود شماست و امیدوارم هر تصمیمی که میگیرید مناسبترین تصمیم باشه.

پیروز باشید

رشته و دانشگاه

خیلی ممنون که جواب دادید
    راستش من اصلا در شرایطی نیستم که این لیسانس رو تموم کنم.چون خیلی از واحد هام مونده و این حس وقت تلف کردن بدجوری اذیتم می کنه.
    من خودم واسه لیسانس دانشگاههای نروژ ، فنلاند ، انگلیس و ... مد نظر دارم.فکر می کنید این کشور ها چقدر حساسند واسه لیسانس مجدد؟
    مسئله دیگه اینکه وقتی من هنوز نتوستم اینجا لیسانس بگیرم چطور می تونم واسه فوق اقدام کنم؟راهی داره؟

Member

با ماکزیمم 15 میلیون اصلا روی انگلیس حساب نکنید نروژ و فنلاند رو نمی دونم .در ضمن اگه بتونید تغییر رشته بدین برین مهندسی صنایع هم بد نیست یا اینکه دنبال بورس هایی باشین که بخش بزرگی از هزینه هاتون رو کم کنه که البته برای لیسانس کم هست بخصوص برای دانشجوهای بین المللی
    به هر صورت به نظرم دنبال بورس های لیسانس دانشگاه های انگلیس برای دانشجوهای اینترنشنال بگردین شاید پیدا شد
    امیدوار باشین

Member

مثلا این دو تا لینک
    http://www2.lse.ac.uk/intranet/stude...olarships.aspx
    http://www.ucl.ac.uk/prospective-stu...denyshollandug
    بگردین بازم پیدا میشه

Member

فقط یه مساله شما تو یه پست نوشته بودین معدلتون 17 هست یه جا دیگه نوشتین 12.5 حالا هم 14 + یه جا نوشتین از میشیگان و ... پذیرش دارین + آلمانی هم تسلط کامل دارین+مقاله ISI دارین
    میشه لطف کنین یه شفاف سازی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط proshuttle نمایش پست ها
    خیلی ممنون که جواب دادید
    راستش من اصلا در شرایطی نیستم که این لیسانس رو تموم کنم.چون خیلی از واحد هام مونده و این حس وقت تلف کردن بدجوری اذیتم می کنه.
    من خودم واسه لیسانس دانشگاههای نروژ ، فنلاند ، انگلیس و ... مد نظر دارم.فکر می کنید این کشور ها چقدر حساسند واسه لیسانس مجدد؟
    مسئله دیگه اینکه وقتی من هنوز نتوستم اینجا لیسانس بگیرم چطور می تونم واسه فوق اقدام کنم؟راهی داره؟
    سلام
    خواهش می کنم. وظیفه بود.
    من نمیدونستم که شما نمیخواهید از لیسانس ایرانت حرفی بزنی. با این شرایط فکر نکنم مسئله خاصی پیش بیاد اگه یه ضرب واسه لیسانس اقدام کنی مخصوصاً اگه همین امسال (برای پاییز 2012) اقدام کنی چون سن شما هم آنچنان بالا نیست که مسئله ای باشه. یکی از دانشجوها رو میشناختم که از ایران فوق لیسانس گرفت اما باز برای فوق آمریکا اقدام کرد البته نه به دانشگاه گفت که توی ایران فوق لیسانس گرفته و نه به سفارت؛ گفت تو این مدت داشتم روی زمینه های مورد علاقم کار می کردم و برای امتحانایی مثل تافل و GRE آماده میشدم اونا هم بهش ویزا دادن
    شما هم میتونی بگی که توی بازه بعد از دبیرستان داشتی راجع به رشته مورد علاقت (مالی/ اقتصاد) بیشتر مطالعه میکردی و برای امتحانای زبان که واسه پذیرش لازمن آماده میشدی. بازم سعی کن از تجربه های دانشچوهایی که برای لیسانس رفتن انگلیس و بقیه کشورهایی که مدنظرت هستن بیشتر استفاده کنی. فکر کنم تو همین فروم هم بتونی یه سری اطلاعات جمع کنی.

من فکر میکنم شانس بالایی داشته باشی هم برای پذیرش و هم برای ویزا. با اینکه متاسفانه زیاد راچع به اروپا اطلاع ندارم ولی گمون میکنم کیس شما شدنیه پس همین امسال شانستو برای لیسانس رشته مورد علاقت امتحان کن.

فقط به عنوان توصیه آخر میگم ببین شما که مدرک تافل و GMAT رو داری پس تنها چیزی که این ترم وقتتو می گیره کارای اپلای هست. بنابراین درسای دانشگای فعلیت رو هم موازی پیش ببر و سعی کن واحداتو خوب پاس کنی. نگران نباش که معدلت پایینه اولاً که معدل رشته های فنی به خاطر ماهیت درسا معمولاً از بقیه رشته ها پایینتره و همه هم اینو میدونن. ثانیاً بقیه شرایطت خوب هست که معدلو میپوشونه. چون اینطوری اگر خدای نکرده در بدترین حالت برای لیسانس نشد بری، لااقل مدرک لیسانستو از ایران داشته باشی که بتونی یکی دو سال دیگه برای فوق لیسانس اقدام کنی. کلاً تو پروسه اپلای باید حتی بدترین شرایط رو هم در نظر گرفت.

راجع به اینکه بخوای مستقیم برای فوق لیسانس اقدام کنی من حقیقتش تا حالا همچین موردی رو ندیدم. لیسانس به دکترا دیدم ولی دیپلم به فوق لیسانسو نه. باز از افرادی که مطلع ترن بپرس

امیدوارم پیروز و پاینده باشید

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط danialsolimany نمایش پست ها
    فقط یه مساله شما تو یه پست نوشته بودین معدلتون 17 هست یه جا دیگه نوشتین 12.5 حالا هم 14 + یه جا نوشتین از میشیگان و ... پذیرش دارین + آلمانی هم تسلط کامل دارین+مقاله ISI دارین
    میشه لطف کنین یه شفاف سازی کنید
    اول از وقتی که گذاشتید واقعا ممنونم
    بله.حتما می شه
    من یک خواهر و برادر دارم که اونا هم یا همین پروفایل از فروم استفاده میکنند.اون شرایطی که فرمودید شرایط اونا هستش

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین