صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19

موضوع: گرفتن پذیرش برای مقطع لیسانس finance

پیش فرض پاسخ : گرفتن پذیرش برای مقطع لیسانس finance

نقل قول نوشته اصلی توسط proshuttle نمایش پست ها
    سلام دوستم
    امیدوارم خسته نباشید
    من دانشجوی ترم ۶ مهندسی‌ مکانیک هستم و دانشگاه قزوین درس می‌خونم.به دلیل مشکلاتی که داشتم نتونستم زیاد واحد پاس کنم چون علاقهٔ اوّلم از اون اول اقتصاد کاربردی و فایننس بوده زیادم معدل مهندسی مکانیکم بالا نیست (درحد 14).

اولش قصد داشتم این لیسانسمو بگیرمو همینجا ارشد مدیریت مالی بخونم ( یک بار هم آزمایشی‌ شرکت کردم و رتبم شد 9 !! ) ولی‌ بعدش به این نتیجه رسیدیم اینکارو کردن وقت تلف کردنه.چون من ۲ سال دیگه از درسم مونده ( ۱۰ ترمه تموم می‌کنم ) بعدشم دانشگاه‌های ایران هم که اوضاع خوبی‌ واسه رشته‌های مدیریت اصلا ندارن.واسه همین تصمیم گرفتم واسه لیسانس فایننس اقدام کنمو این درسمو اینجا انصراف بدم

آزمون تافل (iBT) رو دادم و نمرم شد ۱۱۰ و GMAT هم ۷۱۰ شدم.کاملا بر منابع درسی‌ که در لیسانس و فوق لیسانس مدیریت مالی تدریس می‌شه تسلط دارم.

می‌خواستم ببینم می‌تونم لیسانس رو در یک دانشگاه درجه ۲ ولی‌ معتبر اروپا بخونم و بعدش واسه مستر جایی مثل مدرسهٔ لندن یا جاهای معتبر برم؟؟

سالی‌۱۵ میلیون هم می‌تونم هزینه کنم.حد اکثرشو گفتما

اگه دوستان زودتر همفکری کنن واقعا ممنون میشم
    سلام دوست عزیز
    تا اونجا که من میدونم شما با این شرایط به راحتی می تونید از دانشگاهی مثل oslo پذیرش بگیرید.البته من زیاد نگشتم.این رو هم گفتم واسه اینکه خب نروژ فعلا رایگانه دیگه پس انتخاب خوبی هستش
    در خدمتیم

Junior Member

سلام. من هم مسئله مشابهی دارم. در رشته کامپیوتر لیسانس گرفتم اما میخوام از نو برم و لیسانس بگیرم. آیا ممکنه به من بورس بدن یا اینکه بتونم توی یک دانشگاه که مجانی باشه تحصیل دوباره لیسانس بگیرم؟

Junior Member

Question پاسخ : (؟) راهنمایی در زمینه انتخاب رشته مدیریت بازرگانی

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    به نظرم تصمیمتون خیلی نادرست نیست (ولی اینو بدونین که بازار کار معماری تو کانادا خیلی هم بد نیست)
    اگه میخواین تو بیزنس وارد بشین چرا تورنتو اپلای نمیکنین ؟ قلب بیزنس کانادا تورنتوست و کلی فرصت های شغلی داره.
    تو زیر شاخه های بیزنس الان فاینانس محبوب تره و به نظرم راحت تر میتونین کار پیدا کنین ولی کار راه انداختن توش سخته !
    اگه وارد بحث بازاریابی الکترونیکی بخواین بشین به نظرم بازار کار خوبه و میتونین بیزنس خودتون رو راه بندازین (ولی شما 4 - 5 سال دیگه فارغ التحصیل میشین لذا پیش بینی اون بازار کار خیلی سخته!)
    زنجیره تامین رو که اصلا پیشنهاد نمیکنم ، مدیریت عمومی گرایش همه کاره و هیچ کاره اس !
    حسابداری تنها گرایشی هست که میشه باهاش راحت کار راه انداخت (تو این لیست شما) ولی باید یه بار دیگه خودتون روحیاتتون رو بررسی کنین ببینین آیا اصلا حسابداری رو دوست دارین؟ با عدد و رقم کار کردن رو میپسندین؟

جمع بندی- من چون خودم فاینانس خوندم و به فاینانس علاقه دارم بی برو برگرد پیشنهاد میکنم فاینانس... !!
    ممنون از راهنمایی تون دوست عزیز
    شرایطی دارم که در شهر تورنتو نمیتونم . ساکن بشم .

شخصا چندان اهل حسابداری و کار با اعداد و ارقام نیستم. تا به اینجا گرایش مارکتینگ بیشتر نظرم جلب کرده . اگه محبت کنین در صورت امکان یک دید کلی از رشته تحصیلی تون - فاینانس - بدین ممنون شما میشم.
    به طور مثال :اگه میشه به طور ساده بفرمایین پس از اتمام این گرایش فرصت های شغلیش به چه صورتی است و اینکه تا چه مقطعی میشه پیشرفت تحصیلی داشت .
    بعد فوق دیپلم کالج . آیا امکان برای لیسانس وجود داره ؟

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : (؟) راهنمایی در زمینه انتخاب رشته مدیریت بازرگانی

نقل قول نوشته اصلی توسط sysn نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی تون دوست عزیز
    شرایطی دارم که در شهر تورنتو نمیتونم . ساکن بشم .

شخصا چندان اهل حسابداری و کار با اعداد و ارقام نیستم. تا به اینجا گرایش مارکتینگ بیشتر نظرم جلب کرده . اگه محبت کنین در صورت امکان یک دید کلی از رشته تحصیلی تون - فاینانس - بدین ممنون شما میشم.
    به طور مثال :اگه میشه به طور ساده بفرمایین پس از اتمام این گرایش فرصت های شغلیش به چه صورتی است و اینکه تا چه مقطعی میشه پیشرفت تحصیلی داشت .
    بعد فوق دیپلم کالج . آیا امکان برای لیسانس وجود داره ؟
    به جرات میتونم بگم که زنده ترین رشته تو دنیاست ! (الان خلقی حمله میکنن که یه رشته دیگه بهتره !)
    فاینانس خیلی گرایش و شغلهای متفاوت میتونه داشته باشه.
    ================================================== ==========================
    حسابداری: یعنی از زمان حال به عقب نگاه کنین و بگین که شرکت چه اشتباهی کرده ، چه هزینه هایی کرده و... حسابداری همیشه نیم نگاهی به گذشته داره
    فاینانس: یعنی از زمان حال به جلو نگاه کنین و بگین کجا شرکت یا شخص سرمایه گذاری کنه تا سود کنه (یا حداقل ضرر کمتری بکنه)
    چند تیپ شغلهای مرتبط با فاینانس:
    1. شغل های پراسترسی مثل معامله گر بورس میتونین بشین ، این شغل خیلی پر استرس هست و کارش خرید و فروش سهام شرکتهای مختلف ، اجرای دستور فروش یا خرید مدیران هست. تو این شغل ها شما باید تو ثانیه تصمیم بگیرین ، دستور رو اجرا کنین ، سریع تو ذهنتون محاسبه کنین و...
    2. مشاوره سرمایه گذاری : تو این کارها شما به شرکت ها و اشخاص پیشنهاد میدین که تو چه پروژه یا شرکتی سرمایه گذاری کنن (چه سهامی/ارزی/کالایی بخرن) چون شما محاسبه کردین و مطمئن هستین که اونها سود میکنن.
    3. کارشناس ریسک / ارزیاب اعتبار: بیشتر تو شرکتهایی کار میکنین که پول به مردم وام / قرض میدن مثل بانکها. کارتون این هست که بگین به فلانی که درخواست وام مسکن کرده آیا پول بدم یا نه؟ آیا به فلان شرکت که میخواد خط تولیدش رو گسترش بده بانک وام چند میلیاردی بده یا نه... این شغل جدیدا خیلی مد شده چون بانکها میترسن باز پول به مردم بدن که نمیتونن پسش بدن.
    4. مشاوره شرکتها: تو این شغلهای مشاوره شما به شرکتی که توش هستین مشاوره میدین که چطوری بودجه بندی کنن ، مثلا اگه 10 میلیون دلار سرمایه دارن برای سال 2014 ، این 10 میلیون رو کجاها خرج کنن که راندمان شرکت بالا بره...
    5. مدیریت ثروت: تو این شغل شما معمولا برای موسسات خیلی معتبر کار میکنین که به افراد فوق العاده پولدار مشاوره میدن که چطوری از پولشون محافظت کنن ! معمولا افرادی که چند صد میلیون دلار دارایی دارن دنبال کسب سود از سرمایه گذاری نیستن و تنها میخوان پولشون تو یه جای امن باشه. مثلا براشون یه سبد از سرمایه ها درست میکنین ، میگین که مثلا 10 میلیون دلار بزار تو بانک سوئیس ، 10 میلیون برو زمین بخر تو فلان ایالت کانادا ، 10 میلیون برو اوراق قرضه کانادا و آمریکا رو بخر ، 10 میلیون دلار بزار تو بانک سر کوچه ! ، 10 میلیون دلار برو سهام جنرال موتورز بخر و....
    ================================================== =========================
    تو فاینانس شما باید خیلی به سود کردن و محاسبه و دو دو تا چهارتا کردن علاقه داشته باشین. باید بتونین با پوست و گوشتتون لمس کنین که 10.001% سود خیییییییلیی بهتر از 10.0002% سود !!! چون وقتی ضرب در یه دارایی عظیم یه سرمایه دار میشه مبلغ قابل توجهی میشه. باید بتونین سریع تصمیم بگیرین و سریع عمل کنین. به محاسبه ذهنی و عدد و رقم علاقه مند باشین.

تو فاینانس تا دکتری میتونین ادامه بدین و همونطور که گفتم هرجور و هر رقم مدرکی بخواین تو این گرایش هست...
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

Junior Member

Question پاسخ : (؟) راهنمایی در زمینه انتخاب رشته مدیریت بازرگانی

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    به جرات میتونم بگم که زنده ترین رشته تو دنیاست ! (الان خلقی حمله میکنن که یه رشته دیگه بهتره !)
    فاینانس خیلی گرایش و شغلهای متفاوت میتونه داشته باشه.
    حسابداری: یعنی از زمان حال به عقب نگاه کنین و بگین که شرکت چه اشتباهی کرده ، چه هزینه هایی کرده و... حسابداری همیشه نیم نگاهی به گذشته داره
    فاینانس: یعنی از زمان حال به جلو نگاه کنین و بگین کجا شرکت یا شخص سرمایه گذاری کنه تا سود کنه (یا حداقل ضرر کمتری بکنه)
    چند تیپ شغلهای مرتبط با فاینانس:
    1. شغل های پراسترسی مثل معامله گر بورس میتونین بشین ، این شغل خیلی پر استرس هست و کارش خرید و فروش سهام شرکتهای مختلف ، اجرای دستور فروش یا خرید مدیران هست. تو این شغل ها شما باید تو ثانیه تصمیم بگیرین ، دستور رو اجرا کنین ، سریع تو ذهنتون محاسبه کنین و...
    2. مشاوره سرمایه گذاری : تو این کارها شما به شرکت ها و اشخاص پیشنهاد میدین که تو چه پروژه یا شرکتی سرمایه گذاری کنن (چه سهامی/ارزی/کالایی بخرن) چون شما محاسبه کردین و مطمئن هستین که اونها سود میکنن.
    3. کارشناس ریسک / ارزیاب اعتبار: بیشتر تو شرکتهایی کار میکنین که پول به مردم وام / قرض میدن مثل بانکها. کارتون این هست که بگین به فلانی که درخواست وام مسکن کرده آیا پول بدم یا نه؟ آیا به فلان شرکت که میخواد خط تولیدش رو گسترش بده بانک وام چند میلیاردی بده یا نه... این شغل جدیدا خیلی مد شده چون بانکها میترسن باز پول به مردم بدن که نمیتونن پسش بدن.
    4. مشاوره شرکتها: تو این شغلهای مشاوره شما به شرکتی که توش هستین مشاوره میدین که چطوری بودجه بندی کنن ، مثلا اگه 10 میلیون دلار سرمایه دارن برای سال 2014 ، این 10 میلیون رو کجاها خرج کنن که راندمان شرکت بالا بره...
    5. مدیریت ثروت: تو این شغل شما معمولا برای موسسات خیلی معتبر کار میکنین که به افراد فوق العاده پولدار مشاوره میدن که چطوری از پولشون محافظت کنن ! معمولا افرادی که چند صد میلیون دلار دارایی دارن دنبال کسب سود از سرمایه گذاری نیستن و تنها میخوان پولشون تو یه جای امن باشه. مثلا براشون یه سبد از سرمایه ها درست میکنین ، میگین که مثلا 10 میلیون دلار بزار تو بانک سوئیس ، 10 میلیون برو زمین بخر تو فلان ایالت کانادا ، 10 میلیون برو اوراق قرضه کانادا و آمریکا رو بخر ، 10 میلیون دلار بزار تو بانک سر کوچه ! ، 10 میلیون دلار برو سهام جنرال موتورز بخر و....
    ================================================== =========================
    تو فاینانس شما باید خیلی به سود کردن و محاسبه و دو دو تا چهارتا کردن علاقه داشته باشین. باید بتونین با پوست و گوشتتون لمس کنین که 10.001% سود خیییییییلیی بهتر از 10.0002% سود !!! چون وقتی ضرب در یه دارایی عظیم یه سرمایه دار میشه مبلغ قابل توجهی میشه. باید بتونین سریع تصمیم بگیرین و سریع عمل کنین. به محاسبه ذهنی و عدد و رقم علاقه مند باشین.

تو فاینانس تا دکتری میتونین ادامه بدین و همونطور که گفتم هرجور و هر رقم مدرکی بخواین تو این گرایش هست...
    واقعا ممنونم بابت اطلاعات کامل و مفیدی که ارائه کردین.
    سوال آخر : اگه لطف کنین نظرتون رو در خصوص این مورد هم بفرمایید از شما ممنون میشم :

Bachelor of Commerce – e-Business Marketing
    البته این مورد برای یک کالج دیگر هست به نام Humber. ( به غیر از موارد بالا در پست اول که 6 ترم بوده تا مدرک فوق دیپلم ) . این مورد تا رده کارشناسی میباشد و 8 ترم است .

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : (؟) راهنمایی در زمینه انتخاب رشته مدیریت بازرگانی

نقل قول نوشته اصلی توسط sysn نمایش پست ها
    واقعا ممنونم بابت اطلاعات کامل و مفیدی که ارائه کردین.
    سوال آخر : اگه لطف کنین نظرتون رو در خصوص این مورد هم بفرمایید از شما ممنون میشم :

Bachelor of Commerce – e-Business Marketing
    البته این مورد برای یک کالج دیگر هست به نام Humber. ( به غیر از موارد بالا در پست اول که 6 ترم بوده تا مدرک فوق دیپلم ) . این مورد تا رده کارشناسی میباشد و 8 ترم است .
    هامبر کالج که تو تورنتو باید باشه ، شما گفتین تورنتو نمیتونین برین؟
    به شخصه این تیپ رشته ها رو نمیپسندم ، چون یه سری حرف میزنن ولی خیلی کلی هست ، اینم یه جورایی میشه بهش گفت کاربرد کامپیوتر در بیزنس ! نه مهندسی کامپیوتر نه بیزنس ، لذا خیلی رشته خفیفی میشه... در کل نظر قاظع نمیتونم بدم ولی اگه مثلا برادر من بخواد انتخاب بکنه از بین تمام رشته های بالا من تنها بهش پیشنهاد میکنم بره:
    Business Administration - Financial Planning

ولی باز هم اینها خیلی شخصی است و من سعی کردم هرچی میدونم به شما منتقل کنم تا خودتون بهترین تصمیم رو بگیرین.
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

سلام لطفا منم راهنمایی کنید
    من لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه تهران با معدل 13 دارم
    میخوام برای لیسانس بیزینس اپلای کنم کانادا(پرنس ادوارد یا کلگری)
    یه مقاله ریویو دارم ک سابمیت نشده و تافل 110
    میخواستم بپرسم بنظر شما شانسی هست که پذیرفته بشم یا خیر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط buttercup_1372 نمایش پست ها
    سلام لطفا منم راهنمایی کنید
    من لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه تهران با معدل 13 دارم
    میخوام برای لیسانس بیزینس اپلای کنم کانادا(پرنس ادوارد یا کلگری)
    یه مقاله ریویو دارم ک سابمیت نشده و تافل 110
    میخواستم بپرسم بنظر شما شانسی هست که پذیرفته بشم یا خیر
    مقاله شما در چه حوزه ای هست؟
    چرا برای مقاطع بالاتر مثل فوق اقدام نمی کنید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BU-ALI SINA IT engineering

سلام دوستان

در المان كسي معامله گر بورس میدونه عنوان شغلیش چی هست؟
    تحليلگر بورس / فاركس
    كسي هست كه از اين طريق رفته باشه يا بخواد بره؟
    ميدونید اين نوع حرفه به الماني چي ميشه براي اينكه اسم شغل رو سرچ كنم ببينم كار براش هست يا نه!؟
    ( معامله گري بورس
    خريد فروش سهام
    تحليلگري بورس
    كارمند كارگزاري بورس
    ) اينا اسم هاشن
    فقط يه چيز ديگه
    من دوستم لاتاري امريكا برنده شد و رفت اونجا رفته بود بانك كه حساب باز كنه حالا طي يه پروسه كارمند بانك فهميده بود كه معامله گره معرفيش ميكنه به رييسشون و ديگه بعد از كلي بحث استخدامش ميكنن
    خواستم بگم كه شركت هاي بزرگ و بانك ها هم معامله گر بورس احتياج دارن يعني تو هر جايي نه فقط كارگزاري استخدام اين طور حرفه اي رو دارن
    ((((((من رشته تحصیلیم ای تی هستش از دانشگاه سراسری لیسانس دارم و میخوام اقدام کنم برای سربازی تا زبانمو قوی کنم بعد برم اما علاقه دارم به ادامه تحصیل در رشته های مرتبط با بورس به دو سه تا دفتر مهاجرتی زنگ زدم و گفتن نمیتونی برای ارشد تغییر رشته بدی! درست گفتن؟ چون اونجا بخوای کار کنی با توجه به رشتت بهت کار میدن و من فقط علاقه به تحلیل گری و معامله گری دارم.)))

ممنون ميشم راهنمايي كنيد

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12