صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 33

موضوع: کدام موضوع آینده کاری بهتری در گرایش نفت دارد

پیش فرض پاسخ : کدام موضوع آینده کاری بهتری در گرایش نفت دارد

پس برای پیدا کردن یک کار خوب در ایران در این زمینه چه کار باید کرد (منظورم علاوه بر کار آکادمیک است)ا
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

نقل قول نوشته اصلی توسط Partopala
    پس برای پیدا کردن یک کار خوب در ایران در این زمینه چه کار باید کرد (منظورم علاوه بر کار آکادمیک است)ا
    تا جائيكه ميدونم استاد نقش مهمي در معرفي شما داره. در واقع اين ميتونه آغاز خوبي باشه. اگر استادي در ايران داريد كه باهاش پروژه انجام دايد و از كار شما راضي بوده، ميتونه مفيد باشه. پس به نظرم علاوه بر كار آكادميك، در پروژه ها هم وارد بشيد.
    Do not mistake coincidence for fate

Dear friend Partopala, nowadays I work in NISOC which stands for National Iranian South Oil Feild Company, I do recommend you not to come back and stay there. NISOC is the biggest oil company here in Iran and we do not realy do anything new. And I do not think so you can find a suitable academic job here because there are too many scholarship holders from Iranian universities which fill any vacant position in corresponding sponser universities.
    Best regards
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

به نظر من مهندسی مخازن بهتره. مخصوصا در زمینه های reservoi simulation و reservoir charactrization .

eliot:
    تا جائيكه ميدونم استاد نقش مهمي در معرفي شما داره. در واقع اين ميتونه آغاز خوبي باشه. اگر استادي در ايران داريد كه باهاش پروژه انجام دايد و از كار شما راضي بوده، ميتونه مفيد باشه. پس به نظرم علاوه بر كار آكادميك، در پروژه ها هم وارد بشيد.

سوال:
    اگر کسی در خارج تحصیل کنه و بخواهد برگرده چطور.
    او که از من برید و ترکم کرد<br /> پس چرا پس نداد آن دل را<br />وای بر من که مفت بخشیدم<br />دل آشفته حال غافل را

اينكه كسي بخواد برگرده خوب طبيعتا بايد از لينكهايي كه قبلا در ايران داشته استفاده كنه. در اين حالت شرايط كمي فرق ميكنه. اگر شما دانشگاه خيلي خوبي بريد وقتي كه برميگرديد احتمالا ديگه رغبتي نداريد كه به عنوان research Assistant استادتون شروع كنيد. در اينجا ديگه مدركتون هست كه به شما كمك ميكنه كه بايد در زمينه اي باشه كه در صنعت ايران جايي براي رشد داره.
    Do not mistake coincidence for fate

aminmousavi86
    Guest

پیش فرض درخواست کمک برای تعیین جهت گیری موضوع دکترای نفت

با سلام

بنده کارشناسی مهندسی نفت-گرایش اکتشاف را از دانشگاه صنعت نفت گرفته ام واکنون سال اول کارشناسی ارشد مهندسی نفت-اکتشاف در همین دانشگاه در حال تحصیل می باشم. بنا به دلایلی (از جمله مشخص نبودن وضعیت و زمینه apply و موضوعات PhD) خواهان تغییر زمینه فعالیت از زمین شناسی و ژئوفیزیک و پتروفیزیک به سمت مهندسی مخازن و مدلسازی مخزن برای گرفتن بورس PhD از یک کشور خارجی هستم. لطفآ کمکم کنید.

آیا باید یک بار دیگر برای کارشناسی ارشد رشته مخازن هیدروکربوری امتحان بدهم؟ یا می توانم تزم را در زمینه مخازن بگیرم؟ و آیا در این صورت برای من برای گرفتن بورس PhD با توجه به اینکه کورس های مخازن را نگذرانده ام مشکلی پیش نمی آید؟

لطفآ راهنمایی کنید.

پیش فرض پاسخ : درخواست کمک برای تعیین جهت گیری موضوع دکترای نفت

نقل قول نوشته اصلی توسط aminmousavi86
    با سلام

بنده کارشناسی مهندسی نفت-گرایش اکتشاف را از دانشگاه صنعت نفت گرفته ام واکنون سال اول کارشناسی ارشد مهندسی نفت-اکتشاف در همین دانشگاه در حال تحصیل می باشم. بنا به دلایلی (از جمله مشخص نبودن وضعیت و زمینه apply و موضوعات PhD) خواهان تغییر زمینه فعالیت از زمین شناسی و ژئوفیزیک و پتروفیزیک به سمت مهندسی مخازن و مدلسازی مخزن برای گرفتن بورس PhD از یک کشور خارجی هستم. لطفآ کمکم کنید.

آیا باید یک بار دیگر برای کارشناسی ارشد رشته مخازن هیدروکربوری امتحان بدهم؟ یا می توانم تزم را در زمینه مخازن بگیرم؟ و آیا در این صورت برای من برای گرفتن بورس PhD با توجه به اینکه کورس های مخازن را نگذرانده ام مشکلی پیش نمی آید؟

لطفآ راهنمایی کنید.
    دوست عزيز شما نيازي نيست كه بري و از اول فوق مخازن بخوني!!! تنها كاري كه بايد بكني اينه كه شروع كني توي دوره فوق روي مباحث مخزني كار كني و سعي كني چند تا مقاله مخزني در SPE بدي و پايان نامه ات حتما" در موضوعات مستقيم مخزني انتخاب شده باشه. و در آخر از استادهاي معروف مخزني دانشگاهتون مثل دكتر هلالي زاده، دكتر خراط و ... توصيه نامه بگيري كه مثلا" بگن ايشون توي زمينه مخزن هم كار كرده يا همچين چيزي و ميتوني چند تا نرم افزار مخزني مثل ECLIPSE رو هم يادبگيري و توي رزومه ات بنويسي. در اين صورت به احتمال زياد ميتوني بورس بگيري
    موفق باشي
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

aminmousavi86
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_teh
    دوست عزيز شما نيازي نيست كه بري و از اول فوق مخازن بخوني!!! تنها كاري كه بايد بكني اينه كه شروع كني توي دوره فوق روي مباحث مخزني كار كني و سعي كني چند تا مقاله مخزني در SPE بدي و پايان نامه ات حتما" در موضوعات مستقيم مخزني انتخاب شده باشه. و در آخر از استادهاي معروف مخزني دانشگاهتون مثل دكتر هلالي زاده، دكتر خراط و ... توصيه نامه بگيري كه مثلا" بگن ايشون توي زمينه مخزن هم كار كرده يا همچين چيزي و ميتوني چند تا نرم افزار مخزني مثل ECLIPSE رو هم يادبگيري و توي رزومه ات بنويسي. در اين صورت به احتمال زياد ميتوني بورس بگيري
    موفق باشي
    مرسی ، دمت گرم

فقط چندتا سؤال مونده، ممنون میشم اگه شما یا هرکس دیگه ای که بلده جواب بده:
    1- اگه پروژه مخزنی بگیرم مدیر گروهمون اون رو تأیید میکنه؟
    2- من که نه تو کارشناسی و نه تو ارشد کورس های مخزن رو نگذروندم ، از این نظر مشکلی نیست؟ یعنی ریزنمرات رو که میفرستم جهت apply کردن ، احتمال قبول کردن این مورد چقدره؟
    3- من که اول و آخر مدرکم کارشناسی ارشد اکتشافه ، اگه برم تو زمینه مخزن و پروژه مخزنی بگیرم و نتونم apply کنم ، قضیه من قضیه اون کلاغه نمیشه که خواست راه رفتن کبک رو یاد بگیره آخر راه رفتن خودشم یادش رفت! منظورم اینه که مدرک اکتشاف میگیرم بدون اینکه خیلی تو اون زمینه کار کرده باشم و تخصص اصلیم مخزن شده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aminmousavi86
    مرسی ، دمت گرم

فقط چندتا سؤال مونده، ممنون میشم اگه شما یا هرکس دیگه ای که بلده جواب بده:
    1- اگه پروژه مخزنی بگیرم مدیر گروهمون اون رو تأیید میکنه؟
    2- من که نه تو کارشناسی و نه تو ارشد کورس های مخزن رو نگذروندم ، از این نظر مشکلی نیست؟ یعنی ریزنمرات رو که میفرستم جهت apply کردن ، احتمال قبول کردن این مورد چقدره؟
    3- من که اول و آخر مدرکم کارشناسی ارشد اکتشافه ، اگه برم تو زمینه مخزن و پروژه مخزنی بگیرم و نتونم apply کنم ، قضیه من قضیه اون کلاغه نمیشه که خواست راه رفتن کبک رو یاد بگیره آخر راه رفتن خودشم یادش رفت! منظورم اینه که مدرک اکتشاف میگیرم بدون اینکه خیلی تو اون زمینه کار کرده باشم و تخصص اصلیم مخزن شده؟
    دوست عزيز، انقدر نگران نباش.
    1- خودت ميتوني مخ مدير گروه رو بزني و سعي كني پروژه ات مخزني باشه بهمراه يك قسمت كوچيكي اكتشافي كه بهت گير ندن!!
    2- تا اونجايي كه ميدونم اكتشافي ها يك كورس هايي شبيه به مخزني ها داشتن مثل مباني حفاري( به جاي اصول مهندسي حفاري) و ... خيلي هم خودتو دست كم نگير
    3- دوست خوبم شما اگر تصميمت اينه كه در زمينه مخزن كار كني از همين امروز شروع كن ، جزوات دروس اصلي هم بگير از بچه هاي مخزني بخون. اگر مقاله بدي در زمينه مخزن حالا ليسانست مهندسي كشاورزي هم باشه قبول ميشي فقط يك كم بايد بيشتر تلاش كني

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)