صفحه 3 از 21 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 202

موضوع: کارت پایان خدمت برای روادید دانشجویی

0hamed0
    Guest

پیش فرض پاسخ : چرا سفارت کارت پایان خدمت می خواد؟؟؟!!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط sky_hamed
    پيشنهاد من اينه كه:
    يه برگ هم خودم به انگليسي مي نويسم و توضيح ميدم كه :

*نظام وظيفه به ما معافيت تحصيلي داده

*اينكه اكثر دانشجويان ايراني كارت پايان خدمت ندارن (من با این بند مخالفم، لزومی نداره نوشته شه و تازه شما جامعه آماری خوبی از کسانی که سفارت اپلای کردن ندارین، من شخصا افرادی که میشناسم بیشترشون کارت پایان خدمت دارن)

*همچنين ميگم كه اين پروسه كاملا قانوني هست (بازم گفتن نداره، بیشتر شک می کنن)

*ما اجازه خروج داريم

*وثيقه هم گذاشتيم (در مورد اینکه به وثیقه اشاره شه یا نه بقیه هم نظر بدن، گفتنش خوبه یا نه؟)

یه مساله دیگه اینکه به برگشتن پس از اتمام تحصیلات جهت رفتن به سربازی اشاره بشه یا نه؟ ببینید تو اون دو تا نامه نه به وثیقه نه به بازگشت اشاره ای نشده، یعنی ما هم می تونیم اشاره نکینم. یادمه قبلا تو فورم این بحث بود که سفارت واقعا علاقه داره که دانشجوهای خوبی که میرن بمونن (اگه این نظر درست باشه) اشاره به این موضوع ممکنه اثر منفی داشته باشه

اگه همه يكسان عمل كنيم به نفع خودمونه. اگه موافقين يا نظر ديگه اي دارين بگين.

Senior Member

یه سوال: کسی از دوستان بوده که با اینکه هنوز دانشجو هست، سفارت چنین مدرکی ازش خواسته باشه؟
    من هنوز درسم تموم نشده و وزارت علوم هم برای من نامه معافیت صادر نکرده، به همین خاطر هیچ چیز ندارم که ارائه بدم!! ولی درخواست ویزا دادم، فکر می کنید چه مدرکی باید نشون بدم؟!؟
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط m.hashemian
    یه سوال: کسی از دوستان بوده که با اینکه هنوز دانشجو هست، سفارت چنین مدرکی ازش خواسته باشه؟
    من هنوز درسم تموم نشده و وزارت علوم هم برای من نامه معافیت صادر نکرده، به همین خاطر هیچ چیز ندارم که ارائه بدم!! ولی درخواست ویزا دادم، فکر می کنید چه مدرکی باید نشون بدم؟!؟
    با گواهی اشتغال به تحصیل (و احیانا ترجمش) کارت درست نمیشه؟
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hshahami
    سلام. من چند روز پیش مدارکم رو توسط وکیل به سفارت دادم و 19 تیر جوابش میاد. پذیرش دکتری دارم برای رایرسون با بورس 18000$ و لیسانس و فوقم رو از علم و صنعت گرفتم. موضوع پایان خدمت رو با وکیلم در میون گذاشتم اون گفت که چون احتمال حمله نظامی وجود داره سفارت این موضوع رو چک میکنه چراکه اگر تو اون ایران جنگ بشه و دانشجو خدمت نرفته باشه احتمال برگشتنش ضعیفه. موفق باشید.
    اگه جنگ بشه و قرار به فراخوانی برای خدمت باشه کسانی که خدمت دوره احتیاط رفتند و کارت پایان خدمت دارند اول فراخوانی میشند و کسانی که از معافیت تحصیلی استفاده میکنند تا پایان معافیتشون فراخوانده نمیشند. پس اگه کسی کارت داره و بره کانادا و جنگ بشه به هیچ وجه بر نمیگرده چون میدونه که فراخوانی میشه اما کسی که معافی تحصیلی داره اولا در طول معافیتش که مشکلی نداره و بعدش هم چون وثیقه گذاشته و پس از 5 سال اگه برنگرده فراری محسوب میشه و پاسپورتش هم تمدید نخواهد شد مجبوره که برگرده به ایران.
    خدا نکنه منطق این آقای وکیل با سفارت مثل هم باشه و همه چیز رو چپکی درک کرده باشند!!!

به seyedali:
    من فکر نمیکنم سفارت بخواد اینقدر ریز وارد جزییات بشه و بخواد از این طریق بفهمه کی بر میگرده و کی میمونه.
    با اصلاحات حامد موافقم.
    با هاشمیان هم نظرم. یعنی فکر می کنم سفارت بیشتر می خواد ببینه اونایی که درسشون تموم شده آیا سربازی رفتن و طبق مقررات ایران دارن قانونی عمل می کنن و خارج میشن یا نه. شاید یه جور محکم کاری باشه . چون اگه بدونین در مورد مهاجرت به کانادا از از شخص کارت پایان خدمت می خوان.

Junior Member

به نظر من اگه به اینکه وثیقه گذاشتیم اشاره کنیم، نکتۀ مثبتی خواهد بود!
    موافقین؟

بهترین چیز همون نامه نظام وظیفه به وزارت علومه که در ضمن اصلش رو هم نداریم و فقط یه کپی داریم.
    وثیقه رو میشه تو یک ورق جدا توضیح داد
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

من موافقم با اینکه معلوم نیست چند نفر از بچه ها معافی دارن و بهتره نگیم تعداد کمی از دانشجویان ایرانی معافی دارن ولی باید اشاره کنیم که تعدادی از اونها معافی دارن. چون اگه نگیم طرف که وضع ما و وضع معافی گرفته ها رو ببینه به کل قضیه ما شک میکنه. حداقل یه اشاره کوچیکی بهش بکنیم بد نباشه.
    گفتن وثیقه در مورد دانشجویان خارجی نظری ندارم. نمیدونم خوبه یا نه.

کسی بوده که دانشجو باشه و تو این یکی دو هفته ای که مدیکل گرفته همراهش ازش کارت پایان خدمت بخوان؟ فکر کنم از دانشجوها اینو نمی خوان . اگه اینطوری باشه احتمالا قضیه همون چک کردن وضعیت ماست که قانونی عمل کرده باشیم.

بچه ها ميخواهيد من زنگ بزنم از خود سفارت بپرسم و مشكل رو حل كنم؟
    اينكه كسانى كه پايان خدمت ندارند چه مداركى رو ميتونند به جاى اون تحويل بدهند)