صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28

موضوع: امتحان GRE راحت تره یا GMAT؟

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

پیش فرض امتحان GRE راحت تره یا GMAT؟

درود بر شما

من سوالها رو که مقایسه می کنم می بینم جی مت راحت تره.
    دوستان با تجربه لطفا بگن کدوم یکی راحت تره و وقت کمتری می خواد برای آمادگی.

با سپاس

پیش فرض پاسخ : امتحان GRE راحت تره یا GMAT؟

دوستان با عرض سلام
    Ielts با GRE چه تفاوتی داره؟
    ایا من که دارم برای Ielts اماده میشوم در امتحان GRE می توانم موفق باشم؟
    با تشکر

Junior Member

سوال خيلي مهمي يه. مخصوصا به اين علت كه اكثر دانشكده هاي مديريت مدرك GRE رو به جاي GMAT قبول مي‌كنن و خوب همه مي‌دونيم كه امتحان GMAT در ايران برگزار نميشه

Member marjan912 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Allameh Tabatabaei

جناب کوروش عزیز
    آیلتس که اصلا ربطی به جی آر ای نداره!
    آیلتس آزمون دانش زبانه و جی ار ای آزمون مهارت و استعداد در رشته های بخصوص مثل مدیریت و غیره...... یکی از تفاوتاش داشتن سوالات ریاضی در جی آری ای هست که شما در آیلتس این نوع سوالاتو نمی بینی
    یه نمونه سوالات از هر دو دانلود کن دستت می یاد( تو فروم های مربوطه هست از هر کدومش که بخوای)

منتهی من از دوستانی که هر دو امتحان جی آر ای و جی مت رو دادن سوال بالایی رو دارم

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    درود بر شما

من سوالها رو که مقایسه می کنم می بینم جی مت راحت تره.
    دوستان با تجربه لطفا بگن کدوم یکی راحت تره و وقت کمتری می خواد برای آمادگی.

با سپاس
    سلام
    من gmat فقط امتحان دادم. اما برداشت خودم و شنیده ها و دیده ها از دیگر دوستان اینه که GMAT آسونتره و راحت تر میشه نمره بهتری گرفت. البته نوع سوالات 2 امتحان شاید تا حد کمی متفاوت باشه و لذا برای افراد مختلف تفاوت داشته باشه. GMAT دایره لغات انگلیسی زیادی نمی خواد و بیشتر مبنای استدلالی داره ، GRE نیاز به پشتوانه غنی کلمات انگلیسی داره. در بخش Quant هم GMAT کلا خیلی دشوار تره. البته B-School ها معمولا به روش خودشون نمره های این 2 تا را تبیدل می کنند و اینطوری نیست که نمره 2 آزمون یکسان در نظر گرفته شوند. اگر شما کاملا ممطمئن هستسید که برای رشته های میدریت و بیزینس قصد apply دارید GMAT مناسب تر است. مزیت GRE در کاربرد استفاده آن در apply برای سایر رشته هاست. البته باید توجه داشت بعضی گرایش های بیزینس در بعضی دانشکده ها فقط یکی از این 2 تست را قبول دارند اما تعداد اینطور محدودیت هایی انگشت شمار است. از نظر وقت هم gmat وقت کمتری برای آمادگی نیاز دارد. اما در عوض رابطه بین مقدار خواندن و نمره در gre بسیار خطی تر و قابل پیش بینی تر است!

نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh_n نمایش پست ها
    دوستان با عرض سلام
    Ielts با GRE چه تفاوتی داره؟
    ایا من که دارم برای Ielts اماده میشوم در امتحان GRE می توانم موفق باشم؟
    با تشکر
    بخش wiki همین سایت را مطالعه بقرمایید اطلاعات مفیدی در مورد این آزمون ها، محتوای آنها و نوع سوالات و ... دارد.
    اولا GRE به جز زبان و بخش Verbal دارای بخش Quant و ریاضایت است که ارتباطی با IELTS ندارد. اما آمادگی برای IELTS می تواند از نظر یاد گیری اصل کلی گرامر و نوتشن و نیز توسعه دایره لغات به شما کمک کند. اما در کل IELTS ساده تر از GRE است

موفق باشی
    inactive account

Junior Member MarjanMBA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد - شهید چمران و فوق MBA

سلام به نظر من GMAT آسونتره و من 2011 این امتحان تو دبی دادم با اینکه خیلی وقت مطالعه نداشتم در کل به حد نصاب رسیدم...........اگه پایه زبان خوب باشه میشه GMAT رو خوب داد و داشتن مهارت های ریاضی و استدلال منطقی کمک اساسی میکنه ........من تو CRITICAL REASONING مشکل داشتم و اونجور که انتظار داشتم نبود.............TUTORIAL هائی که تو YOUTUBE بودن در فرصت کمی که داشتم بسیار مفید بودن من از روی KAPLAN خوندم و تو فیس بوک به صورت ان لاین رفع اشکال هم میکنن و خیلی تو WRITING بهم کمک شد................موفق باشین
    ارسال مدارک : اپریل 2013 *صدور ویزا: 4 اپریل 2015**لند: 28 اپریل 2015
    ارسال مدارک اسپانسری همسر 23 نوامبر2015*تایید اسپانسری و ارجاع به ترکیه دسامبر2015*اپدیت و سوالات تکمیلی 17 مارچ 2016*ارسال مدارک17 اپریل*اپدیت سربازی همسر 23 اپریل* پاس ریکوئست 10می

Junior Member

سلام
    منم با دوستان موافقم gmat از gre راحتتره ولي مشكلش اينه كه تو ايران برگزار نميشه براي همين بچه ها ترجيح ميدن gre امتحان بدن .

Junior Member

اون چيزيكه از gre جديد ديدم به نظرم خيلي سختتر از قبل شده باشد چون بخش analogy verbal حذف شده و مهارتهاي verbal reasoning بهش اضافه شده كه به امتحان gmat خيلي شبيه تر شده با اين حال بخش etymology هنوز سر جاش هست يعني اينكه هم مثل قبل دامنه vocab گسترده نياز داريد و هم مباحث logical reasoning را مسلط باشيد . اخه اين چه revised هست يه كاره بگن ديگه پذيرش نميدن .

Banned
    رشته و دانشگاه
    IE

این سوال یه سری Assumption کم داره! مثلا برای چه کسی؟
    اگر کسی لیسانس زبان داشته باشه طبیعتا بخش وربال GRE Revised براش راحت تره تا GMAT
    اما اگر کسی رشته مهندسی خونده باشه و خیلی دایره لغتش قوی نباشه براش GMAT راحت تره چون استدلال منطقی براش راحت تره.

یه Assumption دیگه هم مدت زمانه! چون لغات GRE نیاز به زمان طولانی تری داره برای نشست کردن در مغز پس یه عامل مقایسه هم زمانه

Junior Member

من ليسانس زبان دارم و اين كه gre براي ما راحتره نظر درستيه
    ولي همه چي به توانايي فرد برميگرده

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)