صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 28

موضوع: امتحان GRE راحت تره یا GMAT؟

پیش فرض پاسخ : امتحان GRE راحت تره یا GMAT؟

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan912 نمایش پست ها
    درود بر شما

من سوالها رو که مقایسه می کنم می بینم جی مت راحت تره.
    دوستان با تجربه لطفا بگن کدوم یکی راحت تره و وقت کمتری می خواد برای آمادگی.

با سپاس
    gmat آسونتره دوست عزیز

نقل قول نوشته اصلی توسط samadisirvan نمایش پست ها
    gmat آسونتره دوست عزیز
    بد نبود دلایل آسونتر بودنش را هم میگفتید.
    بخش ریاضیات gmat که همه میدونند دشوار تر هست. کافیه یک سرچ در سایت magosh یا manhattan بکنید.

من IELTS 8 دارم. برای IELTSچون فرصت نبود هیچ کتاب یا کلاسی استفاده نکردم فقط یکی دو روز مونده به امتحان نمونه سوالات را نگاه کردم. منظورم این هست که سطح زبان عادی من 8 هست. ولی قسمت وربال gmat برام واقعا مشکله. یکی از مشکلاتش این هست که باید بتونید متنهای دشوار را با سرعت بخونید و در عین حال جزییات خیلی دقیقی از متن را در ذهنتون نگه دارید.
    قسمت وربال اگر زبان مادریتون انگلیسی نباشه خیلی دشوار هست. کسانی هستن که یک سال روی همین امتحان وقت میگذارن.
    ویرایش توسط solidsnake : September 2nd, 2014 در ساعت 01:37 AM

نفاوت اصلی جیمت و جی آر ای در رابطه بین مزان مطالعه و ارتقای نمرشه! جی آر ای تقریبا خطیه و با زیاد خواندن و حفظ لغات بیشتر نمرتون بیشتر میشه ب مراتب ولی جیمت تقریبا میشه گفت اینجوری نیست(در مورد وربال ک بخش اصلیه جیمته عرض میکنم)چون هر چقدر هم ک بخونید خیلی نمیشه نمره را بالا برد چون همه وربال به مهارت سریع خواندن متون سنگین انگلیسی و درک واقعیه اونه!
    از نظر سختی به نظرم جیمت سختتره به دلیل وربال فوق العاده سطح بالاش و ریاضیش ک بسیار دشوارتر از ریاضیه جی آر ایه!
    کلا جی آر ای به دوستانی ک بیشتر حفظیاتشون خوبه توضیه میشه و جیمت برای دوستانی ک تحلیلی هستند و بیس ریاضیه خوبی دارن!
    کلید موفقیت در جیمت فقط مهارت خواندن سریع متون دشوار هست ک ظاهرا برای غیر native ها چالش بزرگیه!

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط shahmnb نمایش پست ها
    نفاوت اصلی جیمت و جی آر ای در رابطه بین مزان مطالعه و ارتقای نمرشه! جی آر ای تقریبا خطیه و با زیاد خواندن و حفظ لغات بیشتر نمرتون بیشتر میشه ب مراتب ولی جیمت تقریبا میشه گفت اینجوری نیست(در مورد وربال ک بخش اصلیه جیمته عرض میکنم)چون هر چقدر هم ک بخونید خیلی نمیشه نمره را بالا برد چون همه وربال به مهارت سریع خواندن متون سنگین انگلیسی و درک واقعیه اونه!
    از نظر سختی به نظرم جیمت سختتره به دلیل وربال فوق العاده سطح بالاش و ریاضیش ک بسیار دشوارتر از ریاضیه جی آر ایه!
    کلا جی آر ای به دوستانی ک بیشتر حفظیاتشون خوبه توضیه میشه و جیمت برای دوستانی ک تحلیلی هستند و بیس ریاضیه خوبی دارن!
    کلید موفقیت در جیمت فقط مهارت خواندن سریع متون دشوار هست ک ظاهرا برای غیر native ها چالش بزرگیه!
    اکثر نکات تین پست را به عنوان یک پیشکسوت تایید می کنم.
    به خصوص از اون ایده حفظی در برابر ریاضی خوشم اومد؛ با مشاهدات سازگاره.
    اما با یک جاییش موافق نیستم: کلید موفقیت در gmat فقط خوندن سریع نیست. در واقع این تست، تست زبان نیست. این را دقت کنید که خیلی از native ها هم نمی تونند نمرات بالایی در verbal جیمت بگیرند.
    ببینید مهارت سریع خوندن و در عین حال دقیق و با دقت خوندن مهمه. این مهارت به زبان زیاد بستگی نداره. من verbal را 92% زدم.
    چند تا عامل نقش دارند:
    - خوندن سریع
    - خوندن دقیق در عین سریع خوندن
    - توانایی استدلال و درک (به خصوص در CR) به همین دلیل میگم فقط سریع خوندن نقش نداره. مهارت های دیگه ای هم نقش بازی می کنند.

نکته جالب اینه که من در ielts نمره reading 8 آوردم، بالاتر از هر skill دیگه ای. یعنی بله من سرعت و در عین حال دقت خوندنم بالاست. نکته جالبتر اینه که من یادم میاد در مسابقات کتابخوانی تو دبستان هم مقام آورده بودم. یعنی از بچگی و حتی به زبان فارسی سرعت و دقت و درک خوندنم بالا بود. و این توانایی را رد انگلیسی هم دارم. بدون اینکه انگلیسی من خیلی خوب باشه.
    خب سوال اینه که آیا میشه این توانایی را در خودتون پرورش بدید و آیا میشه فهمید افرادی که می تونند سریع بخونند چه طور عمل می کنند؛ به نظرم جوابش تا حدی بله باشه. تمرین و تکرار. و در عین حال انگیزه و تمرکز. همه اینها نقش دارند.

بزرگترین چالش gmat برای غیر native ها بخش SC هست، به اعتقاد من.

gre هم وربال سختی داره، از نظر کلمات، اما همونطور کخ دوستمون گقتند، رابطه بین خوندن و نمره در gre بیشتر خطی هست. و کلا gre بیشتر با تیپ حفظی می خونه و Gmat با تیپ بچه های استدلالی.
    inactive account

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط solidsnake نمایش پست ها
    بد نبود دلایل آسونتر بودنش را هم میگفتید.
    بخش ریاضیات gmat که همه میدونند دشوار تر هست. کافیه یک سرچ در سایت magosh یا manhattan بکنید.

من IELTS 8 دارم. برای IELTSچون فرصت نبود هیچ کتاب یا کلاسی استفاده نکردم فقط یکی دو روز مونده به امتحان نمونه سوالات را نگاه کردم. منظورم این هست که سطح زبان عادی من 8 هست. ولی قسمت وربال gmat برام واقعا مشکله. یکی از مشکلاتش این هست که باید بتونید متنهای دشوار را با سرعت بخونید و در عین حال جزییات خیلی دقیقی از متن را در ذهنتون نگه دارید.
    قسمت وربال اگر زبان مادریتون انگلیسی نباشه خیلی دشوار هست. کسانی هستن که یک سال روی همین امتحان وقت میگذارن.
    می تونم بپرسم نمره reading شما چند بوده در ielts؟ و ielts آکادمیک بود یا general؟

کسانی بودند که با 1 یا دو ماه خوندن نمرات خیلی خوبی در gmat گرفتند. که شاید برای gre باید 1 سال آماده می شدند.
    من فکر می کنم کلا به فردش بستگی داره.
    اما خب Gmat آزمون زبان نیست. گر چه به زبان انگلیسیه، اما نکته مهم درک و استدلاله. البته فرد باید زبان انگلیسی را در حد کافی بدونه، و بخ خصوص توانایی سریع و دقیق خوندن و درک و استدلال بالایی داشته باشه.
    در عین حال شما اگر تجربه خودتون در زمینه gre را هم بگید، اگر سوالاتش را امتحان کرده باشید، می تونه جالب باشه؛ از این نظر که ببینیم وربال gre یا کلمات پیچیده و دشوارش برای شما آسونتر از وربال gmat هست؟!

در مورد بخش ریاضی، خیلی هم دشوار نیست؛ یعنی همه چیز به بکگراند ربط داره. کسانی که رشته ریاضی فیزیک خوندند و مقداری هم به ریاضی علاقه بیشتری داشتند، می تونند راحت نمرات خوبی بگیرند. حتی من فکر می کنم در حد ریاضی دبیرستان ولی از نوع کمی پیشرفته ترش، مثل جزواتی که زمانی در مدارس تیزهوشان تدریس می شد.
    inactive account

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    می تونم بپرسم نمره reading شما چند بوده در ielts؟ و ielts آکادمیک بود یا general؟

کسانی بودند که با 1 یا دو ماه خوندن نمرات خیلی خوبی در gmat گرفتند. که شاید برای gre باید 1 سال آماده می شدند.
    من فکر می کنم کلا به فردش بستگی داره.
    اما خب Gmat آزمون زبان نیست. گر چه به زبان انگلیسیه، اما نکته مهم درک و استدلاله. البته فرد باید زبان انگلیسی را در حد کافی بدونه، و بخ خصوص توانایی سریع و دقیق خوندن و درک و استدلال بالایی داشته باشه.
    در عین حال شما اگر تجربه خودتون در زمینه gre را هم بگید، اگر سوالاتش را امتحان کرده باشید، می تونه جالب باشه؛ از این نظر که ببینیم وربال gre یا کلمات پیچیده و دشوارش برای شما آسونتر از وربال gmat هست؟!

در مورد بخش ریاضی، خیلی هم دشوار نیست؛ یعنی همه چیز به بکگراند ربط داره. کسانی که رشته ریاضی فیزیک خوندند و مقداری هم به ریاضی علاقه بیشتری داشتند، می تونند راحت نمرات خوبی بگیرند. حتی من فکر می کنم در حد ریاضی دبیرستان ولی از نوع کمی پیشرفته ترش، مثل جزواتی که زمانی در مدارس تیزهوشان تدریس می شد.
    8شدم -اکادمیک
    ریدینگ را بدون هیچ استراتژی خاصی از اول خوندم تا اخر بعدم رفتم سراغ سوالاتش
    یادمه بعد از ریدینگ وقت برای دستشویی و اینها هم اضافه اوردم D:

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط solidsnake نمایش پست ها
    8شدم -اکادمیک
    ریدینگ را بدون هیچ استراتژی خاصی از اول خوندم تا اخر بعدم رفتم سراغ سوالاتش
    یادمه بعد از ریدینگ وقت برای دستشویی و اینها هم اضافه اوردم D:

خب همین فرمایشات دوستمون و نتایج ایشون که معلومه زبانشون در چه حدی خوب هست که reading امتحان ielts را 8 بزنند و وقت اضافی هم بیارند، تایید کننده این مطلبه که gmat آزمون سنجش زبان نیست؛ که البته بدیهی هم هست چون اگر اینطور می بود native ها باید همگی نمرات خوبی می گرفتند. gmat آزمون استدلال و درک و منطقه (البته نه در حد تست هوش، گو اینکه با همدیگه همبستگی هم دارند، در مطالب منتشره از سایت آزمون دیدم).
    اگر شما سوالات gre را ببینید و بزنید و بعد بین سختی اون و سوالهای gmat که دیدید، مقایسه ای انجام بدهید، بهتر میشه قضاوتی در مورد آسونتر بودن gmat یا gre د اشت. چون شما فعلا فقط سوالات gmat را دیدید و نصف بقیه موضوع یعنی سوالات gre را ندیدید که قضاوت کاملی انجام بدید که کدوم آسونتره.

************************************************** ************************************************** ********************
    ضمنا تجربیاتی که از افرادی که دور وب ر بودند، نشون داده که اصولا زیاد وقت گذاشتن برای Gmat لزوما نتیجه (خیلی) بهتری به دست نمیده. شاید یک دلیل مهمش همین باشه که gmat اساسا آزمونی نیست که عاملی را بسنجه که نیاز به وقت گذاشتن باشه؛ واضحتر بگم، فرض کنید مثلا فاکتور بهره هوشی: آیا معقوله که کسی بگه برای افزایش نمره هوش خودم در آزمون هوش، 1 سال وقت گذاشتم؟! خب جز به مقدار کمی که ممکنه فرد خودش را با تمرین به شرایط امتحان برسونه (که زمان زیادی نمیخواد)، مشخصه که بهره هوشی فرد چیزی نیست که بشه با گذاشتن وقت و زمان، زیادش کرد. به نظر من Gmat هم، نوعی از امتحانه که فاکتوری که می سنجه (توانایی های اسندلالی و منطقی و البته در کنارش SC آیین نگارش زبان انگلیسی که ربط زیادی به دو بخش قبلی نداره) اساسا چیزی نیست که با زمان گذاشتن و کلاس رفتن و .... بهبود زیادی پیدا کنه
    مثل این می مونه که بگیم با کلاس رفتن، نمره هوشمون را زیاد کنیم!
    البته این امتحان هم فرمتی داره که فرد باید با گذاشتن زمان با اون آشنا بشه؛ در عین حال منکر این قضیه نیستم که فرد برای شرکت در آزمون واقعی باید به شرایط آمادگی برسه (همونطور که یک ورزشکار برای شرکت در مسابقه باید به اوج آمادگی بدنی برسه) و این البته با تمرین میسره میشه، البته در حد چند هفته یا ماه کافیه، که فرد به شرایط آمادگی و mood امتحان برسه.
    من به همین دلیل چندان کلاس های Gmat را توصیه نمی کنم، به خصوص برای کسانی که می خواهند نمرات بالایی بگیرند (فرضا بالای 700)، مگر برای بخش SC که داستان متفاوتی داره.
    inactive account

من امروز نمونه سوالات GRE رو تو سایت Magoosh دیدم نظرم راجع به اینکه برای این آزمون برنامه ریزی کنم عوض شد! با اینکه لیسانسم ادبیات انگلیسی بوده و چند سالی هست تدریس می کنم، سوالات وربال بشدت بنظرم سخت اومد! حتی به یک دوست نیتیو نشون دادم سوالات رو و بنظر اون هم سخت بود. من ریاضیم هم تعریفی نداره و احساس کردم سوالات ریاضیش هم برام سخت بود.
    من چند سال پیش برای کنکور ارشد کلاس GMAT می رفتم، می دونم ورژن فارسی جیمت ربطی به آزمون بین المللی نداره ولی وقتی نمونه سوالات جیمت رو تو سایت Kaplan دیدم بنظرم کلیت اصلیش مثل همون جیمت کنکوره. استدلال و تصحیح جملات باید بلد باشی و درک مطلب هم تو امتحان هست. برای ریاضیش هم معمولا مسائل احتمال هست. بهتر بگم حل مساله است بیشتر. که خیلی ساده تره و برای کسی که سالها از ریاضی دور بوده خیلی مشکل ساز نیست.
    من کمی مرددم که حالا جیمت امتحان بدم یا جی آر ای! اگر با درس خوندن بشه نتیجه ی خوب تو GRE گرفت خب خیلی بهتره تا اینکه درگیر گستردگی سوالات reasoning و تست هایی که بیشتر هوش داوطلب رو تو آزمون جیمت می سنجه شد. نظر شما چیه ؟

Junior Member

سلام دوستان
    من اخر هم نتونستم از بحث های اینجا به جمع بندی برسم! برای کسی که هر دو رو بتونه به دانشگاه ارایه کنه واقعن کدوم بهتره؟
    من مدرس زبان بودم و بیس زبانم خوبه. ریاضی منهتن ۱ و ۲ جی ار ی رو زدم بد نبود خیلی مشکل نداشتم اما انگار از ۴ سخت میشه. حالا من ۳ ماه کامل وقت دارم بنظرتون رو کدوم وقت بزارم؟ کلاس جی مت داریم تو تهران؟ مرسی ز راهنماییتون
    No mountain is too high for me to climb it

Junior Member

سلام. من ارشد ریاضی کاربردی هستم و می خوام برای دکترای مدیریت اپلای کنم. سوالم اینه که می خوام بدونم می تونم به جای آزمون جی مت، آزمون جی آر ای امتحان بدم؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)