نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: سوال در مورد انصراف از دانشگاه درفرانسه و عواقب آن (Urgent!)

Unhappy سوال در مورد انصراف از دانشگاه درفرانسه و عواقب آن (Urgent!)

با سلام،

من در کنکور ورودیه یکی‌ از مدرسه‌های خوب پاریس پذیرفته شدم، و هم اکنون ویسای یک سالهٔ تحصیلی‌ دریافت کردم. ولی‌ بدلیل مشکل مالی‌ که برام پیش آماده مجبور به انصراف هستم،

اما با توجه به سپری شدن زمان ثبت نام دانشگاه‌ها، اگر من یک سال صبر کنم و سال بعد قبل از اتمام ویسا در یک دانشگاه ثبتنام کنم آیا برای تمدید ویسا در پرفکتور دچار مشکلی‌ خواهم شد یا خیر؟

پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم، چراکه زودتر باید تصمیمم رو به مدرسه اعلام کنم
    A vaincre sans péril, on triomphe sans gloire.
    Corneille

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد انصراف از دانشگاه درفرانسه و عواقب آن (Urgent!)

فک کنم این خیلی تخصصیه! باید با خود سفارت در میون بذارید!
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

ممنون آرش
    البته من در فرانسه هستم! ضمنا پاسخ رسمی‌ به این سوال روشن هست! من باید برگردم و برای سال دیگه اقدام کنم ولی‌ این کار خودش هزینه‌های بیشتری رو تحمیل خواهد کرد، ضمنا من در حال حاضر کارت اقامت برای یک سال رو دارم، تنها چیزی که هست نمیدونم آیا پرفکتور در فرانسه برای ساله بعد در مورد اینکه من امسال کاری نکردم سوال و مشکلی‌ جدی خواهد داشت یا خیر، البته من منتظر جواب از دانشگاه دیگری هم هستم که قراره تا ۱۵ سپتامبر بهم جواب بده، ولی‌ در هر صورت تا قبل از اون تاریخ باید تصمیمم رو به دانشگاه فعلیم بگم، و مشکل همینه که اینجا یک عدم قطعیت وجود داره! چون اگر دانشگاه جدید جواب منفی‌ بده من برای یک سال زیر عنوانه دانشجو در فرانسه هستم در حالی‌ که واقعا مشغول تحصیل نبودم.

از طرف دیگه من توی همین مدت کوتاه تونستم کار خوبی‌ پیدا کنم (به صورت فریلنسر).

راستی‌ آیا موسسهٔ زبانی هست که الان هم پذیرش داشته باشه و گرون هم نباشه در فرانسه (زیر ۲۰۰۰ یورو در سال خوب هست) ضمنا مورد تایید پلیس باشه (+ آموزش بیشتر از ۲۰ ساعت در هفته)
    A vaincre sans péril, on triomphe sans gloire.
    Corneille

Junior Member

شمت می تونید هر دو تا دانشگاه رو ثبت نام کنید. فقط باید حواستون جمع باشه و اگه فهمیدن توجیه شون کنید. نگران نباشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mim_Armand نمایش پست ها
    ممنون آرش
    البته من در فرانسه هستم! ضمنا پاسخ رسمی‌ به این سوال روشن هست! من باید برگردم و برای سال دیگه اقدام کنم ولی‌ این کار خودش هزینه‌های بیشتری رو تحمیل خواهد کرد، ضمنا من در حال حاضر کارت اقامت برای یک سال رو دارم، تنها چیزی که هست نمیدونم آیا پرفکتور در فرانسه برای ساله بعد در مورد اینکه من امسال کاری نکردم سوال و مشکلی‌ جدی خواهد داشت یا خیر، البته من منتظر جواب از دانشگاه دیگری هم هستم که قراره تا ۱۵ سپتامبر بهم جواب بده، ولی‌ در هر صورت تا قبل از اون تاریخ باید تصمیمم رو به دانشگاه فعلیم بگم، و مشکل همینه که اینجا یک عدم قطعیت وجود داره! چون اگر دانشگاه جدید جواب منفی‌ بده من برای یک سال زیر عنوانه دانشجو در فرانسه هستم در حالی‌ که واقعا مشغول تحصیل نبودم.

از طرف دیگه من توی همین مدت کوتاه تونستم کار خوبی‌ پیدا کنم (به صورت فریلنسر).

راستی‌ آیا موسسهٔ زبانی هست که الان هم پذیرش داشته باشه و گرون هم نباشه در فرانسه (زیر ۲۰۰۰ یورو در سال خوب هست) ضمنا مورد تایید پلیس باشه (+ آموزش بیشتر از ۲۰ ساعت در هفته)
    شمت می تونید هر دو تا دانشگاه رو ثبت نام کنید. فقط باید حواستون جمع باشه و اگه فهمیدن توجیه شون کنید. نگران نباشید

Junior Member

سلام دوستان
    من يه سوال برام پيش اومده، ممنو ميشم راهنمايي كنيد ، اگر از يه دانشگاه با شهريه بالا پذيرش گرفت ، آيا امكانش وجود داره كه بعد از گرفتن ويزا و رفتن به فرانسه ، رفت و يه دانشگاه ديگه رو ثبت نام كرد؟ مشكلي پيش نمياد؟ مثلا يه دوره شش ماهه زبان رفت و بعد به فرانسه درس خوند؟

یکی از دوستان که دانشگاه سنت اتین هستن میگفتن که یکی دو تا از همکلاسی هاشون از وسط های ترم دیگه نیومدن دانشگاه. مدیرگروه پرس و جو کرده از بچه های دیگه که ببینن چرا نمیان و در نهایت که خبری ازشون نشده گفته پس ما به سفارت نامه میزنیم که اینا نمیان دیگه سر کلاس ها.
    این موردسوال خود من هم بود که اگه با ویزای دانشجویی بیایم و نریم دانشگاه چه اتفاقی میفته! که الان جوابش رو گرفتم.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

سلام، یک نکته ای رو عرض کنم.. انصراف ، ترک تحصیل یا تغییر رشته و .... بخودی خود، در مساله اقامت دانشجو مشکلی ایجاد نمیکند. و تا زمانی که دارای کارت/مدرک اقامتی معتبر (visa VLS) در فرانسه باشد مجاز به حضور در خاک این کشور هست و فرضاً با انصراف از تحصیل و عدم مشارکت در دوره دانشگاهی از خاک این کشور اخراج نمیشود.
    در واقع مشکلات زمانی ایجاد میشوند که متقاضی قرار باشد مدرک اقامتی خود را برای دوره بعدی (بصورت دانشجویی) تمدید کند و درصورتی که دارای مشکلات تحصیلی بوده باشد با ریسک عدم دریافت کارت جدید در سال بعد مواجه هست که بصورت اتوماتیک امکان ادامه حضور در این کشور را نخواهد داشت.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)