صفحه 160 از 322 نخستنخست ... 60110150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170210260 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,591 تا 1,600 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

جواب سوال اولتونو توی مقاله ی زیر به طور مفصل پیدا میکنید:
    http://www.nytimes.com/2012/09/09/op...anted=all&_r=0
    در مورد هنر پیشه ها قانون خاصی وجود نداره و با لهجه ای حرف میزنن و که به شخصیت فیلم و بازه ی زمانی داستان فیلم match بشه، دقیقا مطابق فیلم نامه داستان. برای کسی که تازه میخواد روی لهجش کار کنه هیچ تفاوتی وجود نداره. نکات تفاوت بین dialect ها رو بذارید برای بعد از یه fluency اولیه.

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    ببخشید لهجه ی اوباما جنوبی هست؟ شمالی هست؟ لهجه ی مرجع هست؟ چحوریه؟ (خوشم میاد از حرف زدنش).
    برای کسی که میخواد روی لهجه اش کار کنه روی چه لهجه ای کار کنه که از همه بهتر باشه؟ گوینده ها و مجری های شبکه های بزرگی مثل cnn به چه لهجه ای حرف میزنن؟
    یا توی فیلمهای تلوزیونی و سینمایی معروف و بزرگ هنرپیشه ها با کدوم لهجه حرف میزنن؟(منظورم اون لهجه غالب و اصلی هست)
    Quaecumque Vera

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

من یه وقتی فکر میکرم امریکایی ها وضعیت stable تری از نظر saving برای موارد ضروری یا emergency دارن ولی ظاهرا در خوش بینانه ترین حالت بیشتر از نصف آمریکایی ها paycheck to paycheck زندگی میکنن. بعضی سایت های خبری یا survey ها حتی ارقام بالاتری هم ارایه میکنن مثل 75%، یا مثلا همین امروز یه نفر داشت میگفت "اکثر" قشر متوسط آمریکا (البته نمیدونم تعریف قشر متوسط چیه) saving شون برای 2 هفته کفایت میکنه!
    Quaecumque Vera

شاید سوال من ربطی به مبحث اینجا نداشته باشه اما میخواستم بدونم با تجربیاتی که دوستان ساکن آمریکا کسب کردن درکل اگه شخصی مثلا حقوق سالیانه 80 هزار دلار (قبل از مالیات) داشته باشه و تو شهری متوسط زندگی کنه طوریکه خونه سایز متوسط تو محله متوسط با مخارج زندگی نرمال داشته باشه نهایتا چقدر میتونه سالانه پس انداز داشته باشه؟ مثلا تو ایران فردی که ماهی 2 میلیون درمیاره و تو شهرستان تو محله متوسط زندگی میکنه مثلا خرجش برای یک نفر 1 تومن میشه و بقیش پس انداز میشه حالا در مورد آمریکا چطوره؟ ممنون

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.sh نمایش پست ها
    من یه وقتی فکر میکرم امریکایی ها وضعیت stable تری از نظر saving برای موارد ضروری یا emergency دارن ولی ظاهرا در خوش بینانه ترین حالت بیشتر از نصف آمریکایی ها paycheck to paycheck زندگی میکنن. بعضی سایت های خبری یا survey ها حتی ارقام بالاتری هم ارایه میکنن مثل 75%، یا مثلا همین امروز یه نفر داشت میگفت "اکثر" قشر متوسط آمریکا (البته نمیدونم تعریف قشر متوسط چیه) saving شون برای 2 هفته کفایت میکنه!
    نميشه راحت گفت مرغ و تخم مرغ قضيه اش چه جوري ميشه اينجا. دو تا فاكتور توي اين قضيه دخيل هست: تورم نسبتا پايين و راحتي فوق العاده دسترسي به كرديت. حالا اون قسمت دوم معنيش اين نيست كه مردم لزوما به كرديت "خوب" (يعني كم بهره) دسترسي دارن. ولي عادت كردن مردم به زندگي با كرديت نتيجه اش ميشه عادت نكردن به پس انداز. وقتي فرهنگ مردم اين باشه كه هرچي دلت بخواد با قرض گرفتن از بانك (حتي با بهره بالا) ميتوني بهش برسي و تورم هم نسبتا پايين باشه و بدوني كه چيزهايي كه ميخواي قيمتش خيلي فرق نمي كنه، ديگه ضرورت صبر كردن براي خريدن چيزها با پس انداز از بين ميره. نميخوام بگم اين جهان بيني خوبه ولي همينه كه هست.

البته اينها وجه فرهنگي قضيه بود. يعني اينكه مردم عادت نكردن به پس انداز. وجه ديگه قضيه اينه كه به دليل عدم ثبات اقتصادي و از دست دادن شغل، پس انداز كردن خيلي كار راحتي نيست (حتي اگه آدم دلش بخواد). قسط و بهره وامها هم كه به طور فجيعي پول آدم رو مي بلعه و اين هم ميشه مزيد بر علت و پس انداز كردن رو مشكل مي كنه. يعني چرخه معيوبي كه آدمها رو بيشتر و بيشتر توي قرض نگه ميداره. به علاوه كسي كه به كرديت عادت كرده، وقتي بيكار بشه بيشتر قرض مي كنه و اين چرخه معيوب بيشتر ادامه پيدا مي كنه.

مجموعه همينها هست كه وارن بافت (يكي از بزرگترين سرمايه گذاران آمريكا) به جوونها توصيه مي كنه حتي المقدور طرف كرديت نرن و با پول نقد زندگي كنن. به قول معروف چو دخلت نيست خرج آهسته تر كن.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط hmzabbasi نمایش پست ها
    شاید سوال من ربطی به مبحث اینجا نداشته باشه اما میخواستم بدونم با تجربیاتی که دوستان ساکن آمریکا کسب کردن درکل اگه شخصی مثلا حقوق سالیانه 80 هزار دلار (قبل از مالیات) داشته باشه و تو شهری متوسط زندگی کنه طوریکه خونه سایز متوسط تو محله متوسط با مخارج زندگی نرمال داشته باشه نهایتا چقدر میتونه سالانه پس انداز داشته باشه؟ مثلا تو ایران فردی که ماهی 2 میلیون درمیاره و تو شهرستان تو محله متوسط زندگی میکنه مثلا خرجش برای یک نفر 1 تومن میشه و بقیش پس انداز میشه حالا در مورد آمریکا چطوره؟ ممنون
    بستگي داره كه اين زندگي "نرمال" و "متوسط" با قسط باشه يا بدون قسط. اگه خونه و ماشين (و احتمالا چيزاي ديگه زندگي) با قرض بانك خريداري شده باشه، كلي از اون پول براي قسطهاي بانك ميره. جواب كلي نميشه داد كه چقدر چون حتي اينكه آدم چقدر بهره ميده بستگي داره به اينكه سابقه كرديت آدم موقع قرض گرفتن از بانك چه جوري بوده.

مي تونم جواب اين سوال شما رو با توجه به شرايط خودم و با فرض اينكه براي خونه و ماشينم قسط نداشته باشم بدم (فرض خرج كردن يك ميليون در شهرستان با حقوق دو ميليون تومني معنيش همينه). من در يك شهر متوسط زندگي مي كنم كه هزينه هاي زندگي نسبتا پايينه. اگه مجرد باشم و حقوق من ٨٠٠٠٠ دلار در سال باشه، حدود ١٦٠٠٠ دلار ميره براي ماليات فدرال. اگه ايالت من ماليات بر درآمد داشته باشه، حدود ٥٠٠٠-٦٠٠٠ دلار ميره براي ماليات ايالتي. ممكنه شهر هم ماليات بر درآمد داشته باشه كه حدود ٢٠٠٠-٣٠٠٠ دلار هم اينجا ماليات ميره. البته ماليات مسكن رو در نظر نگرفتم (كه قسمت زيادي از هزينه هاي شهرداري و مدارس و خدمات عمومي شهري از ماليات مسكن در مياد واز شهر به شهر خيلي فرق مي كنه). اگه متاهل باشم و كل درآمد خانوار همون ٨٠٠٠٠ دلار باشه، مالياتهاي فدرال و ايالتي حدود ٣٠ درصد كمتر از اون چيزي ميشه كه نوشتم. هزينه زندگي متوسط براي يك آدم مجرد در شهر من بين ١٥٠٠٠-٢٠٠٠٠ دلار در سال ميشه (با فرض اجاره نشين بودن). با فرض متاهل بودن اين هزينه ممكنه ٣٠٠٠-٤٠٠٠ دلار بالا بره. اگه اجاره نشين نباشم حدود ٨٠٠٠-١٠٠٠٠ دلار در سال از هزينه هاي زندگي كه گفتم كم ميشه (براي آدم متاهل ١٠٠٠٠-١٢٠٠٠ دلار در سال) ولي احتمالا به جاي اجاره قسط خونه ميدم كه احتمالا حدود ١٥٠٠٠-٢٥٠٠٠ در سال ميشه (بسته به اينكه چه خونه اي و در چه محله اي باشه و چقدر بهره بانكي بدم و نحوه بازپرداخت وام چطور باشه). همه اينهايي كه گفتم بدون در نظر گرفتن بچه بود. داشتن بچه معادلات رو خيلي عوض مي كنه.

البته اينها فرضيات زندگي متوسط و بدون صرفه جويي آنچناني بود. خود من در دوره فوق ليسانسم با حقوق ٨٢٠٠ دلار در سال (قبل از ماليات) داشتم زندگي مي كردم بدون اينكه به خودم گشنگي بدم. نميگم راحت بود چون مجبور شدم تكنيكهاي صرفه جويي رو ياد بگيرم (در تاپيك روشهاي صرفه جويي توضيح دادم) ولي به هر حال چرخ زندگيم نسبتا مي چرخيد. البته بدون اينكه امكان پس انداز داشته باشم و پول بيمه و في دانشگاه رو مجبور بودم از پس اندازهايي كه از ايران آورده بودم بدم.
    ویرایش توسط Mehrad : September 5th, 2014 در ساعت 05:00 PM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Guru

بسته به شهرش خیلی فرق میکنه. در امریکا مفهوم "شهرستان" در مقابل تهران بفرم ایران نداریم. مثلا یک شهر کوچک در سیلیکون ولی ممکنه از نیویورک هم گرونتر باشه و یک شهر بزرگ در میدوست خیلی ارزونتر.
    بطور کلی بنظر من مجردی با حقوق 80 هزار دلار در سال و زندگی متوسط در یک شهر متوسط ممکنه بعد از کسر مالیات بتونه 10-15 هزار دلاری پس انداز کنه. متاهل و بچه دار باشه نه چندان. فوقش چند هزار دلاری برای بازنشستگی.

یکی هم اینکه درآمدها در شهرهای ارزون و گرون تفاوت زیادی دارند. مثلا همین 80 هزار دلار فرضا برای شهرهای کوچک جنوب یا میدوست ممکنه درآمد زیاد و در مشاغل عادی دست نیافتنی باشه. ولی مثلا در منطقه سانفرانسیسکو و سن خوزه اصلا نمیشه باهاش زندگی کرد و حقوقهای عادی فنی بالای صدهزارتاست. درآمد در بیشتر مشاغل معمولا متناسب با مخارج آن منطقه است.

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

فرق اساسی ایران با آمریکا اینه که در ایران انتخابهای چندانی برای خرج کردن پول نداری ولی در آمریکا برعکس هر چقدر درامد داشته باشی جایی برای خرج کردنش هست و چون همه طبعا به دنبال رفاه بیشتر هستند و از طرف دیگر جامعه مصرف زده باعث ترغیب شما به خرج کردن پولتون میشه چون نگه داشتنش هم براتون سودی نداره.
    خلاصه اینکه در آمریکا هر چه قدر درامد داشته باشید همونقدر (یا بیشتر!) خرج دارید البته افرادی هم هستن که ماهیانه پس انداز میکنن ( که البته کار خیلی خوبی هم هست) ولی غالب افراد پول دستشون بیاد سه سوته خرجش میکنن برای مثال ماهای فوریه و مارچ که مردم tax return میگیرن و پول نسبتا قلمبه ای به حساب میاد بازار فروش ماشین یکهو از این رو به اون رو میشه.

اونجا هم مهاجرت بین ایالتی به معنی که ما از شهرستان به تهران داریم وجود داره؟ اگر داره کدوم ایالت ها مهاجرپذیرترین هستند؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    اونجا هم مهاجرت بین ایالتی به معنی که ما از شهرستان به تهران داریم وجود داره؟ اگر داره کدوم ایالت ها مهاجرپذیرترین هستند؟
    movement از شهر به شهر دیگر یا حتی کشور به کشور دیگر در جوامع مدرن خیلی زیاد است. هرجا کار پیدا کنید همونجا میروید لزوما یک ایالت بخصوص نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط mmsh81 نمایش پست ها
    فرق اساسی ایران با آمریکا اینه که در ایران انتخابهای چندانی برای خرج کردن پول نداری ولی در آمریکا برعکس هر چقدر درامد داشته باشی جایی برای خرج کردنش هست و چون همه طبعا به دنبال رفاه بیشتر هستند و از طرف دیگر جامعه مصرف زده باعث ترغیب شما به خرج کردن پولتون میشه چون نگه داشتنش هم براتون سودی نداره.
    خلاصه اینکه در آمریکا هر چه قدر درامد داشته باشید همونقدر (یا بیشتر!) خرج دارید البته افرادی هم هستن که ماهیانه پس انداز میکنن ( که البته کار خیلی خوبی هم هست) ولی غالب افراد پول دستشون بیاد سه سوته خرجش میکنن برای مثال ماهای فوریه و مارچ که مردم tax return میگیرن و پول نسبتا قلمبه ای به حساب میاد بازار فروش ماشین یکهو از این رو به اون رو میشه.
    ممنون از جوابتون...چیزی که دستم اومده اینکه تفاوت فرهنگ زندگی و خرج کردن در ایران و غرب باعث میشه که پس انداز کردن پول در ایران لازم و در غرب تنها یک آپشن محسوب بشه...حالا اگه هدف یک فرد از رفتن به آمریکا و کلا غرب فرستادن پس انداز پولش به ایران باشه چی؟ منظورم اینه که نخواد ولخرجی کنه و با مصرف پیش بره؟ در اون حالت 10-15 هزاری که دوستمون گفتن مبلغ خیلی ناچیزیه یعنی 65-70 هزار دلار فقط باید صرف مالیات و خرج یک زندگی نرمال بشه؟؟؟ پس خیلی افتضاحه...من اینطور فکر میکردم که بر اساس چارت مالیاتی آمریکا نهایتا 20 هزار دلار برای مالیات کم بشه و ماهی نهایت 2000 دلار هزینه یک زندگی متوسط ولی خوب (یک نفره) باشه که جمع این دو تقریبا 45000 دلار میشه یعنی فرد بتونه براحتی 35000 دلار در سال از درامد 80 هزار دلاریشو پس انداز کنه..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)