صفحه 299 از 322 نخستنخست ... 199249289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,981 تا 2,990 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    در جواب اين سوال بايد بگم كيفيت زندگي تو امريكا با ايران قابل مقايسه نيست و جنرالي ميشه گفت همه چي بهتر از ايرانه (بغير از غذا). مساله ايي كه هست اينه كه اينجا همه چيزايي كه تو ايران ارزو دست نيافتني بوده، دست يافتتي ميشه ولي نميدونم من اينجوريم يا همه اينطورين، ولي ايران با همه نواقص و مشكلات نميدونم چرا زندگي لذتبخش تره! حتي خانوادمم هم اينجا بودن و مشكل خانوادگي و دوري نبود ولي بازم اين حس غريب لذت يه جورايي gets in the way all the time نميدونم چرا!
    این مسئله برای خیلی ها صادق هست و جز هزینه هایی هست که افراد امثال ما پرداخت کردیم و میکنیم برای تحصیل در شرایط بهتر و با امکانات بیشتر. هرچند برای افرادی که ازدواج کردند یا میکنند و بچه دار میشن، تا حدود زیادی حس غربت کمرنگ تر میشه. اما وطن با همه کاستی هاش یک چیز دیگس.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7788 نمایش پست ها
    موضوع ساده یا پیچیده فکر کردن نیست دوست عزیز,

شما دارید مطلبی را در گروه مطرح میکنید که باهاش آشنائی کافی ندارید. تنها دلیلی که من پاسخ دادم برای آشنایی دوستانی بود که به موضوع گرین کارت از طریق NIW فکر میکنند. چون دوستان زیادی علاقمند به موضوع گرین کارت هستند من خلاصه از مراحلش و زمان بندی هر کدوم را توضیح میدم تا افراد با خوش خیالی یا اطلاعات غلط در مورد این مطلب فکر نکنند. هرچند صد در صد مطمئن هستم افراد قبل از اقدام در جریان همه مطالبی که بیان کردم قرار خواهند گرفت (از طریق وکیل یا دوستانشون که قبلا گرین کارت گرفتن).
    همچنین در مورد موارد استثنایی صحبت نمیکنیم که مبنای تصمیم گیری نیستند, بلکه در مورد روند روتین و نرمال این پروسه صحبت میکنیم.

اول اینکه فرد باید در جایی که دانشجو شده زمان کافی حضور داشته باشه, تحقیق کنه, مقاله چاپ کنه, مقاله هاش سایت بشن, افرادی را باهاشون کار کنه که بتونه ازشون رکام بگیره. این مرحله خودش زمان زیادی نیاز داره.
    مرحله انتخاب وکیل و قرارداد بستن زمان بر هست (چند هفته یا بیشتر)
    بعد از ثبت قرارداد باید تعداد زیادی document تهیه بشه از افراد مختلف از دانشگاه دانشجو و خارج از دانشگاه رکام گرفته بشه. این مرحله خودش چندین ماه طول میکشه تازه اگر همه افرادی که قرار هست رکام بدن در کار تاخیر ایجاد نکنند. برخی از مدارک را باید از ایران تهیه کنید که خودش زمان بر هست.
    ثبت NIW petition و گرفتن جواب به طور میانگین چهار ماه طول میکشه.
    خیلی از بچه ها صبر میکنن تا نتیجه NIW بیاد و بعد برای گرین کارت اپلای میکنند.
    تست های پزشکی گرین کارت باید انجام بشه و civil surgeon باید شما را معاینه کنه و مدارک را مستقل به اداره مهاجرت بفرستید.
    وقت انگشت نگاری معمولا چند ماه بعد از فایل کردن تقاضای گرین کارت هست.
    تازه وقتی انگشت نگاری انجام شد و پرونده شما تکمیل شد و براتون EAD card advance parole صادر شد, باید منتظر بمونید بکگراند چک انجام بشه. خود این مرحله میتونه خوشبینانه شش ماه طول بکشه. اخیرا برای بچه های ایرانی این مرحله بیشتر از یک سال طول میکشه.
    در بسیاری از مورد از شما document های اضافه میخوان یا اینکه باید برخی از مدارک را renew کنید (مثلا تست های پزشکی یا اینکه هنوز مشمول شرایط NIW هستید).

کل پروسه از ابتدا تا انتها میتونه بیشتر از یک سال تا ۳ سال طول بکشه.
    بنابراین ساختن یک رزومه قوی, نتورکی از اساتید و افرادی که رکام بدن, چاپ مقاله و سایت شدن به اندازه کافی, کل پرسه گرین کارت در یک دوره دو ساله مستر جا نمیشه. تازه شما فردی را مثال میزنید که آخر دوره ارشد تازه وکیل گرفته بوده و پروسه اپلای کردن را شروع کرده بوده.

امیدورام دوستانی که قصد اقدام برای گرین کارت دارن با اطلاعات صحیح قدم در این مسیر بگذارند.
    به همه ی اینا اضافه کنین که Background چک برای گرین کارت ایرانیها ممکنه حتی تا 2 سال طول بکشه ! مخصوصا NIW که پایین ترین اولویت رو برای اداره مهاجرت داره (چون منفعت خاصی برای کشور نداره در عمل). این یک هفت خانیه واسه خودش ، واقعا تا کسی تا تهش نره عمق فاجعه رو درک نمیکنه

البته اگر کسی رشتش حساس نباشه و مشکل اسمی نداشته باشه 6 ماه اینا نباید بیشتر طول بکشه.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Guardian
    Sina0077 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

دوستان یک سوال داشتم.
    در خارج دانشگاه ها (مثل می خوایم بریم شرکتی برای مصاحبه) داشتن اصل ریزنمرات و دانشنامه (به زبان فارسی) لازمه؟ اصلا فارسی ها به کارمون میاد یا همون ترجمه های رسمی کفایت می کنن؟
    سوال آخر: کلا مدارک فارسی مثل ریزنمرات، دانشنامه، کارت ملی و شناسنامه ایران بمونن بهتره یا بیارمشون با خودمون؟
    ممنون

.When will and belief combine so ardently, then not even the heavens will deny you
    .A.H

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina0077 نمایش پست ها
    دوستان یک سوال داشتم.
    در خارج دانشگاه ها (مثل می خوایم بریم شرکتی برای مصاحبه) داشتن اصل ریزنمرات و دانشنامه (به زبان فارسی) لازمه؟ اصلا فارسی ها به کارمون میاد یا همون ترجمه های رسمی کفایت می کنن؟
    سوال آخر: کلا مدارک فارسی مثل ریزنمرات، دانشنامه، کارت ملی و شناسنامه ایران بمونن بهتره یا بیارمشون با خودمون؟
    ممنون
    من که تاحالا ندیدم.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA - Harvard Business School

نقل قول نوشته اصلی توسط jd13 نمایش پست ها
    پزشک‌های عمومی‌ (اگر تخصص هم نگیرید) به طور متوسط حدود $۱۷۵،۰۰۰ در آامد دارن (البته اول کار از زیر $۱۵۰،۰۰۰ شروع می‌شه) که از در آامدِ متوسطِ مهندسین خیلی‌ بالاتره. تخصص هم که باز در آمد رو اضافه می‌کنه. این اطلاعات رو میتونید به راحتی‌ از سازمانِ آمارِ کاری دریافت کنید: http://www.bls.gov/home.htm.

در مورد رزیدنتی گرفتن هم اگر نمرتون واقعاً بالا باشه و هر سه امتحان رو دفعه اول قبول شید‌ شک نکنید که می‌گیرید.
    A typical 4 year MD is under a half a mil debt ! It will take a decade or so to payback that debt + interest. On average a good doctor spends more than 6 years at Medical school which will build up a 1 mill debt (MD school + under grad)

with that much debt they MUST make over 170K per year to pay it back. Also they can only work for 10-15 years net. So it is like financial suicide to go to Medical school.
    I ONLY answer questions related to MIT Sloan, Harvard HBS or Chicago Booth. Any other questions should be directed to appropriate topics.
    من فقط و فقط سوالهاي مربوط به اون ٣ دانشگاه كه بالا نوشتم رو جواب مي دم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ozmanaghavi نمایش پست ها
    A typical 4 year MD is under a half a mil debt ! It will take a decade or so to payback that debt + interest. On average a good doctor spends more than 6 years at Medical school which will build up a 1 mill debt (MD school + under grad)

with that much debt they MUST make over 170K per year to pay it back. Also they can only work for 10-15 years net. So it is like financial suicide to go to Medical school.
    بهتره بدونين كه چهارسال كالج، چهارسال مديكال اسكول، با حدود قرض ٣٠٠ هزار دلار. بهرحال اين پول رو خيلي سريع ميشه برگردوند. كما اينكه در رزيدنتي متوسط درآمد سالانه ٥٠ تا ٧٠ هزار دلاره.
    بهرحال كسي كه صرفن بخاطر درآمد وارد هركارييييييييييي بشه، و نه علاقه، خودمشي تدريجي محسوب ميشه LOL

Junior Member

پزشک‌های عمومی‌ (اگر تخصص هم نگیرید) به طور متوسط حدود $۱۷۵،۰۰۰ در آامد دارن (البته اول کار از زیر $۱۵۰،۰۰۰ شروع می‌شه) که از در آامدِ متوسطِ مهندسین خیلی‌ بالاتره. تخصص هم که باز در آمد رو اضافه می‌کنه. این اطلاعات رو میتونید به راحتی‌ از سازمانِ آمارِ کاری دریافت کنید: http://www.bls.gov/home.htm.

در مورد رزیدنتی گرفتن هم اگر نمرتون واقعاً بالا باشه و هر سه امتحان رو دفعه اول قبول شید‌ شک نکنید که می‌گیرید.
    پزشك عمومي كه در امريكا طبابت كنه نداريم! براي طبابت حداقل بايد رزيدنسي فميلي مديسن گذرونده باشين. كه البته ورود به پروگرم فميلي مديسن اصلن سخت نيست.

Banned

اون وقت این آماری که از سایت آمار کاری در می آید مالیات و کسوراتی ندارد و صاف می رود جیب پزشکان عمومی؟

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط as_vender نمایش پست ها
    اون وقت این آماری که از سایت آمار کاری در می آید مالیات و کسوراتی ندارد و صاف می رود جیب پزشکان عمومی؟
    آمار رسمی‌ در آامدِ ناخالص رو نشون میده (قبل از کسر مالیات و بقیه چیزها) ولی‌ بنای مقیاس صحیحه چون در آامد همه شغل هارو ناخالص نشون میده. من خودم پزشک نیستم (وکیلم) ولی‌ بخاطر سابقه کاری و از طریق دوست دخترم که روانپزشکه با کار و در آمد پزشکها آشنایی پیدا کردم. آمارشم که همونطور که گفتم موجوده.

پزشک عمومی‌ رو هم که دوستی‌ اشاره کرد رو به این دلیل گفتم که برای فارسی زبان‌ها آشنا تره (گرچه دقیق نیست) و منظورم پزشکیی بودن که معمولان internal یا family medicine هستن و دنبال تخصص بالاتر نرفتن.

از لحاظ بار مالی‌ِ تحصیل هم مورد به مورد فرق داره ولی‌ من خودم با حدود $۱۵۰،۰۰۰ وام فارغ‌التحصیل شدم سه سال پیش و تو این ۳ سال حدود $۸۰،۰۰۰ رو پرداخت کردم بدون فشار زیاد. کلا بازپردخت وام راحت نیست ولی‌ با توجهِ سطح در آمد بالاتر در طول عمر کاری (حدود ۳۰ سال) به نظر من ارزششو داره.

اساتید کسی میتونه توضیحاتی در مورد اجرای قوانین در امریکا به ما بده ؟؟

مثلا من در ایران در وزارت خونه ای به مشکل خوردم

اومدن یک قانون اشتباه گذاشتن که از اساس غلط هستش ولی داره اجرا میشه ، بعد به قدیمی ها گیر نمیدن در مورد این قانون و به کسایی که تازه میخوان ورود کنن گیر میدن

اگر شما اشنایی داشته باشید با پرداخت 1 میلیون رشوه میتونین از این قانون رد بشید و کار خودتون رو ادامه بدید

من برای این مطلب به ریاست جمهوری نامه زدم و بعد از 2 ماه تماس گرفتن و طرف فقط روی این مسئله گیر داده بود که کار شما غیر قانونی هستش

منم گفتم مشکلی نیست من قبول دارم غیر قانونیه ولی چرا برای بقیه اجرا میشه

اون شخص هم گفت به شما ربطی نداره که بقیه رشوه دادن و یا میگیرن اگر قبول داری کارت غیر قانونیه خداحافظ ....

همیشه برای من این سوال هستش که ایا تو کشوری مثل امریکا برای مسائل جزئی کسب و کار و نه مسائل کلان همچین قانون های دست و پاگیر اشتباه و یا رشوه دادن و تبعیض هستش یا خیر
    The world is not in your books and maps, it’s out thereGandalf /Hobbit
    The Road goes ever on and on -- Down from the door where it began ,,,Now far ahead the Road has gone -- And I must follow, if I can ,, Pursuing it with eager feet -- Until it joins some larger way ,,, Where many paths and errands meet --And whither then? I cannot say **** Bilbo baggins , lord of the rings by JRR TOLKIEN

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)