صفحه 293 از 322 نخستنخست ... 193243283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,921 تا 2,930 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

درمورد عطر زدن یا ادکلن زدن ، من خیلی دقت کردم ، از تو فردوگاه تا این مدتی که اینجا هستم ، این هست که خیلی خیلی به ندرت ، در حد صفر کسی رو میشه دید که حسی کنی عطر یا ادکلن زده، بعد با یکیشون که صحبت می کردم اینرو پرسیدم ، به این مشاهده تایید داد و گفت که آره بیشتر به این علت که احتمال داره کسی آسم داشته باشه یا آلرژی خیلی سعی می کنند که استفاده نکنند ، البته در مقابلش هم کسی بوی بد مثل بوی عرق ندیده ام ، و این بنده خدا در توضیحش میگفت که ولی خیلی ها برای رفع بوی زیر بغلشون از این مام های مخصوص استفاده می کنند. و توصیه می کرد بخصوص در مصاحبه ها مثل مصاحبه های کاری حتمن از عطر یا ادکلن استفاده نکنم

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein2 نمایش پست ها
    درمورد عطر زدن یا ادکلن زدن ، من خیلی دقت کردم ، از تو فردوگاه تا این مدتی که اینجا هستم ، این هست که خیلی خیلی به ندرت ، در حد صفر کسی رو میشه دید که حسی کنی عطر یا ادکلن زده، بعد با یکیشون که صحبت می کردم اینرو پرسیدم ، به این مشاهده تایید داد و گفت که آره بیشتر به این علت که احتمال داره کسی آسم داشته باشه یا آلرژی خیلی سعی می کنند که استفاده نکنند ، البته در مقابلش هم کسی بوی بد مثل بوی عرق ندیده ام ، و این بنده خدا در توضیحش میگفت که ولی خیلی ها برای رفع بوی زیر بغلشون از این مام های مخصوص استفاده می کنند. و توصیه می کرد بخصوص در مصاحبه ها مثل مصاحبه های کاری حتمن از عطر یا ادکلن استفاده نکنم
    به چه علت؟

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

درمورد عطر زدن یا ادکلن زدن ، من خیلی دقت کردم ، از تو فردوگاه تا این مدتی که اینجا هستم ، این هست که خیلی خیلی به ندرت ، در حد صفر کسی رو میشه دید که حسی کنی عطر یا ادکلن زده
    اگر واقعا آمریکا هستی کافیه بری به یکی از عطر فروشی ها ببینی چقدر مشتری دارند! اگر به ندرت استفاده کنند که باید تا حالا برشکست می کردند!

یک EDP متعارف کوچک بین پنجاه تا چهارصد دلار پولش است! ولی می بینی باز هم خریدار دارد!
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Yeganemahz نمایش پست ها
    در مصاحبه هم باید تمیز و مرتب بود و عطر انچنان مهم نیست
    تمیزی که شرط اول است. اما در مورد عطر
    بستگی دارد که به مصاحبه چه کاری می روید!
    اگر منظورتان فروشندگی ، رانندگی ، کار های بدنی و ... است عطر اصلا مهم نیست.
    اما اگر به مصاحبه ای می روید که در آن مستقیم یا غیر مستقیم به بیزینس ربط پیدا کند EDP واجب است
    اگر هم به مصاحبه کارهای گروهی می روید مانند برنامه نویسی گروهی (مثلا گوگل) توصبه می شود استفاده کنید

همچنین یادتان باشد عطر بیش از حد اثر معکوس دارد. هر دفعه ، دو پیس بیشتر استفاده نکنید یعنی پشت هر گوش یک پیس

یادتان هم باشد که عطر بیزینسی (مصاحبه کاری) با عطر جشنی (یا دیتینگ) متفاوت است. اگر از عطر جشنی در مصاحبه کاری استفاده کنید اثر معکوس دارد
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    اگر واقعا آمریکا هستی کافیه بری به یکی از عطر فروشی ها ببینی چقدر مشتری دارند! اگر به ندرت استفاده کنند که باید تا حالا برشکست می کردند!

یک EDP متعارف کوچک بین پنجاه تا چهارصد دلار پولش است! ولی می بینی باز هم خریدار دارد!
    بگذارید دقیقتر توضیح بدهم ، اینکه استفاده نمی کنند تا اینکه کسی از نیم متری بفهمه که عطر استفاده کرده اند ، دوتا چیز هست ، یعنی شاید استفاده می کنند ، ولی طوری استفاده می کنند که من تا حالا ندیده ام یا متوجه نشدم که کسی عطری زده باشه ، مثلا من یادم مییاد خیلی موقع ها تو تهران وقی کسی رد میشد، تا چند دقیقه بعدش بوی عطرش بود ، یکی همسایه ما تو آپارتمانمان وقتی از خونه در می اومد ، کل راهرو و پله ها ، بوی عطرش می پیچید.

ApplyAbroad Guru

بگذارید دقیقتر توضیح بدهم ، اینکه استفاده نمی کنند تا اینکه کسی از نیم متری بفهمه که عطر استفاده کرده اند ، دوتا چیز هست ، یعنی شاید استفاده می کنند ، ولی طوری استفاده می کنند که من تا حالا ندیده ام یا متوجه نشدم که کسی عطری زده باشه ، مثلا من یادم مییاد خیلی موقع ها تو تهران وقی کسی رد میشد، تا چند دقیقه بعدش بوی عطرش بود ، یکی همسایه ما تو آپارتمانمان وقتی از خونه در می اومد ، کل راهرو و پله ها ، بوی عطرش می پیچید.
    در محل کار خود من پوسترهایی به دیوار زده اند که تاکید میکند در محل کار عطر نزنید. خودم هم در محیط کار بوی عطر احساس نکرده ام.

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    در محل کار خود من پوسترهایی به دیوار زده اند که تاکید میکند در محل کار عطر نزنید. خودم هم در محیط کار بوی عطر احساس نکرده ام.
    خیلی جالبه؟! علتش چیه اونوقت؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mmsh81 نمایش پست ها
    خیلی جالبه؟! علتش چیه اونوقت؟
    باعث ناراحتی افرادی که آلرژی دارند میشه.

ApplyAbroad Guru

نه این مورد خاص نیست. جاهای دیگر هم دیده ام. بطور کلی عطر زدن در محیط حرفه ای پسندیده نیست یا لااقل من ندیده ام (مگر اینکه شغلتان عطر فروشی باشد )
    ویرایش توسط Simon : October 2nd, 2016 در ساعت 11:04 PM دلیل: حذف ارسال نقل قول

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    نه این مورد خاص نیست. جاهای دیگر هم دیده ام. بطور کلی عطر زدن در محیط حرفه ای پسندیده نیست یا لااقل من ندیده ام (مگر اینکه شغلتان عطر فروشی باشد )
    در ایران هم عرف نیست!
    البته من پرسیدم این سوال رو، خوب شد دوستان بحث کردند.
    به نظر بنده، عطر و پرفیوم، بطور کل یک چیز لوکس محسوب میشه! برای همین هستش که قیمت بالایی دارند، (نوع اصلش!)
    این حرف بنده حداقل از لحاط علم مالی/اقتصاد صحیح هستش. ولی بنده تجربه ای از خارج کشور ندارم.
    (گرچه مشخصا کسی که بطور غیر عادی عطر زیادی زده باشه، گمان میکنم، همه جا امر پسندیده ای نیست!) مگر در موارد نادرو خاص خودش.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)