صفحه 165 از 322 نخستنخست ... 65115155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175215265 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,641 تا 1,650 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی خوبتون
    پس با این حساب مسافربر شخصی و آژانس توی آمریکا نداریم و هیچکس هم مثل ایران برای کسی که کنار خیابون ایستاده بوق نمیزنه که کجا میری؟(از دید مسافرکشی منظورمه!!)

پس با این حساب یا باید زنگ زد به تاکسی سرویس و مدت زیادی منتظر ماشین موند و یا با اتوبوس و مترو یا پیاده رفت . جالبه! و البته کارو یکمی سخت میکنه! شایدم بیشتر از یکمی!
    مسافربری شخصی در اکثر کشورهای غربی غیرقانونی است. آژانس ها زیاد هستند (حتی نیاز به زنگ زدن هم نیست خیلی از آژانس ها اپ موبایل دارند یا از سرویس های رزرو مجتمع استفاده می کنند و در اپ رزرو می کنید و محلی که هستید رو هم خود اپ بهشون میده). در محل های شلوغ معمولا ایستگاه های تاکسی هست.

چیزی که تو آمریکا داره جا میفته اپلیکیشن هایی هستن که شما می تونید برای حمل و نقل استفاده کنید با هزینه کمتر. Uber , Lyft دو تا از معروفترین ها هستن. شما عضو می شید و اطلاعات کردیت رو می دید برای پرداخت هزینه. بعد هر جا دنبال راید باشید راحت می تونید درخواست بدید و یک نفر میاد دنبالتون. امنیت بالاست چون اونها قبلا تایید شدن و کلی مراحل رو رد کردن.

نقل قول نوشته اصلی توسط vita_nuova نمایش پست ها
    من تا حالا مسافر بر شخصی و اینجور چیزا ندیدم اینجا! حتی اگه جلوی ماشین یکی رو بگیری و بگی جون من دو تا خیابون منو ببر اون طرف سوارت نمی کنن (برای خود من روزای اول تو امریکا با بچه و نا آشنایی و ... پیش اومد. یک بار هم وسط یه فروشگاه مستاصل شدم از مردم خواستم موبایلشون رو بدن یه زنگ بزنم که همونطور که حدس می زنید جواب منفی شنیدم. اصولا مردم کمک کنی نیستن در اینجور موارد). حتی فرودگاه بخوای بری (البته تو شهرهایی که مترو یا اتوبوس نداره تا فرودگاه) باید از روز قبلش تاکسی رزرو کنی، دو ساعت قبلش زنگ بزنی احتمال اینکه به پرواز نرسی بالای 90 درصده!
    من اگر سد شکن نباشم، همان بهتر که نباشم!

ApplyAbroad Guru

ممنون از راهنمایی خوبتون
    پس با این حساب مسافربر شخصی و آژانس توی آمریکا نداریم و هیچکس هم مثل ایران برای کسی که کنار خیابون ایستاده بوق نمیزنه که کجا میری؟(از دید مسافرکشی منظورمه!!)

پس با این حساب یا باید زنگ زد به تاکسی سرویس و مدت زیادی منتظر ماشین موند و یا با اتوبوس و مترو یا پیاده رفت . جالبه! و البته کارو یکمی سخت میکنه! شایدم بیشتر از یکمی!
    آژانس که همون تاکسی سرویسه و در همه شهرها هست. ولی قیمتهاشون بالاست. از قبل هم میتونید رزرو کنید که مثلا سر ساعت خاصی بیایند. سیستم اتوبوس و مترو در اروپا و امریکا برای حمل و نقل عمومی کفایت میکنه و در امریکای شمالی البته عموما ماشین دارند.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadk25 نمایش پست ها
    چیزی که تو آمریکا داره جا میفته اپلیکیشن هایی هستن که شما می تونید برای حمل و نقل استفاده کنید با هزینه کمتر. Uber , Lyft دو تا از معروفترین ها هستن. شما عضو می شید و اطلاعات کردیت رو می دید برای پرداخت هزینه. بعد هر جا دنبال راید باشید راحت می تونید درخواست بدید و یک نفر میاد دنبالتون. امنیت بالاست چون اونها قبلا تایید شدن و کلی مراحل رو رد کردن.
    جالب بود، ولی به هر حال اینا برای شهرای بزرگه. مثلا شهر ما 40 هزار نفر جمعیت داره و فقط یک کمپانی تاکسی رانی هست که همیشه حداکثر 6 تا ماشین آنکال داره. عمرا تو یه همچین جایی این سیستم های بزرگ نمیان سرمایه گذاری کنن، جواب نمی ده!
    ویرایش توسط vita_nuova : September 19th, 2014 در ساعت 01:54 AM

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

ممنون از راهنمایی خوبتون

یه چیز دیگه که تو امریکا خیلی رایجه و ما تو ایران به اون شکل نداریم اجاره ماشینه. می تونید ماشین رو ورزانه کرایه کنید (گرونه، ولی معمولا در مسیرهای طولانی ارزونتر از تاکسی در میاد ) یا ساعتی (مثلا zip car). البته در شهرهای کوچک بعضا زیپ کار هم نیست ولی اجاره ماشین همه جا هست.

ApplyAbroad Guru

جالب بود، ولی به هر حال اینا برای شهرای بزرگه. مثلا شهر ما 40 هزار نفر جمعیت داره و فقط یک کمپانی تاکسی رانی هست که همیشه حداکثر 6 تا ماشین آنکال داره. عمرا تو یه همچین جایی این سیستم های بزرگ نمیان سرمایه گذاری کنن، جواب نمی ده!
    معمولا خود شرکت های تاکسی میرن و ماشین ها و ... رو برای این سرویس های آنلاین ثبت نام می کنند، نه برعکس.

یه چیز دیگه که تو امریکا خیلی رایجه و ما تو ایران به اون شکل نداریم اجاره ماشینه. می تونید ماشین رو ورزانه کرایه کنید (گرونه، ولی معمولا در مسیرهای طولانی ارزونتر از تاکسی در میاد ) یا ساعتی (مثلا zip car). البته در شهرهای کوچک بعضا زیپ کار هم نیست ولی اجاره ماشین همه جا هست.
    البته کرایه ماشین گرون نیست. با 20-30 دلار در روز میشه ماشین های خوبی کرایه کرد و با 50 دلار که ماشین عالی. من هر دفعه میام آمریکا همیشه ماشین کرایه می کنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    معمولا خود شرکت های تاکسی میرن و ماشین ها و ... رو برای این سرویس های آنلاین ثبت نام می کنند، نه برعکس.

البته کرایه ماشین گرون نیست. با 20-30 دلار در روز میشه ماشین های خوبی کرایه کرد و با 50 دلار که ماشین عالی. من هر دفعه میام آمریکا همیشه ماشین کرایه می کنم.
    راستش منظورم از گرون توي طولاني مدت بود، ولي درست نگفتم. يعني اگه كسي كلا بخواد مرتب ماشين اجاره كنه نمي صرفه، در اون صورت خريد ماشين بهتره. ولي مسلما براي سفر يا كارهاي كوتاه مدت خوب در مياد. مثلا يكي از دوستان ما اول كه اومده بود خيلي ناوارد بود و از لوس آنجلس تا ايرواين تاكسي گرفته بود كه يك سرش شده بود ١٤٠ دلار! كرايه ماشين قطعا براش مي صرفيد خوب!
    اين قيمتها كه گفتين هم البته براي خارج فصله. من تو تابستون ماشين معمولي رو ٤٠ دلار گرفتم. البته تو مناسبتهايي مثل عيد پاك كه قيمتها از ٦٠ شروع مي شد به علاوه بيمه.
    ویرایش توسط vita_nuova : September 19th, 2014 در ساعت 07:29 AM

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

Lightbulb پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

من البته همین هفته پیش یک مورد دزدی دوچرخه دیدم، مال یکی از دوستان بود که تو کالیفرنیا زندگی می کنه (پاسادنا)، یارو قفل رو ش***** بود (فکر کنم دم کتابخونه، تو روز روشن) و دوچرخه رو برده بود. تو مونتانا تا جای که من دیدم امنیت خیلی بالاست، حتی تو دان تاون می ری می بینی خیلی در ماشینشون بازه یا شیشه های ماشینشون پایینه. البته دوچرخه اینجا واقعا جواب نمی ده چون هشت ماه از سال پاییز و زمستونه که حداقل 5 ماهش برف نیم متر به بالاست! ولی خوب جاهای خوش آب و هوا تر فکر کنم خوب باشه، ورزش هم هست!
    درسته و ظاهرا همه جای امریکا دوچرخه دزدی بابه. من این قفل رو توصیه میکنم. من و چند تا از دوستام داریم استفاده میکنیم. کلیدی نیست، رمزیه و این یکی از مزایای خوبشه. فوق العاده ضخیمه ( حتما ضخامت 20mm رو بخرید، یعنی دقیقا همینی که لینکشو دادم). حداقل تو شهر ما هیچ دزدی نتونسته ببُرتش! همیشه موقع قفل کردن، قفل رو از داخل چرخ جلو هم رد کنید چون دزدیدن چرخ جلو خیلی راحته. دزدیدن زین رو دیگه نمیشه جلوش رو گرفت مگر اینکه همیشه بازش کنید و با خودتون ببریدش داخل خونه.
    البته بعضی از قفل های U از این هم محکمتره ولی عیبش اینه که معمولا کلیدیه و جابجاییشون هم مشکله. ( مخلص آقا مهراد )
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط sabzdarsabz نمایش پست ها
    درسته و ظاهرا همه جای امریکا دوچرخه دزدی بابه. من این قفل رو توصیه میکنم. من و چند تا از دوستام داریم استفاده میکنیم. کلیدی نیست، رمزیه و این یکی از مزایای خوبشه. فوق العاده ضخیمه ( حتما ضخامت 20mm رو بخرید، یعنی دقیقا همینی که لینکشو دادم). حداقل تو شهر ما هیچ دزدی نتونسته ببُرتش! همیشه موقع قفل کردن، قفل رو از داخل چرخ جلو هم رد کنید چون دزدیدن چرخ جلو خیلی راحته. دزدیدن زین رو دیگه نمیشه جلوش رو گرفت مگر اینکه همیشه بازش کنید و با خودتون ببریدش داخل خونه.
    البته بعضی از قفل های U از این هم محکمتره ولی عیبش اینه که معمولا کلیدیه و جابجاییشون هم مشکله. ( مخلص آقا مهراد )
    البته من چند مورد دیدم که آقا دزده شایدم خانم دزده نتونسته قفل را بشکند چرخی که بهش قفل بود را باز کرده و بقیه دوچرخه را برده
    چند مورد هم به جای قفل پره چرخ را بریدند و بردند و قفل سرجایش است!
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

پره دوچرخه؟ شما كجا هستيد كه دزداتون انقدر نديد بديد هستن؟
    شاید بد نوشتم که این طوری برداشت کردید

آدم عاقل قفل دوچرخه را به بدنه می بندد

اما بعضی از این دانشجویان به جای این که قفل را به بدنه ببندند ، قفل از لای پره های چرخ عقب یا جلو رد می کنند و بعد به رک پارک دوچرخه می بندند
    قفل چون کلفت بوده است دزد (احتمالا دزد مبتدی بوده) نتوانسته بود قفل را باز کند یا بشکند. چند تا از پره های دوچرخه را بریده (احتمالا با قیچی یا انبر دست) بعد کلش را برده
    در این روش دزد صاحب یک دوچرخه کامل با خرابی در یک چرخ می شود. کافی است بعدا چرخش را عوض کند تا دارای دوچرخه کامل شود
    وقتی دانشجو بر می گردد می بیند که قفلش سالم به رک بشته شده اما اثری از دوچرحه نیست

با این حال بعضی از دانشجویان باید همه چیز را تجربه کنند و ازسوراخ های مختلف گزیده شوند تا ...
    بعضی دانشجویان قفل را از کل چرخ عبور می دهند و بعد به رک می بنند.
    در این مواقع دزد اگر کل پره ها را هم ببرد باز نمی تواند چرخ را ببرد.
    البته دزد ها (احتمالا مبتدی) چون آدم های باهوشی هستند برای این موارد نیز را پیدا کردند!
    می آیند آچار می اندازند و یک چرخ را از بندنه جدا می کنند. این گونه دزد دارای یک دوچرخه بدون یک چرخ می شود!
    وقتی دانشجو برمی گردد می بینید که یک چرخ خالی با قفل به رک بسته شده و اثر دیگری از دوچرخه نیست!

البته مواردی که گفتم دزد مبتدی بوده. دزد های باتجربه قفل را کاملا می شکنند و دزد های حرفه ای قفل را بار می کنند و دوچرخه را با قفلش می برند

من فعلا در کالیفرنیا در کلان شهر لس آنجلس محله ریورساید در زیپ 92507 هستم. البته این زیپ خودش خیلی بزرگ است جای امن و نام امن زیاد دارد.
    بعضی از خیابان ها باید چند نفری رفت تا ازت زورگیری نشود بعضی جا ها خیلی امن است. یک خیابان محل تجمع بی خانمان ها است دو حیابان آن طرف تر ...
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)