صفحه 283 از 322 نخستنخست ... 183233273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,821 تا 2,830 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram15013 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    جایی مرتبط تر این اینجا برای سوالم پیدا نکردم
    ممکنه بفرمایید با ویزای توریستی امکان گرفتن سوشیال سکیوریتی هست یا نه؟اگر هست یا یه جورایی میشه انجام داد چه مراحلی داره؟
    خیر. SSN فقط به کسانی که مجوز کار با درآمد دارند داده میشه. مثلا به همسر دانشجوها هم که با ویزای F-2 در آمریکا هستند SSN داده نمیشه. و همینطور دانشجوهای F-1 که با خرج خودشون تحصیل میکنند (این رو دقیق نمیدونم)

نقل قول نوشته اصلی توسط photonic85 نمایش پست ها
    خیر. SSN فقط به کسانی که مجوز کار با درآمد دارند داده میشه. مثلا به همسر دانشجوها هم که با ویزای F-2 در آمریکا هستند SSN داده نمیشه. و همینطور دانشجوهای F-1 که با خرج خودشون تحصیل میکنند (این رو دقیق نمیدونم)
    دانشجو ها اگر بتونند در campus دانشگاه مدتی کار پیدا کنند میتونند ssn بگیرند. ssn کلا به کسانی داده میشه که در ازای کاری که می کنند مالیات هم پرداخت کنند.

Senior Member EHSM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط photonic85 نمایش پست ها
    به مورد دوم هم داده نمیشه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    Sorry, I don't have a Farsi keyboard but I'm coming back after maybe 2 years or so....
    I lived in the US for 3 years by now, for the first two years I completely spend my time with Americans, never hang out with a single Iranian, then I decided to come back to the Iranian community just to experience and see what I'm missing and what's the difference and i did this for about a year.
    Here's what' I've got to say.
    Guys I love my culture, my Courtney, I love our music, food, and people BUT
    If you're living in America don't waste your time being stuck in Iranian communities here. You became zero! no progress in any dimensions of your life, you don't learn anything new, what you get is a boring life, no adventure, not excitement.
    Be alone, but never ever involve with Iranian community.
    And here's is the thing, those people who are in Iranian communities, those are the ones who are not able to adopt themselves with other cultures and make friends, otherwise all of them want to hang out with Americans, but just they cannot, believe me they cannot, but they like to, and that's why they came here! And no offense to them, nothing is wrong with that, some people are introvert. And some are not, if you're seeking a more colorful life, and adventurous journey in your life, this is the reality for you.
    My advice to you, be alone, hang out with Indians, Arabs, start with them, but not Iranians, don't ruin your life here and don't miss the opportunity
    Being alone will force you to go out and makes friends and that's where the magic happens, your life changes.
    Being with Iranians make you to never approach foreigners and everyday you became further away from the Western culture and people and get isolated and suddenly you get to the point that you hate them, and that's the biggest danger for you.
    Americans are so lovely, nice people. So as us!

This is my experience,
    Love you USA, love you Iran, Love you all x0
    Have fun

P.S. : I would like to answer your questions again, just inbox me, I try to get back to you, if you have a specific question not a generic one
    چقدر خوب که فردی بعد دو سال یا چند سال بیاد از تجربش بگه.
    دوست من در حالت کلی درسته ولی :those people who are in Iranian communities, those are the ones who are not able to adopt themselves with other cultures and make friends,
    متاسفانه این جمله درست نیست. دوستانی دارم که رییس و اداره کنندگان همون colony هستن ولی بیشتر از من دوستان آمریکایی دارن و شنبه ها میرن گردش باهاشون.
    هیچ گاه نباید تک بعدی بود هیچ گاه. همه چی سر جای خودش

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    به مورد دوم هم داده نمیشه.
    سلام
    مهم نیست کی خرج شما رو میده، خودتون یا استاد. شما زمانی که Job Offer بگیرید باید از اون فرد یا دپارتمان که قرار هست براش کار کنید یه Written Job Offer بگیرید. اون نامه رو باید به ISSS ببرید و بعد می تونید برای SSN اقدام کنید.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

دوستانی که بیشتر از 3 ساله آمریکا یا کانادا هستن چقدر با این حرف من موافقن:

جامعه ی امریکا به لحاظ نژادی "مخلوط" هست (مخصوصا سواحل خربی و شرقی) اما به همون میزان "ترکیب" نیست!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

من دو سال و خورده ایی که جنوب امریکا بودم اصلا با لهجشون مشکل نداشتم و خیلی راحت بود فهمیدنش واسم و خیلی تفاوتی احساس نمیکردم بین شمال و جنوب بغیر از اینکه جنوبیا ر رو یه جور دیگه تلفظ میکنن و شل حرف میزنن و تلفظاشون کشدارتره اما الان که موو کردم سمت دی سی لهجه اینا تفاوتاش خیلی به شکل نافرمی واسم اشکار شده! شمالیا خیلی سریعتر و بهم چسبونده تر کلمات رو تلفظ میکنن و باعث شده این روزای اولمم هست از pardon me زیاد استفاده کنم! و الان هم با دو امریکایی همخونه شدم و واقعا تفاوت خیلی بیشتر از اون چیزیه که به نظرم میومد و فکر میکردم خیلی فرق نداره جنوب با شمال. زنگ زدم به دوستان جنوبی گفتم سختمه اینجا چرا شما رو متوجه میشدم ولی اینا یه مدل دیگه ان و فراستریتد میشم گاها خلاصه بگم که گفتش ما جنوبیا یواش حرف میزنیم و شمالیا سریع حرف میزنن.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها

جامعه ی امریکا به لحاظ نژادی "مخلوط" هست (مخصوصا سواحل خربی و شرقی) اما به همون میزان "ترکیب" نیست!
    توضیح بیشتر بده تا صورت مسئله روشن بشود! بعد می شود نظر داد
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها

منظورت salad bowl و melting pot هست؟ کاناداییها معتقد به اولی هستن و آمریکاییها معتقد به دومی. البته این در حد تئوریه. یا بهتر بگم این چیزیه که آمریکاییها دوست دارن در مورد جامعه خودشون فکر کنن ولی در واقعیت اینطور نیست.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    منظورت salad bowl و melting pot هست؟ کاناداییها معتقد به اولی هستن و آمریکاییها معتقد به دومی. البته این در حد تئوریه. یا بهتر بگم این چیزیه که آمریکاییها دوست دارن در مورد جامعه خودشون فکر کنن ولی در واقعیت اینطور نیست.
    کانادا نبودم و نظری ندارم

اگر فقط محدود بین دو گزینه شما باشیم: آمریکا به «کاسه سالاد» بیشتر شبیه هست تا «دیگ مذاب» (در بعضی منابع «دیگ خورش»).
    اما مشاهداتم نشان داده که به «رنگین کمان» یا rainbow نزدیک تر است.

البته مشاهداتم محدود به جنوب کالیفرنیا و دالاس (تگزاس) است. شاید در شمال (نیویورک ، میشیگان و ...) به گفته شما دیگ مذاب باشند و رنگین کمان نباشد
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)