صفحه 304 از 322 نخستنخست ... 204254294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,031 تا 3,040 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Veteran
    simani آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

سلام
    من به این باور رسیدم اینجا که نسبت دادن صفتی به جمع درست نیست اصلا. مثلا همش من میشنیدم نباید با چینیا خونه گرفت چون بلند حرف میزنند پای تلفن یا غذاهایی درست میکنن که بوی بدش خونه رو میگیر و غیره. حرف من اینه که کلا بستگی به شخص داره و اینکه توی چه محیط و با چه اوضاع رشد و نمو کرده مگر نه نسبت کلی دادن ویژگی خوب یا بد به یه ملیت نمیتونه درست باشه. خود من دارم با یه چینی زندگی میکنم که دقیقا عکس چیزایی هست که من شنیده بودم. چیز جالب اینکه اینجا هم مثل ایران چیزی به نام "بازار گرمی" وجود داره که اینا بهش میگن سوپلای و دیمند.ملموس تر بگم اینکه مثلا یه جنس دست دوم میخوای بخریی. جوری وانمود میکنی که اصلا به اون جنس نیازی نداری ولی میخوای از اون شخص بخری تا به قیمت پایینتر بفروشه. این اعتقاد وجود داره که اگه اون فرد بدونه تو احتیاج داری گرونتر میفروشه.
    ویرایش توسط simani : December 16th, 2016 در ساعت 08:22 PM

Senior Member mdemehri آواتار ها

اقا اگه اشتراکتون رو با یه جایی( مثلاً شرکت اینترنت ) کنسل می کنید حتماً بیل هاتون رو چک کنید الکی شارژتون نکنن. مخصوصاً اگر اتو پِی باشه. ولشون کنید چند ماه شارژ می کنن اگه بهشون نگید
    . ما دو ماهه اینترنتومون رو قطع کردیم, هر دوماه رو شارژ کردن. مگه زیر بار میرن حالا؟!
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

کاشکی درمورد جلوگیری از بوجود امدن اینجور مشکلات هم پیشنهاد و یا مطلبتونو میفرمودین

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    اقا اگه اشتراکتون رو با یه جایی( مثلاً شرکت اینترنت ) کنسل می کنید حتماً بیل هاتون رو چک کنید الکی شارژتون نکنن. مخصوصاً اگر اتو پِی باشه. ولشون کنید چند ماه شارژ می کنن اگه بهشون نگید
    . ما دو ماهه اینترنتومون رو قطع کردیم, هر دوماه رو شارژ کردن. مگه زیر بار میرن حالا؟!

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram15013 نمایش پست ها
    کاشکی درمورد جلوگیری از بوجود امدن اینجور مشکلات هم پیشنهاد و یا مطلبتونو میفرمودین

راهش اینه که روی auto payment نگذارید، یا اگر گذاشتید، سعی کنید هر ماه چک کنید
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

کسی از دوستان مستند Poor America رو دیده ؟

نظرتون در موردش چی هستش
    The world is not in your books and maps, it’s out thereGandalf /Hobbit
    The Road goes ever on and on -- Down from the door where it began ,,,Now far ahead the Road has gone -- And I must follow, if I can ,, Pursuing it with eager feet -- Until it joins some larger way ,,, Where many paths and errands meet --And whither then? I cannot say **** Bilbo baggins , lord of the rings by JRR TOLKIEN

Junior Member

سلام دوستان. اینجا کسی اطلاع داره که آیا امکانش هست من از آمازون خرید کنم با کارت اعتباری شرکت هایی که تو ایران کارت اعتباری موقت میفروشند و به آدرسی در امریکا ارسال کنم یا خیر؟ هدف خرید هدیه هست برای یک دوست

نقل قول نوشته اصلی توسط panizir نمایش پست ها
    سلام دوستان. اینجا کسی اطلاع داره که آیا امکانش هست من از آمازون خرید کنم با کارت اعتباری شرکت هایی که تو ایران کارت اعتباری موقت میفروشند و به آدرسی در امریکا ارسال کنم یا خیر؟ هدف خرید هدیه هست برای یک دوست
    سلام،
    بله این امکان وجود دارد.
    باید ابتدا یک اکانت در وب‌سایت آمازون ایجاد کنید.
    پرداخت: دو روش وجود دارد 1. Amazon Gift Card بخرید و حساب آمازون خود را شارژ کنید 2. با همان کارتی که در اختیار دارید پرداخت را انجام دهید.
    روش خرید کادو و ارسال آن را از لینک زیر مطالعه کنید.
    Amazon.com Help: Send a Gift
    برای آدرس می‌توانید آدرس دقیق محل سکونت/کار یا P.O Box یا همان کد پستی را وارد کنید.
    ویرایش توسط usaautomotive : January 11th, 2017 در ساعت 10:15 PM

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_niary نمایش پست ها
    دوستانی که در امریکا زندگی کرده اند و احتمال زیاد سریال فرندز رو دیدن

1. چند درصد مسائلی که نشون داده واقعیت روابط جنسی در کل، date در امریکاست؟
    2. مسائل کاری چطور؟
    3. اگه فرندز برای کسی که میخواد قبل از مهاجرت به امریکا کمی با فرهنگ اونجا آشنا بشه خوب نیست، منبع دیگه ای پیشنهاد دارین؟

میدونم هالی وود با امریکا فرق زیادی داره ولی سریالی که 10 سال پخش شده قطعا قضیه ش فرق می کنه

در کل امریکای فرندز از 1 تا 10 چقدر منطبق با امریکای تجربه شده ست؟

مرسی از وقتتون
    سلام
    من امریکا نیستم. کانادا هستم.
    مدت زیادی هم نیست که اینجام ولی مشاهدات زیادی داشتم و میتونم بگم در حال حاضر با ادمای زیادی از کشورهای مختلف در ارتباط هستم و با هم بیرون میریم و کلا میتونم یه ذره به سوالتون جواب بدم.
    من قبل اومدنم به اینجا how i met your mother
    the big bang theory
    friends البته نه همه قسمتهاش
    mom
    desperate housewives
    younger
    و خیلی سریالا و فیلمهای سینمایی دیگه رو دیدم
    از آی ام دی بی 4 بگیر برو تا رستگاری در شائوشینگ و پدر خوانده و دارک نایت که برترین فیلمهای دنیان.
    پس میتونم یکمی مقایسه کنم.
    به نظرم، چیزی که تو این سریالا و گاهی فیلمای جوان پسند نشون میدن تزریق چیزایی هست که تو جامعه واقعی اتفاق نمیفته.
    من وقتی پامو گذاشتم اینجا دقیقا دو سه گروه از ادما رو واضح دیدم تو این مدت.
    1. گروهی که با روشن بینی و با دید باز مهاجرت کردن و هدفهای زیادی دارن و به افکار و اعتقادات (نه لزوما مذهبی!! اعتقادات منظورم کل جهان بینی و دیدگاهشون و باورهاشون) خودشون پایبندن و دارن همینطوری تلاش میکنن و میرن جلو و از اعتقاداتشون پایین تر نمیان. اینا صبحها نه میان دانشگاه و تا بعد از ظهر یه ریز میدوئن. هر ازگاهی وقتی یه ادم مثل خودشون میبینن سریع بهش کانکت میشن و میبرن به خونوادشونم نشون میدن و ارتباط رو ادامه میدن.
    2. کسانی که کانادا به دنیا اومدن و بزرگ شدن اینجا.
    3. کسانی که تو بیست و دو سه سالگی یا بالاتر (حتی سی و بالاتر) اومدن اینجا و الان مجرد هستن.
    من دارم درباره مجردهای دور و برم صحبت میکنم و کلا متاهل ها رو دارم میذارم کنار.
    من تنها و تنها تو گروه سوم تمام مشخصات این سریالهای بالا رو دیدم. نه تو همشون! میخوام بگم تنها گروهی که این مدل رفتاری این سریالا رو داشتن بخشی از گروه سوم بودن. گروه مجردهای مهاجر که کمتر از دو سه ساله اینجان.
    یعنی پسره از ارژانتین پاشده اومده اینجا، اسمش مثلا سرخیو لیونل هرناندز بوده!!! گذاشته جک که راحت تر بگن اسمشو و واسه خودش حس باکلاسی کنه و مثلا وقتی میره با یه دختر کانادایی اشنا شه بگه اسم من جکه! نه کار و بارش معلومه نه چیزی، شبا میره کلوب (یا بگم میاد کلوب) مست میکنه و تا مرز مرگ مست میکنه و عین این فیلمها میگه من دیگه مست نخواهم کرد و همون موقع داره ابجو رو (بطری سی ام رو) سر میکشه. سی سالشه هنوز دیپلمشو نگرفته (من اینو جدی گفتم).
    من این مدل تکرار شونده رو برای اکثر کشورا دیدم (منظورم اینه برای مهاجرایی که دانشجویی یا با ویزای کار اومدن و مجرد هستن دیدم).
    متوجه هستین؟
    کانادایی ها هم خانوادشونو دارن، هم یکشنبه ها با دوست و خانوادشون میرن بیرون، هم کار و زندگی رو دارن، همه چیشون نرماله تقریبا.
    اون چیزی که تو فیلما و سریالا به خورد ما میدن خیلیییییییییییی متفاوته. خیلی. حداقل مال آندرگرجوئت هاست نه بچه های فوق و دکترا. نه کسی که داره کار میکنه. اینا شب ساعت ده میرن خواب، صبح ساعت 7 میرن سر کار. یا میرن دانشگاه.
    شما بارنی استینسونو یادت بیار تو فیلم چطوری با مادرتون اشنا شدم.
    ما یه دونه ازونا اینجا داریم که از اروپا اومده. یعنی همممون بهش میگیم بارنی استینسون شماره دو!!!
    من اینجا دارم مدل های کپی شده این سریالا رو میبینم، ولی نه بین کاناداییا، نه بین کسانی که سی ساله کانادان، بلکه بین جوونایی که دو ساله اومدن اینجا!! بین کسانی که ترم اوله اینجان.
    اینکه یه فیلمی ده سال پخش شده (از جمله اشنایی با مادر که چندین سال پخش شد) به منزله این نیست که به مقدار زیادی داره جامعه رو نشون میده. نه. این نشون میده چقدر مدیا تونسته اثر بذاره به مخاطبا که ده سال یه سریالو با اشتیاق دنیال کردن و تکرارشو الان تو لپ تاپشون دارن (نمونه ش دوستای توی ایرانم).
    من اینجا عربهایی رو دیدم که الان دیگه ابجو نمیخورن. بهم گفتن کمیستری ما وقتی رسیدیم اینجا فکر کردیم همون سریال اشنایی با مادره دیگه هر شب باید مست بریم خونه. ولی چند ماه که گذشت و دیدیم بابا اصلا کانادایی ها و امریکایی ها اینطوری نیستن! مام یکمی نرمال شدیم.
    اگه با اون دید میاین اینجا واقعا میخوام بگم حداقل تو کانادا من دارم خیلیا رو میبینم که به شدت تو ذوقشون خورده.
    اینجا من پسری رو میشناسم که کاناداییه (اینجا به دنیا امده مامان باباشم اینجا به دنیا اومدن همه اجدادشم اینجا به دنیا اومدن) سی سالشه و هر هفته مامان باباش میان دنبالش میبرنش خونه! و هر هفته یکشنبه ها میارن میذارنش اینجا. اینجا پارتیشو میره، تفریحشو میره، ابجوشو میخوره، درسشو میخونه.
    خانواده و دوستاشو داره.
    ولی همه چی عادی و نرماله.
    ولی گفتم مدلهای کپی شده اون سریالا رو خیلی اینجا میبینم البته بین مهاجران.
    اونام دو سه سال اینطوری میچرخن بعد 3 سال تازه میشن خودشون، یا زندگیشون به تباهی میره، یا که از نو خودشون رو میسازن و میرن بالا و اوج میرن و سبک میسازن و بقیه هم اونا رو فالو میکنن. من اینجا خیلیا رو تو کلوبا میبینم که بعدا شرمشون میشه وقتی عکساشونو میبینن (اینجا ازین ادما هستن که راه میرن تو کلوبا و ا زهمه عکس میگیرن نمیدونم شاید مال خود کلوبن). این گروهی که شرمشون میشه از کرده هاشون اینا اکثر مهاجرای مجرد که یکی دو سال یا کمتره اومدن اینجا. اینا کسایین که سی چهل لیوان ابجو رو سر میکشن و وقتی مبینن بقیه اونطوری نیستن میان مجبورشون میکنن پارچو سر بکشن.
    ببخشید دوست من، حرفای من ممکنه خیلی تلخ باشه. به دلتون نگیرین. من فقط میخوام بگم اون چیزی که تو فیلما نشون میده نیست. من پسر داییم بیست سالشه، الان هر وقت باهام صحبت میکنه میگه کی من میام اونجا هر شب برم کلوب! میگم تو خب کی میخوای درس بخونی؟ میگه تو دیدی مگه تد موزبی تو سریال اشنایی با مادر درس بخونه؟ با لیسانس رفت استاد دانشگاه شد کلیم دختر بازی کرد!!!!!! درسم نخوند.
    الگوتونو هیچوقت فیلم و سریالا قرار ندین. کلا مدیا الگوی مناسبی نیست.
    من منبع دیگه ای ندارم که بگم. چون هیچی اندازه دیدن و مشاهده کردن با دو چشم نیست. باید بیاین و ببینین. یا با کسانی که امریکا هستن صحبت کنین به شرطی که حرفاشون منطبق بر واقعیات باشه. یا، مستندها رو ببینین.
    موفق باشید

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

صادقانه بگم از حجم پاسخ و میزان توجه ی که کردی جا خوردم و ممنونم که تجربیاتت رو منتقل کردی.

من خودم فقط فرندز رو دیدم بقیه سریال ها رو فقط اسمشو شنیدم

مسئله امریکا فک کنم کمی متفاوت از کانادا باشه (حتی امریکا ایالت به ایالت طیفش فرق میکنه)
    منظورم بیشتر قسمت هایی مثل نیویورک بود که شهر های بزرگی اند و فرهنگ شاید بشه اسمش رو اینترنشنال گذاشت دارند.

ولی اون تصور بار رفتن هر شب و مستی و این حرفا رو هم نداشتم در واقع فرندز حتی خلاف بی بندوباری هم هست کاراکتر هاش سخت کوشند اتفاقا

اینکه مدیا متفاوت از واقیته شکی نیست مثه صداسیمای خودمون اما
    1 میخواستم بدونم چند درصد تطابق داره
    2 فرندز حس می کنم مثه بقیه نیست، فانتزی نیست، حس می کنم واقعی تر باشه. می خواستم بدونم حسم درسته یا نه

باز هم از وقتی که گذاشتی تشکر می کنم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    سلام
    من امریکا نیستم. کانادا هستم.
    مدت زیادی هم نیست که اینجام ولی مشاهدات زیادی داشتم و میتونم بگم در حال حاضر با ادمای زیادی از کشورهای مختلف در ارتباط هستم و با هم بیرون میریم و کلا میتونم یه ذره به سوالتون جواب بدم.
    من قبل اومدنم به اینجا how i met your mother
    the big bang theor
    اون افرادی که توی کلاب عکس میگیرن و فیلم از اعضای همون کلاب هستند و از اون فیلم و عکسها در روی صفحات اینستا و فیس...بوک و یو.....ب اون مکانها استفاده میکنند. البته معمولا وقتی مستقیما میخوان عکس بگیرند اجازه میگیرند. اجازه هم ندی لبخند میزنند میرن ناراحت نمیشن و برخورد ابدی ابدا در کار نیست. در باره کلاب رفتن هم نمیدونم شما چند وقت و کدوم کشورها بودی و با کدوم افراد از چه طبقه ای ارتباط داری اما کار زشت و نا پسندی نیست فقط در حد کاملا نرمال! نه اون طوری عیاشی که تو فیلمها هست درسته نه اینطوری پدر مقدسی که ابجو نمیخورم یا کلاب نمیرم. در حد نرمال. من دوستان امریکایی...انگلیسی..فرانسوی. .چینی...آرزانتین و چک و هرجا و هر کشوری بودیم هم کلاب رفتن هم .... ولی نه مثل هم اتاق ایرانی هم هر شب مست! و هرچی هم بهش میگفتم عزیزم به خودت رحم نمیکنی و جیبت به اون کبد بیچاره رحم کن! حتی بعضی روزا به زور یک لیتر آب میدادم بخوره! خودش عین خیالش نبود. در برخی موارد یادم اگر میموند دوغ یا ماست هم میخریدم یا درست میکردم براش بخوره چون مثل یک لایه محافظ قبل از درینک دور دیواره داخلی معده یه لایه محافظ میشه کمتر آسیب ببینه و........
    البته یه فرقهایی هم باید بگذاریم بین آمریکایی هایی که توی کشورای دیگه میبینیم با اونهای که توی آمریکا هستند. شاید مثل مهاجران ایران و غیر مهاجران البته در دوز متفاوت.
    + زندگی هالیوودی البته وجود داره. همونطور که سوپر هیروی بیزینس منی مثل ترامپ وجود داره و ما خیلی وقتها ترامپ و شلدون ادلسون و ... رو فقط توی هالیوود میتونیم ببینیم اما مثل یک نهنگ که از دریا میاد بیرون یک باره میبنیم بله ترامپ و ادلسون و ایکس و ایگرگ وجود خارجی دارند و هستند. اینا رو هم باید در نظر گرفت.
    شاد باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)