صفحه 90 از 322 نخستنخست ... 408081828384858687888990919293949596979899100140190 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 891 تا 900 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz نمایش پست ها
    من اینو از دوستانم زیاد شنیدم که فارغ التحصیل دانشگاههای معتبر خارج از آمریکا توی دانشگاههای آمریکا پوزیشن داشته باشند. واسه همین شکه شدم که شنیدم دوستمون گفت اصلا اونها رنک براشون مهم نیست و فارغ التحصیل دانشگاه آمریکایی رو ترجیح می دن. می شه تجربیات بقیه دوستان هم در این مورد بیان شه. ممنونم.
    تا جایی که من دیدم کسایی که از خود آمریکا مدرک دارن ترجیح داده میشن چون اصولا دکترای آمریکا قابل مقایسه با دکترای UK نیست چون اصولا سیستم درسی متفاوت هست. تو UK معمولا واسه دکترا نیازی نیست course پاس کنید و یه تحقیقی انجام میدید و 3 ساله هم دکترا میگیرید. اصولا اینجا همچین آدمهایی رو با سواد نمیدونن چون سواد جنرال ندارن و رو یه موضوع خاص فقط کار کردن. در صورتی که تو آمریکا علاوه بر course های زیادی که باید پاس کنید امتحان های مختلف مثل qualify exam و general exam هم باید بدید که مثلا تو qualify exam باید درسهای پایه زیادی رو امتحان بدید و این تو سواد عمومی شما تاثیر میذاره.
    کسی که از اروپا مدرک میگیره ممکن هست تو زمینه خودش خوب کار کرده باشه و مقاله هم زیاد داشته باشه ولی چیزی که من خودم دیدم سواد جنرال نداره و فقط محدود بوده به تحقیق خودش که واسه یه استاد اصلا خوب نیست. من شخصا با این سیستم آمریکاییها موافقم و معتقدم تصمیمشون درست هست.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    منم تاید می کنم این قضیه رو. خودمم مدتیه که کلاسهای انسانی رو میرم. امروز سر کلاس International Politics بودم. وقعا بعضی وقتها سر کلاس اینجور رشته ها میرم یه جوری میشم!!!! البته مقایسه درست نیست اما واقعا سطح درسهای برق رو که آدم مقایسه می کنه :| میشه!
    نکته ی مشترک همه ی این کلاسها هم حتی تو بیزینس حجم Reading assignment هاست که خیلی بالاست و هر هفته باید کلی مطلب بخونی و ریپورت بنویسی.
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsharif نمایش پست ها
    تغییر رشته توی آمریکا خیلی راحته، یعنی حداقل خیلی راحت تر از اینه که برای یک رشته متفاوت از رشته خودت اپلای کنی توی یکی از دانشگاه های آمریکا از ایران.
    امروز رفته بودم سر کلاس "تئوری بازی" های کالج اقتصاد UNCC ، البته من قبلا این درس رو گذروندم و کامل باهاش آشنا بودم، ولی هدفم بیشتر دیدن جو این دانشکده و پتانسیل استاداش بود. چند تا نکته نظرم رو به خودش جلب کرد، توی کلاس تقریبا 50 نفری، هفت نفر غیر چینی بودیم، سه تا ایرانی و چهار تا آمریکایی و باقی چینی. جالبه نه ؟!!! چون من همش فکر می کردم که دیگه این رشته ها پر آمریکاییه، البته کلاس در سطح کارشناسی ارشد و دکترا بود و قاعدتا توی کلاس های سطح لیسانس آمریکایی ها اکثریت هستند. ولی به هر حال برام جالب بود که سطح تحصیلات تکمیلی رشته های غیر فنی هم پر از دانشجوی اینترنشناله. بعدش با خودم فکر کردم که جرا که نه!!! به هر حال چین اقتصاد دوم دنیاست و کی متخصص تر از آمریکایی ها توی اقتصاد. نکته جالب برام فقدان هندی بود توی کلاس.
    سطح کلاس خیلی پایین بود و مطالب ارائه شده پایین تر از سطح توقع من بود، در نتیجه تصمیم گرفتم که بی خیال این کلاس شم.
    به این نتیجه رسیدم که توی اقتصاد هم به جز دانشگاه های تراز اول، باقی شون خیلی سطح شون پایینه. ولی علیرغم این سطح پایین تئوری، پروژه های زیادی از سوی ایالت و ادارات فدرال در سطح ایالت می آد دست این استادا و شاگردا و واقعا دانشگاه خودش یک دوره کارآموزی برای شرکت ها و ادارات دولتی است که من از اینش خیلی خوشم اومد، ولی از اونجایی که هر چیزی جز تئوری سخت حوصله ام رو سر می بره، ترجیح می دم که بی خیال این رشته بشم و همون مهندسی رو بچسبم که موضوعاتش چالش برانگیزه و عرصه از رقبای آمریکایی خالیه.
    البته اقتصاد به خصوص اقتصاد ریاضیاتی mathematical economics هم دست کمی از خیلی رشته های فنی در مورد ریاضی نداره؛ خیلی افراد موفق در اقتصاد اول ریاضی محض می خونند بعد میان به طرف اقتصاد چون زبان اقتصاد ریاضیه. به همین دلیل شاید باز چینی ها و آسیایی ها در این زمینه حضور فعال داشتند. کلا هندی ها به اندازه چینی ها در سطح تحصیلات بین المللی و حتی مهاجرت فعال نیستند. در خیلی از دانشگاه های اروپایی و آمریکایی چینی ها فراوان هستند، اما هندی ها نه. شاید نوع فرهنگ هند باعث شده که دنبال جهان گشایی نباشند! شاید هم نوع اقتصاد و شرایط اجتماعی، نمی دانم!
    در مورد سطح کلاس به نظرم کمی عجیب می رسه شاید درس دوره دکترا نبوده، اما این را باید خدمت شما عرض کنم که UNCC سطح بالایی در زمینه اقتصاد نداره، این یکی از رنکینگ های دانشکده های اقتصادی دنیاست https://econtop.uvt.nl/rankinglist.php (البته UNC-chapel hill که در این فهرست هم هست، سطح خوبی داره.)
    اما نه فقط 10 یا 20 دانشگاه برتر که عالی عالی هستند، حتی 50 یا 100 دانشگاه این لیست بسیار خوب هستند و سطح تحصیل در همه آنها بالاست.
    inactive account

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها

هر یکی دو ترم توی یکی از دانشگاه ها یکی به سرش می زنه می ره هم خوابگاهیش رو به ملکوت اعلا می پیوندونه!

الان شما برامون می شه یه نتیجه ی منطقی بگیرید؟ الان چند تا یکی این کار رو می کنن؟

الان شما که می گی از هر 1000 نفر، 2 نفر این کار رو می کنن مثلاً...برامون توضیح بدید از هر 1000 نفر چند نفر تو ایران موقع رانندگی فحش می دن؟

سلام
    از خط اول که میشه نتیجه گرفت خوابگاهای اونجا انگاری زیاد هم امن نیست!! چون همچین مواردی شاید سالی یکبار هم توی ایران رخ نده (من تا حالا نشنیدم و جایی نخوندم تو خوابگاه دانشجویی چاقو کشی کنن و همدیگه رو بکشند!)

توی ایران حداقل 50% راننده ها فحش رو طوری میدن که طرف مقابل بشنوه ، و اگر اون طرف هم جواب بده و ادامه پیدا کنه میره تا دعوا و ..... شایدم قتل!(البته قتل خیلی خیلی کم اتفاق میفته ...زیر 1% )

بعدشم من کاری به آمار و ارقام ندارم (چون هیچکدوم ما آمار و ارقامش رو نداریم) ، دارم میپرسم شماهایی که ایران زندگی کردید و الان اونجا زندگی میکنید ، فرهنگ عمومی مردم مقلا تو رانندگی ، تو برخوردهای اجتماعی ناخواسته و .... رو چطور میبینید؟ به نظرتون اونها با فرهنگترن (توی اینجور چیزا) یا ما (منظور ایرانی ها) ؟!!

یه سوال یه همین سادگی!

Banned

آخه بعضیا فکر میکنن که این رفتارهای سطح پایین فقط مال ایرانه و اونجا همه چی گل و بلبل و همه تو خیابون به هم لبخند میزنن و سلام میدن و اگرم اتفاق غیرمترقبه ای بیفته با خنده و خوشی حلش میکنن و هیچ برخوردی ایجاد نمیشه

من اینو از خیلی ها شنیدم ... میخوام ببینم چقدر راسته؟!!!

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط transformer نمایش پست ها
    آخه بعضیا فکر میکنن که این رفتارهای سطح پایین فقط مال ایرانه و اونجا همه چی گل و بلبل و همه تو خیابون به هم لبخند میزنن و سلام میدن و اگرم اتفاق غیرمترقبه ای بیفته با خنده و خوشی حلش میکنن و هیچ برخوردی ایجاد نمیشه

من اینو از خیلی ها شنیدم ... میخوام ببینم چقدر راسته؟!!!
    برای اینکه قضیه را کش ندهیم...
    آستانه تحمل در کشورهای توسعه یافته و صنعتی خیلی خیلی بالاتر از کشورهای کمتر توسعه یافته است. در امریکا به ندرت بتونی درگیری فیزیکی ببینی و اگر هم اتفاق بیفته بر سر مسائل بی اهمیت نخواهد بود.
    فرضا تو خیابون به کسی که از کنارت رد میشه اگه فحش بدی به احتمال زیاد محل نمیذاره و یا حداکثر اونم یه فحش میده و میره. اگه آدم گیری باشه زنگ میزنه پلیس و اگه بدشانس باشی به احتمال 0.01% طرف دیوونه باشه اسلحه گرم میکشه و ...
    برادران اراذل و اوباش هم که همه جای دنیا حضور دارن.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mmsh81 نمایش پست ها
    برای اینکه قضیه را کش ندهیم...
    آستانه تحمل در کشورهای توسعه یافته و صنعتی خیلی خیلی بالاتر از کشورهای کمتر توسعه یافته است. در امریکا به ندرت بتونی درگیری فیزیکی ببینی و اگر هم اتفاق بیفته بر سر مسائل بی اهمیت نخواهد بود.
    فرضا تو خیابون به کسی که از کنارت رد میشه اگه فحش بدی به احتمال زیاد محل نمیذاره و یا حداکثر اونم یه فحش میده و میره. اگه آدم گیری باشه زنگ میزنه پلیس و اگه بدشانس باشی به احتمال 0.01% طرف دیوونه باشه اسلحه گرم میکشه و ...
    برادران اراذل و اوباش هم که همه جای دنیا حضور دارن.
    از نظر دانشمندان انسان شناس حتی جغرافیا هم در تندخویی و..... جوامع انسانی تاثیر داره. به طور موردی مثلا "موریس دورژه" این مسئله رو روی آفریقا و مناطقی مثل پاکستان امروزی مثال میزنه .

ApplyAbroad Hero

تقریبا از روی لهجه انگلیسی که ایرانیا دارن سریع میفهمن اینترنشنال هستید و این سوال رو میپرسن که از کجایید. اوایل که میگفتم ایران طرف مقابل بروز نمیداد که بدش اومده ولی مشخص بود ایرانی بودن بار مثبتی نداره و معمولا علاقه نشون نمیدادن بحث رو راجع به این قضیه ادامه بدن! اونایی هم که ادامه میدادن معمولا میپرسیدن عرب هستید؟ و دلیلشون هم رسم الخط یکسان با زبان عربی هست که باید توضیح بدی براشون. منتها نکته جالبی که امتحان کردم و لا اقل ملیت عزیزمون رو از (-) به روی (0) اورد این هست که در جواب سوالشون بگیم از Persia! یه عده ی خیلی معدود که مطالعاتی در مورد تاریخ یا خاور میانه داشتن حداقل اسم پرشیا رو شنیدن و حتی یه مورد هم بود به خاطر "پرنسس پرشیا" یه اشنایی مختصری داشت و خوشبختانه دیدش منفی نبود. بقیه هم معمولا نمیدونن پرشیا کجاست. یه قضیه جالب هم برام پیش اومد و اون اینکه یه بنده خدایی ازم پرسید از کجایی و چی میخونی و... منم گفتم پرشیا. معلوم بود نمیدونه کجاست تعجب کرد ولی روش نشد بپرسه کجاست. چند روز بعد با دوستش دیدمش ولی چند متری فاصله داشتیم یواش با لحن خیلی باحالی به دوستش میگفت اون پسره از پرشیاست

ApplyAbroad Veteran
    hope آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    تقریبا از روی لهجه انگلیسی که ایرانیا دارن سریع میفهمن اینترنشنال هستید و این سوال رو میپرسن که از کجایید. اوایل که میگفتم ایران طرف مقابل بروز نمیداد که بدش اومده ولی مشخص بود ایرانی بودن بار مثبتی نداره و معمولا علاقه نشون نمیدادن بحث رو راجع به این قضیه ادامه بدن! اونایی هم که ادامه میدادن معمولا میپرسیدن عرب هستید؟ و دلیلشون هم رسم الخط یکسان با زبان عربی هست که باید توضیح بدی براشون. منتها نکته جالبی که امتحان کردم و لا اقل ملیت عزیزمون رو از (-) به روی (0) اورد این هست که در جواب سوالشون بگیم از Persia! یه عده ی خیلی معدود که مطالعاتی در مورد تاریخ یا خاور میانه داشتن حداقل اسم پرشیا رو شنیدن و حتی یه مورد هم بود به خاطر "پرنسس پرشیا" یه اشنایی مختصری داشت و خوشبختانه دیدش منفی نبود. بقیه هم معمولا نمیدونن پرشیا کجاست. یه قضیه جالب هم برام پیش اومد و اون اینکه یه بنده خدایی ازم پرسید از کجایی و چی میخونی و... منم گفتم پرشیا. معلوم بود نمیدونه کجاست تعجب کرد ولی روش نشد بپرسه کجاست. چند روز بعد با دوستش دیدمش ولی چند متری فاصله داشتیم یواش با لحن خیلی باحالی به دوستش میگفت اون پسره از پرشیاست
    من صد در صد ترجیح میدم بگم از ایران، یکبار حواسم نبود گفتم پرشیا ولی بعدش توضیح دادم ایران در خاورمیانه. فکر میکنم کم کم آدمهای بیشتری رو که از ایران بشناسن میبینن که ما هم آدمهای نرمالی هستیم و شاخ و دم نداریم!

Banned

دوستان گرامی

برخی از نوشته هایی که در زمینه روش های پیدا کردن هتل های ارزان مطرح شده بودند به اینجا انتقال یافتند:

روش های صرفه جویی درهزینه ها در ایالات متحده

موفق باشید.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط hope نمایش پست ها
    من صد در صد ترجیح میدم بگم از ایران، یکبار حواسم نبود گفتم پرشیا ولی بعدش توضیح دادم ایران در خاورمیانه. فکر میکنم کم کم آدمهای بیشتری رو که از ایران بشناسن میبینن که ما هم آدمهای نرمالی هستیم و شاخ و دم نداریم!
    من توي اين پنج سال كه اينجا بودم هر وقت كسي از من پرسيده اهل كجايي، با گردن برافراشته گفتم ايراااان. در اكثريت قريب به اتفاق موارد هم برخورد طرف مقابل توي مايه wow و اينجور چيزا بوده. گاهي وقتها ميشد كه طرف نمي دونست كه ما عربي حرف نمي زنيم كه بلافاصله يك crash course در مورد تاريخ و فرهنگ و زبان ايران مي ذاشتم.

البته مدتي بود كه رفته بودم جنوب ايلينوي و تمام وقت احساس homesick بودن نسبت به اهايو داشتم و چند مورد پيش اومد كه كسي از من مي پرسيد where are you from بدون فكر كردن و به صورت كاملا ناخودآگاه جواب ميدادم اهايو. جالبه كه وقتي يك ماه و نيم پيش كه پس از هفت خوان رستم دوباره ويزا گرفتم و برگشتم، توي فرودگاه توليدو دقيقا هيچ احساس خاصي نداشتم و حس مي كردم برگشتم خونه، بدون اينكه دچار ذوق زدگي خاصي باشم ازاين لحاظ. حتي توي جاده فرودگاه كه داشتم ميومدم به سمت داخل شهر احساسم اين بود كه مدتي مسافرت بودم و حالا برگشتم ولايت.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)