صفحه 159 از 322 نخستنخست ... 59109149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169209259 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,581 تا 1,590 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.sh نمایش پست ها
    به نظر من بحث شمال و جنوب هم بیشتر در مورد خود آمریکایی ها صدق میکنه تا اینترنشنال هایی که هر جا حرف میزنن لهجه شون کاملا پیدا و هویداست.
    حرفت اشتباهه دوست من شما تا حالا جنوب آمریکا زندگی کردی؟ تا حالا رفتی آلاباما؟ تو می سی سی پی والمارت رفتی؟ می دونی Ram 2500 یعنی چی؟ shot gun و rifle دست گرفتی؟ تا حالا Under Armor پوشیدی؟ شده که گوزن زده باشی؟ Alan Jackson گوش دادی؟ Line dancing بلدی؟ تو بزگراه بیلبورد های مذهبی دیدی؟ یا صلیبهای گنده ای که وسط جنگل علم شده باشه؟ می دونی Ayrab یعنی چی؟

تازه این رو منی میگم که به حرات هیچ کسی تا حالا ملیتم رو تو آمریکلا شخیص نداده و اولین حدس شون روسیه ست! از اون دوست دوست ما که تو شهر گنده ای مثل دالاس تو کلاب راهش ندادن بپرسی قطعا حرفهای بیشتری برای گفتن داره.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    دوست عزیز این جمله آخرتون به شدت بستگی به این داره که کجا زندگی میکنید ! تو جنوب (عموما) برعکسه ! اینترنشنال بودنتون کاملا به ضررتونه ! باید مدتها زندگی کنید , متوجه میشید.
    با شما کاملا موافقم. به خاطر همین (در جایی که من زندگی میکنم) رو اول جملم گذاشتم

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

خیلی منظورتون رو ازین سوالات متوجه نشدم ، اما به هر حال نه من آلاباما و می سی سی زندگی میکنم و نه شما، و اصولا من دانشجو ام تا کابوی که بخوام سوار رم high profile شده شم و یه شاتگان بذارم رو دوشم و vest بپوشم اینجا ها که گفتید که خودتون میدونید به دلیل african american ها جو خیلی خاص خودشو داره ، اما اگه منظورتون مسافرته بله چرا نرفته باشم؟یکی از دوستان که رفته بود داون تاون نو ارلینز میگفت چرا ملت بد برخورد میکنن! گفتم اگه با جنابعالی خوب برخورد میکردن جای شک بود! ببینید راه ندادن در کلاب که داستان خاص خودشو داره و اگه زیاد تشریف برده باشید کلاب متوجه منظورم میشید که کی bouncer ها جلوی شما رو میگیرن و در چنین مواقعی چی باید بهشون گفت که اینم باز برمیگرده به سطح زبان یه فرد.
    این که جو یه ایالت جنوبی به دل یه New Yorker نشینه خیلی داستانش متفاوته با یه اینترنشنال یا ایرانی که میخواد تازه socialize شدن رو یاد بگیره و حتی به درستی نمیتونه دو تا جمله سر هم کنه. من تفاوت های شمالی ترین شهر های کانادا تا جنوب آمریکا رو خودم تجربه کردم و منکر اون نیستم ولی منظورم اینه که بحث شمال و جنوب برای یه اینترنشنال قابل مقایسه با زبان و لهجه ی "تابلو" نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    حرفت اشتباهه دوست من شما تا حالا جنوب آمریکا زندگی کردی؟ تا حالا رفتی آلاباما؟ تو می سی سی پی والمارت رفتی؟ می دونی Ram 2500 یعنی چی؟ shot gun و rifle دست گرفتی؟ تا حالا Under Armor پوشیدی؟ شده که گوزن زده باشی؟ Alan Jackson گوش دادی؟ Line dancing بلدی؟ تو بزگراه بیلبورد های مذهبی دیدی؟ یا صلیبهای گنده ای که وسط جنگل علم شده باشه؟ می دونی Ayrab یعنی چی؟

تازه این رو منی میگم که به حرات هیچ کسی تا حالا ملیتم رو تو آمریکلا شخیص نداده و اولین حدس شون روسیه ست! از اون دوست دوست ما که تو شهر گنده ای مثل دالاس تو کلاب راهش ندادن بپرسی قطعا حرفهای بیشتری برای گفتن داره.
    Quaecumque Vera

خیلی منظورتون رو ازین سوالات متوجه نشدم ، اما به هر حال نه من آلاباما و می سی سی زندگی میکنم و نه شما، و اصولا من دانشجو ام تا کابوی که بخوام سوار رم high profile شده شم و یه شاتگان بذارم رو دوشم و vest بپوشم اینجا ها که گفتید که خودتون میدونید به دلیل african american ها جو خیلی خاص خودشو داره ، اما اگه منظورتون مسافرته بله چرا نرفته باشم؟یکی از دوستان که رفته بود داون تاون نو ارلینز میگفت چرا ملت بد برخورد میکنن! گفتم اگه با جنابعالی خوب برخورد میکردن جای شک بود! ببینید راه ندادن در کلاب که داستان خاص خودشو داره و اگه زیاد تشریف برده باشید کلاب متوجه منظورم میشید که کی bouncer ها جلوی شما رو میگیرن و در چنین مواقعی چی باید بهشون گفت که اینم باز برمیگرده به سطح زبان یه فرد.
    این که جو یه ایالت جنوبی به دل یه New Yorker نشینه خیلی داستانش متفاوته با یه اینترنشنال یا ایرانی که میخواد تازه socialize شدن رو یاد بگیره و حتی به درستی نمیتونه دو تا جمله سر هم کنه. من تفاوت های شمالی ترین شهر های کانادا تا جنوب آمریکا رو خودم تجربه کردم و منکر اون نیستم ولی
    شما دقیقا کدام ور آمریکا زندگی می کنید؟
    منم برعکس منظورم اینه که بحث زبان و لهجه ی "تابلو" برای یه اینترنشنال قابل مقایسه با شمال و جنوب نیست!!! تو جنوب آمریکا برای یه اینترنشنال در درجه اول قیافه و در درجه دوم زبان و سوم مسیحی بودن حرف اول و آخر رو میزنه. حتی پول هم راهگشا نیست! من کم دوست عرب پولدار ندارم!

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

فلوریدا. من برعکس شما سطح زبان رو خیلی مهمتر از شمال و جنوب میدونم در توانایی برای socialize شدن در یه حد محدود و معقول برای یه اینترنشنال. اگه دوست عرب پولدار شما زبان رو به معنای واقعی fluently حرف میزنه حتما میتونه اینجا برای خودش social circle هایی رو تشکیل بده. من هر ترم بیشتر از 100 تا دانشجوی اندرگرد دارم (به عنوان یه جامعه ی آماری سیتیزن) و ارتباط گفتاری خیلی زیادی با همشون دارم. دانشجوهای چینی یا عرب یا ... هستن که ظاهرشون متفاوته ولی چون از نظر حرف زدن هیچ تفاوتی با بقیه ندارن کاملا در جمع حل هستن و دوستان زیادی دارن. حالا همینو مقایسه کنید با گرد اسکول و چینی ها یا عرب ها یا ایرانیایی که کلونی خاص خودشونو دارن. یا مگه شما کم african american میبینید که دوست Caucasian دارن؟؟ دیگه تفاوت در ظاهر و فیزیک و background ازین بیشتر میشه؟
    البته من هیچ اصراری بر صحت حرفم ندارم و این صرفا چیزی هست که میبینم؛ همینطور در مورد جوامع خاصی مثل آلاباما یا می سی سی پی یا ... که افریکن امریکن ها اکثریت هستن بازم هیچ بحثی ندارم.
    Quaecumque Vera

فلوریدا. من برعکس شما سطح زبان رو خیلی مهمتر از شمال و جنوب میدونم در توانایی برای socialize شدن در یه حد محدود و معقول برای یه اینترنشنال. اگه دوست عرب پولدار شما زبان رو به معنای واقعی fluently حرف میزنه حتما میتونه اینجا برای خودش social circle هایی رو تشکیل بده. من هر ترم بیشتر از 100 تا دانشجوی اندرگرد دارم (به عنوان یه جامعه ی آماری سیتیزن) و ارتباط گفتاری خیلی زیادی با همشون دارم. دانشجوهای چینی یا عرب یا ... هستن که ظاهرشون متفاوته ولی چون از نظر حرف زدن هیچ تفاوتی با بقیه ندارن کاملا در جمع حل هستن و دوستان زیادی دارن. حالا همینو مقایسه کنید با گرد اسکول و چینی ها یا عرب ها یا ایرانیایی که کلونی خاص خودشونو دارن. یا مگه شما کم african american میبینید که دوست Caucasian دارن؟؟ دیگه تفاوت در ظاهر و فیزیک و background ازین بیشتر میشه؟
    البته من هیچ اصراری بر صحت حرفم ندارم و این صرفا چیزی هست که میبینم؛ همینطور در مورد جوامع خاصی مثل آلاباما یا می سی سی پی یا ... که افریکن امریکن ها اکثریت هستن بازم هیچ بحثی ندارم.
    شما یک کلام اولش بگید فلوریدا هستید تا بنده سکوت کنم! داستان فلوریدا با اینورا فرق داره دوست من.

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

البته یادتون باشه که تری جونز و طرفداراش همشهری و بچه محل ما هستن! اینجا رد نک at heart داریم در حد تیم ملی، دوست من!

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    شما یک کلام اولش بگید فلوریدا هستید تا بنده سکوت کنم! داستان فلوریدا با اینورا فرق داره دوست من.
    Quaecumque Vera

البته یادتون باشه که تری جونز و طرفداراش همشهری و بچه محل ما هستن! اینجا رد نک at heart داریم در حد تیم ملی، دوست من!
    بازم فلوریدا مهاجر زیاد داره. قابل مقایسه با کشتزارهای آلاباما می می سی سی پی و طرفهای ما نیست!

ApplyAbroad Hero

من آلاباما هستم و زندگی میکنم...تو کشتزارها ش هم زیاد رفتم....اینجا دور کمپس حتی دیدم که اسلحه هم بسته طرف ( دانشجو ! ) و با افتخار راه میره ..طرف، سفید هم بود نه افریکن امریکن !
    تو همون کشتزارها رفتیم یه ماشین بخریم واسه دوستم ، تو یه دهات تو مرکز آلاباما ، فروشنده (سفیدپوست) با کلت اومده بود ..یعنی اسلحه بسته بود ! منم نیم ساعت تو ماشین که داشتیم دور میزدیم پیشش نشسته بودم P:
    این فرهنگ (بهش ما میگیم گردن سرخی اینجا ) هم که دوستمون پیمان میگه ربطی به تعداد زیاد افریکن امرکین نداره ! (اتفاقا اونها بهترن اینجور که من میبینم !) ضمن اینکه تعداد افریکن امرکن های دی سی و آتلانتا به مراتب بیشتره ها ! اونجا چی؟؟
    بحث زبان هم خیلی مطرح نیس .دیگه وقتی کسی رشته علوم انسانی میخونه و تافل 117 داره و چند ساله اینجاس، اون دیگه ایشالا نباید مشکل داشته باشه ! کما اینکه "عمق لهجه جنوبی" را که بشنوی میفهمید که خیلی خیلی کار (اندازه 5 سال تحصیل) داره تا مساله زبان حل شه.(اگه مشکل زبان باشه تازه !)..سراغ دارم آمریکایی از شمال ، که نفهمه بعضی جملات اینها را .....

"کلا بیخیال...زندگی مون را میکنیم و درس و ریسرچ، کاریه که شده. آدم باید به هدف فکر کنه و بدونه دنباله چیه ! "

ببخشید لهجه ی اوباما جنوبی هست؟ شمالی هست؟ لهجه ی مرجع هست؟ چحوریه؟ (خوشم میاد از حرف زدنش).
    برای کسی که میخواد روی لهجه اش کار کنه روی چه لهجه ای کار کنه که از همه بهتر باشه؟ گوینده ها و مجری های شبکه های بزرگی مثل cnn به چه لهجه ای حرف میزنن؟
    یا توی فیلمهای تلوزیونی و سینمایی معروف و بزرگ هنرپیشه ها با کدوم لهجه حرف میزنن؟(منظورم اون لهجه غالب و اصلی هست)
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)