صفحه 182 از 322 نخستنخست ... 82132172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192232282 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,811 تا 1,820 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    Did you "plea guilty" or "no consent" in your court?
    Your arrest record will be kept by FBI for ever and it appears in every background checks. You must declare your arrest in every USCIS application and form.

If DUI in your state is classified as Misdemeanor class A or Felony you might experience immigration consequences. Before plea, the judge must inform you of the immigration consequences of your plea, if there is any

Ungraded Misdemeanor

فتواش چیه؟! شر میشه برامون؟

آفیسر انتقال داده شده به یه ایالت دیگه و دیگه اینجا نیست. وکیل گفت شکایت بزن به خاطر بعد مسافتی چند هزار مایلی عمراً نمیاد. اگر نیاد به نفعت میشه یه کارایی کرد و کامل پاکش کرد. نمیدونم راست میگه یا نه. میگفت چون خیلی نزدیک به 0.08 هست میشه ادعا کرد که اشتباه از طرف بوده یا دستگاه کالیبره نبوده. 60 جور چیز بهم گفته.

مشکل اینجاست که من پدرم فوت کرده و باید بیام ایران سریع. موندم چی کار کنم. یه سری کارای ملک و املاکیم داریم نمیدونم از داخل آمریکا میتونم وکالت نامه بدم یا نه؟ اگر بشه بدم که خیلی خوب میشه. وگرنه کار 10 نفر لنگ من میمونه.

همسرم هنوز ایرانه و نیومده. نمیدونم کاری میتونه بکنه یا نه؟
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

dont exit the borders...
    You are lucky that the officer is not available... This would drop your charge but to seal your arrest record you have to negotiate with FBI later

Never plea guilty to this crime to expedite the procedure... wait and talk to an immigration attorney too.

I guess in the worst case DA will drop your charge to a Violation (not a crime) ... By the way, I am sorry for your lost

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

سلام
    کسانی که در تاپ 5 ایران ارشد میگیرند و برای دکترا در تاپ 50 آمریکا پذیرش میگیرند ، سطحشون نسبت به همکلاسیهاشون چطوره؟ بالا-پایین-متوسط؟

کسی که در ایران ارشد میخونه ، چه چیزهایی رو ممکنه از دست بده / یا بهتره بگم چه نقطه ضعف هایی داره ، نسبت به کسی که در آمریکا ارشد میخونه (فقط از لحاظ تحصیلی منظورمه). میخوام ببینم سطح ارشد ما نسبت به آمریکا چقدر فاصله داره؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    سلام
    کسانی که در تاپ 5 ایران ارشد میگیرند و برای دکترا در تاپ 50 آمریکا پذیرش میگیرند ، سطحشون نسبت به همکلاسیهاشون چطوره؟ بالا-پایین-متوسط؟

کسی که در ایران ارشد میخونه ، چه چیزهایی رو ممکنه از دست بده / یا بهتره بگم چه نقطه ضعف هایی داره ، نسبت به کسی که در آمریکا ارشد میخونه (فقط از لحاظ تحصیلی منظورمه). میخوام ببینم سطح ارشد ما نسبت به آمریکا چقدر فاصله داره؟
    برای اینکه جواب دقیقی بگیری باید اطلاعات دقیق تری بدی! در چه رشته ای؟ چه زیرشاخه ای؟ و همچنین با کدوم دانشگاه تو امریکا! رنکینگ تا حدی قدرت علمی رو نشون میده در صورتیکه ممکنه یه دانشگاه تو رنکینگ حدود 60 باشه (مثلا oregon state در برق) ولی یه زیرشاخه اش (Analog/Mixed-Signal) در حد تاپ 10 باشه!
    اما اگر جواب کلی بخوام بهت بدم اکثر بچه هایی که اینجا دیدم تو دانشگاههاشون جز دانشجوهای خوب هستند حتی اونهایی از دانشگاههای معمولی ایران اومدن! کسی که در ایران ارشد میخوانه زمان بنظرم مهمترین چیزیه که از دست میده! چون شما میتونی اینجا تو 5 سال هم مستر بگیری و هم دکترا! مستر بدون تز (با پروژه) که یه سال و نیمه تمومه!
    از دیگر نقاط ضعف تو ایران تعریف کردن پروژه های غیر کاربردی و شاید بیشتر تئوریه (البته هستند اساتیدی که پروژه های خیلی خوب تعریف میکنند)، همچنین دسترسی شما اینجا به نرم افزارها و آزمایشگاههای مجهزتر بیشتره! البته این حرفهایی که من زدم مربوط به رشته های مهندسیه!

منم منظورم رشته مهندسی بود/ دقیقترش کامپیوتر/ خیلی دقیقترش هوش/ بازم دقیقتر امیرکبیر
    بیشتر میخواستم ببینم سواد تئوری بچه های ارشد ما به نسبت دانشگاه های خوب آمریکا جطوره. ضعیف حساب میشیم. متوسط یا قوی(از نظر سواد و چیزی که در دانشگاه ایران یاد میگیریم منظورمه نه به لحاظ فردی).

من توی دانشگاه خودمون میبینم چه اساتید و چه دانشجوها با علم روز در رشتمون فاصله زیادی دارند(البته منظورم کارهای کاربردی و به اصطلاح تجاری است وگرنه مقاله نویس زیاد است). برامس سوال شد دانشجوهای اونور هم مشابه ما هستند یا نه! یعنی از دوره دکترا وارد آن کارهای کاربردی و اساسی میشند یا در ارشد هم به جای اینکه مثل ما با متلب سرو کله بزنند و وقت تلف کنند، روی پروژه هایی کار میکنند که تجاری شود و بفروشند؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

منم منظورم رشته مهندسی بود/ دقیقترش کامپیوتر/ خیلی دقیقترش هوش/ بازم دقیقتر امیرکبیر
    بیشتر میخواستم ببینم سواد تئوری بچه های ارشد ما به نسبت دانشگاه های خوب آمریکا جطوره. ضعیف حساب میشیم. متوسط یا قوی(از نظر سواد و چیزی که در دانشگاه ایران یاد میگیریم منظورمه نه به لحاظ فردی).

من توی دانشگاه خودمون میبینم چه اساتید و چه دانشجوها با علم روز در رشتمون فاصله زیادی دارند(البته منظورم کارهای کاربردی و به اصطلاح تجاری است وگرنه مقاله نویس زیاد است). برامس سوال شد دانشجوهای اونور هم مشابه ما هستند یا نه! یعنی از دوره دکترا وارد آن کارهای کاربردی و اساسی میشند یا در ارشد هم به جای اینکه مثل ما با متلب سرو کله بزنند و وقت تلف کنند، روی پروژه هایی کار میکنند که تجاری شود و بفروشند؟
    بنظر من به هدفتون بعد از دوره دکتری بر میگرده... اگر قصد موندن دارید حتی دوسال خیابون گردی تو اینجا بیشتر از مستر تو بهترین دانشگاه ایران بدردتون میخوره. این تب ریسرچ و علم بشدت بعد از تحصیل کمرنگ میشه و چیزی که جاشو میگیره تلاش برای حل شدن در جامعه و فرهنگ اینجاست.

اما اگر فقط از نظر علمی بحث کنیم و سایر جنبه ها رو کنار بذاریم من معتقدم مستر تو ایران شمارو از لحاظ تئوری ( بسته به رشته ) خیلی قوی میکنه! چون اکثر همکارانتون با سن 21-22 و بلافاصله بعد از لیسانس وارد دوره دکترا میشن... شما یک سرو گردن بالاتر خواهید بود و البته چند سال پیرتر!

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Senior Member EHSM آواتار ها

دقیقا فاصله خیلی زیادی بین این چیزی که ما اینجا کار میکنیم و موضوعاتی که داره اونجا کار میشه وجود داره. موضوعات اینجا اکثرا بی هدف تعریف میشن و ارزش علمی زیادی هم ندارند. در حالی که گاهی اوقات میبینی موضوعی که اونطرف یک دانشجوی آندر گرجویت داره کار میکنه از پروژه دکترای اینجا هم بسیار بهتره!!!! برای همین گاهی اوقات آدم فکر میکنه آیا تو دوره دکتری میشه این گپ رو پر کرد؟

منم میترسم از اینکه همونطور که در ایران مدرسه ای درس خوندیم(یا بهتره بگیم بهمون خواندوندند!) اونجا هم که میریم نتونیم وارد کارهای کاربردی بشیم و نهایتش خیلی شانس بیاریم بشیم یک استاد دانشگاه که فقط بلده درس بده و کارهای سطحی انجام بده ولی از عمق ماجرا بی خبره!

منظورم از کار سطحی اینه که فرضا دانش آموز ما توی دبیرستان یادمیگیره حساب دیفرانسیل چیه و اگر درسخون(نخبه!) باشه شما بهش هر معادله ای بدی حل میکنه ولی اصلا نمیدونه این معادلات معنیش چیه؟ اصلا به چه دردی میخوره؟ کجای زندگیش کاربرد داره؟ آیا میدونه یه مسئله از زندگیش رو معادله کنه و با چیزایی که یاد گرفته حلش کنه؟؟ و ......

حس میکنم تو دانشگاه (حتی ارشد) هم داریم همین راهو میریم و یکسری مطالب جزیره وار یاد میگیرم(نه *میدونیم به چه درد میخوره و نه حتی خیلی وقتها میتونیم بهم ربطشون بدیم...به خیلی دلایل!!) و 4 تا پروژه متلب هم باش انجام میدیم و بعدشم درسا تموم میشه و یک مدرک بهمون میدن و میگیم آقا ما بیکاریم! کار بهمون بدید!!

(*منظورم از دونستن، پیاده سازی کاربردیش هست!)

منم فکر میکنم پر کردن این گپ در دوره دکترا کار خیلی سخت و مشکلی باشه(و همیشه هم ما عقبیم!! مقایسه کتید یه کسی که از 14-15 سالگی تو مدرسه برنامه نویسی یاد گرفته و دانش و تفکرش رو ساخته با کسی که تازه 19-20 سالگی تو دانشگاه میخواد استارت برنامه نویسی رو بزنه...اونم چه برنامه نویسی ای آخه ....). بعدشم تا آخر دوره ارشد هیچ پروژه درست و درمون غیرآکادمیک انجام نداده و حالا تاره میره تو کشوری که مهد کامپیوتر و برنامه نویسیه و رقیباش کسایی هستن که با میل خودشون از سنین مدرسه تو کلاس های برنامه نویسی بهترین اساتید دنیا شرکت کردند ، نه کنکور کامپیوتر قبول شده باشند و تازه بخوان شناخت و علاقه پیدا کنن(گور پدر استعداد!)

توی همه رشته ها همینطوریم (یک فامیل داریم امسال لیسانس شیمی شریف قبول شد ولی قبلا علاقه برنامه نویسی داشت و تو مدرسه(تیزهوشان) باشون برنامه نویسی کار میکردن، بهش گفتم چرا شیمی زدی! گفت چون شریف بود!! )

آره خلاصه بیم آن داریم آنجا بیسوادیمان خیلی به چشم آید

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    دقیقا فاصله خیلی زیادی بین این چیزی که ما اینجا کار میکنیم و موضوعاتی که داره اونجا کار میشه وجود داره. موضوعات اینجا اکثرا بی هدف تعریف میشن و ارزش علمی زیادی هم ندارند. در حالی که گاهی اوقات میبینی موضوعی که اونطرف یک دانشجوی آندر گرجویت داره کار میکنه از پروژه دکترای اینجا هم بسیار بهتره!!!! برای همین گاهی اوقات آدم فکر میکنه آیا تو دوره دکتری میشه این گپ رو پر کرد؟
    یه نکته بگم خدمت شما. اینجوری هم فکر نکنید!
    بله undergrad های اینجا چون میرن صنعت اون پروژه ها براشون تعریف میشه و من دارم میبینم آمریکایی جماعت تو کارهای عملی خیلی واردتر هستن. ولی فکر نکنید کار کردن با matlab , سایر نرم افزارها وقت تلف کردنه. اتفاقا اون چیزی که به دردتون خواهد خورد حداقل در مهندسی همون matlab ی هست که اونجا دارید کار میکنید. هیچ gap ی هم ایجاد نمیشه. مثلا شما درس میدان موج در برق رو ایران خوندید درundergrad سطحش نسبت به اینجا بالاتر بوده و نگرانی از این بابت نداشته باشید.(این درس رو گفتم چون خودم درش بودم و TA هم بودم میدونم استاد بیشتر به BASIC میپرداخت تا مسایل سنگین.
    فکر نکنید آمریکا واقعا جایی هست که مثلا PRACTICAL کار میکنن. بله دانشگاههای تاپ شاید اونطوری باشه ولی سایر دانشگاهها همون تیوری رو شما میخونید پروژه رو تعریف میکنید یا میکنن و خودتون کار خودتون رو میکنید!
    تنها تفاوتش اینه که ارزش خیلی زیادی قایلن براتون!

همین

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    هنوز ایران هستی و فکر می کنی ....

بیای اینجا می بینی وضعیت پروژه ها مشابه ایران است

خیلی از اساتید تئوری محض کار می کنند که شاید تا ۳۰ سال دیگر هم وارد کاربرد نشوند

تنها چیزی که ممکن است شما را اذیت کند سطح پایین ریاضیات در ایران است

منم میترسم از اینکه همونطور که در ایران مدرسه ای درس خوندیم(یا بهتره بگیم بهمون خواندوندند!) اونجا هم که میریم نتونیم وارد کارهای کاربردی بشیم و نهایتش خیلی شانس بیاریم بشیم یک استاد دانشگاه که فقط بلده درس بده و کارهای سطحی انجام بده ولی از عمق ماجرا بی خبره!
    اگر در ایران ۹۰ درصد این گون بودید. بیایید این طرف ۱۰۰ درصد این گونه می شوید. آخرش هم استاد دانشگاه می شود

حس میکنم تو دانشگاه (حتی ارشد) هم داریم همین راهو میریم و یکسری مطالب جزیره وار یاد میگیرم(نه *میدونیم به چه درد میخوره و نه حتی خیلی وقتها میتونیم بهم ربطشون بدیم...به خیلی دلایل!!) و 4 تا پروژه متلب هم باش انجام میدیم و بعدشم درسا تموم میشه و یک مدرک بهمون میدن و میگیم آقا ما بیکاریم! کار بهمون بدید!!

(*منظورم از دونستن، پیاده سازی کاربردیش هست!)
    توی ایران از هم حدودا ۲۰ درصد افراد می دانند چگونه پیاده کنند. مشکل این نیست که اساتید ایراد دارند یا سیستم دانشگاه بد است. مشکل این است که دانشجویان برای علم نیامدند و برای مدرک آمدند برای همین دنبال این موارد نمی روند و از اساتید نمی پرسند

آزمایش معروف میمون را شنیده اید. همان که حتی خبرش رسانه ای شد و حتی توی سال ۱۳۹۰ سوال کنکور برق بخش انگلیسی آمد!

من آن موقع فکر می کردم که آن ها دیگر کی هستند و ...

وقتی با شخصی که آمده بود ارائه دهد حرف زدم. فهمیدم که ایشان هیچی نمی داند به ایشان فقط یک مشت عدد می دادند و می خواستند ایشان خوشه بندی کند. ولی وقتی ارائه می دهد جوری حرف می زند که همه چیز را می داند و کار خود خودش بوده است. فهمیدم توی تیم کار می کند که بقیه اعضای تیم هم همین طورند. ظاهرا یک نفر از بالا نظارت می کند و بقیه همه در حد کار با متلب و ... هستند.

منم فکر میکنم پر کردن این گپ در دوره دکترا کار خیلی سخت و مشکلی باشه(و همیشه هم ما عقبیم!! مقایسه کتید یه کسی که از 14-15 سالگی تو مدرسه برنامه نویسی یاد گرفته و دانش و تفکرش رو ساخته با کسی که تازه 19-20 سالگی تو دانشگاه میخواد استارت برنامه نویسی رو بزنه...اونم چه برنامه نویسی ای آخه ....). بعدشم تا آخر دوره ارشد هیچ پروژه درست و درمون غیرآکادمیک انجام نداده و حالا تاره میره تو کشوری که مهد کامپیوتر و برنامه نویسیه و رقیباش کسایی هستن که با میل خودشون از سنین مدرسه تو کلاس های برنامه نویسی بهترین اساتید دنیا شرکت کردند ، نه کنکور کامپیوتر قبول شده باشند و تازه بخوان شناخت و علاقه پیدا کنن(گور پدر استعداد!)
    تنها چیزی که ممکن است شما را اذیت کند سطح پایین ریاضیات در ایران است

توی ایران بیشتر اساتید مثال های عددی می زدند و کمی کاربرد را توضیح می دادند. اما این جا همه چیز را می خواهند اثبات کنند خبری از عدد و کاربرد نیست. از نظر آن ها کاربرد اثبات آن است

آزمایشگاه های شیمی و نانو به کنار ، بقیه آزمایشگاه های برق و مکانیک را که دیدم تجهیزاتش کامپیوتر و میز و صندلی است. از دانشجویان دکتری که در آن آزمایشگاه ها هر روز فعالیت می کردم می پرسیدم که چه کار می کنید می گفتند شبیه سازی! بعد یا نرم افزار متلب را نشان می دادند یا کد های سی پلاس پلاس را! وقتی می پرسیدم عمل چه می شود می گویند توی ریاضیات همینش مانده اند و فقط می خواهند مقاله بدهند و مدرکی بگیرند و فرار کنند! می گفتند خود استاد برود عملی کار کند

این جا تغییر رشته در سطح کارشناسی بسیار رایج است خیلی ها سه بار تغییر رشته می دهند. چون شناخت نداشتند و همین طور آمدند بعد می بینند خوششان نمی آید تغییر رشته می دهند. درصد قابل توجهی بعد از چند سال ترک تحصیل می کنند یا اخراج می شوند

متاسفانه در ایران جو خودباختگی وجود دارد و این جو کلی است و به طور ناخودآگاه در رسانه ها از زبان ... نیز شنیده می شود. این باعث می شود که فکر کنی این جا آخر ... است

اگر شما تاپ ۱۰ قبول شدید شاید این طوری مشاهده بکنید ولی فکر نکنید بقیه دانشگاه ها نیز این گونه است
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)