صفحه 236 از 322 نخستنخست ... 136186226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246286 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,351 تا 2,360 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

Member hossein_sh_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    درصد بالا رو نمیدونم چجوری تعریف کرده اون سایت ولی طبق آمار رسمی Dep. Of Homeland هر سالانه حدود 25% از تقاضای پذیرفته شده برای ویزای H1 تنها از کشور هند هست، یعنی با اینکه شما اینجا این همه چینی میبینید، تعداد متقاضیان هندی بیشتر از چینی هاست، بنابراین فکر نکنم بشه، جمع بندی کلی کرد که هندی های زیادی به کشورشون برمیگردند.

لینک های زیر رو نگاه کنید؛

http://www.uscis.gov/sites/default/f...cteristics.pdf

و

http://www.dhs.gov/xlibrary/assets/s...5_Yearbook.pdf
    سلام

امسال در همایش صنعتی مکانیک دانشگاه شریف همین بحث مطرح شد،
    یکی از فارغ التحصیل های دکتری مکانیک ویرجینیا تک آماری جالب تهیه کرده بود، میگفت نرخ اپلای برای امریکا مهم نیست، مهم درصد افرادیه که میمونن و برنمیگردن!
    طبق اون آمار کلا حدود 9هزار دانشجوی ایرانی در آمریکا مشغول به تحصیل هستند(2013 یا 2014) که خب خیلی زیاد نیست،
    در ادامه گزارشی از یک تحقیقات بود که سال 2006 شروع شده بود،
    در این تحقیقات بررسی کرده بودند که از فارغ التحصیل های دوره دکتری سال 2006، در 4-5 سال بعد چند درصد از امریکا خارج شده اند،
    آمار همه کشورها رو یادم نمیاد اما در مورد ایران هم همه چی خیلی جالب بود و هم خیلی متفاوت!
    یک سال بعد(2007) حدود 92 درصد از فارغ التحصیل ها در امریکا بودند، سال بعد شدند 91 درصد، سال بعدش دوباره شدند 92 درصد! (یعنی چند نفر که از امریکا خارج شده بودند دوباره سال بعد برگشتند!) و این درصد تا همون 4-5 سال ثابت باقی ماند، (تمام این اعداد مربوط به همون دانشجوهای دکتری است که سال 2006 فارغ التحصیل شده بودند)
    خب این یعنی خیلی ها میمونن، تازه اون 8 درصد هم حتما به ایران برنگشتن، هرجایی ممکنه رفته باشن،
    اما اعداد و ارقام در مورد کشورهای دیگه بسیار متفاوت بود، دانشجوهای خیلی از کشورها بعد از فارغ التحصیلی امریکا رو ترک کرده بودند و نسبت باقی مونده ها در امریکا در خیلی از موارد زیر 50 درصد بود،
    اهل کوفه نبودن یعنی اینکه بدانیم تا حسین(ع) نیامده، ولی امر مسلم است.
    .Mechanics is the paradise of mathematical sciences, because by means of it one comes to the fruits of mathematics
    Leonardo da Vinci

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    چطوری ازش استفاده کنیم؟ کدام کتابخانه ها این سیستم را دارند؟ چقدر طول می کشد که بیاید؟
    سلام
    برید توی سایت کتابخونه دانشگاهتون ، بعد برید توی قسمت borrow ، چند تا گزینه برای شما نشون میده که یکیش E-Zborrow هست و یکیش هم illiad . اگر نتونستید پیداشون کنید از مسئول کتابخونه بپرسید راهنماییتون میکنه.

پی نوشت : بسیار سیستم عالیی هست. فقط اگر کتابی میخواید باید زود توش درخواست بزارید چون تا بیاد یه کمی طول میکشه.(شهر به شهر زمان میبره تا کتاب برسه)

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

مطالب مربوط به تلفن همراه به اینجا و وام به اینجا منتقل شد.
    از درج سوالات نامربوط در این تاپیک خودداری فرمایید.

Senior Member EHSM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_sh_s نمایش پست ها
    سلام

امسال در همایش صنعتی مکانیک دانشگاه شریف همین بحث مطرح شد،
    یکی از فارغ التحصیل های دکتری مکانیک ویرجینیا تک آماری جالب تهیه کرده بود، میگفت نرخ اپلای برای امریکا مهم نیست، مهم درصد افرادیه که میمونن و برنمیگردن!
    طبق اون آمار کلا حدود 9هزار دانشجوی ایرانی در آمریکا مشغول به تحصیل هستند(2013 یا 2014) که خب خیلی زیاد نیست،
    در ادامه گزارشی از یک تحقیقات بود که سال 2006 شروع شده بود،
    در این تحقیقات بررسی کرده بودند که از فارغ التحصیل های دوره دکتری سال 2006، در 4-5 سال بعد چند درصد از امریکا خارج شده اند،
    آمار همه کشورها رو یادم نمیاد اما در مورد ایران هم همه چی خیلی جالب بود و هم خیلی متفاوت!
    یک سال بعد(2007) حدود 92 درصد از فارغ التحصیل ها در امریکا بودند، سال بعد شدند 91 درصد، سال بعدش دوباره شدند 92 درصد! (یعنی چند نفر که از امریکا خارج شده بودند دوباره سال بعد برگشتند!) و این درصد تا همون 4-5 سال ثابت باقی ماند، (تمام این اعداد مربوط به همون دانشجوهای دکتری است که سال 2006 فارغ التحصیل شده بودند)
    خب این یعنی خیلی ها میمونن، تازه اون 8 درصد هم حتما به ایران برنگشتن، هرجایی ممکنه رفته باشن،
    اما اعداد و ارقام در مورد کشورهای دیگه بسیار متفاوت بود، دانشجوهای خیلی از کشورها بعد از فارغ التحصیلی امریکا رو ترک کرده بودند و نسبت باقی مونده ها در امریکا در خیلی از موارد زیر 50 درصد بود،
    هرچند صحبت شما بطوری کلی درسته ولی این اطلاعات مربوط به هشت نه سال پیشه. شرایط الان بنظر من نسبت به اونموقع تفاوت کرده و سختتر شده. فارغ التحصیلهای اون زمان فرصتهای خیلی بیشتری چه آکادمیک و چه غیرآکادمیک داشتند.

ApplyAbroad Hero

میدونم پستم پاک میشه. بخشید پیشاپیش. ولی خب صرفا تجربه شخصیم هست. به عنوان کسی که دوسال تو یکی از شهرهای آلاباما زندگی کردم و الان حدود 40 روزی هست مینیاپولیس ( مینه سوتا) هستم باید بگم که تفاوت بسیار زیاااد هست . اینجا را واقعا دوس دارم . اینا خودم نمیگم. اینا بقیه هم میگن که اینجان البته. هندی, آمریکایی... حتی هم اتاقیم (روس) که دو سال هیوستون (بزرگترین و دایورس ترین شهر جنوب) هم بوده, اونم همینا میگه. ضمنا تو هیوستون با دوست دختر آمریکاییش زندگی میکرده !!( گفتم بگم چون بعضا بد برداشت میشه از این اختلاف شمال و جنوب !) واسه پیاده روی, دوچرخه سواری,حمل و نقل فوق العاده, ایونت ها و مراسم ها مختلف, کافی شاپ و پارک دقیقا اینجا نزدیک 100 هست و آلاباما نزدیک صفر !
    گرچه خب جنوب هواش خوبه واقعا و خب اینجا هم سردترین کلانشهر آمریکا! (حتی سردتر از مسکو ) اینا هم هست که باید اشاره شه منصفانه.

Junior Member

برام یه مشکلی پیش اومده ، باید نامه اعتراض بنویسم و از حقم دفاع کنم، مشاهده شما تو این موارد چی هست ، بهتر هست نامه مزین باشه به تبصره و قانون و .. و حالت غدی داشته باشه ، یا نه ، بهتره که با التماس و ساده باشه. مشاهده شما در مورد فرهنگ آمریکایی ها توی این موارد چی هست ؟ کدومش بهتر جواب میده؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi81 نمایش پست ها
    برام یه مشکلی پیش اومده ، باید نامه اعتراض بنویسم و از حقم دفاع کنم، مشاهده شما تو این موارد چی هست ، بهتر هست نامه مزین باشه به تبصره و قانون و .. و حالت غدی داشته باشه ، یا نه ، بهتره که با التماس و ساده باشه. مشاهده شما در مورد فرهنگ آمریکایی ها توی این موارد چی هست ؟ کدومش بهتر جواب میده؟
    بستگی داره این نامه رو برای کی می نویسید. اگه بحث قانون است برید به reddit.com/r/legaladvice و کمک بگیرید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار شریف - هوش مصنوعی امیرکبیر

1- بدیهیه که زبان خوب یه عامل کلیدی برای برقراری ارتباط با خارجی هاست. اما میزان این "خوب" بودن برای من یه کم گنگه. برام سواله که چه قدر باید زبانت خوب باشه؟ البته منظورم برای خرید، کارهای روزمره و همین طور محل کار نیست. فرض کنید برای اینکه راحت بتونید با یه آمریکایی upper middle class یه conversation خوب داشته باشی. چون یادمه در همین تاپیک یکی از دوستان یکی از موانع بزرگ برای جوشیدن با native ها رو همین زبان ضعیف دونسته بود. با چه حد قوت در زبان میشه یه جوری صحبت کنی که بتونی باهاشون راحت بجوشی؟

2- سطح زبان من در حدیه که الان سریال های آمریکایی مثل friends, two and half men, dexter و امثالهم رو بدون زیرنویس نگاه میکنم و راحت متوجه میشم. گاهی در حد یه قسمت یه بار یه کلمه رو نمیفهمم و مجبور میشم زیرنویس رو روشن کنم و تو دیکشنری کلمه رو ببینم. daily show هم میدیدم تا قبل رفتن جان استوارت و میتونم بگم بالای 95 درصدش رو میفهمم. جاهایی که نمیفهمم معمولا جان استوارت داره با سرعت نور حرف میرنه یا داره متن رسمی قانونی رو میخونه یا داره به یه فرد یا واقعه ای اشاره میکنه که منطقا تو آمریکا معروفه و من نمیشناسم! برای اون هدفی که گفتم چنین سطحی از زبان رو چه طور ارزیابی میکنید؟
    ویرایش توسط tornadoz : November 28th, 2015 در ساعت 12:13 AM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط tornadoz نمایش پست ها
    1- بدیهیه که زبان خوب یه عامل کلیدی برای برقراری ارتباط با خارجی هاست. اما میزان این "خوب" بودن برای من یه کم گنگه. برام سواله که چه قدر باید زبانت خوب باشه؟ البته منظورم برای خرید، کارهای روزمره و همین طور محل کار نیست. فرض کنید برای اینکه راحت بتونید با یه آمریکایی upper middle class یه conversation خوب داشته باشی. چون یادمه در همین تاپیک یکی از دوستان یکی از موانع بزرگ برای جوشیدن با native ها رو همین زبان ضعیف دونسته بود. با چه حد قوت در زبان میشه یه جوری صحبت کنی که بتونی باهاشون راحت بجوشی؟

2- سطح زبان من در حدیه که الان سریال های آمریکایی مثل friends, two and half men, dexter و امثالهم رو بدون زیرنویس نگاه میکنم و راحت متوجه میشم. گاهی در حد یه قسمت یه بار یه کلمه رو نمیفهمم و مجبور میشم زیرنویس رو روشن کنم و تو دیکشنری کلمه رو ببینم. daily show هم میدیدم تا قبل رفتن جان استوارت و میتونم بگم بالای 97-98 درصدش رو میفهمم. جاهایی که نمیفهمم معمولا جان استوارت داره با سرعت نور حرف میرنه یا داره متن رسمی قانونی رو میخونه یا داره به یه فرد یا واقعه ای اشاره میکنه که منطقا تو آمریکا معروفه و من نمیشناسم! برای اون هدفی که گفتم چنین سطحی از زبان رو چه طور ارزیابی میکنید؟
    سطح لیستنینگ و اسپیکینگ لزوما منطبق نیستند. مهارت صحبت کردنتون رو صرفا با صحبت کردن میتونید بسنجید. درک گفته های طرف مقابل یک بخش قضیه است ولی اینکه موقع صحبت کردن خودتون کلماتی که بلدید بموقع یادتون بیاد و بتونید جملات را به روانی و با لهجه صحیح ادا کنید مهارت متفاوتی است.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار شریف - هوش مصنوعی امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    سطح لیستنینگ و اسپیکینگ لزوما منطبق نیستند. مهارت صحبت کردنتون رو صرفا با صحبت کردن میتونید بسنجید. درک گفته های طرف مقابل یک بخش قضیه است ولی اینکه موقع صحبت کردن خودتون کلماتی که بلدید بموقع یادتون بیاد و بتونید جملات را به روانی و با لهجه صحیح ادا کنید مهارت متفاوتی است.
    یادم رفت در این مورد توضیح بدم. درسته قطعا بحث درک مطلب و لیستنینگ متفاوت از اسپیکینگ هست. من هم اسپیکینگم اصلا معادل لیستنینگم نیست ولی شما با فرض داشتن اسپیکینگ روان ولی با سطح لغات پایین تر و ساختار جملات ساده تر از سطحی که گفتم جواب بدین.
    در حقیقت میخوام ببینم هر کدوم از skill ها رو چه قدر باید تقویت کنم؟ آیا درک مطلب برای اون هدف به این اندازه که گفتم کافیه؟ چون حتی با این سطح هم وفتی کلمات GRE رو نگاه میکنم میبینم که دنیایی از لغات هست که بلد نیستم یا وقتی بخوام یه کتاب داستان آمریکایی رو بخونم (که عموما پر از لغات GRE ایه) سختمه.
    اسپیکینگ بیشتر روانی صحبت، مکث نکردن و رسوندن منظور مهمه یا استفاده از ساختارهای زبانی و لغاتی که دقیقا مناسب اون بحث هستند؟ چون گاهی پیش میاد که موقع صحبت میشه منظور رو با یه لغت ساده رسوند که شاید سطح حرف زدنت شبیه یه آدم تحصیل کرده آمریکایی نباشه ولی به کلمه هست که دقیقا مال خود اون موقعیته ولی یه کم طول میکشه تا یادت بیاد و باعث میشه تپق بزنی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)