صفحه 132 از 322 نخستنخست ... 3282122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142182232 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,311 تا 1,320 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Imania نمایش پست ها
    قبول... ولی دسته بندی هاو گزینه ها جوری عنوان میشند توسط برخی از دوستان، گویی اصل رو بر دوری همه (یا اکثریت) از اعتقادات مذهبی گذاشتند، اما گمان نمیکنم اینطور باشه.
    خوب اینکه مسایل مذهبی تو بحث ما نیست یعنی اینکه واسه ما یا حل شده است یا اینکه مساله نیست واسمون، شما اگه واستون مساله است مطرحش کن تا راجع بهش بحث بشه.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.sh نمایش پست ها
    مواردی که اینجا بررسی شد و دوستان نظراتشونو بیان فرمودن حرفایی هست که از هر فرصتی استفاده میشه تا در جمع ایرانی های اینجا بحث بشه... تاثیرفاکتور های مختلفی مثل دین و فرهنگ و جنسیت و کیفیت ظاهر و ... بر شانس موفقیت در circulate و mingle کردن. به نظر من همه ی این فاکتور ها در مقیاس با communication skills شما که تسلط کامل به زبان یه قسمتی ازون هست به معنای واقعی رنگ میبازه. و من در جمع دانشجویان ایرانی تا به امروز کسی رو ندیدم که زبانش برای handle کردن یه رابطه، اونم با فرهنگ آمریکایی که فرهنگ بسیار پرحرفی هست، خوب، که حتی قابل قبول، به حساب بیاد. شاید دلیل واقعیش این باشه که شما never ever توی مکالماتتون feedback مبنی بر کیفیت زبانتون نمیگیرید. من فکر میکنم اگه کسی دوران teen بودنو اینجا نبوده، گپ بزرگی از شناختش از اینها وجود داره که قابل ترمیم نیست.
    اون گپ با داشتن دوست دختر teen آمریکایی تا حد زیادی حل میشه ضمنا جامعه ی آمریکا به سرعت تغییر میکنه. مثلا teen دهه ی 90 با الان زمین تا آسمون فرق داره. مساله مهم دیگه ای که تو مهاجرت اتفاق میفته اینه که سن شما نسبی میشه! و باید با این مساله بتونی کنار بیای. یعنی اگر 26 سالگی امدی آمریکا و انتظار داشته باشی مثل یه پسر 26 ساله ی آمریکایی بتونی رفتار کنی سخت در اشتباهی. شما تو جامعه ی جدید کودکی بیش نیستی. میخوای 100 تا مقاله ی ISI هم داشته باشی. یه بچه ی 8 ساله تو فروشگاه بهتر از تو حرف میزنه. تنها بخشی از تجارب اجتماعی شما تو ایران قابل ترنسفر به محیط جدیده، بخش زیادیش رو باید دوباره یاد بگیری. برای اون بخش ها باید از صفر شروع کنی یا بی خیال شی و تو کامیونیتی وطنی بمونی
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط ApPleAA نمایش پست ها
    3 روش مشاهدات جالب بود فقط این تبصره 1-2 که زدین برای پسرا، به ضرر دخترای تو ایران نیست؟!! این مورد تناسب داره ؟اخه ممکنه بعدش بیاد بگه تجربیاتت خیلی بالاست تو امریکا بودی و گشتی و .. البته بازم فکر کنم بسته به ادمش داره شما مثلا یه دختر تو فامیلتون باشه این نوع رو بهش پیشنهاد میکنین کلا؟
    ببینید در این مورد فزهنگ تبعیض جنسیتی تو ایران حاکمه. که من مخالفشم اما وجود داره کاریشم نمیشه کرد فعلا. یه دختر بیاد آمریکا دکترا بگیره برگرده ایران، دکترای آمریکاش هیج مزیتی برای ازدواجش محسوب نمسه که هیچ، آمریکا بودنش کلی جای سوال و حرف و حدیث هم خواهد بود. و جالبه منشا این حرف و حدیثها در اکثر موارد خود خانمهای ایرانی هستن. یعنی مادر همون پسر تو ایران شاید نذاره پسرش با همچین دختری ازدواج کنه. اما در مورد پسر اینطوری نیست. اصولا تو ایران کسی پسر رو زیر ذره بین نمیبره اما متاسفانه دختر همیشه زیر ذره بینه. من به وضوح دارم میبینم پسری که دکترا بگیره اینجا بره سر کار و اقامت و ایناشم درست شه حتی 35 سالشم باشه برگرده ایران هزاران خانواده از خداشونه یه همچین آدمی دخترشون رو بگیره. اصلا می پرستنش. اینو کامل مستند دارم میگم.
    برای همینه که من گفتم این ترند برای دخترا معکوسه. شما تصور کن یه دختر با شرایط مشابه برگرده ایران. عملا هیچ توان رقابتی با دخترهای داخل ایران نداره. سنش که رفته بالا. به خاطر فقر فرهنگی جامعه زیر ذربین که هست لذا عملا کیس خوب نمی تونه پیدا کنه. گفتم در بهترین حالت opportunity for green card میشه تازه اگه اونم داشته باشه. و معمولا هم این دخترا مستعد گیر افتادن تو دام یک سری آدم jerk هستن که دنبال یه راهی میگردن بیان آمریکا.

در اکثر مورادی که من برشمزدم حلقت زن و مزد رول مهمی رو داره و واقعا نمیشه کاریش کرد.

خیلی جالبه کسی دین و مذهب رو تو بحث ها دخیل نمیکنه!
    مگه ازدواج دائم با غیر مسلمان ممکنه که بند یک و دو و چند مینویسین برای خودتون!؟
    تمام چیزایی که من گفتم رو شما می تونید به هر دینی که می خواید narrow down کنید. کماکان صحیحه. من بحث دین نمی خوام بکنم چون هر کسی باید شخصا برای خودش حل کنه و کمکی هم به تحلیلهای ما نمی کنه. ضمنا آمریکایی از هر دینی بخواید موحوده.

نقل قول نوشته اصلی توسط amiroo0oo نمایش پست ها
    دلایل این بند 3 رو یک کم بیشتر توضیح می دی.
    ببین کلا خانومهای ایرانی به دلیل محدودیتهای عجیب غریبی که در طول سالیان دراز تو ایران بهشون اعمال میشه وقتی میان اینجا دامنه ی تغییراتی که احساس می کنن خیلی شدیدتر از آقایون هستش و به اصطلاح overshoot می زنن. این تغیرات شدید از همون پوشش شروع میشه تا بحث آزادی های فردی واجتماعی و استقلال مالی و حمایتهای قانونی و... که در طول حیاتشون تو ایران تجربه نکردن. یعنی وقتی یک خانوم آمریکایی یا کانادایی ته ذهنش به رابطه ی 50-50 فکر می کنه و از بچگی با این تفکر بزرگ شده، خانومهای ایرانی به خاطر همون عقبه ی ایران سعی می کنن خیلی بیشتر از آزادی محیط بهره بگیرن (یه جورایی گذشته رو تلافی کنن) و رابطه با ایرانی رو تا جایی که بتونن دوست دارن به نفع خودشون unbalanced کنن و جالب اینه که تو این کار به خودشون اکتفا نمی کنن و سعی می کنن کل خانمهای دور و برشون رو هم نسبت به این مساله آگاه کنن!
    از اونور آقایون ایرانی که تازه میان خارج به خاطر همون عقبه ی ایران رابطه ی 50-50 براشون هضم نشده ست وزیر بار نمیرن. پس خانوم دنبال رابطه ی 80-20 به نفع خودشه و آقا هم دنیال همون شکل رابطه به نفع خودش. حالا تفکر آمریکایی میگه رابطه ی یالانس، یعنی این دو طرف باید کوتاه بیان و اینکه کی باید کوتاه بیاد همیشه محل اختلاف می مونه و برای همین ته این راه بن بسته.

ApplyAbroad Guru

خیلی جالبه کسی دین و مذهب رو تو بحث ها دخیل نمیکنه!
    مگه ازدواج دائم با غیر مسلمان ممکنه که بند یک و دو و چند مینویسین برای خودتون!؟
    حتی در بین مذهبی ها (البته نه خیلی سختگیر) هم دیده ام. داماد یا عروس خارجی بطور صوری مسلمان میشوند.
    در ضمن مسلمان غیر ایرانی هم کم نیست. ازدواج ایرانی با افغانی، پاکستانی، عرب و هندی هم کم نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

ببینید این که اون گپ با داشتن دوست دختر آمریکایی حل میشه درسته، ولی کاملا بصورت theoretical. من توی پستم به این مساله اشاره کردم که به قول شما کسی که حرف زدنش به پای یه بچه ی 8 ساله نمیرسه، و حقیقتا هم تا حالا تمام دانشجو های ایرانی که دیدم همینطور بودن، نمیتونه شانس موفقی برای keep up کردن با جامعه ی پر حرف آمریکا و بخصوص دختر ها داشته باشه. همه ی صحبتم همین بود و نه چیزی بیشتر. حالا فرض که همین فرد، تازه علاقه نشون میده با کسی دوست بشه که 10 سال هم از خودش کم سن تره. نتیجه کار کاملا مشخصه: 10 دقیقه هم نمیتونه حرفی بزنه از از نظر اون teen جذاب و cool باشه. بنابرین این راه حل هرچند درست، عملی نیست.

در مورد قسمت دوم صحبت های شما : اتفاقا چیزی که من میبینم کاملا برعکسه! یعنی فرد 26 ساله ای که از ایران برای اولین بار میاد رفتارش و منشش و ظاهرش خیلی خیلی از سنش بیشتر میزنه. اگه از نظر تجربه منظورتونه که خوب مشخصه ولی خوب کودک بودن چندان analogy خوبی نمیشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    اون گپ با داشتن دوست دختر teen آمریکایی تا حد زیادی حل میشه ضمنا جامعه ی آمریکا به سرعت تغییر میکنه. مثلا teen دهه ی 90 با الان زمین تا آسمون فرق داره. مساله مهم دیگه ای که تو مهاجرت اتفاق میفته اینه که سن شما نسبی میشه! و باید با این مساله بتونی کنار بیای. یعنی اگر 26 سالگی امدی آمریکا و انتظار داشته باشی مثل یه پسر 26 ساله ی آمریکایی بتونی رفتار کنی سخت در اشتباهی. شما تو جامعه ی جدید کودکی بیش نیستی. میخوای 100 تا مقاله ی ISI هم داشته باشی. یه بچه ی 8 ساله تو فروشگاه بهتر از تو حرف میزنه. تنها بخشی از تجارب اجتماعی شما تو ایران قابل ترنسفر به محیط جدیده، بخش زیادیش رو باید دوباره یاد بگیری. برای اون بخش ها باید از صفر شروع کنی یا بی خیال شی و تو کامیونیتی وطنی بمونی
    Quaecumque Vera

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    ببینید در این مورد فزهنگ تبعیض جنسیتی تو ایران حاکمه. که من مخالفشم اما وجود داره کاریشم نمیشه کرد فعلا. یه دختر بیاد آمریکا دکترا بگیره برگرده ایران، دکترای آمریکاش هیج مزیتی برای ازدواجش محسوب نمسه که هیچ، آمریکا بودنش کلی جای سوال و حرف و حدیث هم خواهد بود. و جالبه منشا این حرف و حدیثها در اکثر موارد خود خانمهای ایرانی هستن. یعنی مادر همون پسر تو ایران شاید نذاره پسرش با همچین دختری ازدواج کنه. اما در مورد پسر اینطوری نیست. اصولا تو ایران کسی پسر رو زیر ذره بین نمیبره اما متاسفانه دختر همیشه زیر ذره بینه. من به وضوح دارم میبینم پسری که دکترا بگیره اینجا بره سر کار و اقامت و ایناشم درست شه حتی 35 سالشم باشه برگرده ایران هزاران خانواده از خداشونه یه همچین آدمی دخترشون رو بگیره. اصلا می پرستنش. اینو کامل مستند دارم میگم.
    برای همینه که من گفتم این ترند برای دخترا معکوسه. شما تصور کن یه دختر با شرایط مشابه برگرده ایران. عملا هیچ توان رقابتی با دخترهای داخل ایران نداره. سنش که رفته بالا. به خاطر فقر فرهنگی جامعه زیر ذربین که هست لذا عملا کیس خوب نمی تونه پیدا کنه. گفتم در بهترین حالت opportunity for green card میشه تازه اگه اونم داشته باشه. و معمولا هم این دخترا مستعد گیر افتادن تو دام یک سری آدم jerk هستن که دنبال یه راهی میگردن بیان آمریکا.

در اکثر مورادی که من برشمزدم حلقت زن و مزد رول مهمی رو داره و واقعا نمیشه کاریش کرد.

اون مساله فقر فرهنگی که اشاره کردین فکرکنم جواب سوال بچه ها رو دیگه دادین به نظر میاد بزرگترینش هم همینه. بیچاره دخترای باهوش این مملکت که نه راه پیش دارن نه پس!
    البته دیده شده مواردی هم که به پسری که بعد 4 سال برمیگرده هم گیر میدن و دختر نمیدن حالا نمیدونم . گاهی هم پسر این وضعیت دوم رو داره که بدتره! اونجا اقامت نگرفته و 4سال فقط کار کژوال کرده به اینا اضافه کنین حالتی رو که طرف اصلا دکترا نگرفته چون رفته و بورس ندادن مثلا اونم بیخیال شده و فقط چندتا دوره گذرونده برای کار گرفتن اونم کار مقطعی! خود شما مصداق این رو دیدین مواردش رو؟!!- دوستان دیگه همچین مشاهداتی داشتن یا نه اگر داشتن یه خط توضیح بدن روشن تر میشه
    ولی به قول شما اوضاع برای دخترا از نوع فعال و کوشای ترک دیار کرده متاسفانه اصلا تعریفی نداره با این سطح فرهنگ در جامعه ما!
    ویرایش توسط ApPleAA : November 3rd, 2013 در ساعت 10:16 AM

Banned

به نظر من بهرته دقیقا مکان مشاهدات رومشخص کنیم چون ظاهرا تفاوتهای فاحشی بین ایالتها و شهرهاییی مثل NY , Dc و... با بقیه جاها وجود داره مخصوصا جاهای دورافتاده و نمیشه تعمیم داد اطلاعات رو.

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    به نظر من بهرته دقیقا مکان مشاهدات رومشخص کنیم چون ظاهرا تفاوتهای فاحشی بین ایالتها و شهرهاییی مثل NY , Dc و... با بقیه جاها وجود داره مخصوصا جاهای دورافتاده و نمیشه تعمیم داد اطلاعات رو.
    100 درصد اون تفاوت فاحشه. ولی من بحثهایی که کردم اصلا به مکان وابسته نیست. به زمان وابسته ست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)