صفحه 158 از 322 نخستنخست ... 58108148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168208258 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,571 تا 1,580 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

دوستانی که آمریکا، اروپا یا مثلا استرالیا زندگی میکنن..میخواستم بدونم اینکه میگن مردم اونجا از خارجیها خوششون نمیاد چقدر صحت داره؟ منظورم اینه که از خیلیا شنیدم که میگفتن دخترای سفیدپوست اون کشورها (موی بولوند، چشم آبی و فیزیک خاص) از پسرای ایرانی اصلا خوششون نمیاد (همینطور پسرای اونا از دخترای ایرانی خوششون نمیاد)! میگفتن که خودشونو زیباتر میدونند و یه دختر سفیدپوست استرالیایی و یا اروپایی و آمریکایی و...سمت پسرای ایرانی (موی تیره، پوست تیره تر، چشم قهوه ای و مشکی، فیزیک متفاوت) نمیرن! حالا اگه کسی تجربه ای در این مورد داره لطفا در میان بگذاره...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hmzabbasi نمایش پست ها
    دوستانی که آمریکا، اروپا یا مثلا استرالیا زندگی میکنن..میخواستم بدونم اینکه میگن مردم اونجا از خارجیها خوششون نمیاد چقدر صحت داره؟ منظورم اینه که از خیلیا شنیدم که میگفتن دخترای سفیدپوست اون کشورها (موی بولوند، چشم آبی و فیزیک خاص) از پسرای ایرانی اصلا خوششون نمیاد (همینطور پسرای اونا از دخترای ایرانی خوششون نمیاد)! میگفتن که خودشونو زیباتر میدونند و یه دختر سفیدپوست استرالیایی و یا اروپایی و آمریکایی و...سمت پسرای ایرانی (موی تیره، پوست تیره تر، چشم قهوه ای و مشکی، فیزیک متفاوت) نمیرن! حالا اگه کسی تجربه ای در این مورد داره لطفا در میان بگذاره...
    در جواب شما نمیشه نسخه کلی داد چون حتی در جاهای مختلف آمریکا این قضیه متفاوته. من در یک کالج تاون زندگی میکنم و اینجا همه به دانشجوهای بین المللی احترام میزارن. در کالیفرنیا این وضعیت بهتره و در بعضی مناطق شمال آمریکا بدتر.
    من نه استرالیا زندگی کردم نه اروپا که بتونم مقایسه درستی داشته باشم ولی فکر میکنم آمریکا خیلی راحت تره. حداقلش اینه که به راحتی میتونی دوست پیدا کنی و وارد جامعه بشی. شاید دوستان با تجربه تر بتونن حرف من رو تایید یا رد کنن

نقل قول نوشته اصلی توسط mrmr نمایش پست ها
    در جواب شما نمیشه نسخه کلی داد چون حتی در جاهای مختلف آمریکا این قضیه متفاوته. من در یک کالج تاون زندگی میکنم و اینجا همه به دانشجوهای بین المللی احترام میزارن. در کالیفرنیا این وضعیت بهتره و در بعضی مناطق شمال آمریکا بدتر.
    من نه استرالیا زندگی کردم نه اروپا که بتونم مقایسه درستی داشته باشم ولی فکر میکنم آمریکا خیلی راحت تره. حداقلش اینه که به راحتی میتونی دوست پیدا کنی و وارد جامعه بشی. شاید دوستان با تجربه تر بتونن حرف من رو تایید یا رد کنن
    بحث احترام یه چیزه و بحث زندگی یه چیز دیگه! حالا آیا اون دوست شدن همون دوست شدن رایج اونجاست؟ کسایی که با ایرانیا دوستی میکنند از نژاد سفید با اون مشخصاتی که گفتم هستن یا خارجیهای رنگین پوست مثل ما هستن؟

بستگی داره شما چه شکلی باشید. به نظز من از الان به فکر موی بلوند-چشم آبی و فیزیک خاص نباشید چون آمریکا هم کم هست اینطوری که شما توصیف کردید.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

قضیه به این سیاه و سفیدی نیست که شما می گید و خط کش نمیشه گذاشت. ولی به هر حال یه general trend هایی هست که بسته به جا البته فرق می کنه.
    در کل من چیزی که دیدم اینه که میدیا در طول این سالهای گذشته "ضمیر ناخودآگاه" بسیاری از آمریکایی ها رو رو نسبت به look مرد middle astern خراب کرده. اتفاقی که برای خانمها خیلی خیلی کمتر رخ داده.حتی خیلی ار خانمهای middle eastern تو میدیا های اینا مورد تمجید هم واقع شدن مثل ملاله، و جند شخصیت حتی از ایران و بی نظیر بوتو و دختران افعان و ....

من این دو سالی که آمریکا بودم و تقریبا هم تو جایی هستم که مردم conservative هستن، تا حالا ندیدم یک آمریکایی چه دختر و چه پسر به صورت خودآگاه از یه پسر ایرانی بدش بیاد. ولی اون چیزی که در ضمیر ناخودآگاهش وجود داره اینه که مردی که look خاورمیانه ای داره مشکل داره و ممکنه خطرناک باشه و همین هم باعث میشه تو رابطه با شما خیلی محتاط عمل کنن و بسته به وسواس طرف حتی ممکنه با شما ارتباط هم برقرار نکنن و کلا ار قضیه دوری کنن.

حالا دوز این بار منفی چه جوری کم میش؟ چند تا راه داره:
    یک اینکه شما قیافه تون به اینا شبیه تر باشه. که اینو کاریش نمیشه کرد ولی هستن همچین آدمهایی. من تو تهران مرد افغانی می شناختم که کاملا شبیه یک مرد ایرانی بود از نظر look و خیلی هم این مساله تو پیشرفتش کمک کرده بود.

دو اینکه اون طرف که شما بهش نزدیک شدید آیا قبلا تجربه ی تعامل با آدمهای شبیه شما رو داشته یا نه. من بارها دیدم وقتی اینا وارد جمعهای ایرانی میشن بعد یه مدت نظرشون بر میگرده و می فهمند که اون جیزایی که تو ذهنشون کردن همه ش درست نبوده.

سه اینکه شما سعی کنی با فرهنگ اینا آشنا شی و خودت دست پیش بگیری و طرف رو بیاری تو friend zone خودت. البته این کار اصلا ساده نیست خصوصا اگه طرف آشنایی قبلی با آدمهای شبیه شما نداشته باشه و ممکنه مقاومت نشون بده.

در کل هر موقع هر جایی که اثر میدیا بر ضمیر ناخودآگاه اینا رو بشه خنثی کرد ارتباط گیری راحت تر میشه. برای همینه که تو شمال آمریکا خارجی ها احساس بهتری دارن یا تو کلیفرنیا. چون تعداد بالاست و آمریکایی ها اینقدر فرصت تعامل با خارجی ها رو داشتن که به شناخت رسیدن و براشون عادی شده.

کلا تو این زمینه کفه ترازو کاملا به نفع دختراست تا پسرا. (middle eastern)
    مثال: جایگاهی که به دختر لبنانی تو آمریکا داره رو هیچ وقت یه پسر لبنانی نداره. چرا، چون تو میدیا همیشه دختر لبنانی زیبا و جذاب توصیف شده و پسر لبنانی عضو فلان شاخه !@#$%!
    ویرایش توسط pimi810 : August 14th, 2014 در ساعت 07:15 PM
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member

بحث احترام یه چیزه و بحث زندگی یه چیز دیگه! حالا آیا اون دوست شدن همون دوست شدن رایج اونجاست؟ کسایی که با ایرانیا دوستی میکنند از نژاد سفید با اون مشخصاتی که گفتم هستن یا خارجیهای رنگین پوست مثل ما هستن؟
    در جایی که من هستم احساس میکنم که من همون قدر برای پیدا کردن دوست آمریکایی شانس دارم که یک آمریکایی. حتی بعضی وقتا احساس میکنم اینترنشنال بودن بهم کمک هم میکنه.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط mrmr نمایش پست ها
    در جایی که من هستم احساس میکنم که من همون قدر برای پیدا کردن دوست آمریکایی شانس دارم که یک آمریکایی. حتی بعضی وقتا احساس میکنم اینترنشنال بودن بهم کمک هم میکنه.
    دوست عزیز این جمله آخرتون به شدت بستگی به این داره که کجا زندگی میکنید ! تو جنوب (عموما) برعکسه ! اینترنشنال بودنتون کاملا به ضررتونه ! باید مدتها زندگی کنید , متوجه میشید.

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    دوست عزیز این جمله آخرتون به شدت بستگی به این داره که کجا زندگی میکنید ! تو جنوب (عموما) برعکسه ! اینترنشنال بودنتون کاملا به ضررتونه ! باید مدتها زندگی کنید , متوجه میشید.
    تا وقتی که توانایی گفتگو و گپ زدن مثل خودشون رو داشته باشید نژاد خیلی مهم نیست. اگر لهجه داد میزنه که 2 هفته پیش اومدین امریکا خوب بله من ایرانی هم خوصله نمیکنم باهات صحبت کنم

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Gela نمایش پست ها
    تا وقتی که توانایی گفتگو و گپ زدن مثل خودشون رو داشته باشید نژاد خیلی مهم نیست. اگر لهجه داد میزنه که 2 هفته پیش اومدین امریکا خوب بله من ایرانی هم خوصله نمیکنم باهات صحبت کنم
    حرف شما درسته ولی پست این دوستمون هم درسته. شما شمال تشریف دارین، اینجا قضیه فرق می کنه. دوست من بچه نیویورک ه. میگه I'm givin' up on these people! اون که دیگه مشکل زبان نداره. من شخصا هر کسی رو دیدم که از شمال اومده اینجا و happy هستش، یا وضع مالیش اون بالا خیلی خراب بوده و یا متاهل و صاحب فرزند بوده چون انصافا برخی ایالتهای جنوبی برای خانواده جای خیلی خوبیه.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Member
    رشته و دانشگاه
    Pure Mathematics

منم کاملا 100% موافقم. stereotype های نژادی موقعی که شما شخصا و personally حضور دارید، با خوب حرف زدن و fun بودن تا حد زیادی کمرنگ میشن. خیلی از ایرانیا انتظار دارن با همون سطح زبانشون، که گاها بسته به رشتشون در دانشگاه و نوع فعالیتشون ممکنه در طول سال ها پیشرفت خاصی هم نکنه، با همه socialize بشن. مثال سادش ایرانیا یا اینترنشنال هایی هستن که از سن پایین اومدن آمریکا و حداقل high school رو اینجا بودن و در جامعه کاملا حل میشن. به نظر من بحث شمال و جنوب هم بیشتر در مورد خود آمریکایی ها صدق میکنه تا اینترنشنال هایی که هر جا حرف میزنن لهجه شون کاملا پیدا و هویداست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Gela نمایش پست ها
    Quaecumque Vera

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)