صفحه 16 از 322 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

پیش فرض پاسخ : نوشته های یک 2 ملیتی درباره ی آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    خوب روم به دیوار اگه یوقت زنها رو بوسیدیم (البته اگه اون هم راضی بود ) گشت ارشاد امریکا نمی آد ما رو بگیره؟ یعنی کلا همه جا میشه بوسید؟ مثل اون چیزائیکه تو فیلم های هالیودی میبینیم که مثلا تو کلاس خیابون ...جلو همه همدیگه رو میبوسن مشکلی نداره؟ یعنی این برعکس ایران اونجا وجهه ی خوبی داره این ...که خیلی با اشتیاق این کارو جلو همه انجام میدن و ملت هم با حسرت و خوشحالی نگاهشون میکنن............ یا اینکه جای خلوت و دور از جلو چشمان بقیه ببوسیم بهتره؟؟

واقعا یه سوال تو ذهنم.....چون میخوام بدونم اگه تو فرهنگ اونا بد نیست ....خوبه؟ ارزشه؟ چون فکر نمی کنم چیز خنثی باشه.....
    ممنون اگه دوستان با تجربه جواب بدن
    وقتی کسی رو برای اولین بار میبینین، یا امروز برای اولین بار میبینین، یا تو مهمونی میبینین و خودتون رو بهم معرفی میکنین، مردها باهم دست میدن، زنها باهم دست میدن، مردها و زنها روبوسی میکنن. کارکردش عین دست دادنه. اشتیاقش هم همونقدریه که برای دست دادن با یکی دیگه اشتیاق داریم:-)
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط atabak-aut نمایش پست ها
    وقتی کسی رو برای اولین بار میبینین، یا امروز برای اولین بار میبینین، یا تو مهمونی میبینین و خودتون رو بهم معرفی میکنین، مردها باهم دست میدن، زنها باهم دست میدن، مردها و زنها روبوسی میکنن. کارکردش عین دست دادنه. اشتیاقش هم همونقدریه که برای دست دادن با یکی دیگه اشتیاق داریم:-)
    من هیچ وقت ندیدم موقع معرفی بار اول کسی روبوسی کنه. روبوسی مال دوستان نزدیکه که مدتیه همدیگر رو ندیده اند. حالا شاید برای فرانسویها و کبکی ها فرق کنه ولی امریکائیها و کانادائیها همینجوری روبوسی نمیکنن.

در مورد بوسه در ملا عام هم مشکل اساسی نیست ولی خیلی کار پسندیده ای هم حساب نمیشه (برخلاف اروپا که ابراز احساسات علنی خیلی رایج تره).

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    من هیچ وقت ندیدم موقع معرفی بار اول کسی روبوسی کنه. روبوسی مال دوستان نزدیکه که مدتیه همدیگر رو ندیده اند. حالا شاید برای فرانسویها و کبکی ها فرق کنه ولی امریکائیها و کانادائیها همینجوری روبوسی نمیکنن.

در مورد بوسه در ملا عام هم مشکل اساسی نیست ولی خیلی کار پسندیده ای هم حساب نمیشه (برخلاف اروپا که ابراز احساسات علنی خیلی رایج تره).
    پس احتمالن اینجا به صورت اروپایی رفتار میشه چون این رو من هم تو برنامه های دانشگاه که رفته بودیم پارک جنگلی اینطوری اتفاق افتاد برام هم تو مهمونی های دانشجویی، هردوشون در حین معرفی روبوسی کردیم.
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

نقل قول نوشته اصلی توسط moyamos نمایش پست ها
    به دور از شوخی، حالا اگر این قضیه برعکسش پیش بیاد آقایون هم می تونند شکایت کنند؟
    بعضی موقع ها مواردی مطرح می شه که آدم رو عمیقا به فکر فرو میبره ولی من به شخصه اگر چنین موردی پیش بیاد شکایت نمی کنم
    ولی اگر از شوخی بگذریم هر کسی و هر جنسیتی دارای حریم شخصی می باشد و اگر کسی بدون تمایل و اجازه فردی اون حریم را زیر پا بذاره مستحق محاکمه هست.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

احساس می کنم کلا تو امریکا و کانادا دادگاه رفتن چیز روتین و معمولیه درسته؟ میشه دقیقا توضیح بدین اونجا دادگاه یعنی چی؟ چون تو ایران یعنی دردسر جدی، هچل، بی حرمتی، حق خوری ابروریزی، اتلاف وقت و پرونده سازی ... هزاران چیز دیگه. به همین خاطر هم تو ایران اصولا مردم یه جوری سعی می کنن در برن و کارشون به دادگاه نکشه. حتی اگه ذی نفع هم باشی کلی برات دردسر درست می کنه. تازه این تو مجادلات جدی مد هستش چه برسه به یه تصادف ساده و یا چه می دونم شنیدن یه متلک و ....
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Hero

1. تجربه شما در این مورد چیه؟ کلا در کشور های غربی و به تفکیک اروپا و آمریکا، "سلام کردن" به اون شکلی که در فرهنگ ما مطرحه، مطرح هست؟ مثلا آمریکایی ها هم به صورت اخلاقی و عرفی احساس می کنند باید وقتی همکلاسی و آشنایی را دیدند سلام کرد یا بی خیال هستند؟
    2. به فرض مثبت بودن بالایی، دست دادن (مرد ها با مردها به خصوص) که دیگه زیاد مطرح نیست؟
    inactive account

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    احساس می کنم کلا تو امریکا و کانادا دادگاه رفتن چیز روتین و معمولیه درسته؟ میشه دقیقا توضیح بدین اونجا دادگاه یعنی چی؟ چون تو ایران یعنی دردسر جدی، هچل، بی حرمتی، حق خوری ابروریزی، اتلاف وقت و پرونده سازی ... هزاران چیز دیگه. به همین خاطر هم تو ایران اصولا مردم یه جوری سعی می کنن در برن و کارشون به دادگاه نکشه. حتی اگه ذی نفع هم باشی کلی برات دردسر درست می کنه. تازه این تو مجادلات جدی مد هستش چه برسه به یه تصادف ساده و یا چه می دونم شنیدن یه متلک و ....
    برعکس اتفاقا. در امریکا و کانادا البته دادگاه civil مشکلی نداره ولی اگر به یک جرم جنائی محکوم بشید عملا از زندگی ساقط هستید. مشکل اصلی اینه که در ایران اولا کسی به سیستم قضائی اعتمادی نداره و دوم سابقه افراد رو کسی نمیدونه. من دیدم افرادی رو که در ایران دو سال زندان کشیدن (کلاهبرداری و نظیر اون) و وقتی اومدن بیرون بدون مشکل زندگی کرده اند و خانواده و دوستاشون هم هنوز کاملا پشتیبانشونند و کار بیزینسشون هم خوب میگرده! در امریکا و کانادا اگر دادگاه محکومتون کنه کسی تردیدی در گناهکاری تون نمیکنه و دیگه آبرو و آینده ای براتون نمیمونه ضمن اینکه سابقه تون رو هم همه میتونند اطلاعاتش رو بگیرند. بماند که محیط زندانهای امریکا بخصوص اگر از ایران بدتر نباشه بهتر نیست.

این داستان اون دانشجوهه که دختر خانمی رو ماچ کرده بود و دو ماه زندان خورد رو گفتم براتون دیگه؟ ایشون جرم رسمی اش sexual assault در پرونده اش رفته. حالا مجسم کنید یکی با این شرایط بخواد کار بگیره و کارفرما پیشینه اش رو با پلیس چک کنه! همون عنوان جرم رو که ببینند همه در میرن!

کلا اینجا کارتون با پلیس و دادگاه (بعنوان مجرم) نباید بیفته.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    1. تجربه شما در این مورد چیه؟ کلا در کشور های غربی و به تفکیک اروپا و آمریکا، "سلام کردن" به اون شکلی که در فرهنگ ما مطرحه، مطرح هست؟ مثلا آمریکایی ها هم به صورت اخلاقی و عرفی احساس می کنند باید وقتی همکلاسی و آشنایی را دیدند سلام کرد یا بی خیال هستند؟
    2. به فرض مثبت بودن بالایی، دست دادن (مرد ها با مردها به خصوص) که دیگه زیاد مطرح نیست؟
    1. چرا یک hey how do you do میگید.
    2. پست قبلی بنده رو بخونید عرض کردم فقط موقع معرفی دفعه اول لازمه دست بدید. دفعات بعد معمول نیست. البته اینطور که دوستمون گفتند ایالت کبک فرق داره چون اونها فرانسوی هستند و رسومات دیگری دارند.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    1. چرا یک hey how do you do میگید.
    2. پست قبلی بنده رو بخونید عرض کردم فقط موقع معرفی دفعه اول لازمه دست بدید. دفعات بعد معمول نیست. البته اینطور که دوستمون گفتند ایالت کبک فرق داره چون اونها فرانسوی هستند و رسومات دیگری دارند.
    بله سوال دوم را جوابش را قبلا داده بودید.
    اما، ما که سلام کردن را از 2 یا 3 سالگی یا زودتر بهمون یاد دادند! که سلام کم بچه.
    اونها چی اینجور چیزی را دارند؟
    inactive account

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    بله سوال دوم را جوابش را قبلا داده بودید.
    اما، ما که سلام کردن را از 2 یا 3 سالگی یا زودتر بهمون یاد دادند! که سلام کم بچه.
    اونها چی اینجور چیزی را دارند؟
    پس علتش چیه که تو ایران کسی جواب سلامت رو نمی ده؟؟؟ انگار زورشون میاد یا چیزی ازشون کم میشه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)