صفحه 161 از 322 نخستنخست ... 61111151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171211261 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,601 تا 1,610 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط hmzabbasi نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون...چیزی که دستم اومده اینکه تفاوت فرهنگ زندگی و خرج کردن در ایران و غرب باعث میشه که پس انداز کردن پول در ایران لازم و در غرب تنها یک آپشن محسوب بشه...حالا اگه هدف یک فرد از رفتن به آمریکا و کلا غرب فرستادن پس انداز پولش به ایران باشه چی؟ منظورم اینه که نخواد ولخرجی کنه و با مصرف پیش بره؟ در اون حالت 10-15 هزاری که دوستمون گفتن مبلغ خیلی ناچیزیه یعنی 65-70 هزار دلار فقط باید صرف مالیات و خرج یک زندگی نرمال بشه؟؟؟ پس خیلی افتضاحه...من اینطور فکر میکردم که بر اساس چارت مالیاتی آمریکا نهایتا 20 هزار دلار برای مالیات کم بشه و ماهی نهایت 2000 دلار هزینه یک زندگی متوسط ولی خوب (یک نفره) باشه که جمع این دو تقریبا 45000 دلار میشه یعنی فرد بتونه براحتی 35000 دلار در سال از درامد 80 هزار دلاریشو پس انداز کنه..
    بنظر من رفتن به امریکا برای جمع کردن پول و فرستادن به ایران چندان عملی نیست. 2000 دلار هزینه یک زندگی مینیمم دانشجویی است یعنی بشرطی میتونید 30-35 هزار دلار جمع کنید که 1) یک کار خوب در یک شهر ارزون پیدا کنید (که خودش فرض ساده ای نیست) و 2) مثلا یک اتاق در خانه اشتراکی بگیرید و دور ماشین و تفریحات را خط بکشید یا بر اساس توصیه های آقا مهراد با حداکثر صرفه جویی زندگی کنید که هر چی در میاورید بتونید پس انداز کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بسته به شهرش خیلی فرق میکنه. در امریکا مفهوم "شهرستان" در مقابل تهران بفرم ایران نداریم. مثلا یک شهر کوچک در سیلیکون ولی ممکنه از نیویورک هم گرونتر باشه و یک شهر بزرگ در میدوست خیلی ارزونتر.
    بطور کلی بنظر من مجردی با حقوق 80 هزار دلار در سال و زندگی متوسط در یک شهر متوسط ممکنه بعد از کسر مالیات بتونه 10-15 هزار دلاری پس انداز کنه. متاهل و بچه دار باشه نه چندان. فوقش چند هزار دلاری برای بازنشستگی.

یکی هم اینکه درآمدها در شهرهای ارزون و گرون تفاوت زیادی دارند. مثلا همین 80 هزار دلار فرضا برای شهرهای کوچک جنوب یا میدوست ممکنه درآمد زیاد و در مشاغل عادی دست نیافتنی باشه. ولی مثلا در منطقه سانفرانسیسکو و سن خوزه اصلا نمیشه باهاش زندگی کرد و حقوقهای عادی فنی بالای صدهزارتاست. درآمد در بیشتر مشاغل معمولا متناسب با مخارج آن منطقه است.
    خب با این اوصاف میخوام بدونم برتری زندگی کارمندی در آمریکا نسبت به ایران چیه؟؟؟ هیچ شاهدی بر ادعای دوستان که میگفتن غرب بهتر از ایران میشه زندگی و درامد داشت پیدا نکردم! شخصی که ایران کارمنده و شهرستان زندگی میکنه و ماهی 2 تومن میگیره و میتونه 1 تومن پس انداز کنه و قیمت خونه متری 1.5 هست میتونه با وام و پس انداز پولش فرضا بعد 7-8 سال یه خونه متوسط آپارتمانی بخره ولی اینجور که دوستان میگن تو آمریکا خونه خریدن کار خیلی سختیه خصوصا اینکه وام داشته باشی و شغلتو ناگهان از دست بدی اونوقت خونه مصادره میشه!! یا بحث پس انداز کردن برای روز مباداست مثلا کمک به بستگان که ظاهرا در آمریکا مردم نمیتونند پس انداز زیادی داشته باشند و بحث بعدی پرورش پول هستش که در ایران ظاهرا خیلی راحت میشه پولو پرورش داد حتی اگه اصول تجارتم ندونی با خرید و فروش ملک و زمین عموما پولدار می شوند..خب اونوقت اگه از درامد نسبتا خوب 80 هزار دلاری تنها بتونی 10-15 هزار اونم با بدبختی پس انداز کنی چه دلیلی باز وجود داره که بگیم فردی که کارمنده در آمریکا زندگی بهتریو نسبت به کارمند ایرانی داره؟

بنظر من رفتن به امریکا برای جمع کردن پول و فرستادن به ایران چندان عملی نیست. 2000 دلار هزینه یک زندگی مینیمم دانشجویی است یعنی بشرطی میتونید 30-35 هزار دلار جمع کنید که 1) یک کار خوب در یک شهر ارزون پیدا کنید (که خودش فرض ساده ای نیست) و 2) مثلا یک اتاق در خانه اشتراکی بگیرید و دور ماشین و تفریحات را خط بکشید یا بر اساس توصیه های آقا مهراد با حداکثر صرفه جویی زندگی کنید که هر چی در میاورید بتونید پس انداز کنید.
    یک جایی خوندم که یکی از منابع اصلی ورود ارز به مکزیک فرستادن پول توسط شهروندانی از مکزیکه که خارج از کشور کار میکنند....جالب اینه من ایران زیاد دیدم که طرف شغل ساده ای تو ژاپن و کره و کشورهای عربی داشته ولی با پولی که به ایران فرستاده الان بهترین زندگیو تو ایران بهم زدن اونوقت کسی که تحصیلکردست و خارج مثلا آمریکا یا کانادا و...بخواد کار کنه نمیتونه مثل اون افراد انتظار پیشرفت داشته باشه؟ تکلیف ما قشر تحصیلکرده چیه؟ ایران که دستمون به دهنمون نمیرسه اگرم بخوایم اونور کار کنیم باز اینطور که دوستان میگن نمیشه انتظار پیشرفت داشت..پس راه چاره چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    بستگي داره كه اين زندگي "نرمال" و "متوسط" با قسط باشه يا بدون قسط. اگه خونه و ماشين (و احتمالا چيزاي ديگه زندگي) با قرض بانك خريداري شده باشه، كلي از اون پول براي قسطهاي بانك ميره. جواب كلي نميشه داد كه چقدر چون حتي اينكه آدم چقدر بهره ميده بستگي داره به اينكه سابقه كرديت آدم موقع قرض گرفتن از بانك چه جوري بوده.

مي تونم جواب اين سوال شما رو با توجه به شرايط خودم و با فرض اينكه براي خونه و ماشينم قسط نداشته باشم بدم (فرض خرج كردن يك ميليون در شهرستان با حقوق دو ميليون تومني معنيش همينه). من در يك شهر متوسط زندگي مي كنم كه هزينه هاي زندگي نسبتا پايينه. اگه مجرد باشم و حقوق من ٨٠٠٠٠ دلار در سال باشه، حدود ١٦٠٠٠ دلار ميره براي ماليات فدرال. اگه ايالت من ماليات بر درآمد داشته باشه، حدود ٥٠٠٠-٦٠٠٠ دلار ميره براي ماليات ايالتي. ممكنه شهر هم ماليات بر درآمد داشته باشه كه حدود ٢٠٠٠-٣٠٠٠ دلار هم اينجا ماليات ميره. البته ماليات مسكن رو در نظر نگرفتم (كه قسمت زيادي از هزينه هاي شهرداري و مدارس و خدمات عمومي شهري از ماليات مسكن در مياد واز شهر به شهر خيلي فرق مي كنه). اگه متاهل باشم و كل درآمد خانوار همون ٨٠٠٠٠ دلار باشه، مالياتهاي فدرال و ايالتي حدود ٣٠ درصد كمتر از اون چيزي ميشه كه نوشتم. هزينه زندگي متوسط براي يك آدم مجرد در شهر من بين ١٥٠٠٠-٢٠٠٠٠ دلار در سال ميشه (با فرض اجاره نشين بودن). با فرض متاهل بودن اين هزينه ممكنه ٣٠٠٠-٤٠٠٠ دلار بالا بره. اگه اجاره نشين نباشم حدود ٨٠٠٠-١٠٠٠٠ دلار در سال از هزينه هاي زندگي كه گفتم كم ميشه (براي آدم متاهل ١٠٠٠٠-١٢٠٠٠ دلار در سال) ولي احتمالا به جاي اجاره قسط خونه ميدم كه احتمالا حدود ١٥٠٠٠-٢٥٠٠٠ در سال ميشه (بسته به اينكه چه خونه اي و در چه محله اي باشه و چقدر بهره بانكي بدم و نحوه بازپرداخت وام چطور باشه). همه اينهايي كه گفتم بدون در نظر گرفتن بچه بود. داشتن بچه معادلات رو خيلي عوض مي كنه.

البته اينها فرضيات زندگي متوسط و بدون صرفه جويي آنچناني بود. خود من در دوره فوق ليسانسم با حقوق ٨٢٠٠ دلار در سال (قبل از ماليات) داشتم زندگي مي كردم بدون اينكه به خودم گشنگي بدم. نميگم راحت بود چون مجبور شدم تكنيكهاي صرفه جويي رو ياد بگيرم (در تاپيك روشهاي صرفه جويي توضيح دادم) ولي به هر حال چرخ زندگيم نسبتا مي چرخيد. البته بدون اينكه امكان پس انداز داشته باشم و پول بيمه و في دانشگاه رو مجبور بودم از پس اندازهايي كه از ايران آورده بودم بدم.
    ممنون از جوابت خب با این رقم هایی که فرمودید تو اون شهرخاص جمع هزینه های زندگی و مالیات برای یک فرد مجرد و زندگی نرمال بدون قسط خونه و ماشین چیزی حدود 40 هزارتا میشه که اگه از 80 هزارتا کم بشه میشه پس انداز سالیانه 40 هزار دلاره که رقم خوبیه اما دوستان دیگر معتقدند که حتی تو شهرهای ارزان نهایتا بشه 15 هزارتا پس انداز کرد که رقم افتضاحیه!!!..یک مثال عینی سراغ ندارین؟ مثلا ریز هزینه های زندگی ماهیانه توش باشه؟

ApplyAbroad Guru

یک جایی خوندم که یکی از منابع اصلی ورود ارز به مکزیک فرستادن پول توسط شهروندانی از مکزیکه که خارج از کشور کار میکنند....جالب اینه من ایران زیاد دیدم که طرف شغل ساده ای تو ژاپن و کره و کشورهای عربی داشته ولی با پولی که به ایران فرستاده الان بهترین زندگیو تو ایران بهم زدن اونوقت کسی که تحصیلکردست و خارج مثلا آمریکا یا کانادا و...بخواد کار کنه نمیتونه مثل اون افراد انتظار پیشرفت داشته باشه؟ تکلیف ما قشر تحصیلکرده چیه؟ ایران که دستمون به دهنمون نمیرسه اگرم بخوایم اونور کار کنیم باز اینطور که دوستان میگن نمیشه انتظار پیشرفت داشت..پس راه چاره چیه؟
    بله مکزیکی ها یا ایرانیهای مقیم ژاپن عملگی میکنند و شبها زیر پل میخوابند. شما هم اگر اونجوری زندگی کنید قطعا میتونید پول پس انداز کنید.
    اگر بخواهید اونور کار کنید و همون ور هم زندگی کنید قطعا میتونید انتظار پیشرفت داشته باشید. منتهی سوال شما در مورد فرستادن پول به ایران بود. پیشرفت که با پول پس اندازکردن ارتباطی نداره.

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

لزوما فرد تحصیلکرده درآمد بالاتری از کارگر نداره اینجا! کارش راحت تر هست فقط!

مثلا کارگرهای کارخانه های شیمیایی یا معدن درآمد بالایی دارند. من به هیچ قیمتی حاضر نمیشم اونجا کار کنم!

اینجا معمولا همه اعضا خانواده دارای سن قانونی شاغل هستند. اگه زن و شوهر هردو کار کنند براحتی میشه انتظار درآمد خانوار بالای 100 با شغلهای خیلی معمولی را برای شروع کار انتظار داشت. این دآمد با سابقه کار بالاتر میره.
    پس انداز هم میشه کرد ولی برای چی؟؟؟ وقتی خونه قسطی با سود بسیار پایین می خرید وقتی بیمه بیکاری ، بیمه از کار افتادگی و عمر دارید. وقتی حقوق بازنشستگی بالایی دارید. پس انداز برای چه؟

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    لزوما فرد تحصیلکرده درآمد بالاتری از کارگر نداره اینجا! کارش راحت تر هست فقط!

مثلا کارگرهای کارخانه های شیمیایی یا معدن درآمد بالایی دارند. من به هیچ قیمتی حاضر نمیشم اونجا کار کنم!

اینجا معمولا همه اعضا خانواده دارای سن قانونی شاغل هستند. اگه زن و شوهر هردو کار کنند براحتی میشه انتظار درآمد خانوار بالای 100 با شغلهای خیلی معمولی را برای شروع کار انتظار داشت. این دآمد با سابقه کار بالاتر میره.
    پس انداز هم میشه کرد ولی برای چی؟؟؟ وقتی خونه قسطی با سود بسیار پایین می خرید وقتی بیمه بیکاری ، بیمه از کار افتادگی و عمر دارید. وقتی حقوق بازنشستگی بالایی دارید. پس انداز برای چه؟
    حرف شما متین اما هدف سوال من در مورد پس انداز کردن پول فرستادن پول به ایران بود..مثلا کسایی که بخوان بعد چند سال کار و زندگی در آمریکا به ایران برگردند و بخوان از پولی که در آمریکا پس انداز کردن در ایران استفاده کنن و یا اینکه خانواده ای در ایران دارند که به اون پول پس انداز نیاز داشته باشند....

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

حرف شما متین اما هدف سوال من در مورد پس انداز کردن پول فرستادن پول به ایران بود..مثلا کسایی که بخوان بعد چند سال کار و زندگی در آمریکا به ایران برگردند و بخوان از پولی که در آمریکا پس انداز کردن در ایران استفاده کنن و یا اینکه خانواده ای در ایران دارند که به اون پول پس انداز نیاز داشته باشند....
    فکر نمیکنم تحصیل روش مناسبی برای پول دار شدن (به صورتی که چندین خانواده رو کاور کنه) در هیچ کشوری باشه.
    البته غیر از رشته های خاص مثل تخصص پزشکی و دندون پزشکی که درآمد های بالای 300k دارند.

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

movement از شهر به شهر دیگر یا حتی کشور به کشور دیگر در جوامع مدرن خیلی زیاد است. هرجا کار پیدا کنید همونجا میروید لزوما یک ایالت بخصوص نیست.
    اینطوری یا باید ۲-۳تا شهر بزرگ که مراکز صنعتی یا تجاری هستند رشد کنند و همه مردم به اونجا مهاجرت کنند و دچار مغضلاتی شبیه ما بشند و یا اینکه از راهکار دیگه ای استفاده کنند تا مشاغل در سراسر کشور و همه ی شهرها گسترش داشته باشه و همچنین امکانات در همه جا اینقدر خوب باشه که کسی تشویق به مهاجرت نشه! و یا شایدم اینقدر زندگی در شهرهای بزرگ گران و سخت باشه که خیلی ها بیخیال مهاجرت بشند؟ و یا کار پیدا کردن تو شهرهای بزرگ سختتر باشه و اصلا کسی نتونه کار پیدا کنه که بخواد مهاجرت کنه؟ یا مردم ترجیح میدن چندسالی تو شهرهای کوچیک کار کنن و پول پس انداز کنن بعد بیان آخرای دوران کارو بازنشسنگی رو اونجا خرج کنن و یا .......؟!
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    فکر نمیکنم تحصیل روش مناسبی برای پول دار شدن (به صورتی که چندین خانواده رو کاور کنه) در هیچ کشوری باشه.
    البته غیر از رشته های خاص مثل تخصص پزشکی و دندون پزشکی که درآمد های بالای 300k دارند.
    حتی اون رشته ها هم از بیرون برای ماها خیلی پولساز جلوه می کنن، با خود دانشجو های این رشته ها که صحبت کنیم می فهمیم تنها درصدی از اونها به درآمدهای خیلی بالا می رسن و اونم اکثرا یا از راه راهندازی بیزینس مزتبط (مثل تاسیس بیمارستان و ...) یا از راه تبدیل شدن به یه آدم معروف به خاطر توانایی خاص در جراحی و ...
    پولدار شدن در درجه اول به داشتن یک فقره "وطن" نیاز داره که بشه توش کار کرد
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)