صفحه 167 از 322 نخستنخست ... 67117157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177217267 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,661 تا 1,670 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

يكي از ايراداي بد امريكا به نظر بنده كثيف بودن مردم امريكا هستش! يعني تو تمام كيس هايي كه ديدم تا الان و همخونه هم داشتم چندتا امريكايي مختلف از ايالتاي مختلف.
    نظم و انضباط شهري و فرهنگ شهر نشيني اين مسائل خيلي مشهود هست ولي دقيق تر وارد زندگي ها شدم ديدم كه با كفش رو تخت رفتن! يه چيز عادي هستش و با كفش خوابيدن و روي تخت راه رفتن خيلي امر عادي هستش. ازشون هم پرسيدم واسه چي انقد با كفش ميرين رو تخت؟ در جواب ميگن بخاطر خطر اتيش سوزي( سيفتي تو امريكا خيلي زياد رعايت ميشه كه من شخصا تا اين حد زياد رو دوست ندارم) البته جوابش خيلي منطقي به نظر نميرسه ولي اينو شنيدم در هر حال.

خونه هاشون من خيلي رفتم تو همشون بوي كثيفي مياد حتي خونه هايي كه شبيه قصر هاي رويايي هستن و اونايي كه سگم دارن ترجيح ميدم چيزي نگم ديگه. ماشين دست دو ميخاستم بخرم اونايي كه صاحب قبليش سگ داشته اصلا نميتونستم سوارش بشم از بس بوي تعفن ميومد توش با وجود كلي توشويي و حتي ماشيني كه صاحبش سگ داشته باشه قيمتش پايينتر از اونيه كه سگ نداشته و عدم سگ داشتن صاحب ماشين امتياز خوبي محسوب ميشه موقع فروش.

تقريبا همه جا و موسسات و پاساژا و فرودگاهها و هتلا موكت هستن كفشون بخاطر قيمت ارزونتر از پاركت و سراميك و سنگ و خود اين موكت منبع الوده كننده هوا هستش. البته تعويض زياد ميكنن ولي در هر صورت معايبش بقول اقاي خياباني چربش! داره به مزاياش.

ولي در كل مساله نگران كننده ايي نيستش بخايم بگيم بده.. واسه فرهنگ ايراني زياد قابل قبول نيست اين مسائل و خب هر كسي ميتونه بهر سبكي دوست داره زندگي كنه.

یعنی نظافت شخصی رو هم درست رعایت نمیکنن و مثلا لباسهاشونم بو میده؟ چون نمیشه با تن و لباس های تمیز روی تخت و مبل و خونه و ماشین کثیف زندگی کرد و تمیز موند!

اگرم هر روز دوش میگیرن و لباسهاشون رو میشورن یکم عجیبه پس چرا نظافت خونه رو رعایت نمیکنن (منطقی نیست یه نفر هر روز کف خونه شو طی بکشه یا رو تختی و مبل هاشو بشوره بعد دوباره با کفش بیاد و کثیفش کنه!)
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

Banned

بارها گفته شده اصلا تعمیم ندید. دوست من همخونه ای داره خیلی حساس هست به تمیز بودن. همچنین مهراد درست میگه سال اول به UNDERGRAD ها میگن باید برین خوابگاه تا بعضی چیزا رو یاد بگیرید مثل تمیزی و نظافت.
    در حالت کلی موضوع من ولی اینکه که اینکه میگن امریکایی ها زودتر مستقل میشن من قبول نمیتونم بکنم. خوب به یه بچه5 ساله در ایران هم بنز زیر پاش بذارن و آزادی که در آمریکا مفهوم داره اونجا هم تفهیم بشه میتونه کامل مستقل باشه. وقتی میتونیم بگیم مستقل هستن که پول جیبشون رو خودشون با کار کردن بدست بیارن!

آخه دوست قبلی گفتن با کفش روی تخت خوابیدن یک امر کاملا عادی هست ، منم فرض کردم مثل بدون کفش وارد خونه شدن در ایران هست که یک چیز کاملا عادی هست!

بعدشم اون نتیجه گیری های ادامه رو نوشتم ...
    پس شما میگید این قضیه مربوط به همه نمیشه؟(میشه درصد حدودی داد؟(برپایه مشاهداتتون))

الان یک سوال دیگه برام مطرحه. اینهایی که سگ دارن حدودا چند درصد مردم میشن؟ و اگر سگشون بخواد به آدم نزدیک بشه و ما نخوایم حتی نفس سگ طرف به ما بخوره (اعتقاداته دیگه) ، اولا میدونن این قضیه اسلامی رو؟ ثانیا اگر نمیدونن چطور باید تفهیم کرد این موضوع رو که طرف به هاپوش فرمان خوردن مارو صادر نکنه

یا بهش برنخوره و قهر نکنه!
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    آخه دوست قبلی گفتن با کفش روی تخت خوابیدن یک امر کاملا عادی هست ، منم فرض کردم مثل بدون کفش وارد خونه شدن در ایران هست که یک چیز کاملا عادی هست!

پس شما میگید این قضیه مربوط به همه نمیشه؟(میشه درصد حدودی داد؟(برپایه مشاهداتتون))

الان یک سوال دیگه برام مطرحه. اینهایی که سگ دارن حدودا چند درصد مردم میشن؟ و اگر سگشون بخواد به آدم نزدیک بشه و ما نخوایم حتی نفس سگ طرف به ما بخوره (اعتقاداته دیگه) ، اولا میدونن این قضیه اسلامی رو؟ ثانیا اگر نمیدونن چطور باید تفهیم کرد این موضوع رو که طرف به هاپوش فرمان خوردن مارو صادر نکنه

اگر مساله مذهبی اش برایتان مهم است راحتترین راه اینه که یک دستی هم به سر سگش بکشید و تعریف کنید و بعدا دستتون یا لباستون رو بشورید.

Banned

برادر من پیشنهادی به شما دارم و اونم اینه که اگر میخواید از طریق دانشجوی بیایید اینجا (چون خودم اونطوری اومدم) بهتره این مسایل رو فراموش کرده و بعد از اینکه ویزاتون در جیبتون هست به دنبال جواب این سوالات باشید. این سوالاتی که میپرسید جوابی نداره!
    یعنی چی حتی نفس سگ نخوره و اینجور چیزا. اینجا اصلا نمیدونن اعتقادات چیه خود آمریکایی ها (اکثرشون) اصلا مفهومی نداره براشون اینجور چیزا. به هیچ کسی هم هیچی برنمیخوره. متاسفانه رفتار اینا بیشتر به شما برمیخوره تا رفتار شما به اونا.آنقدر دغدغه فکری خواهید داشت که بلانسبت بلانسبت ممکنه حتی طرف سگش پیش شما نشسته باشه و اصلا متوجه نشید!

موفق باشی

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

اسير حاشيه داري ميشه به اصل بچسب....
    ربطي به تاپيك نداره اما سعي كن اگه داري مياي اينطرف اينقدر وسواس بخرج ندي..همين كه نمازت قضا نشه بايد كلاتو بندازي هوا! مياي اينجا ميفهمي.
    كاري بكن كه همه جذب تو بشن نه اينكه اونارو دفع كني. نفس سگ هم مشكلي نداره(بهتره از اهلش بپرسي دوباره)

موفق باشيد.
    کربلایم آرزوست...

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نفس سگ نجس نيست. رطوبت بدن سگ به بدن و لباس بخوره نجس هست. بعد اگه خوشتون نمياد در مورد سگ مي تونيد بگيد نسبت به سگ آلرژي داريد. اينجا انقدر ملت آلرژيهاي رنگارنگ دارن كه كلمه آلرژي به تنهايي جاي يك ساعت منبر رفتن در مورد اعتقادات مذهبي رو مي گيره و همين كه بگيد آلرژي داريد ديگه توضيح بيشتر نميخوان و توهين هم بهشون نميشه. از لحاظ شرعي هم خيلي دروغ نگفتيد اگه بگيد آلرژي داريد به سگ. يه جور آلرژي هست ديگه. از نظر قانوني هم ملت موظفن در اماكن عمومي مثل پاركها و خيابونها سگشون رو با مهار (leash) حداكثر دو متري تحت كنترل داشته باشن و نذارن به كسي نزديك بشه. اگه سگ كسي شما رو در اماكن عمومي گاز بگيره مي تونيد ازش شكايت كنيد و غرامت بگيريد. ولي از لحاظ اجتماعي خيلي حساسيت نشون نديد. سگ توي فرهنگ اينجا عضو خانواده محسوب ميشه و دقيقا مثل عضو خانواده باهش رفتار مي كنن نه حيوون. سگ و گربه جزء فرهنگ اينجا هست.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

اینکه بعضی از آمریکایی ها مخصوصا دانشجوها از نظر ما نظافت رو رعایت نمی کنند رو تاحدودی قبول دارم. من تو یه دانشگاه کمک مربی هستم و درس هم می خونم. یه چیزهایی از این دانشجوهای آمریکایی می بینم که خیلی اذیتم می کنه. مثلا گلاب به روتون سرپا ش...دنه. بدتر از اون هم هست. مثلا دستشویی هایی که تو بعضی سالن های سرپوشیده مثل والیبال کشتی رختکن فوتبال (آمریکایی) هست در ندارند و چند باری دیدم که این بازیکنای گنده و چاق فوتبال همین جوری مثل یابو تو دستشویی نشستن و .... انگار نه انگار. البته من هم سر تمرین حسابی حال اون بچه پر روهارو جا می یارم طوری که چهار دست و پا بر می گردن خوابگاه ولی دلیلشو نمی دونن بنده های خدا فکر می کنن بیشتر بهشون توجه می کنم. البته یه مقدار که بیشتر با فرهنگشون آشنا شدم می خوام در این مورد بهشون تذکر بدم.
    مورد بعدی که برام عجیب بود اینه که خیلی راحت باد گلو و باد معده شون رو رها می کنن. البته بیشتر تو ورزشکارا دیدم نه استادا و کارکنان.
    ببخشید این پست یه جوری شد ولی واقعیاتی هست که من دیدم.
    ولی از اونطرف هر موقع تمرین هست کل وسایل رو خود ورزشکارها ضد عفونی می کنن و بعد ورزش رو شروع می کنند و از این لحاظ تمیزن.

در کل ما به یه چیزهایی حساس تریم که اونا خیلی بهش توجه نمی کنن.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    اگر مساله مذهبی اش برایتان مهم است راحتترین راه اینه که یک دستی هم به سر سگش بکشید و تعریف کنید و بعدا دستتون یا لباستون رو بشورید.
    صرف نظر از مسايل شرعي هيچوقت نبايد با سگ غريبه بازي كرد هر چقدر هم كه خوشگل و ماماني به نظر برسه. اول اينكه به همون دليل كه گفتم كه اينها سگ رو مثل عضو خونواده مي دونن، شايد خوششون نياد كه بدون اجازه دست به سگشون بزنيد. نكته خيلي مهمتر اينكه بعضي سگها حتي اگه كاملا اهلي باشن، از اينكه غريبه بهشون دست بزنه يا بهشون نزديك بشه خوششون نمياد و ممكنه واكنش نشون بدن يا حتي گاز بگيرن.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)