صفحه 169 از 322 نخستنخست ... 69119159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179219269 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,681 تا 1,690 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    آیا دانلود کتاب و مقاله هم شامل اینها میشه واسه استفاده شخصی؟
    خوب وقتی کتابی پیدا نمیشه ، نمیشه که 130 تا پیاده شد؟!!
    به نظرم تا زمانی که شما تجارت راه نندازی و share نکنی بعیده مشکلی پیش بیاد واسه فرد به خصوص دانشجوی بدبخت!
    معمولا از کتابخانه های دانشگاهها برای دریافت قانونی هر نوع کتاب و مقاله میتوانید استفاده کنید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    معمولا از کتابخانه های دانشگاهها برای دریافت قانونی هر نوع کتاب و مقاله میتوانید استفاده کنید.
    در جریان هستم برادر، ولی نه هر کتابی. بعضی کتابها هستند که باید پول داد و خرید مثل بعضی کتابهای انتشارات springer که قیمتشان هم برای من دانشجو بالا هستش.
    نمیدونم در مورد سطر سوم نظری دارید یا نه؟!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    دانشجوي بدبخت با داونلود چند تا آهنگ هم تجارت راه نمي اندازه ولي به خاطر همين كار حداقل مجازاتي كه در انتظارشه بلاك كردن حساب دانشجويي دانشگاهش هست. كساني كه خوره بازي درآوردن براي داونلود فيلم و آهنگ در برخي موارد كار به كميته انضباطي دانشگاه هم كشيده. يك تاپيك در مورد داونلود هاي غيرمجاز وجود داره و در موردش مفصل بحث شده. البته بحث fair usage براي مقاصد آكادميك محض از موارد استثناي كپي رايت هست كه قبلا صحبت شده در موردش (يادم نيست در همين تاپيك يا اون تاپيك مربوط به داونلودهاي غيرمجاز يا شايد تاپيك داونلود مقاله و كتاب).
    مگه اینجا هم از این کمیته ها داره مارو باش فکر میکردیم اون موند اونور مرز!
    منظورتون از کار کدوم کار بود، دانلود اهنگ یا دانلود کتاب و مقاله از سایتهای غیر از سایت دانشگاه؟
    تا جایی که من میدونم دانلود از تورنت مثلا ممکنه دردسرساز بشه ولی میشه از سایتهای مختلف دیگر دانلود کرد. البته من فقط مقاله و کتاب دانلود میکنم و تازه الان یادم افتاده چیزی به نام فیلم هست!
    منظورتون از صرفا اکادمیک رو هم نمیدونم چیه؟ باز یه سری انتشارات هستند که دانشگاه اکانتشون رو نخریده و مثلا مقالاتشون 50 دلار هست، من اگر اون رو مفت بدست بیارم چه حکمی براش صادر میشه؟! مکروه یا حرام یا حلال!؟ خوب مقاله و کتاب رو که نمیخوام بخورم، میخوام صرفا آکادمیک باشه دیگه!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    در جریان هستم برادر، ولی نه هر کتابی. بعضی کتابها هستند که باید پول داد و خرید مثل بعضی کتابهای انتشارات springer که قیمتشان هم برای من دانشجو بالا هستش.
    نمیدونم در مورد سطر سوم نظری دارید یا نه؟!
    حالا با کتابخانه دانشگاهتان چک کنید آیا سرویس ویژه ای برای این موارد دارند. در دانشگاههای کانادا کتابخانه های دانشگاه های ایالتی همه لینک هستند و اگر کتابخانه یک دانشگاه دیگر هم داشته باشد میتوانند برایتان درخواست کنند. امریکا هم باید همینطور باشد.

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

حالا با کتابخانه دانشگاهتان چک کنید آیا سرویس ویژه ای برای این موارد دارند. در دانشگاههای کانادا کتابخانه های دانشگاه های ایالتی همه لینک هستند و اگر کتابخانه یک دانشگاه دیگر هم داشته باشد میتوانند برایتان درخواست کنند. امریکا هم باید همینطور باشد.
    تا جایی که من در مورد چند تا ایالت میدونم، اینجوری است، مثلا ایالت ما یه سیستمی داره به اسم University System of Georgia Libraries، که شما وقتی دانشجوی یکی از دانشگاه های موجود در این سیستم باشی، میتونی از هر کدوم از کتابخونه های دیگه این سیستم، کتاب به امانت بگیری، مثلا من ترم پیش خودم یه کتاب از طریق همین سیستم دریافت کردم.

در مورد کتاب های انتشارات مختلف هم بستگی به دانشگاه داره، مثلا خیلی از کتاب های Springer برای ما رایگان هستند، یا یکسری از کتاب های wiley و JStor ولی Taylor اینجور نیست و الی الخ
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

همه جاي آمريكا سرويسي وجود داره به اسم Interlibrary Loan كه از طريقش كتاب (و در بعضي موارد مقاله) ميشه امانت گرفت. حتي لزومي نيست كه دانشجو هم باشيد و با مراجعه به هر كتابخانه محلي هم ميشه از خدماتشون استفاده كرد. البته امانت گرفتن از سيستم Interlibrary Loan مقداري دنگ و فنگ داره و كتابهايي كه مي گيريد معمولا قابل تمديد نيستن.

علاوه بر اين در برخي ايالتهاي آمريكا شبكه اي بين كتابخانه هاي دانشگاههاي اون ايالت وجود داره كه اعضاء يك كتابخانه مي تونن به راحتي از طريق وبسايت كتابخانه خودشون هر كتاب يا مقاله اي رو كه در كتابخانه دانشگاههاي ديگه ايالت موجود باشه تقاضا كنن. بعد اون كتابخانه ميزبان مياد كتاب يا مقاله رو (در صورتي كه كسي قبلا اون مورد رو توي همون دانشگاه رزرو نكرده باشه يا امانت نبرده باشه) خيلي سريع مي فرسته براي كتابخانه تقاضا كننده. گاهي وقتها ظرف ٢-٣ روز. بعد دانشجوي محترم ميره كتابخانه و تحويل مي گيره. من اين سيستم ايالتي رو در اهايو و ايلينوي تجربه كردم و ظرف اين چند سالي كه در اهايو بودم خيلي به ندرت پيش اومده كه سروكارم به Interlibrary Loan بيفته و معمولا مشكلم با شبكه كتابخانه هاي دانشگاههاي اهايو OhioLink حل شده. حتي كتابهايي كه از OhioLink گرفتم مي تونستم تا سه بار تمديد كنم كه عملا مثل اين بود كه از كتابخانه دانشگاه خودم كتاب گرفتم و اكثرا مي تونستم كتاب رو براي كل ترم نگه دارم. من در دوران دانشجوييم يك سنت براي خريدن كتابهاي دانشگاهيم پول ندادم.

در صورتيكه كتاب يا مقاله مورد نظر به صورت الكترونيكي روي كتابخانه ميزبان وجود داشته باشه كه اصلا كار به انتظار ٢-٣ روزه هم نمي كشه و كاربر ميتونه سه سوت كتاب يا مقاله خودش رو دريافت كنه. يك بار پيش اومد كه مقاله اي رو مي خواستم و توي OhioLink نسخه الكترونيكيش مشكل داشت. به يكي از دوستام در ايلينوي گفتم و از طريق شبكه ايالتي اونجا مقاله رو گرفت و با ايميل برام فرستاد.

البته راههاي رايگان و قانوني كتاب و مقاله به اينهايي كه گفتم محدود نميشه و در اين مورد يك تاپيك وجود داره با انبوهي اطلاعات مفيد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

پس اینکه میگن وقتی دانشجو های ایرانی میرن آمریکا و کانادا و .... و طرف میبینه دانشجوی ایرانی چندین نرم افزار تخصصی رو بلده (مثلا کتیا - سالید ورک- انسیس- ابکوس- اتوکد- آلتیوم دیزاینر - پروتئوس - متلب- ویژوال استودیو و .... و ....) و کفشون میبره و میگن تو اینارو از کحا بلدی؟ ما آرزومونه خیلی از اینهارو داشته باشیم چون قیمتش خیلی گرونه و برای همین نمیتونیم بخریم و یادبگیریم باهاش کار کنیم و ...............

افسانه است؟
    (دقیق یادم نیست متن بالارو از کی و کحا شنیدم اما چند بار از چند جای مختلف همچین چیزی شنیدم یا خوندم!)
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

آره اون كه افسانه است و زياد جدي نگيريد. اين نوع حرف زدن مال كساييه كه تازه رفتن "خارج" و براي خارج نرفته ها پز الكي ميدن و خالي مي بندن. توي دانشگاههاي اينجا هر نرم افزار تخصصي كه براي كارتون نياز داشته باشيد روي كامپيوترهاي دانشگاه در اختيارتون هست و به عنوان دانشجوي graduate دسترسي ٢٤ ساعته داريد به كامپيوترهاي دانشگاه و واقعا نيازي نيست روي كامپيوتر شخصي خودتون داشته باشيد. حتي روزهاي تعطيل هم كه در ساختمونهاي دانشگاه قفل هست شما كارت مي كشيد و وارد ساختمون خودتون ميشيد و به computer lab دانشكده خودتون دسترسي داريد. حتي اگه دانشجوي ليسانس هم باشيد تقريبا به همه نرم افزارهاي تخصصي دسترسي داريد و فقط فرقش اينه كه دانشجوهاي ليسانس معمولا روزهاي تعطيل نمي تونن با كارت كشيدن وارد ساختمون بشن. حالا شايد بعضي دانشگاهها دانشجوهاي ليسانس هم بتونن روز تعطيل وارد ساختمون دانشكده بشن. براي وارد شدن به computer lab هاي عمومي دانشگاه كه حتي نيازي نيست دانشجوي graduate باشيد و حتي دانشجوهاي ليسانس با كارتشون مي تونن روزهاي تعطيل و در طول شب هم به جاهاي عمومي دانشگاه (مثل كتابخانه) دسترسي داشته باشن. تازه بعضي از اين نرم افزارهايي كه گفتيد همچين تخصصي هم نيست و روي كامپيوترهاي عمومي دانشگاه (اونهايي كه توي كتابخانه دانشگاهه) قابل دسترسي هست.

به فرض هم كه كسي حال نداشته باشه بره دانشگاه و بخواد روي كامپيوتر شخصي خودش نرم افزار تخصصي داشته باشه (كه با توجه به توضيحات فوق اصلا توجيه عملي و عقلاني نداره) مي تونه لايسنس نرم افزار رو به قيمت دانشجويي بخره. حتي خيلي وقتها نياز به خريدن همون لايسنس دانشجويي هم نيست و با معرفي استادتون، لپ تاپ رو مي بريد قسمت IT و براتون نصب مي كنن. گاهي وقتها استادها ميتونن لايسنس دانشجويي نرم افزار رو بدون هزينه براي دانشجوهاي خودشون بگيرن. توي دانشگاه توليدو كه حتي اين مقدار هم لازم نيست آدم به خودش زحمت بده. هر جاي دنيا كه به اينترنت پرسرعت دسترسي داشته باشيد مي تونيد به virtual lab دانشگاه وصل بشيد و از همه نرم افزارهايي كه توي كامپيوترهاي دانشگاه دسترسي داريد به صورت virtual توي خونه استفاده كنيد. حتي اگه دانشجوي ليسانس هم باشيد مي تونيد از خونه به virtual lab دانشگاه وصل بشيد. تازه مزيت اين كار اينه كه براي استفاده از نرم افزارها لازم نيست لپ تاپ خيلي خفن هم داشته باشيد (چيزي كه براي نصب برخي نرم افزارهاي تخصصي لازمه) و چون كار پردازش نرم افزار روي سرورهاي دانشگاه انجام ميشه شما فقط نياز به يك كامپيوتر معمولي داريد و اينترنت پرسرعت.

اين از بحث دسترسي به نرم افزار و كامپيوتر. يادگيري نرم افزار هم كه چيز پيچيده اي نيست. دستورالعمل نرم افزار ها هم به راحتي از طريق دانشگاه در دسترسه و آدم با اون كامپيوتر بي زبون ميشينه تمرين مي كنه و ياد مي گيره. البته دسترسي به اين امكانات رايگان واقعا "رايگان" نيست و همه دانشجوها از ليسانس تا دكترا موقع ثبت نام اول يك technology fee يا computer lab fee يا چيزي از اين قبيل شارژ ميشن براي استفاده از امكانات كامپيوتري تخصصي دانشگاه. ولي استفاده از امكانات كامپيوتري عمومي دانشگاه حتي براي غيردانشجوها هم ممكنه و در ساعاتي كه ساختمون كتابخانه قفل نباشه همه خلق الله مي تونن از كامپيوترهاي عمومي كتابخانه دانشگاه استفاده كنن كه خيلي نرم افزارهاي عمومي و معمولي اونجا هست و بدون محدوديت ميشه استفاده كرد و فقط براي كامپيوترهاي ويژه دانشجويان هست كه بايد username و passwod وارد كرد.
    ویرایش توسط Mehrad : October 6th, 2014 در ساعت 04:44 PM دلیل: لايسنس دانشجويي نرم افزار
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

گلوب عزیز سایت های انتشاراتی مثل crc press and wiley برای دانشجوها آزاد هست؟ چون ساینس دایرکت و اشپرینگر رو همه درموردش حرف میزنن ولی این دو تا انتشارات کتاباشون رو آنلاین به صورت پی دی اف هم میزارن که اگه بشه دانشگاه اکانتشون رو خریده باشه و بشه دانلودشون کرد که عالی میشه
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    گلوب عزیز سایت های انتشاراتی مثل crc press and wiley برای دانشجوها آزاد هست؟ چون ساینس دایرکت و اشپرینگر رو همه درموردش حرف میزنن ولی این دو تا انتشارات کتاباشون رو آنلاین به صورت پی دی اف هم میزارن که اگه بشه دانشگاه اکانتشون رو خریده باشه و بشه دانلودشون کرد که عالی میشه
    با کتابخانه دانشگاه چک کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)