صفحه 184 از 322 نخستنخست ... 84134174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194234284 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,831 تا 1,840 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط fyo نمایش پست ها
    http://www.wallstreetoasis.com/forum...e-earning-100k
    دوستان اینا چی میگن؟؟ هر کی یه چیزی میگه یکی میگه زنده میمونی یکی میگه نمیومنی یکی میگه به به عالیه اون یکی میگه برو بابا اینجوری که توی میگی 500k هم کمه اون یکی میگه .....
    دیوونه میکنن آدمو
    100k ....1980 ==== 279000...........2012 ؟
    http://www.bankrate.com/finance/pers...anymore-1.aspx
    دوست عزیز درآمد مورد نیاز به محل زندگی و لایف استایل بستگی داره. کامنتهای این خوانندگان رو دقت کنید در باره زندگی در نیویورک و خرج کردن ماهی هزار دلار برای تفریحات و سرگرمی نوشته اند. طبعا در آن شهر و با این نحوه خرج کردن صد هزار دلارکافی نیست.

برای برآورد دقیق تر بنظر من آمار متوسط درآمد خانوار در هر شهر رو پیدا کنید یک تقریب خوب از زندگی متوسط بهتون میده. برای افراد متخصص و طالب زندگی بهتر مثلا 40-30 درصد به اون رقم متوسط اضافه کنید برای یک زندگی معقول (البته نه لوکس) باید کافی باشد. همینطور دقت کنید برای شهرهای بزرگ متوسط کلی درآمد بدردتان نمیخورد باید درآمد ساکنین هر منطقه را جداگانه در نظر بگیرید.
    ویرایش توسط ghlobe : December 14th, 2014 در ساعت 05:46 AM

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

هر کی یه چیزی میگه یکی میگه زنده میمونی یکی میگه نمیومنی یکی میگه به به عالیه اون یکی میگه برو بابا اینجوری که توی میگی 500k هم کمه اون یکی میگه .....
    دیوونه میکنن آدمو
    به اعدادی که می گویم مراجعه کن:

کد:
    Required annual income after taxes

Pittsburgh, Pennsylvania
    31k
    46k
    71k

Oklahoma, Oklahoma
    32k
    49k
    76k

Albuquerque, New Mexico
    34k
    51k
    81k

Tampa, Florida
    38K
    56k
    87K

Orlando, Florida
    39K
    60K
    89K

Miami, Florida
    41K
    61K
    95K

San Diego, California
    42K
    62K
    101K

Los Angeles, California
    43K
    63K
    103K

San Francisco, California
    47K
    70K
    113K
    اعداد زیر هر شهر به ترتیب برای
    مرد مجرد
    مرد زن دار
    مرد زن و بچه دار

این هزینه زندگی معمولی معمولی است
    اگر هدف زنده ماندن است که با نصف این اعداد نیز می توان زنده بود
    این اعداد به درد کسی که قانع است می خورد نه شما
    شما اعداد را ضرب در دو کن شاید قانع شوی!

اما اگر زندگی لوکس و با آن سبک بخواهی باید حداقل همان ۵۰۰ هزار تا را داشته باشی
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    به اعدادی که می گویم مراجعه کن:

کد:
    Required annual income after taxes

Pittsburgh, Pennsylvania
    31k
    46k
    71k

Oklahoma, Oklahoma
    32k
    49k
    76k

Albuquerque, New Mexico
    34k
    51k
    81k

Tampa, Florida
    38K
    56k
    87K

Orlando, Florida
    39K
    60K
    89K

Miami, Florida
    41K
    61K
    95K

San Diego, California
    42K
    62K
    101K

Los Angeles, California
    43K
    63K
    103K

San Francisco, California
    47K
    70K
    113K
    اعداد زیر هر شهر به ترتیب برای
    مرد مجرد
    مرد زن دار
    مرد زن و بچه دار

این هزینه زندگی معمولی معمولی است
    اگر هدف زنده ماندن است که با نصف این اعداد نیز می توان زنده بود
    این اعداد به درد کسی که قانع است می خورد نه شما
    شما اعداد را ضرب در دو کن شاید قانع شوی!

اما اگر زندگی لوکس و با آن سبک بخواهی باید حداقل همان ۵۰۰ هزار تا را داشته باشی
    آخه بحث اینجاست من در همین تاپبک دیدم تعریف ها مختلف بوده از زندگی معمولی. مثلا یکی از دوستان نوشته بود سطح زندگی طبقه متوسط اینجا از میلیاردر!!!! های ایران بهتره! واقعا اینطوره؟(خواهشا آب و هوا و ترافیک و اینها رو داخل نکنید. منظورم امکاناتات در دسترس! هست نه امکانات کلی برای همه. مثلا دلمون خوش باشه به به چه شهریه مثلا کالیفرنیا بعد بریم تو 90 متر خونه :/ و برجهاشو فقط از دوووور ببینیم.)
    معمولی یعنی چی؟
    مثلا تا چه قیمت ماشینی دارند این سطح درآمدی و چه نوع منازلی؟
    یا مثلا این سطح زندگی که در فیملاشون برای خانواداه های معمولی نشون میدن مثلا پدر خانواده نه دکتره نه مهندس یه کارمند هست توی فیلم !!! چه سطح زندگیی هست؟ نوع خونه و ماشین و خرج و لباسشون آیا همون معمولیه؟ (لوکس ها رو میدونم مثلا پدرخانواده شرکت داره و دکتره و مهندس رتبه بالاست و .. اون هیچی اینو برای اون خانواده هایی میگم که اجتمالا درآمدشون همین مقداری هست که میگید. )

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دوست عزیز درآمد مورد نیاز به محل زندگی و لایف استایل بستگی داره. کامنتهای این خوانندگان رو دقت کنید در باره زندگی در نیویورک و خرج کردن ماهی هزار دلار برای تفریحات و سرگرمی نوشته اند. طبعا در آن شهر و با این نحوه خرج کردن صد هزار دلارکافی نیست.

برای برآورد دقیق تر بنظر من آمار متوسط درآمد خانوار در هر شهر رو پیدا کنید یک تقریب خوب از زندگی متوسط بهتون میده. برای افراد متخصص و طالب زندگی بهتر مثلا 40-30 درصد به اون رقم متوسط اضافه کنید برای یک زندگی معقول (البته نه لوکس) باید کافی باشد. همینطور دقت کنید برای شهرهای بزرگ متوسط کلی درآمد بدردتان نمیخورد باید درآمد ساکنین هر منطقه را جداگانه در نظر بگیرید.
    خرج کرردن ماهی هزار دلار زیاده یعنی؟
    من اجاره خونه ها رو میدیدم معمولی ترین خونه ها از نظر من ماهی حدودا 2500 تا 3700-800 کرایه داشتند خب
    مثلا همون 70 هزار تا رو که دوستمون گفتند در نظر بگیرم همون سالی 40 تاش بره واسه اجاره خونه میمونه 30 تا که میشه تقریبا ماهی 3000 من توی سایتای مختلف دیدم اگر یه ماشین متوسط بخوای بگیری باید ماهی حدودا 700 دلار قسطشو بدی مثلا برای 70 ماه یا بیشتر بعد بعد میمونه دستت حدودا 2200-300 شما بگو در یه شهر دیگه اصلا نیویورک نه من دیدم قیمتهای خوراکی ها رو حدودا 1600 تا میرفت برای شیر و گوشت و پنیر و نون و آب و پیاز و سیب و برنج و ! سایر قوت روزانه و با این حساب میمونه توی جیبت 600 دلار :/ ؟ با 600 دلار چیکار میشه کرد؟ اینطوری که باید فقط بریم خونه و سر کار. همشم در سال ذخیره بشه یه سفر نمیشه باهاش رفت که؟ آره؟یا محاسبم غلط بود؟

من اجاره خونه ها رو میدیدم معمولی ترین خونه ها از نظر من ماهی حدودا 2500 تا 3700-800 کرایه داشتند خب
    مثلا همون 70 هزار تا رو که دوستمون گفتند در نظر بگیرم همون سالی 40 تاش بره واسه اجاره خونه میمونه 30 تا که میشه تقریبا ماهی 3000 من توی سایتای مختلف دیدم اگر یه ماشین متوسط بخوای بگیری باید ماهی حدودا 700 دلار قسطشو بدی مثلا برای 70 ماه یا بیشتر بعد بعد میمونه دستت حدودا 2200-300 شما بگو در یه شهر دیگه اصلا نیویورک نه من دیدم قیمتهای خوراکی ها رو حدودا 1600 تا میرفت برای شیر و گوشت و پنیر و نون و آب و پیاز و سیب و برنج و ! سایر قوت روزانه و با این حساب میمونه توی جیبت 600 دلار :/ ؟ با 600 دلار چیکار میشه کرد؟ اینطوری که باید فقط بریم خونه و سر کار. همشم در سال ذخیره بشه یه سفر نمیشه باهاش رفت که؟ آره؟یا محاسبم غلط بود؟
    خب اين شروع زندگيتون در آمريكاس! شما با جايي كه ازش اومدي اين مقايسه رو انجام بده!!؟ بسته به سابقه و تخصصتون حقوقتون هر سال ميتونه افزايش هم داشته باشه! ولي در كل همه چيز بستگي به لايف استايل خودتون داره، شما ميتوني جوري منيج كني كه با همين ٧٠ تا سالي ٢-٣ تا سفر بري و ميتوني جوري خرج كني كه به آخره ماه كه هيچ به وسط ماه هم نرسه!

Junior Member

درصد هایی که داده میشه درسته یعنی؟
    مثلا الان شماها که مهندسید فرضا برای یان رشته مهندسی نوشته 90 % اینقدر درآمد دارند اون جدول آخری. پس چرا اکثر بچه های سایت میگن تو رشته خودشون(که شاید واسه رشته خودشون باشه) خیلی کمتر از اینها درآمد دارند؟
    http://www.toppetroleumengineeringsc...eering-salary/

درصد هایی که داده میشه درسته یعنی؟
    مثلا الان شماها که مهندسید فرضا برای یان رشته مهندسی نوشته 90 % اینقدر درآمد دارند اون جدول آخری. پس چرا اکثر بچه های سایت میگن تو رشته خودشون(که شاید واسه رشته خودشون باشه) خیلی کمتر از اینها درآمد دارند؟
    http://www.toppetroleumengineeringsc...eering-salary/

دوست عزيز خب اين جدول كه در مورد يك رشته خاص هستش و تاپ ١٠ حقوق رو در بخش نفت اورده! بعد هم همون جدول آخر كه درصد داره گفته كه افراد بي تجربه و تازه كار با حقوق هاي ١٠٪ و ٢٥٪ شروع ميشه و همينجور كه تجربه زياد ميشه حقوق هم زياد ميشه! اونجا جاييش ننوشته ٩٠٪ مهندسي هاي اين رشته انقدر درآمد دارن!!

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

هر جاي آمريكا كه باشيد، هزينه خورد و خوراك معمولي (يعني اگه هر روز رستوران نريد) امكان نداره ماهي ١٦٠٠ دلار بشه. الان من و خانمم داريم با ماهي حدود ٢٥٠ دلار خريدهاي خوراكيمون رو مي كنيم. اون موقعي كه شيكاگو زندگي مي كرديم گاهي وقتها ممكن بود هزينه هامون تا حدود ٣٠٠ دلار هم برسه. دوره مجرديم كه هزينه هاي خوراكي من ميانگين ١٢٠ دلار در ماه بود. در مورد روشهاي صرفه جويي در تاپيك مرتبط به تفصيل توضيح دادم. حتي اگه كسي صرفه جويي هم بلد نباشه، براي زندگي مجردي معمولي هزينه هاي خوراكي نبايد از ماهي ٢٠٠ دلار خيلي بيشتر بشه مگه اينكه هر روز بره رستوران.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    هر جاي آمريكا كه باشيد، هزينه خورد و خوراك معمولي (يعني اگه هر روز رستوران نريد) امكان نداره ماهي ١٦٠٠ دلار بشه. الان من و خانمم داريم با ماهي حدود ٢٥٠ دلار خريدهاي خوراكيمون رو مي كنيم. اون موقعي كه شيكاگو زندگي مي كرديم گاهي وقتها ممكن بود هزينه هامون تا حدود ٣٠٠ دلار هم برسه. دوره مجرديم كه هزينه هاي خوراكي من ميانگين ١٢٠ دلار در ماه بود. در مورد روشهاي صرفه جويي در تاپيك مرتبط به تفصيل توضيح دادم. حتي اگه كسي صرفه جويي هم بلد نباشه، براي زندگي مجردي معمولي هزينه هاي خوراكي نبايد از ماهي ٢٠٠ دلار خيلي بيشتر بشه مگه اينكه هر روز بره رستوران.
    در اروپا شما بخوای یه آپارتمان نقلی بخری یعنی خیلی کوچک چون اینا برداشتشون از خونه کلا یعنی یه جای که پاهاتو دراز کنی بخوابی همین :/ بخوای بخری میشه حدودا 250 هزار تا توی شهرهای بزرگشون البته. و قسطش هم بخوای بدی میشه حدودا 3000 تا که برای وام تعلق گرفتن و ... باید برای این مبلغ قسط یه 5000 تایی بگیری . و رسما نمیشه برای خیلی درآمد ها! چون 5000 تا دریافتی یعنی حدودا 7000 تا ناخالص تازه در کمترین حالت و برای متاهلین و مالیات های کم و ...... و اکثرا با توجیهات عجیب قریب تورم نیست و فلان و نیازی به خرید خونه نیست همین اجاره خونه خوبه قید خریدنش رو میزنن(چون نمیتونن! نه اینکه نخوان) آمریکا چطوری میشه این؟

Banned

محاسباتتون نمیشه گفت غلطه یا درسته چون آمریکا آنقدر بزرگه که آمار و ارقام دقیق رو حتی خود سازمانها فکر کنم در دقیق موندشون موندن چه برسه به این بحث های الکی در اینجا
    شما چه انتظاری از آمریکا دارید؟! مگه قراره چیزی هم بمونه! من قبلا هم گفتم خیلی از افراد مسن رو دیدم به جای اینکه بازنشسته بشن در والمارت cashier هستن یا در رستوران serve میکنن و واقعا هم پیر هستن ولی مجبورن کار بکنن تا پول زندگی دربیاد. اینطوری هم نیست که شما graduate شدید و کار پیدا کردید برید قصر بخرید. تا جایی که من دیدم هنوز که هنوزه هم باید صرفه جویی رو ادامه بدید. این رو به عینه از یکی از دوستان که کار پیدا کرد دیدم و از خودم نمیگم. البته باز بستگی به کاری که پیدا کردید و چه فردی هستید هم داره ولی باز عمومیت اینطوریه.
    در ضمن بازم میگم این هزینه هایی که جناب مهراد میگه مختص ایشون هست و من تا حالا ندیدم کسی از کوپن و ... به اون صورت استفاده بکنه. شما فقط کافیه زرنگ باشی بدونی need-based خرید کرد و در مواقعی که sale خورده و جنس ارزششو داشت فوری بخریدش.
    کلا در آمریکا زمان زیادی میبره از زمان دانشجویی تا زمانی که بتونین با خیال راحت خرج کنین! شاید هم نیاد اون زمون هیچ وقت.
    این بحثها البته واسه البته بعضیا که با 10000 دلار از نیویورک میاد به تهران صادق نیست!

موفق باشی
    ویرایش توسط mmsh81 : December 15th, 2014 در ساعت 08:06 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)