صفحه 190 از 322 نخستنخست ... 90140180181182183184185186187188189190191192193194195196197198199200240290 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,891 تا 1,900 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ارسالهای نامرتبط حذف گردید.
    دوستان لطفا فقط به بیان تجربیات و مشاهداتشون در آمریکا بسنده کنند.

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Heisenberg7 نمایش پست ها
    Ungraded Misdemeanor

فتواش چیه؟! شر میشه برامون؟

آفیسر انتقال داده شده به یه ایالت دیگه و دیگه اینجا نیست. وکیل گفت شکایت بزن به خاطر بعد مسافتی چند هزار مایلی عمراً نمیاد. اگر نیاد به نفعت میشه یه کارایی کرد و کامل پاکش کرد. نمیدونم راست میگه یا نه. میگفت چون خیلی نزدیک به 0.08 هست میشه ادعا کرد که اشتباه از طرف بوده یا دستگاه کالیبره نبوده. 60 جور چیز بهم گفته.

مشکل اینجاست که من پدرم فوت کرده و باید بیام ایران سریع. موندم چی کار کنم. یه سری کارای ملک و املاکیم داریم نمیدونم از داخل آمریکا میتونم وکالت نامه بدم یا نه؟ اگر بشه بدم که خیلی خوب میشه. وگرنه کار 10 نفر لنگ من میمونه.

همسرم هنوز ایرانه و نیومده. نمیدونم کاری میتونه بکنه یا نه؟
    بعدها در استخدام به مشکل بر خواهید خورد. این موضوع چیزی نیست که به این راحتی ها پاک بشه مخصوصاً اینکه شما ویزای دانشجویی دارید.
    اتفاقاً چند شب پیش با یکی از دوستام که وکیل هست در همین موارد داشتیم صحبت می کردیم و می گفت برای وکلا هم کیس ساده ای محسوب نمیشه.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    بعدها در استخدام به مشکل بر خواهید خورد. این موضوع چیزی نیست که به این راحتی ها پاک بشه مخصوصاً اینکه شما ویزای دانشجویی دارید.
    اتفاقاً چند شب پیش با یکی از دوستام که وکیل هست در همین موارد داشتیم صحبت می کردیم و می گفت برای وکلا هم کیس ساده ای محسوب نمیشه.
    در تایید صحبت شما یکی از دوستان من هم قبلا این اتفاق براش پیش اومده بود ولی آنقدر پول به وکلای با سابقه داد که میگفت بعدش پشیمون شده و ای کاش برمیگشت به همون ایران! البته اینکه چقدر واقعا خرج کرد رو نمیدونم!

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

ديشب يك تجربه جالب داشتم. نمي دونم دقيقا به كدوم تاپيك مربوط ميشه. شب قبلش از CVS خريد كرده بودم و چون قصد پس دادنش رو نداشتم، رسيدش رو انداختم دور. بعد اومدم خونه ديدم براش كوپن داشتم ولي رسيد رو دور انداخته بودم. از من بعيده همچين كاري. توي تاپيك صرفه جويي توضيح داده بودم كه اگه موقع خريد كوپن همراهتون نباشه، مي تونيد بعدا رسيد و كوپن رو ببريد فروشگاه كه پول كوپن رو بهتون بدن. ديشب دوباره رفته بودم CVS براي يك خريد ديگه و گفتم تيري توي تاريكي بندازم ببينم قبول ميكنه يا نه. قضيه رو توضيح دادم و با اينكه رسيد نداشتم، كوپن رو قبول كرد و پولش رو داد. در موارد ديگه هم تجربه كرده بودم كه وقتي با صداقت قضيه رو بگيد، معمولا حرفتون رو قبول مي كنن.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    یعنی شیر طرف شما لیتری 1.42$ است؟ قوطی نوشابه 1.85$؟ برای من عجیبه چون ما معمولا بدون sale هم اینها رو ارزونتر میگیریم (و من با قیمتهای کانادا مقایسه میکنم که همیشه از امریکا گرونتره).
    مواد غیرخوراکی اش مثل اینترنت و اشتراک باشگاه ورزشی و بهره وام بانکی اش فکر کنم به روز نیست چون این هزینه ها هم الان پایینتر از رقمی است که در این جدول داده.
    Ghlobe عزیز من مشاهداتم مربوط به تگزاسه مخصوصاً دالاس، قیمت شیر اینجا لیتری 1.42 نیست. می شه گفت گالنی 3.5 که البته نسبت به 6 7 ماه قبل خیلی گرونتر شده. حدود 1 دلار گرونتر. اما به طور کلی من فکر می کنم قیمت مواد خوراکی به نسبت درآمدها خیلی منطقی هست.

دوستان پلیس آمریکا حیطه وظایفش چقدره؟ مثلا یک خیابون باریک هست که یکطرفه است و یکی داره برعکس میاد، کسی که درست میاد میتونه به خلافکار راه نده و بگه بذار زنگ بزنم به پلیس؟ یعنی در کارای جزیی هم میشه زنگ زد به پلیس؟

یا مثلا شنیده ام که در آمریکا توهین و یا فحش دادن هم جرمه و طرف میتونه شکایت کنه، ولی واقعا این چقدر در واقعیت ممکنه؟ مثلا یکی به یکی یه متلک گفت، طرف میتونه بگه وایسا زنگ بزنم پلیس بیاد ؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

Banned

دوستانی که مدت زیادی هست در آمریکا به خصوص ایالت های پر ایرانی هستن مثل کالیفرنیا من یه سوالی دارم که باید جوابش رو بدونم، البته در مورد نان هستش ولی تاپیک بهتری پیدا نکردم.
    آیا نانهای ایرانی به همان معنایی که در ایران پخت میشد در اونجا (کالیفرنیا-یا هر جایی که هست) هم پخت میشود؟ مزش چطوره؟!
    اگر بله میشه برآوردی از قیمت ها رو به من بدین؟!

خیلی ممنون

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط khalas نمایش پست ها
    دوستانی که مدت زیادی هست در آمریکا به خصوص ایالت های پر ایرانی هستن مثل کالیفرنیا من یه سوالی دارم که باید جوابش رو بدونم، البته در مورد نان هستش ولی تاپیک بهتری پیدا نکردم.
    آیا نانهای ایرانی به همان معنایی که در ایران پخت میشد در اونجا (کالیفرنیا-یا هر جایی که هست) هم پخت میشود؟ مزش چطوره؟!

خیلی ممنون
    من CA نیستم ولی در آتلانتا، یه نانوایی هستش (کنار فروشگاه وطن) که برادران اهل افغانستان اداره اش میکنند، نون تافتون میپزند فقط، من که الان مدتی است نون تافتون ایران رو نخوردم ولی بنظرم از نون تافتون های ایران، چیزی کم نداره از لحاظ مزه. قیمتش رو هم اگر درست خاطرم باشه، بک بسته 6 تایی حدود 3 دلار بود (هم نون کامل داره و هم نون بدون سبوس - البته قیمت رو خیلی دقیق مطمئن نیستم)
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

من چون سنگک می خورم در این مورد می دانم:

بستگی به محل خرید در ایران و در اینجا دارد

اگر متوسط را در نظر بگیریم شبیه هم است.

قیمت یک و نیم دلار
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

خیلی ممنون
    در شهر ما یک نانوایی عراقی وجود دارد، که دقیقا نان ایران رو پخت می کنند. و این نان رو در تمامی فروشگاههای عربی در ناحیه شهر ما توزیع میکنند. کیفیت، مزه، و قیمت مناسبی دارد. در خصوص تافتون، 4 عدد رو درون یک بسته به ارزش 2$ به فروش می رسونند. متاسفانه الان قیمت دیگر نانهاشون یادم نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)