صفحه 200 از 322 نخستنخست ... 100150190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210250300 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,991 تا 2,000 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

Senior Member m_rond آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    دوستان یک سوال
    با توجه به این چیزایی که نوشته میشه ظاهرا غیر از چند ایالت واقعا امریکا جای چندان خاصی هم نیست که خیلی آدم نیاز باشه اگر بتونه سطح زندگی مرفه و خوبی در جایی دیگه حالا چه ایران چه اروپا یا.... داشته باشه ول کنه بره آمریکا. چون الان ظاهرا طیف گسترده ای از شهرها خیلی جاهای درست حسابی نیستند و امکانات چندانی هم ندارند.
    یا متعصب و مذهبی
    یا بدون تفریح
    یا یک دست و تک قومیتی و تک فرهنگی
    یا دورافتاده و خیلی خلوت
    یا.....
    و گزینه ای که شهر زیبا و خوب با امکانات چند فرهنگی آب هوای نسبتا مناسب و جای بدردبخور "ظاهرا و با توجه به قسمت عمده ای مطالب ثبت شده" خیلی کم هست یعنی در حد چند ایالت شاید
    درسته؟
    به نکته ی خوبی اشاره کردین. اینکه فلان ایالت داغونه، آب و هوای فلان ایالت مزخرفه، تهران خودمون شرف داره به فلان شهر، جنوبیا بی فرهنگن، کمربند بایبلو کلاً بی خیال شو، یوتا رفتی انگار رفتی قم و ... از نظر من نقاط ضعف آمریکا نیست. بخشی از این برمی گرده به درک نادست بعضیها که قبل از رفتن به آمریکا، تصورمون از آمریکا یعنی اینکه بهترین جای دنیاست که همه چیزش مدرن، شیک و رویاییه. اونچیزی که آمریکارو می کنه مدینه ی فاضله برای خیلی از مردم دنیا اینه که تو آمریکا شما فرصت شغلی و بازار کار خیلی بزرگی داری. تو آمریکا آزادی داری. تو آمریکا زیاد حس نمی کنی که خارجی هستی چون همه خارجی ان. تو آمریکا این پتانسیل رو داری که خودتو بکشی بالا. رییس جمهورشون مسلمانه سیاهپوسته و اصالتاً کنیایی. اما تو خیلی جاهای دیگه سیستم به خارجیها اجازه نمی ده که زیاد دور بردارن و برن بالا. تو آمریکا هر سلیقه ای که داشتی باشی می تونی یه جارو پیدا کنی که با سلیقه ت جور بشه حالا می خواد از نظر آب و هوایی باشه یا مذهبی. یه ایالت متعصب و مذهبی مث یوتا یه نکته ی منفی نیست بلکه یه نکته ی مثبته واسه خانواده هایی که دوست دارن تو ایالتهای کمی مقیدتر زندگی کنن و تشکیل خانواده بدن. مهم اینه که من اینجا می شینم می گم فلان ایالت مزخرفه فلان ایالت داغونه اما وقتی برگردم ایران حتی تو شمال شهر تهران، دوباره باید برم تاپیک نتایج مصاحبه ی فلان سفارتو بخونم ببینم فلان آفیسر چشم آبیه مو مشکی دماغ گنده چه جوری مصاحبه می کنه و خدا خدا می کنم و سفره نذر می کنم که بتونم دوباره خودمو سینه خیز برسونم به همون بیابونهای نوادا یا همون جنوبیهای بی فرهنگی که فرهنگشون هزار بار از ما بهتره. من معتقدم که کشوری که به تنهایی از نظر وسعت یک قاره هست با 50 ایالت متنوع با آب و هوای متنوع و فرهنگهای مختلف رو به چشم 50 کشور نگاه کنین که هر آپشنی که مد نظرتون هست رو بهتون می ده.
    ویرایش توسط m_rond : March 4th, 2015 در ساعت 10:28 PM
    Never Say Never

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    به نکته ی خوبی اشاره کردین. اینکه فلان ایالت داغونه، آب و هوای فلان ایالت مزخرفه، تهران خودمون شرف داره به فلان شهر، جنوبیا بی فرهنگن، کمربند بایبلو کلاً بی خیال شو، یوتا رفتی انگار رفتی قم و ... از نظر من نقاط ضعف آمریکا نیست. بخشی از این برمی گرده به درک نادست بعضیها که قبل از رفتن به آمریکا، تصورمون از آمریکا یعنی اینکه بهترین جای دنیاست که همه چیزش مدرن، شیک و رویاییه. اونچیزی که آمریکارو می کنه مدینه ی فاضله برای خیلی از مردم دنیا اینه که تو آمریکا شما فرصت شغلی و بازار کار خیلی بزرگی داری. تو آمریکا آزادی داری. تو آمریکا زیاد حس نمی کنی که خارجی هستی چون همه خارجی ان. تو آمریکا این پتانسیل رو داری که خودتو بکشی بالا. رییس جمهورشون مسلمانه سیاهپوسته و اصالتاً کنیایی. اما تو خیلی جاهای دیگه سیستم به خارجیها اجازه نمی ده که زیاد دور بردارن و برن بالا. تو آمریکا هر سلیقه ای که داشتی باشی می تونی یه جارو پیدا کنی که با سلیقه ت جور بشه حالا می خواد از نظر آب و هوایی باشه یا مذهبی. یه ایالت متعصب و مذهبی مث یوتا یه نکته ی منفی نیست بلکه یه نکته ی مثبته واسه خانواده هایی که دوست دارن تو ایالتهای کمی مقیدتر زندگی کنن و تشکیل خانواده بدن. مهم اینه که من اینجا می شینم می گم فلان ایالت مزخرفه فلان ایالت داغونه اما وقتی برگردم ایران حتی تو شمال شهر تهران، دوباره باید برم تاپیک نتایج مصاحبه ی فلان سفارتو بخونم ببینم فلان آفیسر چشم آبیه مو مشکی دماغ گنده چه جوری مصاحبه می کنه و خدا خدا می کنم و سفره نذر می کنم که بتونم دوباره خودمو سینه خیز برسونم به همون بیابونهای نوادا یا همون جنوبیهای بی فرهنگی که فرهنگشون هزار بار از ما بهتره. من معتقدم که کشوری که به تنهایی از نظر وسعت یک قاره هست با 50 ایالت متنوع با آب و هوای متنوع و فرهنگهای مختلف رو به چشم 50 کشور نگاه کنین که هر آپشنی که مد نظرتون هست رو بهتون می ده.
    چیزهایی که ما ها اینجا میگیم واقعیات روزمره ی محل زندگی ماست و به بعدی ها در تصمیم گیری کمک می کنه. اینکه شما جنرالی میگید تو آمریکا حس خارجی بودن نداری درست نیست. خارج آمریکا جاهایی مثل لندن هم داره که از 80 درصد آمریکا بیشتر احساس خودی بودن خواهید کرد توش. ریاست جمهوری آمریکا هیچ ربطی به مسلمون بودن نداره. و مسلمون بودن برای کارهای سیاسی نقطه ضعف هم محسوب میشه. تو آمریکا هم بسیاری از زمینه ها هستن که به خارجی ها راه نمیدن دور بردارن. نکته اینه که باید واقعیات اینجا رو شناخت نه کمتر نه بیشتر.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Banned

نکته تکمیلی
    یک فیلم بود اسمش رو فراموش کردم که دیکاپرو بازی میکرد و با همسرش (البته اسم دیگر جی اف هست ) در یک ایالت دور افتاده یه شهر داغون زندگی میکردن تو امریکا(خدا شاهده دقیقا یاد زمینای کشاورزی حاشیه شهرهای خودمون میفتادم وقتی صحنه های محیط شهرشونو نشون میداد. پر از گندم زار و علف !) بعد هی با زنش آرزو میگردن برن پاریس زندگی کنن و .... واسم سوال شده بود ینی مگه میشه یکی آمریکا(به همون معنای کلی که در ذهن خیلی ها هست آمریکا! حالا دیگه برادر من اخه کدام ایالات کدام شهر کدام محله! ) زندگی کنه بعد بخواد بره اروپا.
    ولی واقعا با سبک سنگین کردن قشنگ میشه نتیجه گرفت بله میشه!
    چون طبیعتا پاریس بر اونطور شهرهای امریکا ارجحیت داره در صورت جور شدن شرایط زندگی.
    واقعا به نظرم مهمه در کدام شهر باشی کدام ایالت و با چه سطحی از زندگی. (طبیعتا انتظار یکی که توی ایران بی ام وی داره با اونی که پراید داره کلا متفاوته و باید ایا رو هم در نظر گرفت) کدوم محله زندگی کنی(رضایت و .... شخصی که فرشته زندگی میکنه یا شهرک با اون که پیروزی زندگی میکنه طبیعتا متفاوته و نمیشه نسخه واحد پیچید)
    چقدر درامد خواهی داشت در اون شهر امریکا.و آیا از ایران پایین تر میشه میزان درامدت یا بالا تر. به نظر بنده اگر میزان درآمدت در ایران مثلا ماهی 10-12 تومن باشه و بری آمریکا ماهی 3-4 هزار دلار با این مونیتوری که من میکنم از قیمتها خونه و ماشین و تفریحات اصلا نمیصرفه یعنی یک سطح رفاه نسبی( و نه خوب ) رو داشتی از دست میدی و به یه سطح کاملا پایین تر افول میکنی. خبری هم از پس انداز و .... نخواهد بود. شهر این وسط دیگه خیلی مهم میشه واقعا. این فاکتور اقتصادی شو در نظر بگیریم چقدر هلاک کنندست! حالا تصور اینکه گزینه مورد نظر برای زندگی بشه یکی از شهرهای توصیف شده :/ :/
    مثال عینیش : دوست خود من با سطح علمی بسیار خوب. در دانشگاه اصلی مملکت رشته بسیار خوب. خونه هم جای خوب هستند دو سه تا ویلا هم شمال دارند و ماشین هم همین بی ام وی و هیوندای و سوزوکی دارند تقریبا هیچ میلی درش نمیبینم برای مهاجرت به حتی بهترین شهرهای آمریکا . دوست دیگرم ماشین پژو و خونه جای معمولی در تهران و رشته دیگری .... تقریبا تمام همت خودش رو مصروف بالا بردن فاکتورهای مورد نیاز واسه مهاجرت کرده.

ApplyAbroad Veteran
    sabzdarsabz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science University of North Texas

نکته تکمیلی
    یک فیلم بود اسمش رو فراموش کردم که دیکاپرو بازی میکرد و با همسرش (البته اسم دیگر جی اف هست ) در یک ایالت دور افتاده یه شهر داغون زندگی میکردن تو امریکا(خدا شاهده دقیقا یاد زمینای کشاورزی حاشیه شهرهای خودمون میفتادم وقتی صحنه های محیط شهرشونو نشون میداد. پر از گندم زار و علف !) بعد هی با زنش آرزو میگردن برن پاریس زندگی کنن و .... واسم سوال شده بود ینی مگه میشه یکی آمریکا(به همون معنای کلی که در ذهن خیلی ها هست آمریکا! حالا دیگه برادر من اخه کدام ایالات کدام شهر کدام محله! ) زندگی کنه بعد بخواد بره اروپا.
    چون طبیعتا پاریس بر اونطور شهرهای امریکا ارجحیت داره در صورت جور شدن شرایط زندگی.
    واقعا به نظرم مهمه در کدام شهر باشی کدام ایالت و با چه سطحی از زندگی. (طبیعتا انتظار یکی که توی ایران بی ام وی داره با اونی که پراید داره کلا متفاوته و باید ایا رو هم در نظر گرفت) کدوم محله زندگی کنی(رضایت و .... شخصی که فرشته زندگی میکنه یا شهرک با اون که پیروزی زندگی میکنه طبیعتا متفاوته و نمیشه نسخه واحد پیچید)
    چقدر درامد خواهی داشت در اون شهر امریکا.و آیا از ایران پایین تر میشه میزان درامدت یا بالا تر. به نظر بنده اگر میزان درآمدت در ایران مثلا ماهی 10-12 تومن باشه و بری آمریکا ماهی 3-4 هزار دلار با این مونیتوری که من میکنم از قیمتها خونه و ماشین و تفریحات اصلا نمیصرفه یعنی یک سطح رفاه نسبی( و نه خوب ) رو داشتی از دست میدی و به یه سطح کاملا پایین تر افول میکنی. خبری هم از پس انداز و .... نخواهد بود. شهر این وسط دیگه خیلی مهم میشه واقعا. این فاکتور اقتصادی شو در نظر بگیریم چقدر هلاک کنندست! حالا تصور اینکه گزینه مورد نظر برای زندگی بشه یکی از شهرهای توصیف شده :/ :/
    مثال عینیش : دوست خود من با سطح علمی بسیار خوب. در دانشگاه اصلی مملکت رشته بسیار خوب. خونه هم جای خوب هستند دو سه تا ویلا هم شمال دارند و ماشین هم همین بی ام وی و هیوندای و سوزوکی دارند تقریبا هیچ میلی درش نمیبینم برای مهاجرت به حتی بهترین شهرهای آمریکا . دوست دیگرم ماشین پژو و خونه جای معمولی در تهران و رشته دیگری .... تقریبا تمام همت خودش رو مصروف بالا بردن فاکتورهای مورد نیاز واسه مهاجرت کرده.
    دوست عزیز، دنبال مثال نباش چون همیشه همه جا (چه ایران چه امریکا) همه چیز امکان داره اتفاق بیوفته ولی درصدش یه ذره فرق میکنه! (مثلا یه جا یک درصد یه جا نود درصد )
    امریکا سرزمین فرصتهاست و ایران متاسفانه سرزمین راهیان نور! به همین سادگی!
    ​اهدای عضو اهدای زندگی | اهــدای سلول بنیادی | محک
    من اصلا فرصت خواندن پیام خصوصی رو ندارم. خواهشا سوالاتتونو در تاپیک های مربوطه مطرح کنید.
    کلی گویی آفت شعر است حرف مفت آفت ذهن
    (انقدر کلی گویی نکن! انقدر با قاطعیت صحبت نکن! نکن آقاجان نکن! )

نکته تکمیلی
    اینکه در همه ی کشورها و تو همه ی شهرها جاهای خوب و جاهای درب و داغون هست و آمریکا هم از این قاعده مستثنا نیست، واضحه و لازم به توضیح نیست. اما اگه شما سعی در انتخاب بین یه شهر اروپایی و یه شهر آمریکایی دارین بایدا به عنوان یک خارجی ایرانی (با محدودیتهای بیشتری نسبت به دیگر خارجیها) شاخصه های مختلف اقتصادی و رفاهی و حتی در مورد ما ایرانیها، فرهنگی رو بسنجین. و در این انتخاب ها همتراز بودن شهرها رو هم در نظر داشته باشین. البته من سعی در نسخه پیچیدن برای شما ندارم که کجا رو انتخاب کنین اما من اگه جای شما بودم به این فکر نمی کردم که چرا دی کاپریو تو یه دنیای تخیلی تو اون فیلم و تو اون شهر دورافتاده دوست داشت بره پاریس. من بر این اساس قضاوت می کنم که چرا دی کاپریو در دنیای واقعی حاضر نیست کالیفرنیا رو ول کنه بره پاریس زندگی کنه.
    ویرایش توسط m_rond : March 5th, 2015 در ساعت 03:06 AM
    Never Say Never

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    چیزهایی که ما ها اینجا میگیم واقعیات روزمره ی محل زندگی ماست و به بعدی ها در تصمیم گیری کمک می کنه. اینکه شما جنرالی میگید تو آمریکا حس خارجی بودن نداری درست نیست. خارج آمریکا جاهایی مثل لندن هم داره که از 80 درصد آمریکا بیشتر احساس خودی بودن خواهید کرد توش. ریاست جمهوری آمریکا هیچ ربطی به مسلمون بودن نداره. و مسلمون بودن برای کارهای سیاسی نقطه ضعف هم محسوب میشه. تو آمریکا هم بسیاری از زمینه ها هستن که به خارجی ها راه نمیدن دور بردارن. نکته اینه که باید واقعیات اینجا رو شناخت نه کمتر نه بیشتر.
    اتفاقاً من فکر می کنم در این مورد باید جنرال قضاوت کرد و با یک یا چند مثال نقض از یک یا چند شهر در چند کشور در قیاس با کشور پهناوری که سرزمین مهاجرین هست و تو اغلب شهرهای بزرگش یه عالمه خارجی می بینی، نمی شه منکر این قضیه شد. فکر کنم مثالم در مورد ریاست جمهوری سوء برداشت شد اما خودتون حرفمو تأیید کردید که با وجود اینکه مسلمون بودن در یک کشور غربی از جهت دور برداشتن می تونه نقطه ضعف باشه اما می بینیم این اتفاق تو آمریکا می افته و در کشورهای اروپایی نخواهد افتاد. قطعاً تو همه ی کشورها محدودیتهایی برای ارتقای اتباع کشورهای خارجی هست اما در دید کلی و در مقام مقایسه، این محدودیتها و خط قرمزها تو آمریکا کمتر هست.
    Never Say Never

ApplyAbroad Guru

نکته تکمیلی
    .
    شهرهای اروپا و امریکا کلا با هم تفاوت اساسی دارند. هیچ شهر امریکای شمالی شبیه شهر های اروپایی نیست (شاید فقط بتوانم کبک سیتی و مونترال در کانادا را استثنا کنم که یک کمی شبیه شهر های متوسط فرانسه هستند). نوع زندگی و لایف استایل و اولویت های مردم در این دو قاره بسیار متفاوت است. مردم ایران یک تصور کلی از "اروپا و امریکا" در ذهنشان دارند که عموما هم با واقعیت نمیخواند.
    ویرایش توسط ghlobe : March 5th, 2015 در ساعت 03:24 AM

قلوب جان ولي من برعكس اين رو شنيدم! ما يه فاميلي داشتيم ١٥ سال امريكا بود و ١٠ سال تقريبا همه اروپا و ميكفت اروپا در برابر امريكا به مثال يك داهات ميماند! و عين همين جلمه مثل داهات بودن رو از چند نفر ديگم شنيدم ولي حرف اين فاميل رو موثق تر از اون چند نفر ميدونم!
    خودمم لندن و امسترادم و زوريخ رفتم واقعا اصلا قابل مقايسه با نيويورك نيستن! حالا قديمي تر هستن ولي استايل شهري ايي كه نيويورك و شيكاگو و .. دارن قابل مقايسه نيست حتي!
    امريكا به تنهايي ٥٠ تا شهر خيلي بزرگ داره! يه كشور نام ببريد ٥٠ تا نه نصفشم داشته باشه قبوله!

ضمنا دوستاني كه از خارجي و برخورد و .. مينالند يه سري به تاپيك هاي زندگي در المان و فرانسه و .. بزنيد و قدر امريكا رو خواهيد دونست.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    قلوب جان ولي من برعكس اين رو شنيدم! ما يه فاميلي داشتيم ١٥ سال امريكا بود و ١٠ سال تقريبا همه اروپا و ميكفت اروپا در برابر امريكا به مثال يك داهات ميماند! و عين همين جلمه مثل داهات بودن رو از چند نفر ديگم شنيدم ولي حرف اين فاميل رو موثق تر از اون چند نفر ميدونم!
    خودمم لندن و امسترادم و زوريخ رفتم واقعا اصلا قابل مقايسه با نيويورك نيستن! حالا قديمي تر هستن ولي استايل شهري ايي كه نيويورك و شيكاگو و .. دارن قابل مقايسه نيست حتي!
    امريكا به تنهايي ٥٠ تا شهر خيلي بزرگ داره! يه كشور نام ببريد ٥٠ تا نه نصفشم داشته باشه قبوله!

ضمنا دوستاني كه از خارجي و برخورد و .. مينالند يه سري به تاپيك هاي زندگي در المان و فرانسه و .. بزنيد و قدر امريكا رو خواهيد دونست.
    50 تا شهر خیلی بزرگ؟!!! میشه نام ببرید؟
    این اصطلاح دهات هم ساخته ی ذهن هموطنان عزیزه. بستگی داره کجای ار.وپا رو با کجای امریکا مقایسه می کنید. آیا مثلا شارلوت که ما هستیم و 17 همین شهر بزرگ آمریکاست از لندن بهتره؟ قطعا نه.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    50 تا شهر خیلی بزرگ؟!!! میشه نام ببرید؟
    این اصطلاح دهات هم ساخته ی ذهن هموطنان عزیزه. بستگی داره کجای ار.وپا رو با کجای امریکا مقایسه می کنید. آیا مثلا شارلوت که ما هستیم و 17 همین شهر بزرگ آمریکاست از لندن بهتره؟ قطعا نه.
    http://fa.m.wikipedia.org/wiki/فهرست..._آمریکا
    جمعيت عنوان شده بدون در نظر گرفتن جمعيت حومه هستش كه خوده حومه جمعيت قابل توجهي داره. مثلا لس انجلس ٤ مليون عنوان شده ولي با حومه ميشه ١٨ مليون! اسم هر شهري رو ميخايد سرچ كنيد و mpo درج بنماييد تا جمعيت با احتساب حومه بهتون بده.
    شما تو همون انگلستان بجز لندن چه شهرهاي قابل توجهي رو ميتوني نام ببري؟

بستگي داره تو چه زمينه اي شارلوت با لندن مقايسه بشه و به خود شخص خيلي ربط داره! عملا تو لندن ماشين داشتن واسه يه دانشجو ارزو هستش ولي تو شارلوت خير! به راحتي! همين يه دليل واسه من شخصا كافيه تا به لندن ترجيحش بدم! ديگه ارزوني و سطح رفاه و .. بماند.
    ویرایش توسط saranaimi : March 5th, 2015 در ساعت 07:30 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)