صفحه 204 از 322 نخستنخست ... 104154194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214254304 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,031 تا 2,040 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    مشكل اينه كه در خيلي مواقع نميشه انگيزه هاي نژادپرستانه رو اثبات كرد چون طرف حرفي نميزنه كه بشه به عنوان مدرك در دادگاه بر عليه اون استفاده كرد.
    حالا فرض کن حرف واضحی زد. حالا چگونه می توانیم اثبات کنیم که این جمله را گفته؟ هزینه و زمان شکایت چقدر می شود?
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    حالا فرض کن حرف واضحی زد. حالا چگونه می توانیم اثبات کنیم که این جمله را گفته؟ هزینه و زمان شکایت چقدر می شود?
    اگه مدرک داشته باشید موسسات خیریه هستند که کمک می کنند بهتون. اگه به نوعی Hard evidence نداشته باشید راهی نیست.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    منم به عنوان costumer همین حس رو دارم. ولی جالبه sales person ها خیلی ار رفتار توده ی مردم شاکین و بارها شندیم که میگن costumer ها بد باهاشون رفتار می کنن.
    قضيه دو طرفه است. حقه بازي و كلك فقط از سمت بيزنس ها و شركتها نيست. مشتريهايي هستن كه از شرايط سوء استفاده مي كنن و بعد قيافه حق به جانب مي گيرن. من ديدم برخي هموطنان نه چندان عزيز حتي حقه بازي رو به بقيه ياد ميدن به عنوان روشهاي صرفه جويي. وقتي هم پاش بيفته جوري برخورد مي كنن كه انگار واقعا مورد ظلم و تبعيض قرار گرفتن. موارد تخلف از هر دو سمت قضيه وجود داره ولي به طور كلي اينجا فرض بر صداقت و اعتماده.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    به صرف حرف نمیشه از کسی شکایت قانونی به دادگاه کرد چون آزادی بیان تضمین شده است. باید بتونید نشان بدهید که با انگیزه نژادپرستانه حقوق تون تضییع شده است.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    به صرف حرف نمیشه از کسی شکایت قانونی به دادگاه کرد چون آزادی بیان تضمین شده است. باید بتونید نشان بدهید که با انگیزه نژادپرستانه حقوق تون تضییع شده است.
    مطمئنید؟
    چون قوانین تقریبا تمام کشورها در دنیا استفاده از واژه های خاصی رو جرم میدونن مقلا همین ایران هم حتی اینطوره ها!
    یعنی به صرف گفتن کلمه ع....و...ض..ی مثلا فردی میتوه از دیگری شکایت کنه اتفاقا جرمش هم مشخصه منتها چون افراد به قانونش علم ندارند نمیدونند این چیزا رو.

یعنی در آمریکا یکی به اون یکی بگه ..... مثلا این نمیتونه شکایت کنه در صورتی که اون کلمه در عرف عمومی جامعه ف..ح..ش تلقی بشه؟!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    مطمئنید؟
    چون قوانین تقریبا تمام کشورها در دنیا استفاده از واژه های خاصی رو جرم میدونن مقلا همین ایران هم حتی اینطوره ها!
    یعنی به صرف گفتن کلمه ع....و...ض..ی مثلا فردی میتوه از دیگری شکایت کنه اتفاقا جرمش هم مشخصه منتها چون افراد به قانونش علم ندارند نمیدونند این چیزا رو.

یعنی در آمریکا یکی به اون یکی بگه ..... مثلا این نمیتونه شکایت کنه در صورتی که اون کلمه در عرف عمومی جامعه ف..ح..ش تلقی بشه؟!
    قوانین آزادی بیان در چنین شرایطی از شخص حمایت می کنند.

فقط Defamation جرم است یعنی باید بتونید نشون بدید این توهین شخص باعث شده نوعی ضرر و آسیب به شما برسه. مثلا اگه من به شما تهمت دروغ بزنم در جایی که دو نفر ما هستیم حتی اگه شما صدای من رو ضبط کنید در نهایت کاری نمی تونید بکنید ولی اگه بتونید نشون بدید تهمت زدن من باعث شده شما ضرر کنید (شغلتون رو از دست بدید یا چیزی از این قبیل) اون موقع من باید ضرر مالی شما رو جبران کنم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها

فقط Defamation جرم است یعنی باید بتونید نشون بدید این توهین شخص باعث شده نوعی ضرر و آسیب به شما برسه. مثلا اگه من به شما تهمت دروغ بزنم در جایی که دو نفر ما هستیم حتی اگه شما صدای من رو ضبط کنید در نهایت کاری نمی تونید بکنید ولی اگه بتونید نشون بدید تهمت زدن من باعث شده شما ضرر کنید (شغلتون رو از دست بدید یا چیزی از این قبیل) اون موقع من باید ضرر مالی شما رو جبران کنم.
    ممنون از راهنمایی ولی منظورم لزوما داشتن بار مالی در اثر اون حرف نبود منظورم کلمات توهین آمیز استفاده کردن بود یعنی هرکی به اون یکی توهینهای زشت و .... بکنه اگر لطمه مالی بهش نزنه کسی کاری به کارش نداره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها

حتی defamation (افترا) هم تا جایی که بنده میدانم در دادگاه سیویل بررسی میشود و جرم جنایی نیست.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی ولی منظورم لزوما داشتن بار مالی در اثر اون حرف نبود منظورم کلمات توهین آمیز استفاده کردن بود یعنی هرکی به اون یکی توهینهای زشت و .... بکنه اگر لطمه مالی بهش نزنه کسی کاری به کارش نداره؟
    بکار بردن الفاظ زشت در ملا عام ممکنه بخاطر نقض عفت عمومی جرم کوچکی تلقی بشه ولی اگر در ملا عام نباشه نه همان هم مشکل مجرمانه نداره. امریکا محکمترین قوانین حمایت از آزادی بیان در دنیا را دارد و بخاطر اینکه جزومتمم های قانون اساسی اش هست قابل محدودسازی و کنترل توسط کنگره هم نیست.

البته توجه کنید منظور ما اینجا مجازاتهای قانونی و دادگاهی قضیه است. طبعا یکنفر ممکنه بعلت بکار بردن کلمات نامناسب یا عقاید نژادپرستانه کارش را از دست بده یا تحت فشار سیاسی قرار بگیره یا مثلا از دانشگاه اخراج بشه و نظیر آن ولی نمیشه به دادگاه کشوندش و با عنوان مجرم محکومش کرد.

من اون اوايل اومدم امريكا خوابگاه بودم يه پسره بود خيلي بد نگاه ميكرد و يه مدلي كه انگار قشنگ ميخاد درگير بشه و بزن بزن راه بندازه! منم كلي فنون كونگ فو و نينجيتسو تمرين كردم اگه اومد جلو لهش كنم ولي از يه ايراني ٣٠ ساله اينجاس پرسيدم گفت خيالت تخت دستش بهت نميخوره و اصلا اتفاقي نميفته و هر چقدر ميخاي فحش بده ولي دستت روش بلند بشه در جا ديپورت! خلاصه كلامي مشكل نيست ولي بهيچ وجه فيزيكي با كسي درگير نشيد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)