صفحه 218 از 322 نخستنخست ... 118168208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227228268318 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,171 تا 2,180 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

Banned

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط y2dark نمایش پست ها
    بنظرم شما خارج از کشور به دردتون نمیخوره! چون چه در اروپا چه در امریکا به معنای واقعی کلمه شما باید کار کنید و صبح تا عصر کار کنید که نتیجه ش رو بگیرین حالا میخواین دکتر باشین یا مهندس یا...! و در بهترین شرایط سالی دو سه بار برین مسافرت! اینجا تو بیزینس ددلاینها جدیه با کسی هم شوخی ندارن! مثل ایران نیست که تو پروژه ها یه ددلاین دو سال جابجا بشه آب از آب تکون نخوره!!
    یا پزشک بیمار شب که باهاش تماس بگیرن بگه حالا شما خودت یکاریش بکن من صبح میام!
    بله کار بکنی ولی پول بدرد بخور هم داشته باشی. مسافرت یه بخش زندگی هست. ماشین خوب و خونه خوب هم جزوشه. طبیعتا تعاریف خوب و ... هم در جوامع فرق میکنه. مثلا ممکنه یه خودرو 30 هزار دلاری با گمرک و ... بیاد توی ایران بخریش یه خودرو خوب جلوه کنه ولی همون رو در کشوری دیگه که سطح اکثریت جایی که زندگی میکند 60 هزار تایی هست دیگه در سطح همین پژو توی ایران نشون بده.
    با کار کردن سنگین مشکلی ندارم. نوع کار ریسرچ به نظرم جالب نیست و علاقه ای ندارم. خود کار رو دوست دارم انجام دادن. چیزی غیر از مطالعه صرف و آزمایشگاه. مثلا اگر مهندس میبودم کار توی کارخونه/نیروگاه/پالایشگاه رو خیلی بیشتر از استاد دانشگاه شدن میپسندیدم. با سنگینی و سختیشون هم مشکلی نداشتم. حالا البته رشتم مهندسی نیست مثال زدم. فکر نمیکنم کار توی مثلا پالایشگاه توی یه محیط دروافتاده خیلی راحتتر از کار توی دانشگاه زیر کولر و سرکلاس باشه .
    اروپا که داغونه همون ایران دص برابر بهتره. هنوز توی عهد سوسالیسم هستن بیرون بیا هم نیستن. همون کمونیستم و سسویالیسم توی سلولای بدنشون رسوخ کرده. خود روسیه در اومد از این افکار اینا هنوز دل به بستن. نگاه کنید چقدر ثروتمند زیاد شده تو روسیه مخصوصا مسکو. همه هم از بیزینس و تجارت و مالکیت خصوصی و .... هست. در عوض نصف اینا هم در جایی مثل آلمان پیدا نمیشه. یعنی سیستم نمیذاره به وجود بیان. سیستم دیزاین نشده برای پولدار شدم. یه حقوقی بخور و زندگی بکن و یه رفاه خوب اجتماعی. دیگه اینکه چند میلیون دلار در حساب داشته باشی یا ....فکر کنم غیر از چند فرد خاص کسی بهش فکرم نباید بکنه
    اما آمریکا خوبی که داره اینه که اتفاقا سیستم دیزاین شده برای همین کار. یعنی ثروتمند شدن شدنیه ولی خیلییییییییی سخت اما شدنیه. ولو سیستم فاسد باشه اما میشه به حلقه وارد شد. اروپا خیر. نه حلقیه ای نه سیستمی.
    اون پزشکم که اونطوره واقعا باید شرم رو بخوره حیا رو قی کنه وقتی روپوششو میپوشه. دیدم البته کم هم نه متاسفانه حقیقیتیه که گفتید ولی حقیقت تلخ.

ApplyAbroad Guru

افراد زیادی در امریکا و اروپا هم کار در محیط آکادمیک را نمیپسندند و بهمین دلیل جذب صنعت یا بیزینس میشوند. این جمله ای که شما در مورد بیفایده بودن چاپ مقاله گفتید را من خودم از چندین نفر افرادی که در صنعت رده بالایی دارند هم شنیده ام. منتهی بهر حال برای پیشرفت در محیط اکادمیک و نشان دادن توانایی علمی مرتبط با این شغل راه دیگری غیر از نوشتن مقاله های قوی نیست.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

به نظر من اگر کسی از محیط آکادمیک و paradigm حاکم بر اون خوشش نمیاد بهتره بلافاصله بعد از ورود به آمریکا به فکر گرفتن یک مستر (مجدد) باشه (چون به هر حال مدرک آمریکایی لازمه) و بعدش بره سر کار و وقتش رو تلف دکترا خوندن نکنه.

بسیاری از دانشگاهای آمریکا به شما اجازه میدن در حالی که دانشجوی دکترا هستید تقاضای مدرک مستر کنید به شرطی که requirement ها رو داشته باشید نظیر تعداد واحد و ...
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    به نظر من اگر کسی از محیط آکادمیک و paradigm حاکم بر اون خوشش نمیاد بهتره بلافاصله بعد از ورود به آمریکا به فکر گرفتن یک مستر (مجدد) باشه (چون به هر حال مدرک آمریکایی لازمه) و بعدش بره سر کار و وقتش رو تلف دکترا خوندن نکنه.

بسیاری از دانشگاهای آمریکا به شما اجازه میدن در حالی که دانشجوی دکترا هستید تقاضای مدرک مستر کنید به شرطی که requirement ها رو داشته باشید نظیر تعداد واحد و ...
    اگر دانشگاه خوبی هستید و هنوز آفر کاری مشخصی ندارید بد نیست دکترا را تمام کنید چون کسی که از آینده خبر ندارد. حتی اگر الان هم از کارهای آکادمیک خوشتان نیاید ممکنست در آینده بخاطر ثبات شغلی این نوع کارها بخواهید به دانشگاه سویچ کنید و در چنین شرایطی بهر حال دکترا و سابقه قوی پژوهشی را باید داشته باشید.

Banned

آقا یک مسئله ای هست ممنون میشم روشن کنید قضیه رو
    برخی دوستان در برخی پستهاشون نوشتند که بله آقا اینجا یعنی امریکا اگر به فکر پزدادن به سرویس غذاخوریتون و چه میدونم لباس مارک و از این دست رفتارها هستید رنگ باخته هستند کسی توجهی نمیکنه چون بهترش خیلی هست و ....
    باز دیدم همون دوستان!!! در برخی پستهای دیگرشون از تاثیر ست بودن لوازم یک فرد با یکدیگر و ماشین فلان سوار شدن و .... داشتن بر روابط اجتماعی و مورد توجه واقع شدن و برتری بخشیدن اجتماعی سخن گفتن!
    تکلیف چی شد بالاخره اینا در جامعه آمریکا حالت اول در موردشون صدق میکنه یا دوم!
    تعجب من بیشتر البته به خاطر اینه نویسنده هر دو پست یک نفر بود وگرنه میگفتم خب مشاهدات دو نفر متفاوته و متضاد مشکلی هم نیست.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    برخی دوستان در برخی پستهاشون نوشتند که بله آقا اینجا یعنی امریکا اگر به فکر پزدادن به سرویس غذاخوریتون و چه میدونم لباس مارک و از این دست رفتارها هستید رنگ باخته هستند کسی توجهی نمیکنه چون بهترش خیلی هست و ....
    باز دیدم همون دوستان!!! در برخی پستهای دیگرشون از تاثیر ست بودن لوازم یک فرد با یکدیگر و ماشین فلان سوار شدن و .... داشتن بر روابط اجتماعی و مورد توجه واقع شدن و برتری بخشیدن اجتماعی سخن گفتن!
    تعجب من بیشتر البته به خاطر اینه نویسنده هر دو پست یک نفر بود وگرنه میگفتم خب مشاهدات دو نفر متفاوته و متضاد مشکلی هم نیست.
    خیلی فرقی با ایران نمیکنه. شاید فرقش این باشه که امکانات تفریحی توی امریکا بیشتره و خیلی ها هستند که به جای اینکه پولشون رو خرج پز دادن بکنن خرج مسافرت و تفریح و ورزش و... میکنند.
    اصلا کلا آدم اولش که میاد امریکا فکر میکنه چقدر همه فرق میکنن با ایرانیها و لی یه مقدار که بیشتر آدم ها رو میشناسی میبینی که شباهت ها خیلی بیشتر از اونی هستن که آدم فکر میکنه فقط در ظاهر قابل تشخیص نیستن. کلا بنی آدم همه شون یه چیزن!

بستگی یه طبقه ی اجتماعی داره. تو برخی طبقات این چیزا مهم نیست تو برخی خیلی هم حیاتی.

این خصلت اعراب ثروتمند هستش که برتری به همدیگرو با این چیزا به رخ هم میکشن متاسفانه به ایران هم این طرز تفکر سرایت کرده و خیلیا اینطورین. تو امریکا طی ۱۴ ماهی که هستم به نظرم به personality و social status توجه میشه و ماشین و لباس و.. مهم نیست واقعا یعنی اصلا جلب توجه نمیکنه واسشون ( مگر خیلی خاص باشن) . سوشال استتوس هم کار و سطح تحصیلات و سطح در امد .. رو در بر میگیره.
    .
    .
    .
    .

یکی از چیزایی که میتونه باب دوستی شما با امریکایی ها میتونه باز کنه digital entertainment هستش! من شخصا امریکایی همسن و سال خودم ندیدم که xbox ps4 بازی نکنه!(‌اون زمان خوابگاه بودم همه اتاقا توشون یا ایکس باکس بود یا ‍پی اس ) و حتی بسیاری از دختراشونم دیدم خوره call of duty halo و ..هستن. همینکه گفتم منم گیمر هستم خوششون میاد که بیان برنامه ایی بذارن و با هم بازی کنیم! تو زمینه فیلم و سریال هم اگه دستی داشته باشید خوبه
    کلا تفریحاتشون سالمه! گیم و فیلم و ابجو و علف!
    از مزایای دوستی باهاشون زبان هستش که وحشتناک تقویت میکنه زبانو و بخصوص اینکه ازشون بخاید تصحیح کنن شمارو(‌ معمولا تصحیح نمیکنن و فکر میکنم احساس میکنن بی ادبیه اگه تصحیح بخان بکنن)

مورد دیگه بازیای بیس بال و فوتبال امریکایی هست که من متاسفانه ۰ هستم و هیچ نظری نمیتونم در موردش بدم ولی اگه بتونید یاد بگیرید و باهاشون وارد بحث بشید خیلی زمینه مشترک خوبیه.

شما تو طبقه ی college kids هستی دوست من و برای همینم اینا رو نمی بینی. من دوستم که بیزینس خونده و یه جارفته بود مصاحبه کاری بهش گفتن اگر استخدامت کنیم دیگه نمی تونی هاندا سیویک 2004 بیاری دم شرکت پارک کنی
    تجمل گرایی تو آمریکا و تو طبقات بالای جامعه وجود داره و بسیار هم شدید هست لول ولخرجی.

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

اگر سریال Suits را دیده باشد این قضیه کاملا به چشم میاد که لباس و ماشین شما چقدر در روابط شما تاثیرگذار است,.. از طرف دیگه استاد آمریکایی من ۲ ساله که با یه تیشرت میاد دانشگاه ! به قول دوستمون به نوع کاری که دارید و افرادی که باهاشون سرو کار دارین بستگی داره.

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)