صفحه 224 از 322 نخستنخست ... 124174214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234274 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,231 تا 2,240 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط new_helix نمایش پست ها
    مطمئن هستید اینو؟
    من چندین نفر دوست امریکایی دارم که توی کشورای مختلف حتی هند و اروپای شرقی پزشکی میخونن و وقتی اینو بهشون میگفتم میگفتن اسم دانشگاهو که برای مردم مهم نیست دقتم نمیکنن ؟! یعنی چی الان یکمی توضیح بدید ممنون ممنون میشم .
    یعنی مردم میرن نگاه میکنن کی از هاروارد مدیکال اسکول مدرک گرفته کی از ویرجینیا؟! بعد پیش اینا نمیرن؟ من الان یکی از معروفترین پزشکان رو میشناسم روی موضوع های مروبط به زنان هم کار میکنه جراحه البته عمومیشو که از یه دانشگاه معمولی اروپایی گرفته و تخصص باز معمولی ولی خیلی کارش گرفته تو امریکا میگفت متوسط درآمد سالانه روی 1000000k هست. ازش پرسیدن برای شما اینطوره یا بقیه گفت عمومی هست و .... بعد این معنیش اینه که تفاوتی بین این دانشگاه ایشون با اون همکار آمریکاییش نبوده خب که هردو دارن یه رنج درآمدی رو. درسته یا من اشتباه میگم؟
    ممنون
    من پزشک نیستم. ولی درکی که از سیستم حاکم برآمریکا دارم بهمه میگه که باید اینجوری باشه! مخصوصا تو شهرهای بزرگ. اگر اینطور نبود که مردم به جای پرداخت شهریه های سنگین به John Hopkins و Chapel Hills ، ... می رفتن همین UT Southwestern Medical School مدرک می گرفتن.

مردم که همیشه پیش پزشک میرن. ولی خوب یکی تو داون تاون سنفرانسیسکو مطب داره یکی تو El Paso! مطمئنا این دو تا پزشک با هم فرق دارن. ممکنه اون پزشک با مدرک معمولی تو یه نقطه ی دورافتاده درآمد خیلی بالایی هم داشته باشه، ولی در طول زمان هیچ وقت به جایگاه فردی نمیرسه که مثلا فارغ التحصیل نمونه ی جان هاپکینزه و تو نیویرک مطب داره.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من پزشک نیستم. ولی درکی که از سیستم حاکم برآمریکا دارم بهمه میگه که باید اینجوری باشه! مخصوصا تو شهرهای بزرگ. اگر اینطور نبود که مردم به جای پرداخت شهریه های سنگین به John Hopkins و Chapel Hills ، ... می رفتن همین UT Southwestern Medical School مدرک می گرفتن.
    اها نه بگذارید براتون جریان هزینه ها رو بگم
    سیستم های درمانی خصوصی هرچقدر معروفترن از"ابزارها و خدمات سخت افزاری" "بهروز تر(نه لزوما پیشرفته تر و با علم بیشتر) مجبورن استفاده کنند" تامین ای هزینه ها همش از جیب بیماران ممکن نیست و واقعا به نابودی میکشونه بیمار رو. باید از راههای مختلفی تامین بشه یکیش هم از هزین های دانشگاههای مرتبط هست.
    در ایرانم وقتی بیمارستانها به خنس خوردند مجبور شدند سیستمی به نام دانشگاههای بین الملل رو راه اندازی کنند که مثلا برای دانشگاهای مثل تهران سالانه هزینه و درامد میلیاردی رو در پی داره. کلی از خورده خرج های این سیستم پوشیده میشه با این روش. و
    دلیل گرونی شهریه اونها همینه
    وگرنه بافت همبند بافت همبنده و چه در هاروارد مدیکال اسکول باشه چه هند و اروپا و آفریقا فرقی نمیکنه. حتی کتابها و سرفصل ها هم همونه مثلا اکثرا اناتومی گری خونده میشه و همون اکثرا باز میرن تکمیلی اسنل رو هم میخونن.
    ممنون از راهنمایی

ApplyAbroad Guru

مردم که همیشه پیش پزشک میرن. ولی خوب یکی تو داون تاون سنفرانسیسکو مطب داره یکی تو El Paso! مطمئنا این دو تا پزشک با هم فرق دارن. ممکنه اون پزشک با مدرک معمولی تو یه نقطه ی دورافتاده درآمد خیلی بالایی هم داشته باشه، ولی در طول زمان هیچ وقت به جایگاه فردی نمیرسه که مثلا فارغ التحصیل نمونه ی جان هاپکینزه و تو نیویرک مطب داره.
    برای مطب و مراجعه مستقیم بیمار فرق زیادی نداره ولی برای فرضا کارگرفتن در بیمارستانهای تاپ و مراکز سطح بالای تحقیقاتی پزشکی، رده های مدیریتی در کلینیکهای بیمارستانهای معروف، رتبه های آکادمیک و نظیر آن احتمالا مهم میشه.

همین وضع در مورد رشته حقوق هم هست. اگر قصد اینه که یک دفتر وکالت شخصی بزنید و فرضا کار وکالت متهمین و personal injury و real estate law و مهاجرت و اینجور کارها را انجام بدین احتمالا فرقی نمیکنه از کجا مدرک گرفتید. اما اگر قصدتون corporate law در شرکتهای حقوقی چند صد میلیون دلاری وال استریت یا فرضا منشی قاضی دادگاه عالی و رده های بالای سیستم قضایی است باید از هاروارد و نظیر آنجاها در آمده باشید.

(لااقل در سریالهایی مثل house و suites که اینجوری نشون میداد )

Banned

مطب ارتباط با دانشگاه داره؟ مطب و اجازه تاسیس اون به لایسنس کار در یک ایالت + امتیازهایی که بدست میآرید مربوطه. خود مدرک یه امتیاز داره(برابره فرقی نداره یه امیتزا ثابت برای خود مدرک در نظر گرفته میشه) . یعنی این سیستم در امریکا طور دیگریه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    برای مطب و مراجعه مستقیم بیمار فرق زیادی نداره ولی برای فرضا کارگرفتن در بیمارستانهای تاپ و مراکز سطح بالای تحقیقاتی پزشکی، رده های مدیریتی در کلینیکهای بیمارستانهای معروف، رتبه های آکادمیک و نظیر آن احتمالا مهم میشه.

همین وضع در مورد رشته حقوق هم هست. اگر قصد اینه که یک دفتر وکالت شخصی بزنید و فرضا کار وکالت متهمین و personal injury و real estate law و مهاجرت و اینجور کارها را انجام بدین احتمالا فرقی نمیکنه از کجا مدرک گرفتید. اما اگر قصدتون corporate law در شرکتهای حقوقی چند صد میلیون دلاری وال استریت یا فرضا منشی قاضی دادگاه عالی و رده های بالای سیستم قضایی است باید از هاروارد و نظیر آنجاها در آمده باشید.

در مورد حقوق نمیدانم اما در مورد پزشکی سریالهاشون صد در صد منطبق بر سیستم هست و اصلا یک دوره کامل آشنایی با سیستم مدیکال آمریکا هست. اینقدر دقیق ساخت. مثلا داکتر هاوس و انتومی گری)

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها

من شخصا دانشگاه دکتر رو چک می کنم قبل اینکه برم! تو لیست شرکتهای بیمه هم بغل اسم دکترا می نویسن. چندین بار دیدم تو تیزرهای تبلیغاتی دکترا هم به این مورد اشاره میشه. فکر کنم منظورتون کارای پزشکی روتین باشه مثل پزشک عمومی و ... که فرقی نداره.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Banned

من شخصا دانشگاه دکتر رو چک می کنم قبل اینکه برم! تو لیست شرکتهای بیمه هم بغل اسم دکترا می نویسن. چندین بار دیدم تو تیزرهای تبلیغاتی دکترا هم به این مورد اشاره میشه. فکر کنم منظورتون کارای پزشکی روتین باشه مثل پزشک عمومی و ... که فرقی نداره.
    البته اینی که میگید حق بیماره و هرکسی میتونه هرجایی دوست داره بره. منتها منظورم نرم کلی جامعه بود . تیپ رفتاری عمومی . و صد البته بسیار حق تر بیمار با وجود درامد پزشکان و دندانپزشکان آمریکایی.
    به هر حال ممنون از دوستان بابت راهنمایی.

Member
    رشته و دانشگاه
    AUT - Mech Eng( Manufacturing & Prodection)

بچه هایی که در حال تحصیل هستند:

نحوه سلام و احوال پرسی با اساتید و کارکنان دانشگاه و یا حتی مردم عادی چطوری باید باشه؟ هم در گفتگو in person و هم به صورت مکاتبه ای (مثلا ایمیل زدن).
    آیا درسته که مسئول دپارتمان رو با اسم کوچیک خطاب کنی؟ استادت رو چی؟ صاحب خونه... بیش تر افراد بزرگتر از خودمون رو میگم.
    لطفا هم برای مکاتبه و هم برای in person توضیح بدبن.
    ممنون
    Resume: BS GPA: 15.55/20 (3.16/4) ; GRE(Q166/V147/W3) ; iBT:98 ; 0 publication ; MS Applicant
    Admission Result: Rejected, Admitted but fund is undecided, full fund, No Fund
    UW-Madison - Oregon State - Clemson - Arizona State - Northern Illinois

Junior Member

سلام
    ممنون از تجربیات خوبی که دوستان گذاشتند , من ی سوال دارم امیدوارم جای مناسبی مطرحش کرده باشم , البته ممکنه مسخره بنظر برسه D: وضعیت آرایشگاه چطوره اونجا؟ آیا درسته که هزینه اصلاح ابرو 70 دلاره؟ دوستان دختر دانشجو چکار میکنن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط gazmakh نمایش پست ها
    بچه هایی که در حال تحصیل هستند:

نحوه سلام و احوال پرسی با اساتید و کارکنان دانشگاه و یا حتی مردم عادی چطوری باید باشه؟ هم در گفتگو in person و هم به صورت مکاتبه ای (مثلا ایمیل زدن).
    آیا درسته که مسئول دپارتمان رو با اسم کوچیک خطاب کنی؟ استادت رو چی؟ صاحب خونه... بیش تر افراد بزرگتر از خودمون رو میگم.
    لطفا هم برای مکاتبه و هم برای in person توضیح بدبن.
    ممنون
    این سوال شما فکر نمیکنم زیاد مختص آمریکایی ها باشه و پاسخ اون با توجه به فرهنگ حاکم اینکه شما هم مثل بقیه، یعنی به کار بردن اسامی متعارفی که اطرافیان برای شخص خاصی استفاده می کنند. در مواردی شما با افرادی مواجه میشوین (ترجیحا اساتید) که از لحاظ کهولت سنی در جایگاهی هستند که با Prof. XXX صدا زده میشوند و شما هم بالطبع بهتره از این پیروی کنین. در هر صورت بهتره شما برخوردهای اولتون یه کم محتاطانه تر باشه تا بفهمین افراد مورد نظر با چه اسامی ای صدا زده میشوند. اینکه افراد چقدر از خودمون بزرگتر باشند هم میتونه نکته ی خوبی باشه اما به شخصه در اولین ملاقاتم با افراد Age~60 yrs ، به اسم کوچیک احوالپرسی می کنم. مکاتبات همیشه یه چیز رسمی هست و اگر دقت کنین حتی خود اساتید با عنوان هایی از قبیل Dear و ... استفاده می کنند. بنابراین بهتره در این مورد شما هم رسمی بودن کار رو حفظ کنین. موفق باشین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)