صفحه 235 از 322 نخستنخست ... 135185225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245285 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,341 تا 2,350 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Bozorgan نمایش پست ها
    یه پیشنهاد دارم برای دوستانی که توی آمریکا زندگی میکنن، حتما از سیستم E-ZBORROW و ILLIAD توی کتابخونه ها استفاده کنید، بسیار عالی هست. من دوتا کتاب میخواستم توی هیچ کدوم از کتابخونه های شهر نبود، درخواست دادم، یکی از دانشگاه تگزاس برام اومد و یکی هم از ایندیانا. کاملا رایگان
    چطوری ازش استفاده کنیم؟ کدام کتابخانه ها این سیستم را دارند؟ چقدر طول می کشد که بیاید؟
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Junior Member

درپاسخ به پست saranaimi اتفاقا تازگیها مقاله جالبی در سایت معتبری خونده بودم دقیقا یادم نمیاد کدوم...ولی از درصد بالای برگشت هندیهای تحصیلکرده به وطنشون میگفت..البته بیشتر داشت مالیات بالای حقوقهای بالا ی متخصصین علمی را زیر سئوال میبرد.
    گوگل را سرچ کنید خیلی مقالات هست http://www.npr.org/2015/03/13/392718...to-return-home

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط DrHoda نمایش پست ها
    والا یه بحث هایی تو فروم یه مقدار حساس میشه و برای منی که همیشه تلاشم اینه که قضاوت بیجا نکنم یه کم اوضاع سخت میشه.
    ولی به نظر من این مقایسه که خواه نا خواه توی ذهن ما ایجاد میشه. کاری به درست یا غلط بودنش ندارم ولی شما حتا یه سفر توریستی هم میرین معمولن اونجا رو با محل زندگی خودتون مقایسه میکنین. حالا این قیاس لزومن براساس برتری یا عدم برتری نیست، ممکنه صرفن های لایت شدن تفاوت ها باشه. به نظر من همین تحلیل تفاوت هاست که ذهن آدم رو باز میکنه و خوبی سفر و گشتن دنیا هم همینه!

مورد دومی که میخوام بگم اینه که برداشت آدم وقتی میاد اینجا، به پیش فرضش قبل از اومدن، هدفش از ترک ایران و خلق و خو و روحیات داره. من آدم اجتماعی هستم ولی به قول معروف party animal نیستم که تا پام رسید اینجا، اولین کارم پیدا کردن بچه های ایرانی برای عشق و حال از نوع ایرانیش باشه! مشکلم با ایران هم خیلی از چیزایی نبود که اینجا مطرح شده. یعنی اونها بعضیاش اصلن به نظر من مشکل نیست (مثل همون جریان مسافرت که دوستمون گفتن که ایران چقدر جا برای گشتن داره)و بعضیاشم قابل تحمل بود. من فشار اصلی رو در زمینه ی کار و تحصیلم احساس میکردم. مخصوصن وقتی برای طرح رفتم هر روزش مصمم تر شدم برای اومدن (اینم یکی دیگه از همون فایده های سفر و دیدن محیط های مختلفه).

من از کیفیت فضای آکادمیک اینجا حقیقتن شگفت زده شدم. از فرصت هایی که هست، از ارزش و اهمیتی که به تلاش آدم ها در جهت تحصیل و تحقیق داده میشه. اون کتابخونه که دوستمون اشاره کرد که برای منم همیشه تحسین بر انگیزه. تا حدی که مدام فکر میکنم چه ظلمی شد در حق ما و چه ظلمی میشه در حق همه ی دانشجوها. من توی یک دانشگاه مادر توی تهران درس خوندم و همیشه در به در یک کتابخونه بودیم که بشه آسوده و راحت توش درس خوند. چیز به این سادگی برای ما دغدغه بود!

زندگی اینجا سختی هایی داره که به نظر من مقایسه ش از این جهت که بگیم بهتره یا بدتر، مقایسه ی سیب و پرتقاله. نظام اقتصادی و اساس گردش سرمایه و ... بسیار متفاوته. هر کدومش برای یکی بهتره.
    نهایتن هم ما مهاجریم! نمیشه توقع داشته باشیم از همون اول تفریحات و مرخصی هامون هاوایی و سواحل مکزیک و ... باشه. به جاش ماها چون انگیزه داریم چشم انداز دوردستمون روشنه!
    فضای آکادمیک 90% کشورهای دنیا(غیر از گامبیا و افغانستان و موزامبیک و کشورهای اینچنینی) از ایران بهتره این که شکی درش نیست. فقط یه بحصی که هست غیر از فضای آکادمیک فضای فرهنگی و اجتماعی آمریکا هم طبیعتا تفاوتهای بنیادین داره با ایران و نمیشه فقط اون مورد مسافرت رو مبنا گرفت من به صورت موردی مسافرت رو عرض کردم.
    من برای ثبت نام دانشکده پزشکی رفته بودم همه خوشحال بودند من حوصله حرف زدن با پدر مادر خودمم نداشتم از اینکه باید هفت تا نه سال بمونم توی ایران و نهایتا کارو تموم کردم!

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh1 نمایش پست ها
    درپاسخ به پست saranaimi اتفاقا تازگیها مقاله جالبی در سایت معتبری خونده بودم دقیقا یادم نمیاد کدوم...ولی از درصد بالای برگشت هندیهای تحصیلکرده به وطنشون میگفت..البته بیشتر داشت مالیات بالای حقوقهای بالا ی متخصصین علمی را زیر سئوال میبرد.
    گوگل را سرچ کنید خیلی مقالات هست http://www.npr.org/2015/03/13/392718...to-return-home
    درصد بالا رو نمیدونم چجوری تعریف کرده اون سایت ولی طبق آمار رسمی Dep. Of Homeland هر سالانه حدود 25% از تقاضای پذیرفته شده برای ویزای H1 تنها از کشور هند هست، یعنی با اینکه شما اینجا این همه چینی میبینید، تعداد متقاضیان هندی بیشتر از چینی هاست، بنابراین فکر نکنم بشه، جمع بندی کلی کرد که هندی های زیادی به کشورشون برمیگردند.

لینک های زیر رو نگاه کنید؛

http://www.uscis.gov/sites/default/f...cteristics.pdf

و

http://www.dhs.gov/xlibrary/assets/s...5_Yearbook.pdf
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

اين بيشتر به مثابه جك ميماند كه ميگيد هنديا به وطنشون باز ميگردن! مافياي هتل امريكا دست هندياس! شيكاگو و بخصوص توسط هندي پاكستانيا كاملا قرق شده! (عشقشىن اين دو تا شهره)اصلا يه مثل معروفي هست كه هنديا بدنيا ميان ٢ حالت بيشتر ندارن! يا تو خيابون بزرگ بشن همونجا بميرن يا بيان نيويورك!

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

مخصوصا الان که سه تا کمپانی بزرگ رو هم دارن مدیریت می کنن!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

خدمتی که هندی های به کمپانی های آمریکایی کردن و می کنند واقعا قابل توجه ه. در اینکه بین هندی ها آدم باهوش و تاپ زیاد هست هیچ شکی نیست. ولی بزرگترین مزیت هندی ها پر کردن جای خالی قشر تنبل و راحت طلب middle class ‌آمریکایی هستش. شما اگر به بدنه ی شرکتهایی مثل اپل و کوالکام و TI ، .... نگاه کنید این رو کاملا متوجه میشید. برای همینه که شرکتهای آمریکایی عاشق هندی ها هستن و سالانه نزدیک به 100 هزار ویزای کار براشون صادر می کنن.

زندگی تو آمریکا خیلی حول محور کار و پول می جرخه و آدمهایی که اهل مال دنیا نیستن الکی اذیت میشن اینجا. کلا اگه خوی کاخ نشینی ندارید ولی زندگی کمی با کیفیت می خواید بهتره برید کانادا

ApplyAbroad Senior Veteran
    mmsh81 آواتار ها

کلیه پستهای نامربوط به تاپیک و مشاجرات حذف گردید.
    این فروم صرفا برای انتقال تجربیات و مشاهدات شما ایجاد شده
    لطفا از انجام بحثهای بی مورد جدا خودداری فرمایید.
    تحمیل نظر خود به دیگران کار شایسته ای نیست.

با تشکر
    مدیریت فروم

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Bozorgan نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،
    بسیار عالی، من با بیشتر حرف های شما موافقم. فقط چند نکته کوچیک هست که خدمتتون عرض میکنم.
    همونطور که شما فرمودید اصلا مقایسه بین یک کشور پیشرفته صنعتی با یک کشور در حال توسعه از اساس نادرسته و این یک واقعیت هست. ولی الزاما اینطور نیست که هرآنچه که اینجا هست خیلی خوبه و عالیه و هرچی توی ایران هست به شدت افتضاح و خراب و بده. هرجایی یه خوبی هایی داره و یه بدی هایی، به نظر من هرکسی میخواد از جایی به جای دیگه بره باید با واقعیت ها روبرو بشه نه بر اساس رویا و آرمان های خیالی تصمیم به رفتن بگیره و وقتی رسید به مقصد ببینه واقعیت با چیزی که اون توی ذهنش برای خودش درست کرده از زمین تا آسمون فرق میکنه، شما بهتر از من میدونید که چه به سر همچین کسی میاد توی مملکت غریب.

اما در مورد فرهنگ عمومی ، حرف شما رو قبول دارم ولی واقعا توی ایران نود درصد مردم توی خیابون آشغال میریزن؟ توی آمریکا نه؟ و البته یکی از مصداق های فرهنگ عمومی که شما اشاره ای بهش نکردید روش حرف زدن و گفتگوی بین افراد هست. شما اگر حداقل شبکه های تلوزیونی رو ببینید که یه جورایی آینه فرهنگ عمومی یک کشور هست، مثلا توی سی ان ان توی بعضی از برنامه هاش چند بار صدای بوق به عنوان سانسور میشنوید؟ حالا شبکه های دیگه مثل اچ بی او که دیگه بماند. حداقل از کلمه های به قول خودشون اف ورد کم نمیزارن. شما واقعا توی ایران هم همچین چیزی بین مردم عادی دیدید؟ حتی همون اراذل و اوباش های ایران هم فکر نمیکنم توی حرف زدن عادیشون به این شدت از این کلمه ها استفاده کنند. ( امیدوارم این رو به حساب آزادی بیان نزارید)

در مورد آب و هوا هم حرفتون رو قبول دارم ولی به قول خودتون مقایسه کردنش یه جورایی سخته، اینکه بخوایم آمریکا رو با این وسعت و شرایط جغرافیایی و اختلافش با ایران از نظر طول و عرض جغرافیایی مقایسه کنیم. ولی شما واقعا هیچ کجا توی ایران با آب و هوای به قول خوتون خوب پیدا نکردید؟ همه جا آلوده بود؟ همه جا زندگی توش سخت بود؟ این کمی برای من عجیبه. قبول دارم شهر های بزرگ (به هر دلیلی) آلودگیشون زیاده ولی جاهای با آب و هوای تمیز هم پیدا میشه. و البته باز هم مقایسه اینجا با این تکنولوژی و سیستم های پیشرفته با ایران کار نادرستیه.یک سوال ، به نظر شما آب و هوای جنوب آمریکا با آب وهوای شمال آمریکا یکیه؟ هر دو خوبه؟

در مورد امکانات رایگان اگر منظورتون اینجور چیزها هست که خیلی هم خوبه هرچند که قبلا هم نوشته ام توی شهری که من زندگی میکنم حتی برای استفاده آلاچیق های توی پارک های ملی هم باید پول بدید. من یادم نمیاد توی ایران همچین چیزی دیده باشم. یا حتی برای ماهی گیری توی اینجا شما باید لایسنس بگیرید که اون هم مستلزم پرداخت پول هست که اگر ندید جریمتون میکنن و البته تا جایی که من دیدیم توی ایران ماهی گیری آزاد هست، مگر در برخی جاهای خاص. ( باز هم امیدوارم این رو به حساب حمایت از طبیعت نزارید). اینجا حتی نزدیک نود درصد فضاهای پارک برای ماشین ها پولی هست و شما جاهای خیلی کمی هست که میتونید ماشینتون رو رایگان پارک کنید. توی ایران شما همچین چیزی دیدید؟
    یا به طور کلی شما اینقدر که اینجا امکانات رایگان هست توی ایران امکانات رایگان ندیدید؟ حتی همین زمین های بازی که شما میگید؟

حرف شما رو قبول دارم که من با پول دانشجویی حتی شاید نتونم از ایالتم بیرون برم، ولی همون طور که شما گفتید اون کارها فقط نزدیک شهرهای بزرگه ، آیا شهر های کوچیک هم اون چیزها رو دارن؟ آیا شما توی ایران هیچ جای دیدنی توی شهرهای کوچیک و بزرگ نمیشناسید؟ موزه ها و جاهای دیدنی و تفریحی توی ایران فکر میکنم از خیلی از تفریحات دیگه ارزونتر باشه. حتی برخی از اونها رایگان هستند، شما اصلا از اونها اطلاع دارید؟
    درمورد طبیعت هم حرفتون رو قبول دارم، جایی که من هستم هم فوق العاده قشنگه ، البته تا وقتی مرتب بارون بیاد، اگر چند روز بارون نیاد یواش یواش شروع میکنه به خشک شدن، ما توی ایران چند روز بارونی داریم؟ این موضوع رو مگر کسی میتونه توش دخالت کنه؟ این دیگه طبیعت متفاوت ایران با اینجا هست وهمونطور که شما فرمودید باز هم مقایسه درست نیست.
    آیا به نظر شما توی آمریکا اگر ماشین نداشته باشید میتونید مثل ایران به همه جا دسترسی داشته باشید؟ امیدوارم عادلانه در مورد حمل و نقل عمومی توی آمریکا قضاوت کنید و فقط مرکز تجاری شهر نیویورک رو نبینید.

اما در مورد اینکه مهاجرت برای کسی که همه چیز توی ایران براش عادی بوده درست نیست، اجازه بدید حرفتون رو رد کنم. البته نظر شما محترم هست ولی به نظر شما همه کسانی که میان بیرون از ایران توی شرایط سختی گیر کرده بودن و برای فرار از اون شرایط اومدن بیرون؟ حداقل در مورد من و کسانی که میشناسمشون اینطور نیست. همون طور که آخر فرمایشاتون گفتید هرکسی دلیلی برای بیرون اومدن از ایران داره و لزوما این دلیل فرار کردن از ایران نیست. والبته همه برای رسیدن به خواسته های خودشون میان که هر چیزی میتونه باشه و این در مورد من هم صدق میکنه مثل همه شماها.
    در کل حرف من این هست که به نظر من اگر کسی فکر میکنه آمریکا بهشت برین هست و همه چیزش خوبه و عالیه و ایران بدترین جای دنیا هست و همه چیزش بده و اگر بیاد اینجا از بدترین جای دنیا فرار میکنه به بهترین جای دنیا و اینجا همیشه همه چیز براش عالی پیش میره، یه کمی از واقعیت فاصله داره. کافیه فقط یه لحظه فکر کنید وقتی اومدید اینطرف و نتونستید فاند بگیرید یا استادی پیدا کنید تا ساپورتتون کنه و مجبور باشید 30 هزار دلار در سال شهریه بدید و وضع مالیتون هم اونقدر خوب نباشه، چقدر از بهشت برینی که تصور کردید فاصله میگیرید.
    و باز هم به نظر من هرکسی مدتی توی محیط و شرایطی زندگی کنه اونجا براش عادی میشه و دیگه اون جذابیت اولیه رو نداره ، هرچند که به خیال بعضی ها اونجا بهشت برینی به اسم آمریکا باشه.

امیدوارم باور کنید که از نظر من آمریکا جای بدی نیست، مزایای خیلی زیادی هم داره و البته معایب زیادی هم داره همونطور که ایران هم جای بدی نیست و اگر معایب زیادی داره مزیت های زیادی هم داره، من نمیگم اینجا خیلی بده و ایران خیلی خوب ، فقط میگم اون که هست رو ببینید نه اون که میخواید ببینید.
    هرکجا که هستید موفق باشید

( دوستان به نظر میاد اون جمله من که نوشته ام "اونها رو مقایسه کنم" توی پست دومم برخی از دوستان رو به این سمت برده که من قصد مقایسه دو کشور رو دارم، در صورتی که اینطور نیست و شاید بهتر بود به جای جمله بالایی مینوشتم "اونها رو کنار هم بزارم" اینطوری تصور مقایسه هم بین برخی از دوستان به وجود نمیومد. (البته اگر نوشته رو میخوندن طبیعتا متوجه میشدن که من چیزی رو با چیز دیگه ای مقایسه نکرده ام ) با اینحال به خاطر این اشتباه نوشتاری از دوستان عذرخواهی میکنم، من به هیچ وجه قصدم مقایسه دو کشور آمریکا و ایران نبوده و فقط مشاهداتم رو نوشته ام)
    تعدادی از دوستان جواب یکسیری از سئوالاتون رو دادند که من دیگه به اونها نمیپردازم،
    در کل دوست من هیچ کس نمیگه ایران کشور بدیه و هیچی نداره!!! خیلی از ماها معتقدیم ایران پتانسیل بسیار زیادی در همه زمینه ها داره ولی اینکه آیا این پتانسیل ها به فعل تبدیل بشوند و آیا به عمر ما ختم بدهد یا قابل استفاده برای همه باشد اون حرف دیگریست! از نظر مهاجرت اگر شما با مهاجرت احساس نمیکنید که در اون کشور مزیتهایی رو بدست میارید مهاجرت برای شما کار بیهورده ای خواهد بود.

در مورد فرهنگ توجه کنید که مشاهده فرهنگ امریکاییها از تلویزیون نه تنها دقیق نیست بلکه در خیلی از موارد اشتباه هم هست! مثله ایران! بهتره توی جمعشون مدت زیادی باشین تا بتونین نظر بدین

الان دقیقا منظور شما کدوم موزه تو ایرانه؟؟؟ چون من تقریبا تمام موزه های تهران رو رفتم و میتونم به جرات بگم همش رو هم اندازه یکی از موزه های واشنگتن یا نیویورک نمیشه! (که البته اکثر موزه های واشنگتن مجانیه)

در مورد ماشین، در شهرهای بزرگ که حمل و نقل خوبه، و وقتی قیمت ماشین انقدر پایین هست که هر کسی با حقوق کم میتونه یک ماشینی لیز یا فایننس کنه اصولا احتیاجی به حمل و نقل عظیم در شهرهای کوچک نیست. مقایسه کنید با ایرانی که یک مهندس تازه کار چند سال باید کار کنه یک تویوتا کرولا بتونه بخره؟؟؟!!!

من هم قبول دارم امریکا بهشت نیست در کل هیچ جای دنیا بهشت نیست! همه جا خوبیها و بدیهای خودش رو داره! باید دید کدوم خوبیهاش بیشتره!

پی نوشت: متوجه شدم شما سه چهار ماهی بیشتر نیست در امریکا هستید، پیشنهاد میکنم کمی صبر کنید و بعد از چندین سال ببینین آیا هنوز نظرتون مثله گذشته هست یا نه، در ضمن فکر کنم شما در مورگان تاون هستین پس میتونین راحت از موزه های مجانی واشنگتن استفاده کنین فکر کنم واشنگتن 2 3 ساعت فاصله با اونجا داشته باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)