صفحه 238 از 322 نخستنخست ... 138188228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248288 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,371 تا 2,380 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

Banned

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    اپیدمی بودنش بستگی داره که کجای آمریکا باشید و جامعه آماری شما شامل چه جور آدمهایی باشه. توی این چند سالی که من آمریکا زندگی کردم، خیلی به ندرت پیش اومده که کسی به ایرانی بودن من واکنش منفی نشون بده، به استثنای کسانی که از شیعه ها خوششون نمیاد که معمولا آمریکایی نیستن (یا یک دفعه که به یک کنیسه conservative رفته بودم در سال ۲۰۰۷). ولی تقریبا در تمام مواردی که کسی از من پرسیده از کجا هستم، واکنششون یا ابراز امیدواری برای بهبود روابط ایران و آمریکا بوده یا اینکه از من بپرسن از بودن در آمریکا چه احساسی دارم و یا مقداری پرس و جو در مورد شرایط ایران (یا ترکیبی از این موارد).
    البته عریف واکنش منفی هم خودش قضیه داره.
    من یکی چهره در هم کشیدن و سرد شدنش در رابطه واکنش منفی هست برام. و تقریبا بر عکس شما تا الان موردی پیش نیومده واکنش منفی نشون نده به ایرانی بودن من کلا دیگه تصمیم گرفتم نگم ایران یکی از شهرهای آمریکا رو میگم مثلا! چهرمم میخوره موی بور و پوست سفید هم دارم خوشبختانه خیلی تابلو نمیشه دیگه.
    در 100% مواردی که بعد از کلمه ایران صحبت ادمه پیدا کرده صحبت از این بوده که ایران جای خطرناکی نیست برای مسافرت؟ و اینک چطور با این همه تحریم و زندگی میکنید توی ایران؟
    با توجه به توصیفات شما و البته ارتباطت محدود تر خودم به نظرم آمریکایی ها "آدم تر " هستند در این مواقع و برخورد"معقولانه تری" نسبت به اروپایی ها نشون میدن. من در ایتالیا این تجربه رو داشتم انگلستان یکم بهتر بوده الانم اینجا که گل و بلبله خودشون چندان جای مالی هم نیستند اما نمیدونم جرا ادای آمریکایی ها رو میخوان در بیارن وقتی اسم ایران میاد.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نظرسنجيها كه هيچوقت در اين مقطع مقدماتي نشون دهنده نتيجه نهايي نيست. اگه اينجوري بود، بايد نوت گينگريچ (يا جينجريچ، بسته به اينكه كجاي آمريكا باشيد) خيلي وقت پيش رييس جمهور آمريكا ميشد. طبق همون نظرسنجيها هم اون دلقك با موي مصنوعي به اندازه كل جمعيت ايران طرفدار نداره. حدود يك سوم جمعيت جمهوريخواهها طرفدار داره كه خيلي مهم نيست.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

سلام دوستان

شاید این مطلب یه مقداری سیاسی باشه ولی یه چیزی که برام جالب هست این هست که چه طور میشه یه سری ایالت های آمریکا کلا همیشه طرفدار جمهوری خواه ها بوده اند که اکثرا در ایالت های جنوبی هستند. آیا این به دلیل جزو مذهبی آنهاست؟ من حتی یه مقدار هم از تاریخ این دو حزب بزرگ آمریکا خوندم ولی همچنان متوجه این تعصب افراطی نمیشم!!! خوشحال می شم که یکی از دوستان در این رابطه یه مقدار توضیح بدن.

Banned

من کامل قضیه رو مدت زیادی تست کردم
    تا قبل از اینکه ابدا اسمی از ایران باشه هیچ گون مشکلی نیست همه چیز عادیه مشکلات از اونجا شروع میشه که فرد مقابل میفهمه ایرانی هستی. یکی از دوستان من هرکسی میپرسه ازش میگه ایتالیا! موی کاملا مشکی هم داره و قیافه تابلو ولی خودش میگه نسبت قبل که میگفتم ایران همه چیز اوکی است.
    + من بین برخورد آمریکایی ها و اروپایی ها آمریکایی ها را ملایم تر میبینم اتفاقا در مواجهه با مسئله ایران. البته تویهینی نیست ابدا . هیچ ری اکشن مشکل داری غیر از سرد بودن ارتباط با کشور مبدا اگر ایران باشه من ندیدم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    البته باید دید تابع تبدیلی که از حرکت x خروجی "وای چه ادم های نژاد پرستی، چه واکنش بدی!" تولید می کنه هم چیه. قصد توهین یا اشاره به کسی ندارم، ولی بعضی از دوستان از یک جاهایی فرار کرده اند و با یک پذیرش از یک نا کجا آباد پایشان به خارج از ایران رسیده و با همون سیستم جایی که ازش اومدن و با 0 مطلق توانایی ارتباطی و فرهنگی انتظار دارند تمامی بشریت جلویشان تعظیم کنند.
    دوست عزیز قصد جواب دادن نداشتم اما پذیرش من از یکی از پنج موسسه برتر اروپا در زمینه رشته پزشکی هست! و یکی از بهترین و زنده ترین پایتخت های اروپایی زندگی میکنم! ماهیانه هم فقط 1200 دلار اجاره میدم! 700 تا 1000بسته به ماهش دارد. و مخارج و ... هم خرج شخصی و خورد و خوارکم میکنم! فکر میکنم اینها لا اقل برای خیلی ها دست نیافتنی باشد. آمریکا هم هم تجربه زندگی دارم التبه کوتاه هم دوستان زیاد در رشته های مختلف اعم از پزشکی و انسانی و ... توی بدرد بخور و خوبش.
    از جایی هم فرار نکردم! کشورم را هم دوست دارم! توانایی ارتباطی هم فکر میکنم از خیلی ها بیشتر داشته باشم سوال من در زمینه مسئله ایران بود نه این چیزهای عجیبی که شما گفتید
    بدرود.
    .

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl6678 نمایش پست ها
    سلام دوستان

شاید این مطلب یه مقداری سیاسی باشه ولی یه چیزی که برام جالب هست این هست که چه طور میشه یه سری ایالت های آمریکا کلا همیشه طرفدار جمهوری خواه ها بوده اند که اکثرا در ایالت های جنوبی هستند. آیا این به دلیل جزو مذهبی آنهاست؟ من حتی یه مقدار هم از تاریخ این دو حزب بزرگ آمریکا خوندم ولی همچنان متوجه این تعصب افراطی نمیشم!!! خوشحال می شم که یکی از دوستان در این رابطه یه مقدار توضیح بدن.
    شما اگر تجربه زندگی در هردو جامعه اروپایی و آمریکایی رو داشته باشید که انشا الله در آینده خواهید داشت کاملا واضح هست پرسپکتیو اجتماعی اروپایی های تقریبا فاصله دار از مذهب و آمریکایی های اکثرا معتقد و به قول برخی مذهبی. نوع روابط احتماعی مسایلی که در سطح جامعه نمود دارند. و خیلی چیزهای دیگر.

Senior Member EHSM آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط walkerman نمایش پست ها
    البته عریف واکنش منفی هم خودش قضیه داره.
    من یکی چهره در هم کشیدن و سرد شدنش در رابطه واکنش منفی هست برام. و تقریبا بر عکس شما تا الان موردی پیش نیومده واکنش منفی نشون نده به ایرانی بودن من کلا دیگه تصمیم گرفتم نگم ایران یکی از شهرهای آمریکا رو میگم مثلا! چهرمم میخوره موی بور و پوست سفید هم دارم خوشبختانه خیلی تابلو نمیشه دیگه.
    در 100% مواردی که بعد از کلمه ایران صحبت ادمه پیدا کرده صحبت از این بوده که ایران جای خطرناکی نیست برای مسافرت؟ و اینک چطور با این همه تحریم و زندگی میکنید توی ایران؟
    با توجه به توصیفات شما و البته ارتباطت محدود تر خودم به نظرم آمریکایی ها "آدم تر " هستند در این مواقع و برخورد"معقولانه تری" نسبت به اروپایی ها نشون میدن. من در ایتالیا این تجربه رو داشتم انگلستان یکم بهتر بوده الانم اینجا که گل و بلبله خودشون چندان جای مالی هم نیستند اما نمیدونم جرا ادای آمریکایی ها رو میخوان در بیارن وقتی اسم ایران میاد.
    اگرم گفت مال خود آمریکا، زبان و لهجه رو چکار کرد؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط walkerman نمایش پست ها
    دوست عزیز قصد جواب دادن نداشتم اما پذیرش من از یکی از پنج موسسه برتر اروپا در زمینه رشته پزشکی هست! و یکی از بهترین و زنده ترین پایتخت های اروپایی زندگی میکنم! ماهیانه هم فقط 1200 دلار اجاره میدم! 700 تا 1000بسته به ماهش دارد. و مخارج و ... هم خرج شخصی و خورد و خوارکم میکنم! فکر میکنم اینها لا اقل برای خیلی ها دست نیافتنی باشد. آمریکا هم هم تجربه زندگی دارم التبه کوتاه هم دوستان زیاد در رشته های مختلف اعم از پزشکی و انسانی و ... توی بدرد بخور و خوبش.
    از جایی هم فرار نکردم! کشورم را هم دوست دارم! توانایی ارتباطی هم فکر میکنم از خیلی ها بیشتر داشته باشم سوال من در زمینه مسئله ایران بود نه این چیزهای عجیبی که شما گفتید
    بدرود.
    .
    دوست عزیز من که گفتم روی صحبتم با فرد خاصی نیست! به خصوص شما که اصلا امریکا نیستی و اصلا کاری به شما ندارم. من منظورم بیشتر اون دوستی هست که یه امضای خیلی قشنگی داره و من هم داستان فرار و ناکجا اباد رو از روی پست های قدیمی خود ایشون که مستقیم اشاره دارند به گذشتشون در ایران و انتظاراتی که از خارج از ایران داشتند و برآورده نشده، من نقل می کنم. البته ایشون تنها فرد با این شرایط نیستن که از مواجهه با واقعیت شوکه شدن.

ضمنا اونجایی که ایشون رفتن و الان می نالن یه شهر کوچیک توی یه ایالت مذهبیه و اتفاقا به نظر من که اصلا ملاک های متفاوتی دارم جای خیلی خوبی هم هست! دانشگاهش هم اسم خوبی نداره ولی یه استاد خیلی خوب در رشته من داره. اگر جوابم رو میداد حتما انجا میرفتم. با کله!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl6678 نمایش پست ها
    سلام دوستان

همیشه اینطور نبوده. کلا در این ایالتهای جنوبی ایدئولوژی مذهبی و غیر لیبرال و تا حدی نژادپرستانه رواج دارد و بهمین دلیل هر حزبی بیشتر این عقاید را توسعه بدهد پشتیبانی اش میکنند (قدیم دمکراتها و حالا جمهوریخواهان).مثلا در قرن نوزدهم بیشتر حزب دمکرات طرفدار برده داری و جداسازی سیاه و سفید بود و جمهوری خواه برعکس (مثلا لینکلن جمهوری خواه بود) و بخاطر همین ایالتهای جنوبی مرکز قدرت حزب دمکرات بود. در قرن بیستم هم چند بار ایدئولوژی این دو تا حزب جابجا شد.بعد از روی کار آمدن کندی و لیندون جانسون که قوانین مربوط به حقوق مدنی و لغو جداسازی را بتصویب رساندند ایالتهای جنوبی به شدت از حزب دمکرات بریدند و جمهوری خواهان با تغییر موضع جای آنها را پرکردند.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    اگرم گفت مال خود آمریکا، زبان و لهجه رو چکار کرد؟!
    این هم مسئله بغرنجی میباشه خودش سعی میکنیم به روی مبارک خودمون نیاریم .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)