صفحه 270 از 322 نخستنخست ... 170220260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280320 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,691 تا 2,700 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    حرف شما درسته اما این کل داستان نیست. فاکتور فرهنگی و نژادی رو نمیشه از جامعه ی آمریکا حذف کرد. ببینید اقعیتش اینه که بعضی آمریکایی ها حوصله ی معاشرت با آدمهای از فرهنگ دیگه رو ندارن. یعنی با تفاوتها راحت نیستن. ترجیح میدن وقتشون رو با کسایی بگذرونن که به خودشون شبیه ترن.

در بعضی مواقع مثل دانشگاه و محل کار شاید کمی هم مجبور باشن معاشرت کنن اما این به منزله ی راحت بودنشون با شما نیست.
    قطعا همینطوره، این مورد در تمامی اقوام هست از جمله خود ما ایرانی ها که بیشتر ترجیح میدیم با خودمون باشیم. دلیل اصلیش هم اول فرهنگ متفاوت و بعد مشکل زبان هست.

ولی در باشگاه به طور خاص دلیل اصلیش این نیست به نظرم و همون مورد مکان و زمان هست.

Senior Member Context آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Living in Toronto

اگر منظورت این بود که immigrant ها قشر خلاف و بی فرهنگ آمریکای شمالی هستن که باید بگم اشتباهه.

شما چشمت از عرب و هندی و مکزیکی بی فرهنگ ترسیده؟ اونم تو کانادا؟!!! بیا ببرمت یه سری محله های خوف شیکاگو و نیویورک و دی سی رو بهت نشون بدم که کلا نظرت در مورد آمریکای شمالی عوض شه! اتفاقا خود آمریکایی ها تا دلت بخواد آدم مشکل دار دارن .
    :دی منظور از چشمم ترسیده هفتیر کشی و اینجور چیزا نبود... بیفرهنگی آدما بود... نظرتون در مورد قشر متوسط امریکایی ها (آدمایی معمولی که یه جاب معمولی دارن. نه هملس ها و گنگسترها) هم همینه؟‌ در مورد امریکا تجربه ای ندارم اما تو کانادا خود کانادایی ها (حداقل اونایی که من باهاشون اینترکت داشتم) مشکل خاصی نداشتن و سرشون به کار خودشون بوده... اما تا دلت بخواد بی فرهنگی از عربا تو ساختمونمون و دزدی مکزیکی ها و کارای چندش هندی ها دیدم اینجا.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Context نمایش پست ها
    :دی منظور از چشمم ترسیده هفتیر کشی و اینجور چیزا نبود... بیفرهنگی آدما بود... نظرتون در مورد قشر متوسط امریکایی ها (آدمایی معمولی که یه جاب معمولی دارن. نه هملس ها و گنگسترها) هم همینه؟‌ در مورد امریکا تجربه ای ندارم اما تو کانادا خود کانادایی ها (حداقل اونایی که من باهاشون اینترکت داشتم) مشکل خاصی نداشتن و سرشون به کار خودشون بوده... اما تا دلت بخواد بی فرهنگی از عربا تو ساختمونمون و دزدی مکزیکی ها و کارای چندش هندی ها دیدم اینجا.
    ببین می دونم چی میگی. من خودمم یه حس کلی از این چیزا میگیرم ولی واقعا نمی دونم چقدر باید آدم به این حس trust کنه. بحث کردن در مورد مسایل جامعه شناسی ظرافتای خودش رو داره. حالا شاید مهراد باد یه مقدار آموزش بده که چه طوری باید از مشاهدات به نتیجه رسید.

مثلا تو آمریکا stereotype که Asian ها بد رانندگی می کنن. من شخصا بارها دیدم لاین سرعت رو بند میارن یا راهنما نمی زنن. فقط نمی دونم چون از قبل این رفته تو کله ی ما فقط بد رانندگی کردن اونا رو میبینیم یا اینکه نه واقعا از بقیه بد تر زانندگی می کنن.

البته همین رو تو LA به ایرانی ها هم میگن.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

ببین می دونم چی میگی. من خودمم یه حس کلی از این چیزا میگیرم ولی واقعا نمی دونم چقدر باید آدم به این حس trust کنه. بحث کردن در مورد مسایل جامعه شناسی ظرافتای خودش رو داره. حالا شاید مهراد باد یه مقدار آموزش بده که چه طوری باید از مشاهدات به نتیجه رسید.

مثلا تو آمریکا stereotype که Asian ها بد رانندگی می کنن. من شخصا بارها دیدم لاین سرعت رو بند میارن یا راهنما نمی زنن. فقط نمی دونم چون از قبل این رفته تو کله ی ما فقط بد رانندگی کردن اونا رو میبینیم یا اینکه نه واقعا از بقیه بد تر زانندگی می کنن.

البته همین رو تو LA به ایرانی ها هم میگن.
    در مورد رانندگی اولا حوصله رعایت قوانین رو ندارن اکثرا ثانیا آموزش لازم رو ندیده اند.
    اکثر اونایی هم که رعایت میکنن از ترس deport هست بزار گرین کارد بگیرن ببین چیکار میکنن
    اینو دیدم میگم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    من مشكلي با يار تمريني نداشته باشم، ندارم! من كلا تنها تمرين كردن رو بيشتر دوست دارم و خوشم نمياد كسي دوروبرم باشه (بخصوص جنس نر!) ولي مساله سوشالايز بود كه عنوان كردم و روابط دوستي خارج از جيم. من سوالم اين بود كه اينجا فقط اينجوريه يا بقيه جاها هم به همين شكله!
    اتفاقا با اين مكزيكيه تازه اشنا شدم و فقط در حد اشنايي هستش و من دوست خارج از جيم زياد دارم ولي خب يه تعداد زياد ادم رو دو سال ببيني و هيچ كانورسيشني نباشه يكم ويرده به نظرم!
    کلا بعضیها رو هم که قبلا یه جایی باهاشون آشنایی داشتی رو میبینی بعضا تو سلام و احوالپرسی هم سرد هستن. نمیدونم اینا با خودشون هم اینجورین یا نه!

نقل قول نوشته اصلی توسط lmnop نمایش پست ها
    کلا بعضیها رو هم که قبلا یه جایی باهاشون آشنایی داشتی رو میبینی بعضا تو سلام و احوالپرسی هم سرد هستن. نمیدونم اینا با خودشون هم اینجورین یا نه!
    كلا سلام عليك به اون سيستمي ما تو ايران داريم اينا ندارن ( البته ظاهرا فقط ايران و چندتا كشور ديگه اونجوريه من كشوراي ديگم رفتم همينجوري مث امريكا بود حتي تركيه) ولي سردي كه من تجربه كردم بخاطر اين سلام عليك و .. نيست بخاطر اينه كه هيجي واسشون مهم نيست و بويي از مرام و معرفت ندارن خيليلاشون. مثلا اگه نوشابه براي كسي باز كنيد، ابدا نبايد انتظار داشته باشيد اونم حتما باز كنه. يا اينكه مثل ماشين ميمونن تو اين اداره اينا ميريم انگار با يه ماشين روبروييم! انگار دقيقا داري با يه كامپيوتر يا همين سيري تو گوشيت حرف ميزني. فيك نايس هستن ولي يخ و كاملا سر و بي حس.

http://www.cic.gc.ca/english/resourc...rmanent/10.asp
    دوستان باید بگم دو چیز در این نتیجه منو شوکه کرد
    نرخ رفتن امریکایی ها از امریکا به کانادا در سال رو نمیدونستم!
    از همه جالبتر ایران ماشالا با جمعیتی که قابل مقایسه نیست با چین و هند در صدر قرار داره اگر نسبی در نظر بگیریم
    کار ایران که تمومه رسما! تازه اینا PR ها هستن

ارادتمند
    ویرایش توسط involvement : June 16th, 2016 در ساعت 12:16 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط involvement نمایش پست ها
    http://www.cic.gc.ca/english/resourc...rmanent/10.asp
    دوستان باید بگم دو چیز در این نتیجه منو شوکه کرد
    نرخ رفتن امریکایی ها از امریکا به کانادا در سال رو نمیدونستم!
    رقم سالانه مهاجرت کانادایی ها به امریکا معمولا بیشتر از رقم سالانه مهاجرت امریکایی ها به کاناداست. تازه با توجه به اینکه جمعیت امریکا ده برابر بیشتر است. آمارش رو یک بار روی همین فروم گذاشتم حالا بگردم پیدا کنم دوباره پست میکنم.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

كلا سلام عليك به اون سيستمي ما تو ايران داريم اينا ندارن ( البته ظاهرا فقط ايران و چندتا كشور ديگه اونجوريه من كشوراي ديگم رفتم همينجوري مث امريكا بود حتي تركيه) ولي سردي كه من تجربه كردم بخاطر اين سلام عليك و .. نيست بخاطر اينه كه هيجي واسشون مهم نيست و بويي از مرام و معرفت ندارن خيليلاشون. مثلا اگه نوشابه براي كسي باز كنيد، ابدا نبايد انتظار داشته باشيد اونم حتما باز كنه. يا اينكه مثل ماشين ميمونن تو اين اداره اينا ميريم انگار با يه ماشين روبروييم! انگار دقيقا داري با يه كامپيوتر يا همين سيري تو گوشيت حرف ميزني. فيك نايس هستن ولي يخ و كاملا سر و بي حس.
    مناطق مختلف آمریکا می تونه متفاوت باشه. منطقه ما غیرعادی نیست که غریبه ها توی خیابون یا فروشگاه یا پارک یا جاهای اینجوری باهاتون سلام و علیک کنن. البته این تجربه شما رو من هم در برخی مناطق آمریکا داشتم.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

تو خود ایران هم شده بود حتی به اشنا سلام بدی جواب نده. من که تو ایالت جنوبی بودم مدتی تازه این همه بد میگن واقعا 90 درصد تو فروشگاهها و بانکها خیلی برخورد خوبی داشتند و نمیدونم شما فیک رو چطور تشخیص دادید!!؟
    مگه کجای دنیا نوشابه باز کنی حتما برات اناناس پوس میکنن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)