صفحه 280 از 322 نخستنخست ... 180230270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,791 تا 2,800 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    if you are single, you can survive
    shared housing
    بستگی داره منظور از شهرهای پرجمعیت کجا باشه. در شیکاگو یا دالاس حقوق ماهی ۵۰۰۰ دلار برای زندگی معمولی کاملا کافیه. حتی با ماهی ۱۵۰۰ دلار هم میشه زندگی دانشجویی داشت.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    بستگی داره منظور از شهرهای پرجمعیت کجا باشه. در شیکاگو یا دالاس حقوق ماهی ۵۰۰۰ دلار برای زندگی معمولی کاملا کافیه. حتی با ماهی ۱۵۰۰ دلار هم میشه زندگی دانشجویی داشت.
    you are right

I thought he meant SF, NYC
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Banned
    رشته و دانشگاه
    Medicine

دوستان سلام
    قبل از مطرح کردن سوالم اول این جمله رو بگم که من خودم تجربه زیستن در جامعه و محیط آمریکایی رو دارم ولی واقعا نیاز به راهنمایی هست بنا به دلایل متعدد.
    شما در هر رشته ای که هستید. فرض کنید دید همین الان یعنی دوران بعد از ورود به آمریکا را دارید آیا اگر دو گزینه داشته باشید
    1. تحصیل در رشته ای به مراتب پایین تر از رشته/(نه گرایش) فعلیتان در آمریکا و طبیعت درآمد پایین تری داشتن در آن رشته ولی زندگی و امکان ادامه کار و ... در آمریکا را انتخاب میکنید؟
    2. در رشته ای که شرایط بهتری برای شما رقم میزند ولی خب آمریکا آمدنش خیلی راحت نیست از یک طرف و خیلی مدت زمان بیشتری باید در فرسنگ ها دورتر از آمریکا درس بخوانید و زندگی کنید را انتخای میکنید؟ ولی اگر بشود و بتوانید و ویزا بگیرید و .... درآمدتان کلا کلاس کاری متفاوتی خواهد داشت با سایرین.
    ممنون
    +مسئله ویزارا برای مورد اول هم صادق است با این تفاوت که در مورد اول بعد از شاید مثلا 3 سال میتوانید مراحل آمریکا را انجام دهید و مورد دیگر خیلی بیشتر از این هاست.

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

That's not always true.

Top companies do care about your educational background.

It's quite hared to get into a company like google from lesser universities unless you prove yourself in an unusual way.
    That's why i said 90 percent
    if you are single, you can survive
    shared housing
    You can get an apartment in nyc for 2000 bucks easily
    not in the best neighborhood of course,but not the worst
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_badkonaki نمایش پست ها
    That's why i said 90 percent

You can get an apartment in nyc for 2000 bucks easily
    not in the best neighborhood of course,but not the worst

5k in NYC means 3800 after tax

and you need at least 2500 for a good apartment in an ok neighborhood
    and this is more than 50% of your income
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    من ارشد مکانیک میخونم. میخام دکترا خارج بخونم. میخاستم بدونم بعد از دکترا اگر بخام بمونم آمریکا برای کار، چند روز در سال رو میتونم به ایران بیام. چون تک بچه هستم و سخت برام که بخام خانواده رو تنها بذارم. من دوست دارم ایران بمونم اما شرایط قابل تحمل نیست؛ نه پیشرفت زیادی میشه کرد نه درآمد بالایی هست اینجا تقریبا ماهی دو ت. میخاستم ببینم ارزش اش رو داره که خانواده و کشور رو رها بکنی برای یک زندگی بهتر یا نه. درآمد ها توی آمریکا چقدر هست. چقدر پس انداز میشه کرد. میشه مثلا برای مادر هم ویزا گرفت که هر چند وقت آمریکا پیش ما باشه یا نه (هم توی دوران دانشجویی هم بعدش).

ممنون از دوستان بابت فعالیت توی این تاپیک

Senior Member mdemehri آواتار ها

اگر خدایی نکرده کارتون به دوا دکتر افتاد, حتماً از دکترتون در مورد cash price بپرسید. یه وقتایی خیلی خوب تخفیف میدن, یه وقتایی هم نه.
    چند وقت پیش باید یه سی تی اسکن انجام میدادم, گفتم cashچقدر میگیرید؟ با بیمه چقدر؟ اختلافش ۱۰۰ دلار بود. ولی دقت کنید اگه دیل خوب با cash price بگیرید, اکثراً جزء دیداکتبل حساب نمیشه.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

نقل قول نوشته اصلی توسط sahnd89 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    من ارشد مکانیک میخونم. میخام دکترا خارج بخونم. میخاستم بدونم بعد از دکترا اگر بخام بمونم آمریکا برای کار، چند روز در سال رو میتونم به ایران بیام. چون تک بچه هستم و سخت برام که بخام خانواده رو تنها بذارم. من دوست دارم ایران بمونم اما شرایط قابل تحمل نیست؛ نه پیشرفت زیادی میشه کرد نه درآمد بالایی هست اینجا تقریبا ماهی دو ت. میخاستم ببینم ارزش اش رو داره که خانواده و کشور رو رها بکنی برای یک زندگی بهتر یا نه. درآمد ها توی آمریکا چقدر هست. چقدر پس انداز میشه کرد. میشه مثلا برای مادر هم ویزا گرفت که هر چند وقت آمریکا پیش ما باشه یا نه (هم توی دوران دانشجویی هم بعدش).

ممنون از دوستان بابت فعالیت توی این تاپیک
    سلام دوست عزیز

تا مرحله ی کار فاصله ی زیادی هست، شما ابتدا باید مراحل اپلای رو دنبال کنین و ببینین میتونین جایی رو پیدا کنین که چهارسال از زندگی و ریسرچ راضی باشین؟ هراستاد و شهر دنیای خودشو داره. بعضی استادا آدمو پشیمون میکنن، بعضی شهرها آدم رو گرفتار.
    احتمال اینکه ویزای سینگل بگیرین بسیار زیاده به خاطر رشته. شما باید چهارسال حداقل از ایران دور باشین و تو این مدت خانواده میتونن به شما سر بزنن. ویزا برای مادر نسبتا راحت بدست میاد. برای پدر کمی سختتر.
    سپس اگر موقعیت کاری خوب پیش اومد که منوط به کانکشن دانشگاه، استاد، اعتبار دپارتمان و CV شما هست، وارد ویزای کاری میشین که باز هم عموما سینگل هست. شما باید چندسال هم در این شرایط تا اخذ گرین کارت صبر کنین.

ترند استخدام ها در سالهای اخیر (حتی برای پست داک) و سیاست هایی که در این کشور به صورت غیرمحسوس داره اتخاذ میشه، طوری هست که نداشتن گرین کارت قبل از اتمام دکترا، رسیدن به کار مطلوب رو به سختی میندازه. البته این قضیه قابل تعمیم به بعضی رشته ها مثل کامپیوتر نیست، ولی مکانیک هست. چرا باید یک شرکت هزینه ی بالا برای گرفتن International رو بپردازه وقتی همون کارو میتونه یه امریکایی انجام بده؟ زمانی اینکارو میکنه که شما خیلی تاپ باشین یا اینکه با داشتن گرین کارت هزینه ها و مشکلات رو از کارفرما کم کنین.

حقوق وابسته به شهر و شرکت هست، میتونه اینقدر کم باشه که فرق چندانی با ایران نکنه، و میتونه اونقدر خوب باشه که شما راضی باشین از انتخابتون.

اون فضای امریکای دهه هفتاد هشتاد، که هر ایرانی میومد کار سریع پیدا میکرد، یا وقتی برمیگشت وزیر و پست و مقامی بدست میاورد، دیگه وجود نداره. برای پیشرفت در این کشور باید با تلاش بسیار زیاد در دوران دانشگاه، بتونین بهتر از امریکایی هم رده ی خودتون باشین تا بتونین در کنار همون امریکایی کار کنین (چه آکادمیک چه شرکتی). پس باید خودتون رو برای چندسال تلاش بی وقفه آماده کنین. دست آوردش میتونه در نهایت به نسل بعد از خودتون برسه که سیتیزنی هستند که میتونن پیشرفت بیشتری داشته باشن.

ارادتمند
    امیر
    ویرایش توسط Souri_RS : July 30th, 2016 در ساعت 07:16 PM
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالاتی که در سطح انجمن قابل پرسش‌اند به شکل پیام خصوصی معذورم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط Souri_RS نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

تا مرحله ی کار فاصله ی زیادی هست، شما ابتدا باید مراحل اپلای رو دنبال کنین و ببینین میتونین جایی رو پیدا کنین که چهارسال از زندگی و ریسرچ راضی باشین؟ هراستاد و شهر دنیای خودشو داره. بعضی استادا آدمو پشیمون میکنن، بعضی شهرها آدم رو گرفتار.
    احتمال اینکه ویزای سینگل بگیرین بسیار زیاده به خاطر رشته. شما باید چهارسال حداقل از ایران دور باشین و تو این مدت خانواده میتونن به شما سر بزنن. ویزا برای مادر نسبتا راحت بدست میاد. برای پدر کمی سختتر.
    سپس اگر موقعیت کاری خوب پیش اومد که منوط به کانکشن دانشگاه، استاد، اعتبار دپارتمان و CV شما هست، وارد ویزای کاری میشین که باز هم عموما سینگل هست. شما باید چندسال هم در این شرایط تا اخذ گرین کارت صبر کنین.

ترند استخدام ها در سالهای اخیر (حتی برای پست داک) و سیاست هایی که در این کشور به صورت غیرمحسوس داره اتخاذ میشه، طوری هست که نداشتن گرین کارت قبل از اتمام دکترا، رسیدن به کار مطلوب رو به سختی میندازه. البته این قضیه قابل تعمیم به بعضی رشته ها مثل کامپیوتر نیست، ولی مکانیک هست. چرا باید یک شرکت هزینه ی بالا برای گرفتن International رو بپردازه وقتی همون کارو میتونه یه امریکایی انجام بده؟ زمانی اینکارو میکنه که شما خیلی تاپ باشین یا اینکه با داشتن گرین کارت هزینه ها و مشکلات رو از کارفرما کم کنین.

حقوق وابسته به شهر و شرکت هست، میتونه اینقدر کم باشه که فرق چندانی با ایران نکنه، و میتونه اونقدر خوب باشه که شما راضی باشین از انتخابتون.

اون فضای امریکای دهه هفتاد هشتاد، که هر ایرانی میومد کار سریع پیدا میکرد، یا وقتی برمیگشت وزیر و پست و مقامی بدست میاورد، دیگه وجود نداره. برای پیشرفت در این کشور باید با تلاش بسیار زیاد در دوران دانشگاه، بتونین بهتر از امریکایی هم رده ی خودتون باشین تا بتونین در کنار همون امریکایی کار کنین (چه آکادمیک چه شرکتی). پس باید خودتون رو برای چندسال تلاش بی وقفه آماده کنین. دست آوردش میتونه در نهایت به نسل بعد از خودتون برسه که سیتیزنی هستند که میتونن پیشرفت بیشتری داشته باشن.

ارادتمند
    امیر
    من یه سوال تو پاراگراف دارم. شاید بشه گفت در مورد کار اکادمیکه. الان کسی که نتونه با یه امریکایی رقابت کنه خوب میتونه به راحتی با پایین اوردن انتظاراتش بره دانشگاه رنک پایینتر و شروع کنه استادیش رو درسته؟
    این رو چرا گفتم؟ چون چند تا از پست داکها در ایالتی که قبلا من بودم خیلی عزا میگرفتن ای داد اینجا اله هست بله هست و کار نیست و فلان. در حالی که از این ناراحت بودن که در دانشگاهی استاد شدن که رنکش در usnews نیست. خوب هم خدا هم خرما فقط واسه ادمای خاصه.

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    من یه سوال تو پاراگراف دارم. شاید بشه گفت در مورد کار اکادمیکه. الان کسی که نتونه با یه امریکایی رقابت کنه خوب میتونه به راحتی با پایین اوردن انتظاراتش بره دانشگاه رنک پایینتر و شروع کنه استادیش رو درسته؟
    این رو چرا گفتم؟ چون چند تا از پست داکها در ایالتی که قبلا من بودم خیلی عزا میگرفتن ای داد اینجا اله هست بله هست و کار نیست و فلان. در حالی که از این ناراحت بودن که در دانشگاهی استاد شدن که رنکش در usnews نیست. خوب هم خدا هم خرما فقط واسه ادمای خاصه.
    سلام دوست عزیز

بله، به وفور هستن دوستایی که از حتی از Top20 دکترا گرفتن ولی استاد دانشگاههای هستند که graduate level نداره یا در سطح مستر هستن.
    راستش از نظر پایه ی حقوقی که خیلی تفاوتی نداره.
    نکات منفی ای که داره اینه که دانشجو نمیاد اونجا که بتونی فاند قوی بگیری، مقاله ی خوب بنویسی با دانشجو و کلا یه group research خوب تشکیل بدی. نمیدونم چطوری tenure میشن اینا؟! چون باید حتما یک مقدار فاند و دانشجو رو شما بگیرین.

به هرحال چون طرف از خانواده و وطن دوره، ناخودآگاه این سبک سنگین کردن تو زندگیش زیاد میشه، ولی همونطور که گفتم، تشکیل زندگی و نگاه به نسل بعد از خود در امریکا، میتنه وزنه رو به سمت امریکا تغییر بده.

ارادتمند
    امیر
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالاتی که در سطح انجمن قابل پرسش‌اند به شکل پیام خصوصی معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)