صفحه 286 از 322 نخستنخست ... 186236276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,851 تا 2,860 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    دوستان شما این جمله where are you from رو چقدر میشنوید؟ من خیلی. بالای 90 درصد وقتی با یک نفر باشم این جمله رو میپرسه. البته خوب در برخوردهایی که گذری باشه اتفاق نمیوفته مثلا شما از یک نفر که نمیشناسید آدرس جایی یا اطلاعاتی رو بپرسید. ولی در باقی موارد که این طوری نباشه، برای من اکثرا پرسیده شده. که خب باید بگیم ایران. من راستش رو میگم هرچند که خیلی خوشم نمیاد.
    یه چیز هادی هست این سوال ! من خودم از امریکایی ها میپرسم بچه کجان ! با ایرانی بودن هم من تاحالا ندیدم کسی مشکلی داشته باشه ! سخت نگیر
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

Junior Member Ehsan4288 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezabidar نمایش پست ها
    با سلام خدمت تمامی دوستان، تقریبا تمام صفحات این تاپیک و مطالعه کردم و به اطلاعات بسیار خوبی رسیدم، من قصدم اینه که 2 سال آینده برای مهاجرت اقدام کنم چون داخل ایران درحال خواندن مستر مهندسی مکانیک گرایش طراحی کاربردی هستم و دارم روی پروژهای بایومکانیک کار میکنم وهمچنین تا اون موقع میتونم مدارک Toefl و GRE رو بگیرم حالا سوالی که دارم اینه اولن میشه برای یک مستر تخصصی تر در شاحه بایومکانیک اقدام کنم که مدرک رو از اونجا دریافت کنم؟؟ سوال بعدی هم اینه که معمولا بازار کار برای مهندسی مکانیک که تقریبا به بیشتر نرم افزارهای تخصصی رشته خودش آشناس چجوریه؟ یعنی میتونم بعد تموم شدن مستر اونجا کار پیدا کنم حالا با هر حقوقی ؟؟ ممنون میشم اگر پاسخ بدین

البته شاید سوالم مربوط به این تاپیک نباشه اما جایی که مربوط بود پرسیدم کسی جواب نداد
    کسی جواب منو نمیده ؟
    سلام دوست عزیز،

واسه قسمت اول سوالتون میتونم بگم که مشخصه میتونین هر نیتی که دارید رو به نتیجه برسونین. پس شما میتونین مستر هم اقدام کنین، حتی به نظر من بهترین مقطع ورود مستر خواهد بود. شما زودتر درستون تموم میشه و میتونین پس از فارغ التحصیلی اینجا بصورت قانونی دنبال کار باشین و درآمد. واسه وضعیت شغلی زشته شما من نمیتونم نظری بدم اما میتونم اینو تاکید کنم هیچ کاری توی این عالم نشدنی نیست. نتیجه بازخوردی از تلاش خودتان خواهد بود. در نهایت همانطور که اشاره کردم شما حین تحصیل میتونین CPT اپلای کنین که میشه حالتی که شما دوره ای کوتاه بصورت Internship واسه یه جایی کار میکنین. اما پس از فارغ التحصیلیتون شما OPT اپلای میکنین و پس از دریافت کارتتون 90 روز فرصت دارین Job پیدا کنین. پس از اون 12 ماه قانونی کار میکنین و اگه تمایل داشته باشین طبق قوانین جدید بعد از May 2016 شما میتونی تا 3 سال بصورت قانونی به ازای هر مقطع تحصیلی کار کنین.

امیدوارم که مسیرتان روشن و با موفقیت سپری شود.
    وقتی دستهایت در خوابو بیداری گرم است، وقتی بوی تنت در خواب و بیداری هوش از سرم می برد، تو بگو؛ من از کجا بدانم کی خوابم و کی بیدار؟

دوستان شما این جمله where are you from رو چقدر میشنوید؟ من خیلی. بالای 90 درصد وقتی با یک نفر باشم این جمله رو میپرسه. البته خوب در برخوردهایی که گذری باشه اتفاق نمیوفته مثلا شما از یک نفر که نمیشناسید آدرس جایی یا اطلاعاتی رو بپرسید. ولی در باقی موارد که این طوری نباشه، برای من اکثرا پرسیده شده. که خب باید بگیم ایران. من راستش رو میگم هرچند که خیلی خوشم نمیاد.
    حالت احوال پرسی داره و میخان صحبت کنن و communicate کنن و اینکه جنرالی مشکلی ندارن و بقول خودشون they dont care که از کجا اومدین و احتمال اینکه cold shoulder نشون بدن خیلی خیلی کمه و حتی پیش هم بیاد مشکل شما نیست مشکل خودشه. انتخاب لوکیشن تولد دست خود انسان نیست.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    حالت احوال پرسی داره و میخان صحبت کنن و communicate کنن و اینکه جنرالی مشکلی ندارن و بقول خودشون they dont care که از کجا اومدین و احتمال اینکه cold shoulder نشون بدن خیلی خیلی کمه و حتی پیش هم بیاد مشکل شما نیست مشکل خودشه. انتخاب لوکیشن تولد دست خود انسان نیست.
    وقتی کسی از شما سوال پرسید (هر سوالی) دیگر شانه سردی معنی ندارد
    شانه سردی وقتی است که شما را با دیوار یکسان فرض کنند!

خیلی هم به این که از کجا آمدید اهمیت می دهند! فقط به زبان نمی آورند! من هر زمانی که وقت نداشته باشم (بیشتر اوقات) یا از کسی خوشم نیاید می گویم از ایران هستم تا خودش دوری کند و از شرشان خلاص شوم.
    وقتی که می گویم از ایران هستم لحجه شان عوض نمی شود و فحش نمی دهند و ... اما به آرامی (کم کم) فاصله می گیرند

همچنین من مواردی تعصب ایالتی هم دیدم. مثلا کالیفرنیایی ها از نیویورکی ها خوششان نمی آید! یا دالاسی ها روی تگزاس تعصب خاصی دارند! تگزاسی ها را نژاد برتر می دانند! و ...

همچنین این که اسپانیولی بلد باشید خیلی در روابط با هیسپانیک ها موثر هست آن ها ترجیح می دهند با کسانی باشند که بتوانند با زبان مادریشان صحبت کنند
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها

خیلی هم به این که از کجا آمدید اهمیت می دهند! فقط به زبان نمی آورند! من هر زمانی که وقت نداشته باشم (بیشتر اوقات) یا از کسی خوشم نیاید می گویم از ایران هستم تا خودش دوری کند و از شرشان خلاص شوم.
    وقتی که می گویم از ایران هستم لحجه شان عوض نمی شود و فحش نمی دهند و ... اما به آرامی (کم کم) فاصله می گیرند
    شما وقتی از کسی خوشتون بیاد نمیگید من از ایران هستم؟!

رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط TimeCapsule نمایش پست ها
    شما وقتی از کسی خوشتون بیاد نمیگید من از ایران هستم؟!
    آن زمانی که تازه آمریکا آمده بودم (شش ماه اول) و تجربیاتم کم بود می گفتم

اما پس از مشاهدات فراوان و تجربیات کسب شده ، دیگر نمی گویم از ایران هستم
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

احتمالا خیلی بدشانس بودین همچین افراد bigot ایی به تورتون خوردن.
    جامعه امریکایی طبق تجربه من همشون اینه شدیدا در طول هفته مشغول کار کردن هستن و اخر هفته ها هم مشغول خوش گذرونی و هنگ ات هستن حالا یا مجردی با دوستاشون یا با خانواده هاشون. تموم شد رفت دیگه چمیدونم ایران کجاست پرژن کیه و ایرانیا چیکار میکنن و ..هیچ ارزشی واسشون نداره! و اگه بنا به دوستی و ... به خود شخص خود شما نگاه میکنن نه مبدایی که ازش اومدین.
    شما الان یکی بیاد بگه از نیجریه اس واست مهمه نیجریه کجاس؟ تو نیجریه چخبره؟ فرق نیجر با نیجریه چیه؟

در ضمن با تشکر از ویرایش رزومه تقریبا یک سال پیش بود که شما انجام دادید

ولی طبق تجربیات خودم مثل دوسته بالایی هیچ فرقی یعنی پشیزی واسشون ارزش نداره کجایی هستی تا مادامی که واسه یه کشور معروفی مثلا ایتالیا آلمان... نباشی

حتی میتونه فیدبکه مثبتی هم داشته باشه ایرانی گفتن چرا که اکثر ایرانیا خیلی با استعدادتر هستن از کل جهان یعنی ایرانیایی که اینجان سطحشون به شدت بالاتره
    الانم با توجه به توافق هسته ایی خیلی دیدشون فرق کرده و مثبت تر شده

و یه چیز مهمه دیگه که هست کلاً دید یک دختر با پسر فرق داره چون کمه کمش دختر دو برابر بیشتر مورد توجه

و اونایی که با ایرانیا مثلاً مشکل دارن میری تو زندگیشون میبینی که همونایی هستن که با دوستانشون یا با همسایه ها شونم مشکل دارن ، در یک کلام مشکل داراشون کل به ذاته مشکل دارن با خیلیا یکیشونم ایرانیاست! که اصلا اهمیتی نداره
    ویرایش توسط TimeCapsule : September 4th, 2016 در ساعت 12:35 AM

Senior Member EHSM آواتار ها

در یک پستی از شما قبلا خونده بودم که در جواب میگفتید اهل فلان کاونتی اون ایالت هستید. موضوع اینه که خب پس چرا مثل اونها نمیتونید صحبت کنید؟ چجور میشه آدم بگه اهل اونجاست ولی زبان نشون میده که طرف انگلیسی زبان نیست.

رشته و دانشگاه
    مهندسی

در یک پستی از شما قبلا خونده بودم که در جواب میگفتید اهل فلان کاونتی اون ایالت هستید. موضوع اینه که خب پس چرا مثل اونها نمیتونید صحبت کنید؟ چجور میشه آدم بگه اهل اونجاست ولی زبان نشون میده که طرف انگلیسی زبان نیست.
    آن ها صد در صد متوجه می شوند که من اهل آن ایالت نیستم. اما هدف این نیست که آن ها باور کنند که من اهل همان ایالتم! هدف آن است که نفهمند من ایرانی (به طور کلی خاورمیانه ای) هستم.

تجربه نشان داده که واکنش خیلی بهتری دارند تا وقتی بگویم ایرانی هستم. این که چرا این موارد را مشاهده می کنم را نمی دانم و شما را به جامعه شناسان نظیر مهراد ارجاع می دهم. البته بعضی از کاربران این جا نوشتند که من بدشناسم! شاید حرفشان درست باشد!

اگر آمریکا هستید ، به جای این که از تجربیات من یا سایر کاربران در این زمینه خاص استفاده کنید خودتان آزمایش کنید و مشاهدات خود را در این مورد را بنویسید. چون این مورد واقعا ارزش آزمایش کردن دارد. با سه ماه آزمایش، چندین سال (حداقل مدت تحصیل) از تجربیات خود استفاده می کنید
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)