صفحه 291 از 322 نخستنخست ... 191241281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,901 تا 2,910 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

Junior Member USA_BOY آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Eng, New England

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط saranaimi نمایش پست ها
    Dui بعيد ميدونم بار اول ديپورت كنن من ديدم كسي اف ١ بوده و گرفتنش. جرمش خيلي سنگينه و خيلي عواقب بدي داره واسه يه اف ١ (مثلا شايد نتونه هيچوقت كار بگيره) ولي ديپورت رو ميدونم نشد.
    برخی از ایالت ها سختگیرترند و بعضی راحت تر میگیرند. این قضیه ایالتی هست. نکته اینجاست که اگر برای دی یو آی حکم زندان بگیرید و دادگاه ایالتی متوجه وضعیت اقامت شما نباشه (خیلی وقت ها اتفاق میافته)، مامورین USCIS بازدید های منظمی از زندان ها دارند و اگر گرین کارتی باشید و در زندان به خاطر دی یو آی و مامورین USCIS متوجه بشند در خیلی از موارد وارد پروسه ی ریمووال یا دیپورت میشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط USA_BOY نمایش پست ها
    با گرین کارت نمیتونید برای اقوام نزدیک مثل پدر مادر خواهر و برادر اقدام کنید که گرین کارت امریکا بگیرند. حتی برای همسر صف انتظار خیلی طولانی هست نسبت به سیتیزن که بدون معطلی وارد پروسه I485 میشه.

با گرین کارت نمیتونید مدت زیادی خارج از امریکا باشید. حتی با پاس سفید هم مدت محدود هست

با گرین کارت حق رای ندارید

با گرین کارت خیلی از شغل هایی که نیاز به سکیوریتی چک دارند رو نمی تونید بگیرید

اگر گرین کارت دارید همیشه باید کارت همراهتون باشه وگرنه تخلف کردید

خیلی از جرم ها رو اگر با گرین کارت انجام بدید دیپورت میشید مثل DUI تصادف خیلی سنگین که مقصر باشد و ...

بدون ویزا به تمامی کشورهای درست و حسابی می تونید سفر کنید. بر عکس مشاهدات شما من خیلی ها رو میبینم که برای تعطیلات به کشورهای دیگه سفر می کنند مثل نیوزیلند ایتالیا و ... (احتمالا با قشر ضعیف امریکا نشست و برخواست دارید)

با ویزا (و پاس ایرانی) اگر به خیلی از کشورها سفر کنید معمولا برخورد خوبی ندارند با شما و انگشت نگاری میشید (به شخصه دوست ندارم بهم توهین بشه و خیلی رو این قضیه حساسم) اگر مشکلی براتون در کشور خارجی پیش بیاد از خدمات کنسولی امریکا نمیتونید بهره مند بشید.

بسیاری از وام ها و تسهیلات به سیتیزن ها تعلق میگیره و نه حتی به گرین کارت ها.

و این لیست میتونه خیلی طولانی بشه.
    ممنون از جواب منطقی تون والا قشری که من باهاشون در تماسم و دورادور میبینمشون پزشکان و مدیران و افراد برجستن اما اینها اینقدر مشغله کاری دارن شاید 2-3 سال یک بار وقت بکنن اروپا برن یا بیان ایران
    بعد من حرفم اینه مثلا کسی که تو ایران موقعیت خوبی داره به راحتی ویزا میگیره
    من خودم ویزای امریکا رو راحت گرفتم یکی از اساتید بنده سالی چندین بار میره اروپا برای کنفرانس های مختلف حالا کسی که تو امریکا هم موقعیت خوبی داره ایرانی هست و گرین کارد داره فکر نمیکنم براش سخت باشه ویزای جای دیگه رو گرفتن اصلا ولی خوب قبول دارم آزادی عمل کمتری داره نسبت به سیتیزن
    مورد مهم دیگه یکی اینکه میفرمایید وام وتسهیلات و لطفا با ارایه رفرنس بفرمایید چه نوع وامی مختص سیتیزن هاست؟؟؟ یعنی کسی که گرین کارد داره و کردیت خوبی داره بهش نمیدن و میگن باید سیتیزن باشی؟!!
    بعد یه موردی هم که خیلی مهمه اینه که سیتیزن امریکا یا هر جایی شدن بار حقوقی خودشو داره مخصوصا برای ما ایرانی ها شاید ایجاد خیلی محدودیت ها بکنه تو کشور خودمون از نظر شغلی یا دیده منفی نسبت به دو تابعیتی ها و .... باید هر شخص بسنجه ببینه میارزه واقعا
    من میگم اگه بشه با همون گرین کارد از مزایای امریکا استفاده کرد و در عین حال هزینه ای هم نداد این بهتره
    ویرایش توسط dental.persian : September 13th, 2016 در ساعت 04:44 AM

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    زیر 18 (یا 21) سال اگه مصرف کنه خودش مجازاتی نداره، برای کسی که بهش فروخته یا داده جرم است. در ضمن در آمریکا برای هیچ جرمی کسی رو شلاق نمی زنند. رابطه با افراد زیر سن قانونی هم برای فردی که بالای سن قانونی باشه خلاف قانون است و جرمی برای فردی که سنش پایینتر است نداره و اون شخص قربانی جرم به حساب میاد.

دانشگاه ها و محیط های کار خودشون اصول خاص برای مصرف الکل دارند. در صورتی که به خاطر مستی دردسر درست کنید بله ممکنه براتون دردسر درست بشه.
    خوردنش هم زیر ۲۱ سال غیرقانونیه و بسته به قوانین ایالتی و شرایط ممکنه کار به زندان بکشه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

دوستان یک سوال در مورد افرادی که در بانکها، بورس و بیمه و کلا حوزه مالی و کسایی که در حوزه سلامت و بهداشت و بیمارستانها هستند.
    افرادی که در این موسسات مالی بانکی بیمه کار میکنند، طبق تجربه کسایی که اون ور هستند، غالبا کجایی هستند؟ یعنی فضا اینترنشنا هستش یا بیشتر دست خود آمریکاییاست؟
    در مورد بیمارستانها و حوزه سلامت و کلینک، چطور؟ بیشتر بومی و آمریکایی هستش یا اینترنشنال و چینی هندی و اروپایی برزیلی و .... توش هستن؟
    مرسی

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia2020 نمایش پست ها
    دوستان یک سوال در مورد افرادی که در بانکها، بورس و بیمه و کلا حوزه مالی و کسایی که در حوزه سلامت و بهداشت و بیمارستانها هستند.
    افرادی که در این موسسات مالی بانکی بیمه کار میکنند، طبق تجربه کسایی که اون ور هستند، غالبا کجایی هستند؟ یعنی فضا اینترنشنا هستش یا بیشتر دست خود آمریکاییاست؟
    در مورد بیمارستانها و حوزه سلامت و کلینک، چطور؟ بیشتر بومی و آمریکایی هستش یا اینترنشنال و چینی هندی و اروپایی برزیلی و .... توش هستن؟
    مرسی
    همه مدل آدمی هست تو این مراکز.
    شما به دید یک همکار می خواید بهشون نگاه کنید یا به دید اینکه مشتریشون هستید؟
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

مرسی
    بيشتر از اينكه به نوع شغل مربوط باشه به شهر مربوطه ، بانك من تو نيويورك شايد ٢٠ درصد اصالتا امريكايي باشن ، باقي مهاجرن
    روزی هزار مرتبه بازنده میشوم
    از بازی ظریف تو شرمنده میشوم
    اینبار فرق میکند اما به شوق برد
    آماده جدال درآینده میشوم

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها
    همه مدل آدمی هست تو این مراکز.
    شما به دید یک همکار می خواید بهشون نگاه کنید یا به دید اینکه مشتریشون هستید؟
    به دید همکار قراره نگاه کنم. ولی فقط یک سواله! همین و جوابش برام بسیار مهمه!!
    میخام ببینم کدوم حوزه بومی بسیاری داره نسبت به اون یکی!

به دید همکار قراره نگاه کنم. ولی فقط یک سواله! همین و جوابش برام بسیار مهمه!!
    میخام ببینم کدوم حوزه بومی بسیاری داره نسبت به اون یکی!
    مشاغل دیپلماتیک و امنیتی و نظامی آمریکا!
    البته تو این شغل هام خارجی زیاد پیدا میشه ولی نسبت به سایر صنف ها بسیار کم تر هستنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط killer_boy نمایش پست ها
    مشاغل دیپلماتیک و امنیتی و نظامی آمریکا!
    البته تو این شغل هام خارجی زیاد پیدا میشه ولی نسبت به سایر صنف ها بسیار کم تر هستنند.
    دوست عزیز منظورم از حوزه، اون دوتا حوزه ای بود که خودم گفتم!
    حوزه بانک بیمه بورس و مشاغل مرتبطت
    حوزه بهداشت، سلامت، پزشکی و مشاغل مرتبطش

Junior Member

الان داشتم دنبال thrrif stor ها در گوگل مپ می گشتم ، دیدم که فقط بزرگهاش رو مثل Goodwill رو نشون میده ، در حالی که سر کوجه خودمون دوتا از کوچیک هاش هست که نشون نمی ده ، اونجایی که هم گوگل مپ نشون می داد ، دور بود و با دوچرخه نمی شه رفت ، پس تجربه ای برام شد که گوگل مپ برای سرچ این مورد ها خوب نیست ، یه سری به سایت www.yellowpages.com. زدم ، اون هم دوتای سر کوچه مون رو نشون داد ،هم چند تا کوچک دیگر ، که خبر نداشتم که نزدیکی ما هست . قابل توضیح هست که اینجا ، بصورت مجانی وسایلشون رو یه این فروشگاهها می دهند ، و این فروشگاه به قیمت مناسب اینها رو میفروشند و برای کارهای خیریه استفاده می کننند . که تو این فروشگاه های کوچک از این تیپ فروشگاهها ، کارمنداش هم پول نمی گیرند و داوطلب کار می کنند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)