صفحه 308 از 322 نخستنخست ... 208258298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,071 تا 3,080 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

Banned
    رشته و دانشگاه
    UMass Amherst

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    از انجام دادن چنین کارهایی بپرهیزید حتی اگر طرف اینقدر ساده لوح باشد!
    برای خودتون دردسر ایجاد نکنید و فقط در مورد مسایل خانه با ان ها صحبت کنید. یادتان نرود شما شهروند این کشور نیستید و هر قدر هم که قانون قانون باشه بلاخره افرادی که شهروند نیستند ممکنه مورد ظلم قانون هم قرار بگیرند!
    در مورد خانه هم این املاک مستغلات real estate ها کلا ادمهای متاسفانه درست حسابی نیستن و همواره قرار داد ها طوری نوشته میشه که کاملا به نفعشون باشه و ماها هم که سرسری امضا میکنیم. نمیخوام اوقات تلخی باشه ولی چیزی شبیه این قضیه برای یکی از دوستان من اتفاق افتاد چند ماه پیش. البته ایرانی نبود. ایشون چون طبق قرار داد عمل نکرده بود با اینکه رفته بود ایالت دیگر ولی همواره مورد تهدید اون املاکیا قرار میگرفت.
    متاسفانه این همخونه ای داشتن اکثرا ادم رو دچار مشکل میکنه. من هم نتیجه گرفتم بیشتر هزینه بدم ولی تنها بمونم.
    در ضمن اینکه میگین سال اول مشکل دار میشه نه! سال اخر هم ممکنه مشکل دار بشه. حتی اگر شما کسی رو بشناسید باز هم چنین مشکل هایی پیش میاد. سعی کنید با مذاکره با اون املاکیه یه جورایی حس دلسوختگی رو درش تقویت کنید و با خیال راحت به زندگیتون ادامه بدید
    ممنون دوستان. من هنوز سیستم ایران تو ذهنم بود که یا طرف همون موقع پول داره و پاس میشه یا نداره و هیچی به هیچی! راستش تا حالا چک نگرفته ام اینجا...
    بهش که گفتم فقط پول اجاره رو بفرسته و الان هم یه holding deposit بفرسته بیاد تا نگه دارم خونه رو، بدجور گرخید و گفت اصلا نمیخوام اجاره کنم و بای

Junior Member

یه نقشه توریستی می خوندم ، سرسری رد شدم ،الان هم یه سرچی کردم ، پیدا نکردم ، ولی کنار نقشه ذکر شده بود که آشغال انداختن تو بزرگراه در میشیگان ،جریمه چهار صد دلاری و سه ماه زندان داره،

Junior Member

وسایل نقلیه عمومی (خط واحد)
    من تجربه خودم رو می گم در کنت کانتری میشگان ، می تونه دید کلی بده, هزینه سوار شدن اتوبوس عمومی ، یک دلار و هفتاد و پنج سنت هست، که البته اگر کارت ده تایی بخرید که دانشجو ها، میتونند بخرند ، سیزده دلار میشه که پس هر دفعه یک دلار و سیزده سنت می شه ، البته کارت دیگه ای هم دارند که برای یک ماه، چهل و هفت دلار هست که نامحدود هست ، که در بعضی شرایط مثل چند تا هم خونه ای استفاده کنند ، می تونه با صرفه باشه .
    در مورد پرداخت یا خرید کارت، اولین جایی که می تونید این کار رو بکنید ، در خود اتوبوس موقع سوار شدن هست ، مثلا همون یک دلار و هفتاد و پنج سنت رو می تونید، می تونید به دستگاه کنار راننده وارد کنید ، و کارت یک دفعه ای همون دفعه رو بگیرید ، یا کارت ده تایی بگیرد ، همونجا کارت پرینت میشه . برای جاهای دیگه خرید هم باید به سایت اتوبس رانی شهرتون برید ، مثلا اینجا از مایر یا دانشگاه هم میشه خرید.
    یکی از چیزهایی مفیدی که اتوبوس های اینجا داره ، این هست که جلوی اتوبوس ، می تونید از نگهدارنده هایی که برای دوچرخه هست استفاده کنید، و با خودتون دوچرخه تون رو ببرید. البته بعد از رسیدن به ایستگاه مقصدتون اگر دوچرخه ای دیگه روی نگاه دارنده نیست ، باید اون نگهدارنده رو تا کنید به حالت اولیه ، وگرنه راننده بهتون اعتراض می کنه .
    در مورد زمان هم ، هر نیم ساعت ، اتوبوس از ایستگاه رد میشه ، البته دو سه ساعت صبح و دو ساعت بعد از ظهر ، هر یک ربع می تونید از اتوبوس استفاده کنید. البته روزهای شنیه و یکشنبه هم هر یک ساعت یکبار میشه .
    برای اینکه ایستگاه کجا هست و اتوبوس کی رد میشه ، هم که گوگل مپ خیلی عالیه ، کافی هست که مقصدت رو مشخص کنی ، کدام اتوبوس و اگه نیاز به تعویض اتوبوس هست و چه زمانی میرسی به مقصد و اینکه چقدر باید پیاده بری ، همه رو میگه که برای من تقریبا نود درصد زمان ها با تلورانس سه دقیقه درست بوده . و حتی یک بار یه جایی رفته بودم که با یک اتوبوس می تونستم برگردم ، ولی چون دیر تر میشد ، با مسیر یه کم طولانی تر دو تا اتوبوس بهم معرفی کرد ، و با راهنمایی گوگل مپ سریعتر برگشتم.
    این که گفتم دو تا اتوبوس ، این رو هم باید بگم که وقتی سوار اتوبوس میشی ازت می پرسه که کارت ترنسفر می خواهی ، که وقتی این کارت رو بهت داد می تونی تا یک ساعت به غیر از همون اتوبوس ، از هر اتوبوس دیگه ای با پرداخت این کارت استفاده کنی و هم چنین اگر برای اتوبوس سوم بخوای از اتوبوس دومی ، کارت دیگه ای می گیری.|
    فضای اتوبوس هم که معلومه ، افرادی هستند که وضعیت مالی خوبی ندارند ، ولی این به معنی این نیست که فضای بدی باشه ، برای من که داخل اجتماع بودن رو دوست دارم ، خوشم می اومد.
    یکی از امکانات خوبی که این اتوبوس ها داره برای افراد روی ویلچر هست، که یک رمپ اتومات داره که لولایی باز میشه روی پیاده رو ، و فرد با ویلچرش وارد میشه و راننده پا میشه ، صندلی رو تا میکنه و ویلچر رو وصل می کنه که تکون نخوره ، اینجا هم که به علت امکانات خوبی که همه جا برای افراد ویلچری هست ، تا دلتون بخواد ، این افراد وجود داره ،تا یه کم احساس میکنند پا درد دارند، از این صندلی ها استفاده می کنند ، و اگر عجله داشته باشید ، این افراد وقت اتوبوس رو یه کم می گیرند .
    یکی از نکاتی که باید حواستون باشه ، اینطوری نیست که همیشه اتوبوس از مسیری صد در صد مشابه بره ، مثلا اتوبس با یک شماره ، یک در میون ممکن هست که چند تا ایستگاه آخری رو نرند ، یا ساعات خاصی سه چهار تا ایستگاه داخل یک محله رو نرود.
    تا اونجایی که فهمیدم ، راننده ها ، سهمی از بلیط ندارند و حقوق خودشون رو می گیرند، و چند مورد رو دیدم که خیلی سخت نگرفتند.
    اتوبوس ها هم همیشه در یک خط کار نمی کنند، و برنامه شون با یک سیستم در ایستگاه مرکزی تعریف می شه . و برای دیدن اینکه خط چند هست ، باید تابلو بیرون یا تابلو داخل اتوبس که توسط همین سیستم کنترل میشه رو بخونید که شامل مقصد و شماره اتوبوس میشه .
    در مورد ایستکاه هم ، اگه با گوگل مپ هدایت شده باشید که خیالتون راحت باشه ، ولی اگر خودتون یک ایستگاه پیدا کردید در مسیر اتوبوسی که می خواهید ، این به معنی نیست که اون اتوبوس آنجا توقف می کنه ، بلکه باید تابلو ایستگاه رو بخونید که شامل ایستگاه شماره اتوبوسی که می خواهید میشود یا نه. که این بیشتر در مرکز شهر ، پیش می آید که از یک خیابون چند تا اتوبوس رد میشوند.

Banned

سلام دوستان.
    من یه تجربه در مورد پی پل داشتم و گفتم باهاتون در میون بذارم...
    من یه جنسی رو خریدم (یه هارد اکسترنال) از یه سایتی که با گوگل کردن پیداش کرده بودم و قیمتش نصفه قیمت آمازون بود و ریترن هم داشت؛ منم طمع کردم و گفتم میخرم و نخواستم، پس میدم.
    خلاصه خریدم و با پی پل پول رو پرداخت کردم ولی تا تاریخی که مشخص کرده بودن، نرسید و اون شرکت هم ایمیل جواب نداد اصلا و به خود پی پل ایمیل دادم.
    اونها هم کیس رو بررسی کردن و فکر کنم از فروشنده هم پرسیده بودن در مورد این معامله و آخرش حق رو به من دادن و پول رو بهم پس دادن.
    البته برای این طرح شکایت، تا یه مدتی مجاز هستین.
    توی موارد شکایت، مواردی همچون رسیدن بسته ی خالی یا خرابی محصول هم بود.
    همچین تجربه ای رو با Ebay هم دارم! اونجا هم یه جفت کفش گرفتم که بازم قیمتش خیلی کم تر از آمازون بود و قرار بود از چین بیاد و بعد حدود یه ماه فکر کنم که نیومد، بهشون گفتم و اونا هم با یکم دردسر بیشتر (زنگ زدم و 2-3 نفر به هم وصل میکردن) پول رو بعد از بررسی برگردوندند.
    آمازون چنین مشکلی تاحالا پیش نیومده و مطمئن تر از Ebay هست به نظرم، ولی ممکنه قیمتش یکم بیشتر باشه برخی اوقات.
    امیدوارم تبلیغ حساب نشه. خواستم بگم اگه دیدین پولتون رو خوردند، آخر راه نیست و میشه پس گرفت ولی بهتره از سایتهای معتبر خرید کنین که به دردسر نیفتین...

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Isenberg نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من یه تجربه در مورد پی پل داشتم و گفتم باهاتون در میون بذارم...
    من یه جنسی رو خریدم (یه هارد اکسترنال) از یه سایتی که با گوگل کردن پیداش کرده بودم و قیمتش نصفه قیمت آمازون بود و ریترن هم داشت؛ منم طمع کردم و گفتم میخرم و نخواستم، پس میدم.
    خلاصه خریدم و با پی پل پول رو پرداخت کردم ولی تا تاریخی که مشخص کرده بودن، نرسید و اون شرکت هم ایمیل جواب نداد اصلا و به خود پی پل ایمیل دادم.
    اونها هم کیس رو بررسی کردن و فکر کنم از فروشنده هم پرسیده بودن در مورد این معامله و آخرش حق رو به من دادن و پول رو بهم پس دادن.
    البته برای این طرح شکایت، تا یه مدتی مجاز هستین.
    توی موارد شکایت، مواردی همچون رسیدن بسته ی خالی یا خرابی محصول هم بود.
    همچین تجربه ای رو با Ebay هم دارم! اونجا هم یه جفت کفش گرفتم که بازم قیمتش خیلی کم تر از آمازون بود و قرار بود از چین بیاد و بعد حدود یه ماه فکر کنم که نیومد، بهشون گفتم و اونا هم با یکم دردسر بیشتر (زنگ زدم و 2-3 نفر به هم وصل میکردن) پول رو بعد از بررسی برگردوندند.
    آمازون چنین مشکلی تاحالا پیش نیومده و مطمئن تر از Ebay هست به نظرم، ولی ممکنه قیمتش یکم بیشتر باشه برخی اوقات.
    امیدوارم تبلیغ حساب نشه. خواستم بگم اگه دیدین پولتون رو خوردند، آخر راه نیست و میشه پس گرفت ولی بهتره از سایتهای معتبر خرید کنین که به دردسر نیفتین...
    اصولاً قیمت‌های آمازون مناسب محسوب می‌شه و ضرب‌المثل هیچ ارزونی‌ بی‌حکمت نیست تا حد زیادی حکم می‌کنه.
    جاهای دیگه اختلاف قیمت‌هاشون معمولاً در این حد نیست و اگه باشه شخصاً قابل اعتماد نیست برام.
    گزینه‌های قابل اعتماد دیگه‌ای که من تجربه کردم جایی مثل Jet به طور کلی یا مثلاً Eastbay برای کفش بوده. که تو این موارد هم کمتر بودن قیمت یه درصد کمیه و نهایتاً با کد تخفیف و این چیزها می‌شه مثلاً با اختلاف قابل توجهی خرید.
    Ebay و یا حتی فروشنده‌های Third-party در خود آمازون هم حتماً لازمه که فیدبک‌ها و ریویوهاشون رو بخونید. مثلاً یه مورد رو من جاهای مختلف بررسی می‌کردم چند تا فروشنده‌ی Ebay قیمت خیلی خوب داشتن ولی توی کامنت‌ها دیدم چند نفر گفته بودن که کابل شارژر داخل جعبه نیست.
    فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا (۲۰۱۶)

از این که با احترام گذاشتن به خودتون و دیگران،
    سؤالات پاسخ‌ داده شده و قابل طرح در انجمن رو به طور شخصی نمی‌پرسید ممنونم.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط imanprs نمایش پست ها
    اصولاً قیمت‌های آمازون مناسب محسوب می‌شه و ضرب‌المثل هیچ ارزونی‌ بی‌حکمت نیست تا حد زیادی حکم می‌کنه.
    جاهای دیگه اختلاف قیمت‌هاشون معمولاً در این حد نیست و اگه باشه شخصاً قابل اعتماد نیست برام.
    گزینه‌های قابل اعتماد دیگه‌ای که من تجربه کردم جایی مثل Jet به طور کلی یا مثلاً Eastbay برای کفش بوده. که تو این موارد هم کمتر بودن قیمت یه درصد کمیه و نهایتاً با کد تخفیف و این چیزها می‌شه مثلاً با اختلاف قابل توجهی خرید.
    Ebay و یا حتی فروشنده‌های Third-party در خود آمازون هم حتماً لازمه که فیدبک‌ها و ریویوهاشون رو بخونید. مثلاً یه مورد رو من جاهای مختلف بررسی می‌کردم چند تا فروشنده‌ی Ebay قیمت خیلی خوب داشتن ولی توی کامنت‌ها دیدم چند نفر گفته بودن که کابل شارژر داخل جعبه نیست.
    Actually that's not always true
    Amazon is about convenient
    However, it doesn't offer good prices on less known items
    like a specific brand of shoes that has specific buyers
    for those kinds of transactions you may find better deals in stores or on other websites

generally speaking, amazon is not good for clothing
    or little phony items that you can find way more cheaper on ebay
    but you don't have the luxury of 2 days shipping

it's very good for large items though where shipping and handling is a pain
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط atefe_2012 نمایش پست ها
    شخصا تجربه ای ندارم ولی مگه میشه یعنی طلا این فلز باررزش اونجا قیمت نداره ؟حداقل انگشتر طلارو دیدم که استفاده میکنن زیاد. پس چطور بانک ها شمش طلا ذخیره می کنند.
    شمش طلا داستانش فرق داره.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

Senior Member mdemehri آواتار ها

اپلیکیشن wish رو تست کنید. برای بعضی چیزا خوبه. مثلا قاب موبایل و چیزای خرد و ریز. کیف و کفش و لباس و ایناش خوب نیست.
    Ebay رو من جدیداً خوشم اومده. البته قبلش نظر خریدار ها رو بخونید .
    Jet رو دوست دارم و ازش خرید می کنم . برای سه خرید اول هم تخفیف میده. ۱۵%
    سایت c21 هم عالیه. مخصوصاً اینکه مالیات نمیگیره.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

سلام.ممنون میشم به سوالم پاسخ بدید.
    ما که رشتمون کامپیوتره کلی نرم افزار کاربردیه کرک شده داریم و با این که این کار کاملا غیر اخلاقیه ولی خب سیستم دانشگاه های ایران اینطوریه که مجبوریم استفاده کنیم.حالا سوالم اینه که در آمریکا هم میشه از همین کرک ها استفاده کرد؟منظورم از این جنبشه که کسی سرک توی لپتاپمون نمیکشه و کارمون به دادگاه نمیکشه؟
    ویرایش توسط alisarlak2092 : April 8th, 2017 در ساعت 07:46 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط alisarlak2092 نمایش پست ها
    سلام.ممنون میشم به سوالم پاسخ بدید.
    ما که رشتمون کامپیوتره کلی نرم افزار کاربردیه کرک شده داریم و با این که این کار کاملا غیر اخلاقیه ولی خب سیستم دانشگاه های ایران اینطوریه که مجبوریم استفاده کنیم.حالا سوالم اینه که در آمریکا هم میشه از همین کرک ها استفاده کرد؟منظورم از این جنبشه که کسی سرک توی لپتاپمون نمیکشه و کارمون به دادگاه نمیکشه؟
    کارتون خیلی بعیده به دادگاه بکشه ولی هیچ درس یا پروژه ای از شما انتظار نداره نرم افزار کرک شده استفاده کنید و در صورتی که نیاز به نرم افزار خاصی باشه دانشگاه براتون شرایط استفاده رو فراهم می کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)