صفحه 311 از 322 نخستنخست ... 211261301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,101 تا 3,110 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein2 نمایش پست ها
    تو این شهری که ما هستیم هم ، خیلی عجیب مردم خوب هستند . من فکر می کنم این خوب بودنشون دو تا علت اصلی داره ، یکی دین مسیحیت هست ، یکی وضع مالی خوب. در مورد دلیل اولی ، قبل از مسیح ، مردم یهودی بودند و دستورات مذهبی مثل اسلام داشتند و خیلی شدید تر از اسلام ، مراسم مذهبی داشتند ، وقتی اومدند از مسیح پرسیدند که مهمترین حکم دین چی هست؟ مسیح جواب داد اینکه اول خداوند خود را با تمام دل و جون محبت کن ، دوم اینکه بقیه رو با تمام دل و جون محبت کن و آخرش گفت دومی که همون حکم بقیه رو محبت کن هست از اولی کمتر نیست ، من همکار دارم که خودش بی دین هست ، ولی به پدر مادرش ، مسیحی هستند ، ولی همون بزرگ شدن در خانواده مسیحی ، خیلی روش تاثیر گذاشته . و خیلی جا ها من volunteer ، خیرین رو می بینم که اگر این قشر نباشند ، امریکا فلج می شه ، بیشتر هم بازنشته ها هستند .

دومین دلیل که مهمه اون هست ، درامد ملی هر فرد ، در سال 45 هزار دلار هست ، حالا کمتر یا بیشتر ، هر فردی در سال 45 هزار دلار می سازه و این مال امروز و دیروز نیست. خوب همین وضع مالی خوب، خیلی تاثیر می گذراه که نایس باشند. من خانواده افغانی دیدم که 15 ساله اینجا هست ، ولی تحت کمک این جامعه راه افتاده ، الان از صفر شروع کردند ، الان خونه سیصد هزار دلاری دارند ، که کمتر مهندس و دکتری بعد ار فارغ التحصیلی تو ایران بتونه جنین خونه ای بخره ، می خوام بگم که وضعشون از صفر رسیده به اینجا ، الان هم نایس هستند ، از آرامش و فضای اینجا ساخته شدند.
    نظر شما در این پست کاملن اشتباهه، همین که میگید اگه قشر
    volunteer نبودن آمریکا فلج میشد کاملن موضوع رو روشن میکنه، در ثانی درآمد هر فرد در آمریکا هم اصلا 45 هزار دلار یا این حدود نیست، بلکه اکثر آمریکایی ها بسیار کمتر از این حقوقشون هست و یه عدد محدود از آمریکایی ها درآمدشون بسیار بسیار بیشتر از 45 هزار تاست (تو چندتا پست قبلیم راجبه این توضیح دادم) در مورد اون خونواده افغانی هم که میگید "خونه سیصد هزار دلاری" دارن هم من نظری ندارم ولی بسیاری از آمریکایی ها رو میشناسم که اصلا خونه ندارن، شما هم میتونید اونها رو اگه بخواید بشناسید، کافیست تو یوتوب سرچ کنید
    Hotel Walmart (و این فقط از بابت نمونه هست)
    در جامعه ای که در آن خورشید در حال غروب است، مرد نما ها بیشتر وقتشان را به خوش گذرانی و لذت میگذرانند و زن ها به مقامهای بالا میرسند.
    Most battles ain't worth fighting for

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSM نمایش پست ها
    نمیدونم چرا پای ایران این وسط باز شد .
    در مورد ایران خب ما معمولا اون برخورد نایس رو حتی بین ایرانی با ایرانی هم نمیبینیم. کاری با ایران ندارم. دارم از این نقش بازی کردن تو آمریکا انتقاد میکنم. البته نمیشه این موضوع رو به همه تعمیم داد و گفت همه این طورین. ولی بعضیها نقش بازی میکنن ولی درواقع خوشش نمیاد و بعضی جاها ممکنه متوجه بشید. البته در برخوردهایی که فقط یک بار پیش میاد نمیشه گفت که چیز بدیه.
    نایس بودن در اروپا 100% ظاهر گرایانه و منطبق برا اینکه چه مزایایی دارید و در آمریکا این درصد کمتر است. باز در امریکا به علت تعرار بالای مهاجر و حضور پر برکت سیاهان و هندی ها و چینی ها که بعضا دوستان اون رو عیب میدونند و اگر نبود سرنوشت امروز آمریکا هم مثل اروپا میبود که اگر با اسم غیر از چک و جان و دنیل و..... مخصوصا اسکاندیناوی و شمال اروپا بخوای خونه بگیری احتمالا یه دوسه ماهی باید بگردی به خاطر همون اسمت! میشد. یا مثل اروپا " غریبه و عیر خودی ابدی" میبودی حتی اگر 100 سال هم در اروپا زندگی میکردی. منظورم از شخص شما نیست مخاطب هممون هستیم.
    از طرفی دوستان بعضا فکر میکنند دختر پسر موبور چشم آبی کارمند فلان شرکت الکی! اروپا /امریکایی با بهره مندی از نظریات فوکو/ لاک و هابرماس. کانت و.... رشد کرده که خیال باطلیه. در اروپا که از همون اول نسبت به ملیت/دین/نژاد/عقیده/رنگ چشم رنگ مو و همه چیز شما بکگراند داره و گارد! در امریکا باز کمتر نه اینکه کلا در آمریکا صفر در نظر گرفته بشه ولی درصدش نسبت به درصد بالای بروز این رفتارها و ماسک های ظاهری که بر صورت میزنند کمتره.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط MiLiTaRiSSt نمایش پست ها

1. نایس بودن در اروپا 100% ظاهر گرایانه و منطبق برا اینکه چه مزایایی دارید است.

2. سرنوشت امروز آمریکا هم مثل اروپا می بود که اگر با اسم غیر از چک و جان و دنیل و..... مخصوصا اسکاندیناوی و شمال اروپا بخوای خونه بگیری احتمالا یه دوسه ماهی باید بگردی به خاطر همون اسمت!
    1. 100% ظاهرگرایانه؟ یعنی 99.99% هم نه؟ خود 100؟ یعنی همه همینن؟

2. والا ما که با اسمای اجق وجق هیچ مشکلی نداشتیم گرفتیم، یکی دو تا هم نیستیم بگم ما بودیم مشکل نداشتیم.

این اروپایی که شما میگین دقیقا کجاش رو میگین؟ نزدیک 50تا کشوره اروپا بعد با یه جمله کل این 700 800 میلیون نفر رو یکی کردین؟
    بحث نمیخوام بکنم در مورد اروپا چون تاپیک آمریکاس.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط salazar716 نمایش پست ها
    1. 100% ظاهرگرایانه؟ یعنی 99.99% هم نه؟ خود 100؟ یعنی همه همینن؟

2. والا ما که با اسمای اجق وجق هیچ مشکلی نداشتیم گرفتیم، یکی دو تا هم نیستیم بگم ما بودیم مشکل نداشتیم.

این اروپایی که شما میگین دقیقا کجاش رو میگین؟ نزدیک 50تا کشوره اروپا بعد با یه جمله کل این 700 800 میلیون نفر رو یکی کردین؟
    بحث نمیخوام بکنم در مورد اروپا چون تاپیک آمریکاس.
    چند سال زندگی کن باهاشون وارد رقابت کاری /نزدیکی/عاطفی بشو بهتر منظورم رو متوجه میشی. یک مثلا بود خانه گرفتن. شما 100 سال دیگر هم در اروپا یک "غریبه ای" فعلا کمی تحمل کن بعدها شاید تصدیق کنی شاید هم(امیدوارم) طور دیگری برات رقم بخوره.
    چند سال زندگی کن باهاشون وارد رقابت کاری /نزدیکی/عاطفی بشو بهتر منظورم رو متوجه میشی. یک مثلا بود خانه گرفتن. شما 100 سال دیگر هم در اروپا یک "غریبه ای" فعلا کمی تحمل کن بعدها شاید تصدیق کنی شاید هم(امیدوارم) طور دیگری برات رقم بخوره. الیته ممکنه بین انتظار من و شما تفاوت ماهوی وجود داشته باشه. ممکنه شما به اینکه آقای اشمیت همسایه روبروییت صبحها با لبخند بهت سلام کنه و شما هم گاهی ببنی اش و سلام علیک بکنی قانع باشی. یا همکار خانم موبور چشم آبی ات وقتی از کنار تو و میشاییل رد میشه به تو هم سلامی بده راضی باشی. بله اینها رو همه انجام میدند و کسی هم "معمولا" توهینی نمیکنه به شما که این نه به خاطر فکر بالنده انان که به خاطر محدودیت های "قانونی" هست .وگرنه نزاد پرستی در بند بند سلول اون مردم رسوخ کرده. اون ماسک های نایس در زمان کالج و دانشگاه که نه و در زمان رقابت برای گرفتن پوزیشن کاری / روابط نزدیک عاطفی/ حتی مسایلی مثل ازدواج و رلیشن و اینطور چیزها خودش رو به خوبی نشون میده. مگر اینکه شما بخوای بعد از تحصیل برگردی ایران و کار نکنی در اروپا و یا مثلا با دختر هموطن خودت ازدواج کنی و کلا دایره ارتباطاتت رو هموطنان خودت در نظر بگیری که خب اوضاع فرق میکنه. اما انتظار من از زیستن در یک فرهنگ اینها نیست حداقل در آمریکا میشه "امید بیشتر" داشت به اینکه موقعیت بهتری رو بدست بیاری از یک آمریکایی یا میشه تا حدی خودی شد چون امریکا "ارث بابای" کسی نبوده و نیست. آمریکایی هم اگر باشد سرخپوستان قبایل پوئبلو و کوابا و چروکی و شوشنی هستند که اونها هم ادعایی ندارند و خودشون اقلیت شدند پس من امریکایی ام تو نیستی صرفا وابسته به پاسپورت میشه نه رنگ مو و چشم. نکته دیگر سطحی نگری قشر جوانتر امروزی اروپاست در قیاس با امریکا. حداقل اروتباطات من با هردوطیف این رو برام ثابت کرده.
    به صورت کلی آمریکایی ها در این زمینه "تا حدی" بهتر از اروپایی ها هستند ولی بازهم مسئله نژاد پرستی کاملا به چشم میاد.
    ویرایش توسط MiLiTaRiSSt : June 27th, 2017 در ساعت 05:17 PM

Junior Member

چطوری می شه فهمید که همکار آدم چند می گیره؟ من الان تو یه موقعیتم که خیلی بهم کمک میشه اگه بفهمم که تخصص من چقدر برای کمپانی ارزش داره ، قدرت چانه زنی رو بیشتر میکنه؟ این هم بگم که در شرایط خاصه که نمی شه گوگل کرد که متوسط حقوق چقدره؟؟
    آیا تجربه ای یا پیشنهادی دارید؟ مثلا یه دستی زدن به همکار مثل دستکاری پرینت فیش حقوقی و شوخی اینجوری...

ApplyAbroad Guru

چطوری می شه فهمید که همکار آدم چند می گیره؟ من الان تو یه موقعیتم که خیلی بهم کمک میشه اگه بفهمم که تخصص من چقدر برای کمپانی ارزش داره ، قدرت چانه زنی رو بیشتر میکنه؟ این هم بگم که در شرایط خاصه که نمی شه گوگل کرد که متوسط حقوق چقدره؟؟
    آیا تجربه ای یا پیشنهادی دارید؟ مثلا یه دستی زدن به همکار مثل دستکاری پرینت فیش حقوقی و شوخی اینجوری...
    بجز پرسیدن از خودش راه دیگری نیست. حریم خصوصی تابع قانونه و این قبیل شوخی ها به احتمال زیاد به اخراج تون منجر میشه.

Junior Member

بعضی موقعها می خواند که کشورمون ایران رو معرفی کنیم ، چیزی آماده و مصور دارید که بخواهید اینجا به اشتراک بزارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط MiLiTaRiSSt نمایش پست ها
    چند سال زندگی کن باهاشون وارد رقابت کاری /نزدیکی/عاطفی بشو بهتر منظورم رو متوجه میشی. یک مثلا بود خانه گرفتن. شما 100 سال دیگر هم در اروپا یک "غریبه ای" فعلا کمی تحمل کن بعدها شاید تصدیق کنی شاید هم(امیدوارم) طور دیگری برات رقم بخوره. الیته ممکنه بین انتظار من و شما تفاوت ماهوی وجود داشته باشه. ممکنه شما به اینکه آقای اشمیت همسایه روبروییت صبحها با لبخند بهت سلام کنه و شما هم گاهی ببنی اش و سلام علیک بکنی قانع باشی. یا همکار خانم موبور چشم آبی ات وقتی از کنار تو و میشاییل رد میشه به تو هم سلامی بده راضی باشی. بله اینها رو همه انجام میدند و کسی هم "معمولا" توهینی نمیکنه به شما که این نه به خاطر فکر بالنده انان که به خاطر محدودیت های "قانونی" هست .وگرنه نزاد پرستی در بند بند سلول اون مردم رسوخ کرده. اون ماسک های نایس در زمان کالج و دانشگاه که نه و در زمان رقابت برای گرفتن پوزیشن کاری / روابط نزدیک عاطفی/ حتی مسایلی مثل ازدواج و رلیشن و اینطور چیزها خودش رو به خوبی نشون میده. مگر اینکه شما بخوای بعد از تحصیل برگردی ایران و کار نکنی در اروپا و یا مثلا با دختر هموطن خودت ازدواج کنی و کلا دایره ارتباطاتت رو هموطنان خودت در نظر بگیری که خب اوضاع فرق میکنه. اما انتظار من از زیستن در یک فرهنگ اینها نیست حداقل در آمریکا میشه "امید بیشتر" داشت به اینکه موقعیت بهتری رو بدست بیاری از یک آمریکایی یا میشه تا حدی خودی شد چون امریکا "ارث بابای" کسی نبوده و نیست. آمریکایی هم اگر باشد سرخپوستان قبایل پوئبلو و کوابا و چروکی و شوشنی هستند که اونها هم ادعایی ندارند و خودشون اقلیت شدند پس من امریکایی ام تو نیستی صرفا وابسته به پاسپورت میشه نه رنگ مو و چشم. نکته دیگر سطحی نگری قشر جوانتر امروزی اروپاست در قیاس با امریکا. حداقل اروتباطات من با هردوطیف این رو برام ثابت کرده.
    به صورت کلی آمریکایی ها در این زمینه "تا حدی" بهتر از اروپایی ها هستند ولی بازهم مسئله نژاد پرستی کاملا به چشم میاد.
    یکی از بزرگترین مشکلاتی که مهاجران دارن اینه که در سنی میان که دیگه ملت دوستای صمیمشون رو از دانشگاه و کالج پیدا کردن و در مجموع در فوق لیسانس و دکتری هم همکلاسی اونطوری نداری که بتونی دوست خارجی پیدا کنی

یک نکته خیلی مهم اینه که حداقل در مورد ایرانیا که بیش از 100 مورد دیدم، 90% ایرانیایی که میان دانشگاه مثلاً آدمای درسخونی هستن که این مدل آدم ها در ایران هم با آدمای هم فاز خودشون میگردن ؛ این درست برخلاف استایل مردم غربه که زندگیشون بر اساس عشق و حال بنا شده و غالباً این دو سبک به هم نمیخورن و رفاقتی نمیشه اساساً تشکیل شه، منظورم دوست صمیمی که به از 100 تا ایرانی یکی هم ندیدم تونسته باشه با یک آمریکایی یا اروپایی آپدیت لینک بزنه چه پسر چه دخترش

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

بعضی موقعها می خواند که کشورمون ایران رو معرفی کنیم ، چیزی آماده و مصور دارید که بخواهید اینجا به اشتراک بزارید.
    توی یوتیوب جستجو کنید، کلیپ های خوب و عادلانه ای وجود داره
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

سلام.
    اگه یه اتاق خالی توی یه آپارتمان دو خوابه داشته باشیم، میشه با Airbnb بدیم اجاره برای حدود 2 هفته یا خیلی دردسر هست؟؟
    الان یه اتاق خالی من دارم و فصل اومدن دانشجوهای ورودی جدید هست و میدونم مشتری حتما پیدا میشه برای مکان موقت ولی یکم شک دارم...
    ممنون
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)