صفحه 4 از 322 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : نوشته های یک 2 ملیتی درباره ی آمریکا

نوشته های این دوستمان در مورد امریکایی ها البته برای سرگرمی بد نیست ولی این استریوتایپ ها را هیچ وقت جدی نگیرید. اینهم مثل همان حرفهائی است که در ایران راجع به اقوام مختلف رشتی و اصفهانی و ترک و لر و شیرازی و غیره میزنیم. عمدتا جوک است.

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط atabak-aut نمایش پست ها
    آنالیز کردن درست ولی اینکه چشمون رو ببنیدم از موضع قدرت بگیم بلوندها خنگن فیلیپینی ها کارگرن سیاها هم فقیرن، این کجاش آنالیزه؟ آنالیز کار دانشجو یا کسی که شیش ماهه اونجاست نیست، شما میتونی بگی تو این مدت من هر بلوندی دیدم، ساده بوده ولی حق نداری حکم صادر کنی بگی تمام بلوندهای اینور اقیانوس خنگ هستند.
    مردم دنیا مشاهده گر میفرستن تو کشور دیگه طرف بعد چهارسال کار کردن رو مردم کشور مقصد تازه یه کتاب مینویسه میگه من تمام وقت داشتم اهالی این کشور رو بررسی میکردم اینا این اخلاقیات رو بیشتر دارن، بعد ایشون به عنوان تفریح در کنار کار و تحصیل روزانش دارن مردمشناسی تدریس میکنن برای ما؟
    در ضمن این کار زشته و حتی اگر تو وبلاگهای دیگر در مورد ایرانی ها صورت بگیره از زشتیش کم نمیکنه.
    از همون اول که مطالب رو اینجا گذاشتم گوشزرد کردم که نویسنده این مطالب بنده نیستم، نه به دلیل اینکه از اعتراض بعضی از دوستان واهمه داشته باشم، بلکه به این دلیل که این موارد رو نبینم، نویسنده مطلب اینجال نیست پس نمیتونه از نوشته خودش دفاع کنه، اما من تعجب میکنم چطور بعد از خوندن این مطالب متوجه نشدید که آرش علاقه داره نوشته هاش رو آمیخته به طنز بکنه( حالا به هر دلیلی ) ، و مسئله ی دیگه اینکه من مشکلی با صحبت هاش نمیبینم اون داره به تنهایی نظرشو در مورد کلیت آمریکایی ها میگه ولی حق آزادی بیان در آمریکا اولین چیزی هست که به یک نفر داده شده، ایشون مثلا میگن فیلیپینی ها اصولا کارگرن، توی خیلی موارد میشه این رو با آمار اثبات کرد، یا ایرانی ها موفق ترین قشر مهاجر هستند یا ....... اما به شخصه برای من نوشتن این مطالب به این گونه مطلب رو خسته کننده میکنه، نه تنها ما بلکه خارجی هایی که به ایران هم میاند در مورد مردم شهرهای محتلف ایران با توجه به مشاهداتشون قضاوت می کنند، به طور مثال مردم فلان شهر خسیسند، مردم فلان شهر مهمان نوازند، مردم فلان شهر مذهبی اند و ........شما مثلا میتونی بگی من از فلان شهر هستم و اصلا هم خسیس نیستم شما این چه صحبتیه در مورد مردم شهر میکنی؟ طرف مقابل میتونه بگه با توجه به نظر شخصی من و مشاهدات من اینگونست حالا شما مخالفی حرفت محترم اما این نظر شخصی من هست. در کل باید بگم من با کل صحبت های آرش موافق نیستم و اینکه قصد دفاع ازش هم ندارم و در مورد خیلی از مسائل هم هیج ایده ای ندارم، اما به عنوان یک هموطن ازش ممنونم که سعی داره به من اجازه بده که دنیا رو از نگاهش ببینم، به قول یکی از دوستان شاید فقط 30% مطالب این وبلاگ حقیقت داشته باشه، و درست باشه، بنده اونم رو غنیمت میشمارم، و به نظرم همین آزادی بیان باعث میشه که حالا دوستانی که در آمریکا هستند بیان اینحا نظر مخالفشونو بیان کنند و یا دوستانی که ایران هستند یا هرجای دیگه هم همین طور.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Champion
    hossein2266 آواتار ها

دوستان گرامي

بحث و تبادل نظر پيرامون موضوع تاپيك باعث كمك به ديگران خواهد شد. خواهشمنديم از بحث ها و جدل هاي 2 طرفه حتي الامكان پرهيز گردد و تنها نظرات مرتبط با موضوع تاپيك در فروم مطرح گردد.

با تشكر از همكاري شما

مديريت انجمن امريكا

تاريخ ثابت كرد انسان مذهب را ساخت، اما مذهب انسان را نساخت.
    والاترين مذهب بشر، انسانيت است و كامل ترين كتابش، عقل و قدرت انديشيدن. پس آفريدگار را در خود بيابيد!

ApplyAbroad Hero

با سلام و تشکر از شهیاد عزیز

نویسنده این مطلب سعی کرده با نگاه طنز به قضیه نگاه کنه که بار بسیاری از جملاتش رو کمتر می کند. ولی باید این رو هم مورد توجه قرار داد که ابزار شناخت هرکسی از محیط اطرافش با فرهنگ و طرز تفکر آن شخص آمیخته هست. پس به طبع نوشته دارای بحثهای نژادی هست. البته در اکثر طنزهای مطرح دنیا که الان موجود هست بحثهای فراتر از این مطرح می شود که اکثرا هیچ واکنشی ندارد. دلیل آن یک چیز خیلی ظریف و مهم هست. افرادی که این موارد رو ذکر می کنند شخصیت مثبت اول نیستند بلکه برعکس خودشان مورد انتقاد اصلی طناز هستند. این بزرگترین و البته ظریف ترین تفاوت طنز جاری در ایران هست. در ایران شخصیت خوب و مثبت و به طور عامیانه باکلاس مطرح کننده ی این طنزهاست. و چون مردم همواره با شخصیت با کلاسه اخت می شوند در نتیجه نگاه اون شخص برایشان یک نگاه مناصفانه می شود در حالیکه در همین آمریکا کمتر کسی دوست دارد که اون شخصیت بی کلاسی که اتفاقا نژآد پرست هم هست باشد. در نتیجه طنزها به پالایش فرهنگی جامعه می پردازند. جمله ساده و دوست داشتنیه ، ادب را از که آموختی از بی ادبان، لقمان حکیم بیان کننده آن هست.

این متن هم چون نویسنده اش از زبان خودش ( به عنوان یک شخص حقیقی) مطالبی را در مورد نژادهای مختلف بیان کرده هست پسندیده نیست. ایشان می توانستند یک شخصیتی خیالی رو ترسیم کنند و بعد خود این شخصیت این موارد رو معرفی کند که در آن صورت کمتر کسی به این نوشته به عنوان یک اثر تحقیقی و حقیقی نگاه می کرد. به هر حال این فرهنگ بر گرفته از کل جامعه ی ماست که نیاز به اصلاح دارد.

موفق باشید.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Most people who come to the United States may already know a few things about the people through TV. Although this is of course a skewed reality some of the stereotypes are true, especially American friendliness and informality. People tend to not wait to be introduced, will begin to speak with strangers as they stand in a queue, sit next to each other at an event, etc. Visitors can often be surprised when people are so informal to the point of being very direct or even rude.

باقی مطلب رو اینجا مطالعه بفرمایید.

مشابه مطلب پست قبلی (من)، که درباره ما ایرانی ها نوشته شده رو میتونید اینجا پیدا کنید و قضاوت کنید که چقدر درست هست. یه جمله ای توش داره که به بحث های این موضوع و ایراد اساسی ما ایرانی ها تو تحلیل دور و برمون (اصولا ما تحلیل نمی کنیم!) اشاره داره:
    Since Iranians judge people on appearances, dress appropriately and stay in a high standard hotel.
    ویرایش توسط Ario_80 : September 14th, 2011 در ساعت 07:58 PM

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ario_80 نمایش پست ها
    مشابه مطلب پست قبلی (من)، که درباره ما ایرانی ها نوشته شده رو میتونید اینجا پیدا کنید و قضاوت کنید که چقدر درست هست. یه جمله ای توش داره که به بحث های این موضوع و ایراد اساسی ما ایرانی ها تو تحلیل دور و برمون (اصولا ما تحلیل نمی کنیم!) اشاره داره:
    Since Iranians judge people on appearances, dress appropriately and stay in a high standard hotel.
    Lol!!!

Iranians often use time as a negotiating tactic, especially if they know that you have a deadline. Be cautious about letting your business colleagues know that you are under time pressure.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

پیش فرض 14 نکته درباره ی ورود به آمریکا

سلام،
    ممنون از همه دوستان بابت نظراتشون، لطفا اگر کسی تجربه ی مشابهی داره بیان کنه تا بقیه دوستان هم استفاده کنند.اینم 14 نکته به نقل از آرش در مورد روزهای اول در آمریکا.
    وقتی تازه وارد امریکا میشود چند چیز خیلی توجهتان را جلب میکند.
    1- احساس میکنید که همه به شما احترام میگذارند و کسی با شما دعوا ندارد. بنابراین احساس خوشایند انسان بودن را تجربه میکنید.
    2- وقتی از مغازه ها خرید میکنید در آخرسر فروشندگان از شما تشکر میکنند و روز خوبی را برایتان آرزو میکنند. در حالی که در ایران شما باید از فروشندگان تشکر کنید.
    3- اگر چیزی را خریدید و به هر علتی خوشتان نیامد میتوانید تا قبل از یکماه آن را پس بدهید. موقع پس دادن با اخم و غر غر مواجه نمیشوید و همان لبخند و تشکر را خواهید دید و فروشنده از شما عذرخواهی میکند که از خریدتان راضی نبوده اید شما فقط میتوانید بگوید که من از این جنس خوشم نیامد و دلیل دیگری لازم نیست. (اگر هیچ پولی ندارید و مثلا مصاحبه کار دارید و لباس مناسبی هم برای مصاحبه ندارید میتوانید یک کت و شلوار مثلا هزار دلاری بخرید و به مصاحبه کارتان بروید و هفته بعد آن را پس دهید و پولتان را بگیرید. ولی باید دقت کنید که مارکهای کت و شلوار را که زیر آستین است نکنید و طوری آنرا بدرون آستین بچسبانید که بیرون نزند. البته اگر واقعا ناچار شدید!)
    4- رانندگی منظم و ریلکس در امریکا یکی از چیزهایی است که نظرتان را جلب میکند. اینجا کسی بوق نمیزند و کسی برای زودتر رسیدن مقررات را زیر پا نمیگذارد. البته در مراکز شهرهای شلوغ گهگاهی رانندگان تاکسی ممکن است شما را بیاد تهران بیاندازند.
    5- اینجا همه حرف شما را باور میکنند و برای شما هم این مسئله عجیب خواهد بود. مثلا اگر موردی پیش بیاید و شما مدرکی هم نداشته باشید اصل آن است که حرف شما حقیقت دارد. مثلا اگر جنسی را بخرید و بعد از دوهفته برگردانید بعلت اینکه جاییش شکسته است. فروشنده به شما نمیگوید که شما خودتان آن را شکسته اید و باور میکند که از اول شکسته بوده است و شما موقع خرید متوجه آن نشده اید.
    6- اینجا وقتی میخواهید در امتداد خط عابر پیاده از عرض خیابان عبور کنید اگر چراغی وجود ندارد شما نیازی نیست که منتظر شوید تا خلوت شود بلکه ماشینها وظیفه دارند که بایستند و اینکار را میکنند. اگر احیانا شانس بیاورید و ماشینی روی خط عابر پیاده به شما بزند تا آخر عمر تامین هستید و دیگر نیازی به کار کردن ندارید. پس سعی کنید در اینجور موارد شما عابر باشید نه راننده.
    7- نکته دیگری که جالب است این است که تا چند ماه اول و یا حتی بعد از یکسال شما عادت دارید که قیمت اجناس را به ریال تبدیل کنید. ولی کم کم این عادت از سرتان خواهد پرید. و همه چیز را با دلار میسنجید. البته حتی اگر این کار را بعد از یکسال ادامه دهید فایده ای هم ندارد چون قیمتها در ایران هم تغییر کرده است و شما خبر ندارید. مثلا هنوز من همه قیمتهای اینجا را با سه سال پیش ایران مقایسه میکنم در حالیکه فکر کنم در ایران هم همه چیز سه برابر شده است.
    8- فروشگاههای بزرگ براتون خیلی جالبه چون هر چیزی که بخواید توش هست. معمولا safeWay و target برای خرید روزمره و وسایل ارزان خانه خیلی خوب است و best buy برای خرید لوازم برقی , ross و marshal هم برای خرید لباس با قیمت مناسب. دیدن همه این مغازه ها خودش دو هفته طول میکشه.
    9- اگر در لس آنجلس هستید و به رستوران ایرانی میروید و یا غذا درست میکنید که هچ. ولی اگر در جایی هستید که باید غذاهای معمولی امریکا را بخورید مدت زمانی طول میکشد تا ضائقه شما به غذاهای مکزیکی چینی هندی و یا ژاپنی عادت کند. من الان بعضی غذاهایی را که در بدو ورودم اصلا دوست نداشتم الان خیلی دوست دارم.
    10- شیرینی های امریکایی واقعا مزخرفه. یعنی آنقدر شیرینه که شما بعد از خوردن یک لقمه مجبورید دهانتان را آب بکشید. دونات و انواع و اقسام شیرینیهای بسیار خوشگل و مشملون و غیره با مذاق ما ایرانیها جور در نمیاد. پس اگر شیرینی فروشی ایرانی و یا ایتالیایی و یا فرانسوی دیدید از آنها خرید کنید.
    11- اگر مجرد هستید و قصد ازدواج هم ندارید, اینجا در فروشگاهها انواع و اقسام غذاهای آماده وجود دارد که شما باید فقط آن را در مایکروویو گرم کنید. البته بعد از یک مدت دستتان میاید که کدام غذا بهتر است.
    12- در اطراف شما رویدادهای بسیار جالبی میگذرد و در مناسبتهای مختلف جشن ها و مراسم خاصی وجود دارد که حتما باید آنها را از طریق مطبوعات پیدا کنید و به آنجا بروید. مثلا در سنفرانسیسکو همیشه وقایع جالبی وجود دارد که سرگرم کننده است مثل فستیوالهای بادبادکرانی یا فستیوال موسیقی و یا کارناوالهای مختلف که دیدنشان سرگرم کننده است. هالوین سنفرانسیسکو هم دیدنی است.
    13- بی خانمانهای امریکا و مخصوصا سنفرانسیسکو هنرمندهای قابلی هستند و مخصوصا گیتاریستهایشان که از هیپیهای قدیمی هستند. البته بغیر از بی خانمانها که در پیاده رو مینوازند, برخی از دانشجویان مدرسه های موسیقی هم در روزهای مختلف در ایستگاه قطار یا پیاده رو اجرای زنده دارند و شما همینطور که در پیاده رو قدم میزنید دیدن آنها برایشان خیلی جالب است.
    14- در امریکا شما صدای آزیر ماشین آتش نشانی را زیاد میشنوید. ولی اینجا اگر کسی قلبش هم درد بگیرد ماشین آتشنشانی به در خانه میاید. خلاصه ماشینهای آتشنشانی از نجات گربه از بالای درخت گرفته تا هر مورد اورژانسی دیگری را انجام میدهند. وقتی صدای آزیر ماشین آتش نشانی میاید تمام ماشینها موظف هستند که به کنار خیابان بیایند و ماشین را متوقف کنند تا این ماشینها بگذرند. ماشین آتش نشانی آژیرهای کر کننده دارد و یک لحظه هم بخاط کسی متوقف نمیشود و اگر شما از سر راهش کنار نروید شما را با ماشین به کنار میراند و حتی خسارت هم از شما خواهند گرفت و جریمه هم خواهید شد.
    خوب دیگه من وقت کارم تمام شد باید برم خونه. خونم فقط 500 متر با محل کارم فاصله داره!
    امیدوارم این اطلاعات بدردتان بخوره.

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

پیش فرض پاسخ : 14 نکته درباره ی ورود به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط shahdad نمایش پست ها
    سلام،
    ممنون از همه دوستان بابت نظراتشون، لطفا اگر کسی تجربه ی مشابهی داره بیان کنه تا بقیه دوستان هم استفاده کنند.اینم 14 نکته به نقل از آرش در مورد روزهای اول در آمریکا.
    وقتی تازه وارد امریکا میشود چند چیز خیلی توجهتان را جلب میکند.
    1- احساس میکنید که همه به شما احترام میگذارند و کسی با شما دعوا ندارد. بنابراین احساس خوشایند انسان بودن را تجربه میکنید.
    2- وقتی از مغازه ها خرید میکنید در آخرسر فروشندگان از شما تشکر میکنند و روز خوبی را برایتان آرزو میکنند. در حالی که در ایران شما باید از فروشندگان تشکر کنید.
    3- اگر چیزی را خریدید و به هر علتی خوشتان نیامد میتوانید تا قبل از یکماه آن را پس بدهید. موقع پس دادن با اخم و غر غر مواجه نمیشوید و همان لبخند و تشکر را خواهید دید و فروشنده از شما عذرخواهی میکند که از خریدتان راضی نبوده اید شما فقط میتوانید بگوید که من از این جنس خوشم نیامد و دلیل دیگری لازم نیست. (اگر هیچ پولی ندارید و مثلا مصاحبه کار دارید و لباس مناسبی هم برای مصاحبه ندارید میتوانید یک کت و شلوار مثلا هزار دلاری بخرید و به مصاحبه کارتان بروید و هفته بعد آن را پس دهید و پولتان را بگیرید. ولی باید دقت کنید که مارکهای کت و شلوار را که زیر آستین است نکنید و طوری آنرا بدرون آستین بچسبانید که بیرون نزند. البته اگر واقعا ناچار شدید!)
    4- رانندگی منظم و ریلکس در امریکا یکی از چیزهایی است که نظرتان را جلب میکند. اینجا کسی بوق نمیزند و کسی برای زودتر رسیدن مقررات را زیر پا نمیگذارد. البته در مراکز شهرهای شلوغ گهگاهی رانندگان تاکسی ممکن است شما را بیاد تهران بیاندازند.
    5- اینجا همه حرف شما را باور میکنند و برای شما هم این مسئله عجیب خواهد بود. مثلا اگر موردی پیش بیاید و شما مدرکی هم نداشته باشید اصل آن است که حرف شما حقیقت دارد. مثلا اگر جنسی را بخرید و بعد از دوهفته برگردانید بعلت اینکه جاییش شکسته است. فروشنده به شما نمیگوید که شما خودتان آن را شکسته اید و باور میکند که از اول شکسته بوده است و شما موقع خرید متوجه آن نشده اید.
    6- اینجا وقتی میخواهید در امتداد خط عابر پیاده از عرض خیابان عبور کنید اگر چراغی وجود ندارد شما نیازی نیست که منتظر شوید تا خلوت شود بلکه ماشینها وظیفه دارند که بایستند و اینکار را میکنند. اگر احیانا شانس بیاورید و ماشینی روی خط عابر پیاده به شما بزند تا آخر عمر تامین هستید و دیگر نیازی به کار کردن ندارید. پس سعی کنید در اینجور موارد شما عابر باشید نه راننده.
    7- نکته دیگری که جالب است این است که تا چند ماه اول و یا حتی بعد از یکسال شما عادت دارید که قیمت اجناس را به ریال تبدیل کنید. ولی کم کم این عادت از سرتان خواهد پرید. و همه چیز را با دلار میسنجید. البته حتی اگر این کار را بعد از یکسال ادامه دهید فایده ای هم ندارد چون قیمتها در ایران هم تغییر کرده است و شما خبر ندارید. مثلا هنوز من همه قیمتهای اینجا را با سه سال پیش ایران مقایسه میکنم در حالیکه فکر کنم در ایران هم همه چیز سه برابر شده است.
    8- فروشگاههای بزرگ براتون خیلی جالبه چون هر چیزی که بخواید توش هست. معمولا safeWay و target برای خرید روزمره و وسایل ارزان خانه خیلی خوب است و best buy برای خرید لوازم برقی , ross و marshal هم برای خرید لباس با قیمت مناسب. دیدن همه این مغازه ها خودش دو هفته طول میکشه.
    9- اگر در لس آنجلس هستید و به رستوران ایرانی میروید و یا غذا درست میکنید که هچ. ولی اگر در جایی هستید که باید غذاهای معمولی امریکا را بخورید مدت زمانی طول میکشد تا ضائقه شما به غذاهای مکزیکی چینی هندی و یا ژاپنی عادت کند. من الان بعضی غذاهایی را که در بدو ورودم اصلا دوست نداشتم الان خیلی دوست دارم.
    10- شیرینی های امریکایی واقعا مزخرفه. یعنی آنقدر شیرینه که شما بعد از خوردن یک لقمه مجبورید دهانتان را آب بکشید. دونات و انواع و اقسام شیرینیهای بسیار خوشگل و مشملون و غیره با مذاق ما ایرانیها جور در نمیاد. پس اگر شیرینی فروشی ایرانی و یا ایتالیایی و یا فرانسوی دیدید از آنها خرید کنید.
    11- اگر مجرد هستید و قصد ازدواج هم ندارید, اینجا در فروشگاهها انواع و اقسام غذاهای آماده وجود دارد که شما باید فقط آن را در مایکروویو گرم کنید. البته بعد از یک مدت دستتان میاید که کدام غذا بهتر است.
    12- در اطراف شما رویدادهای بسیار جالبی میگذرد و در مناسبتهای مختلف جشن ها و مراسم خاصی وجود دارد که حتما باید آنها را از طریق مطبوعات پیدا کنید و به آنجا بروید. مثلا در سنفرانسیسکو همیشه وقایع جالبی وجود دارد که سرگرم کننده است مثل فستیوالهای بادبادکرانی یا فستیوال موسیقی و یا کارناوالهای مختلف که دیدنشان سرگرم کننده است. هالوین سنفرانسیسکو هم دیدنی است.
    13- بی خانمانهای امریکا و مخصوصا سنفرانسیسکو هنرمندهای قابلی هستند و مخصوصا گیتاریستهایشان که از هیپیهای قدیمی هستند. البته بغیر از بی خانمانها که در پیاده رو مینوازند, برخی از دانشجویان مدرسه های موسیقی هم در روزهای مختلف در ایستگاه قطار یا پیاده رو اجرای زنده دارند و شما همینطور که در پیاده رو قدم میزنید دیدن آنها برایشان خیلی جالب است.
    14- در امریکا شما صدای آزیر ماشین آتش نشانی را زیاد میشنوید. ولی اینجا اگر کسی قلبش هم درد بگیرد ماشین آتشنشانی به در خانه میاید. خلاصه ماشینهای آتشنشانی از نجات گربه از بالای درخت گرفته تا هر مورد اورژانسی دیگری را انجام میدهند. وقتی صدای آزیر ماشین آتش نشانی میاید تمام ماشینها موظف هستند که به کنار خیابان بیایند و ماشین را متوقف کنند تا این ماشینها بگذرند. ماشین آتش نشانی آژیرهای کر کننده دارد و یک لحظه هم بخاط کسی متوقف نمیشود و اگر شما از سر راهش کنار نروید شما را با ماشین به کنار میراند و حتی خسارت هم از شما خواهند گرفت و جریمه هم خواهید شد.
    خوب دیگه من وقت کارم تمام شد باید برم خونه. خونم فقط 500 متر با محل کارم فاصله داره!
    امیدوارم این اطلاعات بدردتان بخوره.
    سلام ببخشید من در حدی نیستم ولی نظر خودم را به عنوان یک جوان میگم شاید بدرد خورد
    من انگلیس هستم و دانشجو
    به ترتیب جواب شما را بدم
    برای گزینه 1. هر جا بری اینطوری است
    2. در مورد فروشگاه ایران هم داره اینجوری میشه ولی فکر نکنید همه فروشگاه ها ازتون تشکر میکنند .
    3. البته این هم اینجا هست و تو ایران نیست
    4. آخ گفتید دلم تنگ شده برای بوغ های ماشین ایران اینجا شاید بگم من هفته ای یکبار صدای بوغ ماشین میشنوم خیلی خیلی کمه
    5. این موضوع به گزینه 3 بر میگردد
    6. این را هم بهتر بود میگفتید که اگر شما مقصر باشید باید خسارت ماشین را بدید که هیچ هزینه بیمارستان و جریمه و.... همه چیز از شما گرفته میشه و هیچ بیمه ای و مرکزی بهتون 1 پنی هم کمک نمیکنه .
    7. این موضوع برای 1 ماه اول است البته بازم بستگی دارد
    8. فروشگاه بزرگ خوبی و بدی دارد که باید به OFFER ها خوب دقت کنید
    9. در شهرهای بزرگ و کشورهای معروف فروشگاه ایرانی یا حداقل جایی پیاد میشه غذای ایرانی یا کنسرو بفروشه
    10 . من راستش شیرینی آمریکایی خوردم خوب بود البته اون موقع خیلی خیلی گشنه بودم و دیگه هیچ دم دستم نبود و مجبور بودم بخورم
    11. آخ مجردی چه دوران خوبی است . در خارج
    12. اینجا فستیوال چیز با چیز ها (( مرد با مرد و زن با زن )) و چند تا فستیوال دیگه خیلی مشهور هستند .
    13. البته این را بگم اگر پولی بودن منظورم برای موسسه خیره یا خودشان پول جمع میکردند پول که دادید چند دقیقه به موسیقی گوش دهید و اگه دوست داشتید بهش بگویید خیلی خوب بود مرسی البته اگه دوست دارید .
    14. اینجا آمبولانس و ماشین پلیس زیاد هست و ماشین آتش نشانی من تا الان ندیدم جالبه نه

ولی تمام پاسخ ها و نظرات شما کلی است

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

ممنون از همه ی دوستان بابت اظهار نظرشون، به دلیل سوتفاهم هایی که پیش تر پیش اومد ترجیح میدم در پاسخ به دوستان جواب مستقیمی ندم تا خدای نکرده ناراحتی پیش نیاد، مهم تر از اون من نویسنده ی مطالب نیستم، و به طبع نمیتونم آز آن دفاع کنم با ردش کنم، اما به نظر شخصی من کلا در کشورهای پیشرفته شما شخصیت پیدا می کنید، در حالی که در ایران شخصیت شما گرفته میشود، تعداد خیلی کمی فروشگاه توی ایران هستند که معمولا از شما تشکر میکنند بابت خرید، در خیلی موارد شما باید تشکر کنید و این اصلا عجیب نیست، در حالی که در بیشتر فروشگاه ی کشورهای نه چندان پیشرفته کشورهای دیگر( مثلا مالزی) به نوعی از شما تشکر میکنند که بعضی موقع ها فکر می کنی نکنه من به اینها صدقه دادم؟ کلا مردم ایران عصبی هستند، شاید شما حداقل چندین بار توی زندگی پربرکت خود دیددید که به خاطر یک تصادف کوجیک در هرجای شهر 2 راننده با هم درگیر میشوند و چماق و قمه و پنچه بوکس و.. که این وسط رد و بدل میشود، البته مثلا توی آمریکا به نقل از یکی از بچه های سایت سر یک تصادف کوچیک طرف مقابل میخواد از شما شکایت کنه تا یکم پول به جیب بزنه. کلا مردم قانون گریزی هستیم، تا چند سال پیش اگه توی یک جاده بودید و ماشین خط مقابل برای شما چراق بالا میزد این به این معنی بود که پلیس جلوتر هست مواطب باش جریمت نکنه،. شما چیزی به نام فضای شخصی توی ایران برات معنی نمیده، اگه توی تاکسی سوار میشی بعضی خیلی از راننده ها قصد دارن یک نفر رو کنار شما تیو صندلی جلو سوار کنند، اگر توی عابر بانک هستی فاصله که وجود نداره، هیچ پشت سریت نظرم میده کدوم گزینه رو بزن کارت سریعتر راه بیفتهو علننا شما حریم شخصی نداری و...........یا یک تمونه اش که فکر کنم همه ی دوستان تجربشو داشته باشند، کافیه برای مشکلی به دانشگاهی که میخواید اپلای کنید زنگ برنید، برخورد رو خیلی راحت میتونید با ایران مقایسه کنید، در حالی که در ایران......
    شاید این موارد برای خیلی از دوستان پیش پاافتاده به نظر بیاد، اما به شخصه احساس میکنم که یکی از دلایل مهم من برای تحصیل و مهاجرت به خارج از کشور یافتن شخصیت حقیقی خودم باشه، و به نوعی در جایی زندگی کنم که به عنوان یک انسان بخش مهمی از جامعه باشم، نه در کشوری که شاید وجود یا عدم وجود من یا هزاران هزار امثال من برای کشورم(اعم از قدرتمندان و مردمم) اهمیتی نداشته باشد.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)