صفحه 5 از 322 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : نوشته های یک 2 ملیتی درباره ی آمریکا

شهداد جان واقعا مطالبی که قرار میدهید جالب هستن. ادامه بدهید حتما
    این قضیه برخورد بد فروشنده ها در ایران رو همه بارها و بارها لمس کرده ایم. تو هر مغازه، فروشگاه و حتی پیتزا فروشی که بروی وضع همین است. همیشه مشتری بدهکار است (منظور بدهکاری مالی نیست). وضع عابر پیاده مشخص است. بحث امنیت در جامعه رو brotherhood به کنایه در مورد امریکا به کار بردند ولی آیا در ایران یک دختر جوان میتواند بدون دغدغه از خانه خارج شود؟ تبعیض های نژادی و غیره و ..خیلی مسائل دیگر در ایران وجود دارند.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

آقا این obesity هم معضلیه ها تو US. من عکسها واقعی (غیر تبلیغاتی ) دوستان رو تو US می بینیم واقعا حالم بد میشه! چی می خورن این ملت؟؟ با این همه امکانات ورزشی تو این کشور چرا وضعشون اینجوریه؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    آقا این obesity هم معضلیه ها تو US. من عکسها واقعی (غیر تبلیغاتی ) دوستان رو تو US می بینیم واقعا حالم بد میشه! چی می خورن این ملت؟؟ با این همه امکانات ورزشی تو این کشور چرا وضعشون اینجوریه؟
    این مساله برای منم سوال هست، آخه مک دونالد و کی اف سی و کینگ برگر هم که الان همه جا هست، پس چرا ملت توی اروپا این قدر چاق نیستند؟ من رفتم ف/ی/س/ب/و/ک دانشگاهم میشه گفت 50 درصد دانشجوها اضافه وزن عجیب غریب داشتند تو عکس ها، شایدم تو اروپا هم همین طوره، اگه دوستی توی اروپا زندگی کرده یا میکنه نظرشو بگه و دلیل این چاقی مفرط توی US رو هم بیان کنه.
    ویرایش توسط ShahdaD : September 18th, 2011 در ساعت 01:43 PM

کاملا با گفته های شما موافقم....
    من که به شخصه دارم ازین جامعه و فرهنگ و عادات نادرست حاکم بر اون فرار میکنم به جایی که شخصیت پایمال شدم تا حدی تسکین پیدا کنه..

ApplyAbroad Hero

Post پاسخ : نوشته های یک 2 ملیتی درباره ی آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahdad نمایش پست ها
    این مساله برای منم سوال هست، آخه مک دونالد و کی اف سی و کینگ برگر هم که الان همه جا هست، پس چرا ملت توی اروپا این قدر چاق نیستند؟ من رفتم ف/ی/س/ب/و/ک دانشگاهم میشه گفت 50 درصد دانشجوها اضافه وزن عجیب غریب داشتند تو عکس ها، شایدم تو اروپا هم همین طوره، اگه دوستی توی اروپا زندگی کرده یا میکنه نظرشو بگه و دلیل این چاقی مفرط توی US رو هم بیان کنه.
    موضوع خوبیه، این چند تا لینک را ببینید:

http://en.wikipedia.org/wiki/Obesity..._United_States
    به اون تصویر سمت راست نگاه کنید رشد obesity(چاقی مفرط در آمریکا) از 1990 تا 2010 در ایالت های مختلف

http://en.wikipedia.org/wiki/Obesity
    http://www.cdc.gov/obesity/data/trends.html

http://www.hivehealthmedia.com/world...ty-stats-2010/ آمار چاقی و چاقی مفرط در کشور های اروپایی و آمریکا،

چیزی که من اروپا(هلند) دیدم این بود که همه مثل نی قلیون بودند!! همه هیکل ها مرتب و قد کشیده و بلند و ورزش کاری(البته نه مثل این Bodybuilding کار ها)، به خصوص جوان ها و نسل جدید بسیار خوش فرم تز از نسل قبلی، البته هلند و کشور های اسکاندیناوی بلند قد ترین های جهان هستند،

دلیلش اول از همه ورزش مرتب و هفتگی که همشون از درس خوانترین(خرخوانترین) فرد دانشکده تا اساتید، لااقل به طور منظم به یک رشته ورزشی می پردازند،
    دوم اروپا محل compact بوذنه، همه جیز style جمع و جور و compact داره به خصوص که اینها روحیه conservative دارند، ماشین ها، خیابان ها، وعده های غذایی(!!)(یک دوست هلندی وقتی که من بهش می گفتم چرا اینجا غذاها اینقدر جمع و جوره و در آمریکا اونقدر بزرگ، می گفت یک ترم رفته آمریکا 15 پوند زیاد کرده! این دوست هم تنیس بازی می کرد و به قول خودش اگر بازی نکنه چاق میشه)،
    اروپا خیلی دید اقتصادی دارند، من در رستوران دانشگاه ندیدم کسی غذا دور بریزه یا نخوره(البته کمی اغراق می کنم، فقط کمی)، چون اونقدر قیمتش بالاست که به طور طبیعی کسی این کار را نمی کنه، اما خب تو رستوران های ایران، خیلی راحت پلو و غذا و نان دور داده میشه،
    پارادوکس عجیبیه، گاهی به نظر میرسه مرفه ترین ها، حسابگر ترین ها هم هستند! و ما که فکر می کنیم در مقایسه با این کشور ها اروپایی (مثل هلند) فقیریم، اتفاقا خیلی large زندگی می کنیم.
    inactive account

در دنیا دو نوع غذا وجود داره: ارگانیک و غیرارگانیک که اولی قیمت بیشتری داره (چندین برابر). در طول تاریخ تولید غذا از ارگانیک شروع شده و بعد به دلیل افزایش جمعیت و کبود غذا به سمت غیرارگانیک (غذاهایی که با هورمون و سم و کود شیمیایی تولید میشن) رفته و دوباره در کشورهای پیشرفته که متوجه عوارض غذاهای غیرارگانیک شدن داره به شرایط قبل بر میگرده. اگر اشتباه نکنم الان استرالیا از این نظر بهترین وضعیت رو تو دنیا پیدا کرده و باقی کشورهای به قول ما غربی دارن درصد تولیدات ارگانیکشون رو بالا می برن. خلاصه اینکه دلیل اصلی چاق بودن آمریکایی ها پیشگام بودن این کشور در تولید محصولات کشاورزی غیرارگانیک ارزان و با حجم بالا در سال های گذشته هست. البته دلیل چاقی در آمریکا منحصر به غذا نمیشه. مثلا به دلایل ژنتیکی مشکل چاقی در بین سرخ پوست های آمریکایی از همه حادتر هست.
    با توجه به اینکه بیشتر غذای تولیدی در ایران خودمون هم از نوع غیرسالم (غیرارگانیک) هست و تازه به فکر افتادن که روند رو تغییر بدن باید منتظر شرایط مشابه در کشور هم باشید. البته بچه ها و نوجوون های ایرانی ها عموما مشکل چاقی دارن و خانم های ایرانی رو هم اگر بدون حجاب ببینید متوجه فاجعه می شید.
    اما در مورد اروپا، همونطور که دوستان گفتن عادات غذاییشون متفاوت هست و بعلاوه اروپا در مجموع سردسیر محسوب میشه که معنیش دریافت کالری کمتر و مصرف کالری بیشتر هست. دیگه اینکه اروپایی ها استخوان بدنی چهره و پوست های جذابی ندارن (در مقایسه با ایرانی ها یا آمریکایی ها) و بنابراین برای اینکه زیباتر جلوه کنن (خصوصا در مورد خانم ها) سعی می کنن در سایه رژیم غذایی و ورزش اندام مناسبی داشته باشن . نکته ظریف اینکه درصد ازدواج بین اروپایی ها خیلی پایین اومده و اصولا یه فرد مجرد باید همیشه جذابیت های خودش رو برای کیس جدید حفظ کنه!!

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    موضوع خوبیه، این چند تا لینک را ببینید:

http://en.wikipedia.org/wiki/Obesity..._United_States
    به اون تصویر سمت راست نگاه کنید رشد obesity(چاقی مفرط در آمریکا) از 1990 تا 2010 در ایالت های مختلف

http://en.wikipedia.org/wiki/Obesity
    http://www.cdc.gov/obesity/data/trends.html

http://www.hivehealthmedia.com/world...ty-stats-2010/ آمار چاقی و چاقی مفرط در کشور های اروپایی و آمریکا،

چیزی که من اروپا(هلند) دیدم این بود که همه مثل نی قلیون بودند!! همه هیکل ها مرتب و قد کشیده و بلند و ورزش کاری(البته نه مثل این Bodybuilding کار ها)، به خصوص جوان ها و نسل جدید بسیار خوش فرم تز از نسل قبلی، البته هلند و کشور های اسکاندیناوی بلند قد ترین های جهان هستند،

دلیلش اول از همه ورزش مرتب و هفتگی که همشون از درس خوانترین(خرخوانترین) فرد دانشکده تا اساتید، لااقل به طور منظم به یک رشته ورزشی می پردازند،
    دوم اروپا محل compact بوذنه، همه جیز style جمع و جور و compact داره به خصوص که اینها روحیه conservative دارند، ماشین ها، خیابان ها، وعده های غذایی(!!)(یک دوست هلندی وقتی که من بهش می گفتم چرا اینجا غذاها اینقدر جمع و جوره و در آمریکا اونقدر بزرگ، می گفت یک ترم رفته آمریکا 15 پوند زیاد کرده! این دوست هم تنیس بازی می کرد و به قول خودش اگر بازی نکنه چاق میشه)،
    اروپا خیلی دید اقتصادی دارند، من در رستوران دانشگاه ندیدم کسی غذا دور بریزه یا نخوره(البته کمی اغراق می کنم، فقط کمی)، چون اونقدر قیمتش بالاست که به طور طبیعی کسی این کار را نمی کنه، اما خب تو رستوران های ایران، خیلی راحت پلو و غذا و نان دور داده میشه،
    پارادوکس عجیبیه، گاهی به نظر میرسه مرفه ترین ها، حسابگر ترین ها هم هستند! و ما که فکر می کنیم در مقایسه با این کشور ها اروپایی (مثل هلند) فقیریم، اتفاقا خیلی large زندگی می کنیم.
    خیلی لینک جالبی بود. حتما همه تون شنیدین که آمریکایی ها خیلی گیر تیپ و لباس و .... نیستن (به جز قرار ملاقاتهای خاص). به هیکلشون هم که خیلی اهمیت نمی دن و من تازگی ها شنیدم تو خونه هاشون هم آنچنان مرتب و منظم و نیستن و خیلی به تمیزی خونه اهمیت نمی دن.

حالا من نمی دونم فشار کار و زندگی باعث شده این چیزا رو یادشون بره یا اینکه ذاتا اینجورین؟ آخه ثروتمند هاشون هم اکثرا تناسب اندام ندارن. مقایسه ی درستی نیست ولی خوب ایده میده شما اگه به فیلمهای وسترنشون دقت کنید مرداشون مثلا" فوق العاده ورزیده بودند (حالا اگه بگیم اون فیلم بوده و درصدی از اون رو هم به حساب نیاریم بازم وضعشون به مراتب از الان خیلی بهتره بوده). یا حتی عکسهایی که از آدمهای مهم و غیر مهموشون به جا مونده.

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

واقعا اطلاعات مفیدی بود، توی یکی از لینک ها دیدم کره ای کمترین امار چاقی رو دارن که فکر کنم یکی از علت هاش غداهای آب پزشون باشه، فوق العاده هم پوستای جالبی دارن این ملیت که بازم فکر میکنم به دلیل استفاده ی خیلی کم از روغن و..باشه. یک مساله هست که همیشه ذهن من رو به خودش مشغول کرده موفقیت ایرانی های خارج هست، این نظر شخصیم هست و امیدوارم به کسی برنخوره، کلی به نظرم اومده که ایرانیان توی اروپا خیلی نمی تونند توی جامعه راه پیدا کنند، یعنی آخر دوستای صمیمشون ایرانی اند، معمولا جشن های ایران رو جشن میگرند، دوست دختر، دوست پسرشون ایرانی اند و یک جورایی یک ایران کوچیک رو برای خودشون ساختند، اما برعکس به دلیل وسعت آمریکا و جامعه چند فرهنگیش اونجا شاید بازم به ما شما به دید یک ایرانی نگاه کنند، اما خیلی راحت تر میتونی تو جامعه پذیرفته بشی، توی شهرهایی بری که اصلا یک ایرانی نیست و از پس تمام کارهات بر بیای و خیلی دوستای خوبی هم پیدا کنی، من یکی از دوستام که رفته بود آلمان خیلی توی این دیدم تاثیر گذاشت، ایشون بعد یک سال بیشتر دوستاش ایرانی بودند و اگر دوست غیر ایرانی هم داشت از کشورهای آفریقایی بودند(البته اون دختر بود) و برنامه های رقص و کنسرت هایی که توی غرب اروپا گذاشته میشه توسط گروه های ایرانی میبینم با استقبال عجیب ایرانی های اروپا روبرو میشه، نظر کلی من اینه که شما توی جامعه ی آمریکا خیلی راحت تر میتونی حل بشی تا اروپا و خیلی هم کمتر home sick میشی به دلیل بیشتر
    گرم بودن مردمش. شاید نظر من اشتباه باشه، اما به همین دلیل قصد دارم آمریکا رو انتخاب کنم.

ApplyAbroad Hero

واقعا اطلاعات مفیدی بود، توی یکی از لینک ها دیدم کره ای کمترین امار چاقی رو دارن که فکر کنم یکی از علت هاش غداهای آب پزشون باشه، فوق العاده هم پوستای جالبی دارن این ملیت که بازم فکر میکنم به دلیل استفاده ی خیلی کم از روغن و..باشه. یک مساله هست که همیشه ذهن من رو به خودش مشغول کرده موفقیت ایرانی های خارج هست، این نظر شخصیم هست و امیدوارم به کسی برنخوره، کلی به نظرم اومده که ایرانیان توی اروپا خیلی نمی تونند توی جامعه راه پیدا کنند، یعنی آخر دوستای صمیمشون ایرانی اند، معمولا جشن های ایران رو جشن میگرند، دوست دختر، دوست پسرشون ایرانی اند و یک جورایی یک ایران کوچیک رو برای خودشون ساختند، اما برعکس به دلیل وسعت آمریکا و جامعه چند فرهنگیش اونجا شاید بازم به ما شما به دید یک ایرانی نگاه کنند، اما خیلی راحت تر میتونی تو جامعه پذیرفته بشی، توی شهرهایی بری که اصلا یک ایرانی نیست و از پس تمام کارهات بر بیای و خیلی دوستای خوبی هم پیدا کنی، من یکی از دوستام که رفته بود آلمان خیلی توی این دیدم تاثیر گذاشت، ایشون بعد یک سال بیشتر دوستاش ایرانی بودند و اگر دوست غیر ایرانی هم داشت از کشورهای آفریقایی بودند(البته اون دختر بود) و برنامه های رقص و کنسرت هایی که توی غرب اروپا گذاشته میشه توسط گروه های ایرانی میبینم با استقبال عجیب ایرانی های اروپا روبرو میشه، نظر کلی من اینه که شما توی جامعه ی آمریکا خیلی راحت تر میتونی حل بشی تا اروپا و خیلی هم کمتر home sick میشی به دلیل بیشتر
    گرم بودن مردمش. شاید نظر من اشتباه باشه، اما به همین دلیل قصد دارم آمریکا رو انتخاب کنم.
    البته پوست چشم بادامی ها کلا خوبه و یک دلیلش هم اینه که مویدانه کمی داره و پوست صاف و سوفی دارند!
    در مورد موفقیت و integrate شدن و مزایای آمریکا و مقایسه با اروپا، البته نکات منفی و مثبت هست، این نظر منه:

آمریکا بیشتر محلی برای ترقی، پیشرفت و رفاه محسوب میشه، ضمن اینکه خب خشن تر، دارای فاصله طبقاتی زیاد(در مقایسه با اروپا) و از نظر فرهنگی بسیار متنوع و در هم بر هم و از نظر امنیت در سطح پایین تری هست(به نظر من)، اما در عوض مهاجر پذیرتر محسوب میشه،
    اروپا بیشتر حالت محافظه کار داره با ساختمان هایی از عهد قدیم مانده و کهنه به ظاهر، فرهنگ غنی تر(به طوری که بعضی هاشون خودشون را در مقایسه با آمریکا صاحب فرهنگ و تاریخ می دونند و آمریا را جای مردم crazy و دنبال پول که تاریخی هم ندارند(و در نتیجه تمدنی(از دید اونها)، امنیت بیشتر، فاصله طبقاتی کمتر(به خصوص در بعضی کشور های اروپا)، متمدن تر، بافت اجتماعی یک دست تر و در نتیجه پذیرش کمتر مهاجر و بدبینی بیشتر به مهاجرین، را داره

در مورد نگاه آمریکا و اروپا به مردم آمده از خاورمیانه و مسلمان، خب فکر می کنم اروپا کلا به خارجی ها زیاد روی خوشی نشون نمی دهند اما در مقایسه با آمریکا به خصوص بعد از حوادث چند سال گذشته فکر می کنم در اروپا برخورد چندان بدی با این قشر نمیشه.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    در این تاپیک هم مطالب زیادی هست در این مورد.
    inactive account

اینایی که گفتین در مورد آمرکیا تو استرالیا هم هست. مقایسه ی اروپا و آمریکا تایید میشه، منم هر کی دیدم اینطوری بوده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)