صفحه 57 از 322 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667107157 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

یه چند تا نکته در مورد جامعه امریکا و امریکائی ها می خوام اضافه کنم!
    1. اینکه میگن امریکا ها خنگن...بنظز من اکثریت قریب به اتفاق اینا بسیار بسیار باهوشن باهوش منظورم اینه که بسیار تیزن!!!!...
    2. اینکه میگن خیلی nice هستن اینا ... (نمی گم نیستن) اما به نظر من اینا در عین حال بسیار بسیار مغرورند......(در حالیکه تو ظاهر کلا اینا خوب برخورد میکنن....)
    3. اینکه با international ها خیی به اون صورت بور نمی خورن.....مگر اینکه مشکل اکسنت اصلا نداشته باشین!!!! به قول دوستم رادیان جان...اینجا اکثر ایرانی ها مشکل اکسنت دارن ....و اتفاقا اونائی که بیشتر اینجا موندن نمی دونم چرا لهجه ی عربی میگیرن!!!

تجربه ی این چند مدت من تو اینجا میگه ...اگه می خوای یه جوری باشی که اینا رات بدن تو جمع خودشون
    1. زبان باید native باشی (بدون این اصلا محاله..چون اینا حال وحوصله توضییح دادن چند دفعه رو ندارن اصلا)
    2. آدم fun ای باشی
    3. با مرام باشی
    4. culture اینا تو خونت باشه!
    5. کلا آدم تیز و محکمی باشی
    6. از چیزائی که اینا خوششون میاد بتونی براشون حرف بزنی که 1. قوتباله 2. bear هستش!

بدون اینا...اینا اصلا آدم حسابت نمی کنن!! لول
    ویرایش توسط hope : December 22nd, 2012 در ساعت 10:57 AM دلیل: اصلاح کلام
    I love you USA

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    1. اینکه میگن امریکا ها خنگن...بنظز من اکثریت قریب به اتفاق اینا بسیار بسیار باهوشن باهوش منظورم اینه که بسیار تیزن!!!!...
    2. اینکه میگن خیلی nice هستن اینا ... (نمی گم نیستن) اما به نظر من اینا در عین حال بسیار بسیار مغرورند......(در حالیکه تو ظاهر کلا اینا خوب برخورد میکنن....)
    3. اینکه با international ها خیی به اون صورت بور نمی خورن.....مگر اینکه مشکل اکسنت اصلا نداشته باشین!!!! به قول دوستم رادیان جان...اینجا اکثر ایرانی ها مشکل اکسنت دارن ....و اتفاقا اونائی که بیشتر اینجا موندن نمی دونم چرا لهجه ی عربی میگیرن!!!

تجربه ی این چند مدت من تو اینجا میگه ...اگه می خوای یه جوری باشی که اینا رات بدن تو جمع خودشون
    1. زبان باید native باشی (بدون این اصلا محاله..چون اینا حال وحوصله توضییح دادن چند دفعه رو ندارن اصلا)
    2. آدم fun ای باشی
    3. با مرام باشی
    6. از چیزائی که اینا خوششون میاد بتونی براشون حرف بزنی که 1. قوتباله 2. bear هستش!

با چندتاش به شدت موافقم ، مثلا : اینکه آمریکایی ها مخصوصا اونهایی در Graduate College هستن خیلی مغرورا. البته این به نوعی Generalize کردن هست اما از اونهایی که من دیدم خیلی هاشون مغرور بودن . اما اونهایی که در

سطح جامعه هستند زیاد این خصوصیت رو ندارن.

در مورد خنگ یا زرنگ بودن ، اوایل من هم فکر میکردم اینها خنگن ! اما نکته ای که هست اینا کلا طرز الگوریتم فکر کردنشون با ما فرق میکنه. ماها خیلی کلی نگریم و به Big Picture نگاه میکنیم اما اینا نه. برای همین مثلا سرِ کلاس

به نظرمون اینها به شدت خنگن ! حالا من نمیدونم واقعا اینا زرنگن یا نه اما کلا با ماها فرق دارن. یک خصوصیت خیلی خوبی که دارن اینه که یه سوالی ازشون بپرسی قشنگ میشینن برات توضیح میدن ، وقت میزارن و به قول معروف

حوصله دارن ! من همچین چیزی رو توی ایران ندیدم ! مثلا 10 بار از طرف سوال کنی عینه 10 بار رو میشینه دقیق برات توضیح میده عینِ مرد !

آقا خرس که نه ولی BEER رو خوب اومدی من یه رفیق Close آمریکایی دارم اهلِ New York ـه ! ینی خفه میکنه ها آخر هفته ! بعد اینقدر که از نوع آبجو و اینها اطلاعات داره من از فسنجون ندارم
    ویرایش توسط hope : December 22nd, 2012 در ساعت 11:03 AM
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    با چندتاش به شدت موافقم ، مثلا : اینکه آمریکایی ها مخصوصا اونهایی در Graduate College هستن خیلی مغرورا. البته این به نوعی Generalize کردن هست اما از اونهایی که من دیدم خیلی هاشون مغرور بودن . اما اونهایی که در

سطح جامعه هستند زیاد این خصوصیت رو ندارن.

در مورد خنگ یا زرنگ بودن ، اوایل من هم فکر میکردم اینها خنگن ! اما نکته ای که هست اینا کلا طرز الگوریتم فکر کردنشون با ما فرق میکنه. ماها خیلی کلی نگریم و به Big Picture نگاه میکنیم اما اینا نه. برای همین مثلا سرِ کلاس

به نظرمون اینها به شدت خنگن ! حالا من نمیدونم واقعا اینا زرنگن یا نه اما کلا با ماها فرق دارن. یک خصوصیت خیلی خوبی که دارن اینه که یه سوالی ازشون بپرسی قشنگ میشینن برات توضیح میدن ، وقت میزارن و به قول معروف

حوصله دارن ! من همچین چیزی رو توی ایران ندیدم ! مثلا 10 بار از طرف سوال کنی عینه 10 بار رو میشینه دقیق برات توضیح میده عینِ مرد !

آقا خرس که نه ولی BEER رو خوب اومدی من یه رفیق Close آمریکایی دارم اهلِ New York ـه ! ینی خفه میکنه ها آخر هفته ! بعد اینقدر که از نوع آبجو و اینها اطلاعات داره من از فسنجون ندارم
    آقا من bar و beer رو فاطی کردم شد bear ....
    یه چیز دیگه که یادم رفت...بسیار خجالتی هستن (مخصوصا تو برخوردای اول) و اصلا بلد نیستن خوب ارتباط برقرار کنن.....شاید بخاطر همین معمولا عقب میکشن و ما احساس میکنیم مغرورند البته تو بعضی ها!!
    اما غرور کلا دارن
    I love you USA

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

من راستش غرور تو اینا ندیدم. فقط مدل معاشرتوشن فرق داره. نباید بپری تو بغلشون! وقتی دارن با یکی حرف میزنن محال ممکنه به کس دیگه توجه کنن. در مورد چیزی هم که بهشون مربوط نیست دوست ندارن ازشون سوال بکنی. منشی دانشکده ما یه بار برگشت تو جمع دانشجوهای تازه وارد گفت: your mom's back home!!! من این اواخر ازش پرسیدم منظورت چی بود گفت سوالای عجیب غریب میان ازم می پرسن که به من ربطی نداره. خیلی اهل چاق سلامتی اون جوری نیستن مگه خیلی باهات رفیق باشن. و نکته دیگه اینکه ما کلا زیاد دوست داریم باهاشون دوست شیم چون برمون نفع داره هم به لحاظ فرهنگی هم زبانی اما این دلیل نمیشه اونام اینجوری فکر کنن و این ایده که هر نیتیوی دیدی زور بزنی دوستت بشه اصلا ایده ی جالبی نیست. کما اینکه بماند بعضی هاشون (خیلی خیلی کم) کلا با خارجی جماعت حال نمی کنن. (این قضیه وجود داره اما به لحاظ قانونی کوچکرین کاری نمی تونن بکنن و خودشونم می دونن این رو.)

من اینجا درصد تطابق فرهنگی و قاتی شدن ملیتهای مختلف با آمریکایی ها رو می تونم اینجور رنک بندی کنم:

1. اروپایی ها (به ویژه اروپای غربی)
    2. آمریکای جنوبی (به ویژه برزیل)
    3. روسها
    4. چینی کره ای ژاپنی ویتنامی هنگ کنگی
    5. هندی ها
    6. عربهای لبنان و سعودی
    7. ایرانی و بنگلادشی
    8. آفریقایی ها (به ویژه آفریقای جنوبی)
    9. ترکهای ترکیه (به خاطر تعصب شدید)
    10. سایر

البته همیشه استثنائات هست (خصوصا در مورد آفریقایی ها) و این برداشت کلی من بود.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Senior Member mdemehri آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    1. اینکه میگن امریکا ها خنگن...بنظز من اکثریت قریب به اتفاق اینا بسیار بسیار باهوشن باهوش منظورم اینه که بسیار تیزن!!!!... : به نظرم بلدن فسفر مغرشون رو کجا بسوزونن
    2. اینکه میگن خیلی nice هستن اینا ... (نمی گم نیستن) اما به نظر من اینا در عین حال بسیار بسیار مغرورند......(در حالیکه تو ظاهر کلا اینا خوب برخورد میکنن....) : بستگی به قشر اون منطقه داره ولی کلاً خوشون خیلی مهمن برای خوشون
    3. اینکه با international ها خیی به اون صورت بور نمی خورن.....مگر اینکه مشکل اکسنت اصلا نداشته باشین!!!! به قول دوستم رادیان جان...اینجا اکثر ایرانی ها مشکل اکسنت دارن ....و اتفاقا اونائی که بیشتر اینجا موندن نمی دونم چرا لهجه ی عربی میگیرن!!! هـــــــــــوم اینم بستگی به آدمش داره و موقعیتشون...اکسنت فکر نمی کنم آنچنان تاثیر گذار باشه!

2. آدم fun ای باشی : فان منظورتون خوشه یا شرو شیطون یا اهل معاشرت؟
    3. با مرام باشی : مرام براشون زیاد تعریفی نداره...تهش thank you هست.

نه دیگه خیلی تند دارید می رید! آدم حساب می کنن شاید خیلی تحویل نگیرن. توی محل کار یا دانشگاه با محیط عادی فرق می کنه. خیلی وقتا خیلیاشون رو دیدم توی اتوبوس با آدم سره حرف رو باز می کنن....از اون طرف هم به خانومه گفتم چه کیفت قشنگه همچین بد نگام کرد و کیفش رو گرفت تو بغلش انگار می خوام کیفش رو بخورم!
    ویرایش توسط hope : December 22nd, 2012 در ساعت 11:05 AM
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mdemehri نمایش پست ها

نه دیگه خیلی تند دارید می رید! آدم حساب می کنن شاید خیلی تحویل نگیرن. توی محل کار یا دانشگاه با محیط عادی فرق می کنه. خیلی وقتا خیلیاشون رو دیدم توی اتوبوس با آدم سره حرف رو باز می کنن....از اون طرف هم به خانومه گفتم چه کیفت قشنگه همچین بد نگام کرد و کیفش رو گرفت تو بغلش انگار می خوام کیفش رو بخورم!

1. کلاً خوشون خیلی مهمن برای خوشون ...........نگرفتم خوشون یعنی چه بید اینجا یه ادیتی بکن
    2. یستگی داره هدف چه باشه
    عمو ....بعضی جاها می طلبه بی اکسنت بری جلو که یارو هی پاردن پارن نگه
    3. فان یعنی ایینکه دلغک باشی دیگه...بتونی بخندونیشون.....کلا ما میگیم خوشمزه بودن.....که اینم میطلبه که فرهنگ اینا رو هضم شده تو حلفومت باشه..بدونی اینا به چی میخندن به چی نه!!! قطعا خودت میعهمی چی دارم میگم!!!
    4. اون thank you که سپاسگزاریه....با اون چیزی که من گفتم فرق میکنه!!!!...از مرام بازی کلا خوششون میاد...و عمرا یادشون بره!!!...البته مرامم نباید جوری باشه که ترحم جلوه بده که توهینه!

چیزی که من خوشم میاد خیلی رکند.....من و من و جون به لبی فرهنگ مارو ندارن!
    I love you USA

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    Ladies and Gentlemen ...

یک فرق اساسی که آمریکا با سایر کشورها علی الخصوص اروپا داره اینه که کلا آمریکا یک جامعه ی مهاجر هست. شما کدوم کشور رو سراغ دارین که برنامه ای مثل Diversity Green Card داشته باشه به این معنی که بیان بگن

هر سال 55.000 تا شهروند میگیریم که از جاهای دیگه ی دنیا باشن فقط و فقط به این دلیل که باقت متنوع جمعیتمون رو حفظ کنیم.

اضافه کنم که : یک سری ایالت ها هستن مثل Arizona که اینها کلا Conservative هستن . ایالت های Coservatinve که اکثرا هم Republicant هستن ، یکم دیدشون نسبت به خارجی ها بسته تره. اما باز هم من کوچکترین

مشکلی نداشتم . ایالتی مثلِ California که یک ایالت به شدت Liberal هست که کلا دیگه شما اصلا فرقی بین مهاجر و آمریکایی احساس نمیکنین.

اضافه کنم که خوب زبان خیلی مهمه ! مثلا شما یک لهجه ی نخراشیده داشته باشید ( که میشه 90% دوستان ایرانی ) خیلی فرق میکنه تا یک لهجه ی درست و درمون .

در کل ملت میان اینجا برای علم و تحصیل ! کسی که به اهداف دیگه میاد آمریکا ، صرف چک کردن این فروم اولین قدمِ اشتباهیه که بر میداره ! هر کاری رو باید به روش صحیح انجام داد به نظر من .

If you wanna enjoy life, US would be the last place you want to try except for the time that dear DADiii is a billionare !!!
    دقیقا اینهایی که فرمودید به همین صراحت در بیانه های تشکیل ایالات متحده ذکر شده . نکته جالبش اینجاست که از همون روز اول در نظر پدران بنیان گذار امریکا این مسئله فهم شد که وقتی تک قومیتی و تک فرهنگی و حتی تک ملیتی در جامعه به وجود بیاد همون تجارب تلخ گذشته در اثر به قدرت رسیدن عده ای و پایین نیامدن از مسند قدرت تکرار بشه و "سرزمین جدید" بشه همون جایی که ازش اومدند .
    فقط یک سوال به نظرتون لهجه هندی ها چطوره؟ آخه من یک دوست هندی دارم واقعا 70 % کلمات رو کلا بنیایا تغییر میده وقتی انگلیسی حرف میزنه . رشتش هم فنی هست. هندی های آمریکا هم همینطور هستند یا خیر؟ مثلا این دوست ما به "فایو؟" میگه "فیو" یا "R" رو خییییلی غلیظ تلفظ میکنه.
    در مورد اون جمله قرمز هم بازم صحیح میفرمایید. یک آقایی که در هالیوود تهیه کننده هست "اسید الله نیک نژاد" اومده بود ایران بعد از سالها میگفت اینجا مگه ملت سرکار نمیرند؟ چرا همه بعد از کار اینقدر انرژی دارند که تازه بعد از 4 ظهر میریزند توی پارکها برای تفریح و پیک نیک؟ و ایضا در دانشگاه هم....

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    من راستش غرور تو اینا ندیدم. فقط مدل معاشرتوشن فرق داره. نباید بپری تو بغلشون! وقتی دارن با یکی حرف میزنن محال ممکنه به کس دیگه توجه کنن. در مورد چیزی هم که بهشون مربوط نیست دوست ندارن ازشون سوال بکنی. منشی دانشکده ما یه بار برگشت تو جمع دانشجوهای تازه وارد گفت: your mom's back home!!! من این اواخر ازش پرسیدم منظورت چی بود گفت سوالای عجیب غریب میان ازم می پرسن که به من ربطی نداره. خیلی اهل چاق سلامتی اون جوری نیستن مگه خیلی باهات رفیق باشن. و نکته دیگه اینکه ما کلا زیاد دوست داریم باهاشون دوست شیم چون برمون نفع داره هم به لحاظ فرهنگی هم زبانی اما این دلیل نمیشه اونام اینجوری فکر کنن و این ایده که هر نیتیوی دیدی زور بزنی دوستت بشه اصلا ایده ی جالبی نیست. کما اینکه بماند بعضی هاشون (خیلی خیلی کم) کلا با خارجی جماعت حال نمی کنن. (این قضیه وجود داره اما به لحاظ قانونی کوچکرین کاری نمی تونن بکنن و خودشونم می دونن این رو.)

من اینجا درصد تطابق فرهنگی و قاتی شدن ملیتهای مختلف با آمریکایی ها رو می تونم اینجور رنک بندی کنم:

1. اروپایی ها (به ویژه اروپای غربی)
    2. آمریکای جنوبی (به ویژه برزیل)
    3. روسها
    4. چینی کره ای ژاپنی ویتنامی هنگ کنگی
    5. هندی ها
    6. عربهای لبنان و سعودی
    7. ایرانی و بنگلادشی
    8. آفریقایی ها (به ویژه آفریقای جنوبی)
    9. ترکهای ترکیه (به خاطر تعصب شدید)
    10. سایر

البته همیشه استثنائات هست (خصوصا در مورد آفریقایی ها) و این برداشت کلی من بود.
    پیمان جان درصد جامعه روس در امریکا بیشتره یا ایرانی؟ و روسها عمدتا مهاجرات تحصیلی هستند یا مهاجرت برای زندگی و کار و....؟

Senior Member mdemehri آواتار ها

یه توصیه ی ایمنی:
    سعی کنید هر فروشگاهی که رفتید و گفتن می خواید کردیت کارت فروشگاه رو باز کنید بگید نه..... چون اکثرشون 15% یا یه کم بیشتر تخفیف توی خرید اول می دن بهتون بعدشم کردیت هیستوریتون چک می شه و.... بهتره این کار رو نکنید pay off کردنش یه موضوع دیگست.
    اگر بُنس کارت دادن بگیرید خوبه. هم یه تخفیفی داره هم امتیاز جمع می کنید هم کردیت هیستوریتون چک نمی شه.

افرادی که خیلی با تجربه هستن می گن آدم نهایتاً باید 2تا کریدت کارت داشته باشه خریداش رو با همون انجام بده و تمام.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    پیمان جان درصد جامعه روس در امریکا بیشتره یا ایرانی؟ و روسها عمدتا مهاجرات تحصیلی هستند یا مهاجرت برای زندگی و کار و....؟
    من اینجا روس کم ندیدم. این دو لینک جواب سوالت رو میده:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Russian_American
    http://en.wikipedia.org/wiki/Iranian_American

ایرانی های امریکا به نسبت جمعیت آمریکا و جمعیت ایران خیلی کم هستن. حدود 0.15 درصد جمعیت آمریکا. (از همین لینک محاسبه میشه)
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)