صفحه 6 از 322 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 3216

موضوع: مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : نوشته های یک 2 ملیتی درباره ی آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    در مورد نگاه آمریکا و اروپا به مردم آمده از خاورمیانه و مسلمان، خب فکر می کنم اروپا کلا به خارجی ها زیاد روی خوشی نشون نمی دهند اما در مقایسه با آمریکا به خصوص بعد از حوادث چند سال گذشته فکر می کنم در اروپا برخورد چندان بدی با این قشر نمیشه.
    .
    موافق نیستم. چند تا از اساتید بنده که تو اروپا و حتی تو کشورهای مهاجرپذیر تر اروپا مثل هلند و ... زندگی و تحصیل کرده اند (2000-2010) همگی میگن بعد 09/11 دید خوبی نسبت به مسلمونا و مردم خاورمیانه وجود نداره. من یه وقتی برای هلند SOP نوشتم، شما کافیه برید تو این سایتهاشون به شدت دارن تبلیغ می کنن که اینجا محل تقابل ادیان هستش و دروازه ی اروپاست و چند ملیتی و .... اما کافیه ابنا رو به کسی که 4-5 سال اونجا زندگی کرده بگید تا بهتون بگه که حقیقت چیز دیگریست.

حالا همه ی اینا به کنار فکر می کنید خود ما ایرانی ها چقدر تحمل خارجی ها رو داریم؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

یه دوست آلمانی موسیقی دان (خانم) دارم که الان اقلا نصف سال رو تو دانمارک زندگی می کنه. کلا خیلی از فرهنگ آلمانی ها شاکی هست. می گه فقط وقتی تو دانمارک هست حس خوبی داره چون اونجا واسه انسانیت و احساسات ادم ارزش قائل هستند! البته این دوستم بیشتر منظورش سیاست های دولت دو کشور در قبال مردم بود و یه مقایسه ای هم با آمریکا انجام داد. گفت که ما تو بحث بیمه تازه داریم میرسیم به جاییکه که آمریکایی ها ازش کوچ کردن به یه سیاست جدید. یه آفر کاری داشتم آلمان که شدیدا از قبولش نهیم کردم و گفت که من همیشه به هم وطنای خودم هم توصیه میکنم برم امریکا و کانادا. یه چیز دیگه گفت (و درباره هلند هم صادقه) اینکه مردم شمال و جنوبش از نظر خونگرمی و برخورد با خارجی ها با هم فرق می کنن. خود من دوست های آلمانیم خیلی با احساس و خونگرم هستن. یکیشون عاشق میرزاقاسمی و پسرهای ایرانی هست!! ببینید تفاوت فرهنگی امریکا و اروپا تو مواردی انقدر فاحش هست که اروپایی ها هم بعد از ورود بهش جا می خورن. ولی یه قاعده کلی (همه جای دنیا) هست که میگه شهرهای متروپولیس برای مهاجرت بهتر هستند.

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    حالا همه ی اینا به کنار فکر می کنید خود ما ایرانی ها چقدر تحمل خارجی ها رو داریم؟
    تو یکی از شهرهای ایران (!) که خارجی زیاد هست اوایل کار تو شهر و بین مردم خونه اجاره کرده بودن. انقدر مردم اینها رو آزار و اذیت کردن که دولت ناچار شد براشون یه مجتمع با همه امکانات شهری درست کنه مجبور نشن با ایرانی ها روبرو بشن. یکبار یکسری ارازل و اوباش محترم اون شهر به مجتمع حمله کرده بودن و یکی از ورودی هاش رو به اتیش کشیده بودن و الان دیگه پلیس و اطلاعات عهده دار امنیت خارجی ها شدن!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shahdad نمایش پست ها
    این مساله برای منم سوال هست، آخه مک دونالد و کی اف سی و کینگ برگر هم که الان همه جا هست، پس چرا ملت توی اروپا این قدر چاق نیستند؟ من رفتم ف/ی/س/ب/و/ک دانشگاهم میشه گفت 50 درصد دانشجوها اضافه وزن عجیب غریب داشتند تو عکس ها، شایدم تو اروپا هم همین طوره، اگه دوستی توی اروپا زندگی کرده یا میکنه نظرشو بگه و دلیل این چاقی مفرط توی US رو هم بیان کنه.
    مسئله صرف نوع غذا نیست، بلکه نحوه تردد هم نقش اصلی رو بازی میکنه. در امریکا و کانادا بخاطر وسعت و زمین زیاد، شهرها بسیار وسیع اند و اصطلاح urban sprawl هم بهمین دلیل در مورد شهرهای بزرگ اونها اعمال میشه. اصولا در امریکای شمالی تردد بدون ماشین شخصی عملی نیست. بهمین دلیل کل سیستم زندگی بر مبنا این ساخته شده که شما با ماشین شخصی تا در مقصد رفت وآمد میکنید و این امر تردد و پیاده روی خیلی کاهش میده.

در اروپا شما عموما از ترن و مترو و اتوبوس برای رفت وآمد در شهر استفاده میکنید چون هم شهرها نسبتا وسعت کمتری دارند و هم بنزین بسیار گرانتره. برای رفت و آمد به ایستگاه مترو و اتوبوس و از ایستگاه مترو تا مقصدتان بهرحال باید راه بروید. همین پیاده روی روزانه تاثیر شگرفی بر سوزاندن کالری دارد.

در امریکا و کانادا نه فقط بنزین ارزان است بلکه تمام تمهیدات چیده شده که شما حداقل راه بروید. در هر محله حومه شهر شعبه های فروشگاهها وجود دارد با پارکینگ های وسیع و تنها کاری که شما باید بکنید اینست که از در خانه تان ماشین سوار شوید و تا در مغازه بروید. خیلی از فروشگاهها حتی داروخانه ها هم drivethrough درست کرده اند که شما با همان ماشین کنار گیشه سفارش میروید و اصلا از ماشین پیاده نمیشوید. مقدار پیاده روی در امریکا و کانادا خیلی خیلی کمتر از اروپاست.

مسئله دیگر هم فرهنگ تلویزیون است. در امریکا بدلیل تنوع شبکه های تلویزیونی از زمان خیلی قدیم نسلی رشد کرده که بیشتر وقت آزاد خودش را پای تلویزیون میگذراند. یک تحقیق جدید نشون داده که این امر هم اثر مستقیمی روی چاقی دارد.

چاقی در کشور های پیشرفته خیلی زیاده و در امریکا از همه جا بیشتره علتش هم اون مورد رانندگی هست هم نوع تغذیه در امریکا افتضاح تر از اروپا هست لیوان های نوشابشون اندازه پارچ اروپاییاس D;
    تازه تفاوت دیگه ای که امریکا داره در پوشش هست خیلی راحت و معمولی لباس میپوشن وبه خودشون اونقدر نمیرسن اما اروپاییان خیلی حساس تر و خوش تیپ ترن
    http://en.wikipedia.org/wiki/Epidemiology_of_obesity

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

در مورد تغذیه من هم موافقم، آمریکایی ها غذاهاشون درصد زیادی گوشت و سیب زمینی داره و حجمش هم بالاست. خب چاق میشن دیگه!
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

ApplyAbroad Hero

در اروپا شما عموما از ترن و مترو و اتوبوس برای رفت وآمد در شهر استفاده میکنید چون هم شهرها نسبتا وسعت کمتری دارند و هم بنزین بسیار گرانتره. برای رفت و آمد به ایستگاه مترو و اتوبوس و از ایستگاه مترو تا مقصدتان بهرحال باید راه بروید. همین پیاده روی روزانه تاثیر شگرفی بر سوزاندن کالری دارد.
    همچنین فرهنگ دوچرخه سواری در اروپا بسیار جا افتاده هست و اکثرا مردم با اینکار هم سلامت خود و هم سلامت محطیشان را تامین می کنند.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

Banned

دوستانی که فکر میکنن من شوخی کردن باید بگم که اصلا اینطور نیست حرف های من مستثیما درباره امریکا بود

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط brotherhood نمایش پست ها
    دوستانی که فکر میکنن من شوخی کردن باید بگم که اصلا اینطور نیست حرف های من مستثیما درباره امریکا بود
    می‌تونم از شما یک سوال کنم
    شما این همه اطلاعاتو از کجا به دست آوردین که حتی‌ کسایی‌ که چند ساله آمریکا زندگی‌ می‌کنن ازش خبر ندارن..

احیانا از تلویزیون ملی‌ نبوده؟

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط brotherhood نمایش پست ها
    اگه جسارت نیست میشه یکم مثال ها رو بیشتر باز کنید و نمونه هایی همب راش بزنید.
    ممنون
    دوستان من، از سوالاتتون سپاسگذارم. اما ناچارم اونها رو بی جواب بگذارم چرا که بنده واقعا اطلاعات به روزی ندارم. با آروزی موفقیت برای شما.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)